Големите загадки

  • 466 123
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 826
A къде е гробът на Левски. Също е въпрос без отговор.

Костите са намерени- лесно се разпознават, понеже той е имал горен доста крив зъб, но после са уж загубени през 50-те, за да не го почитат хората,
същата работа с гроба на Борис Трети, който е бил унищожен от комунистите,
които пък държаха труп  на национален предател в мавзолей и отказваха да го погребат ...
Смъртта на Борис Трети е много съмнителна- Симеон каза, че имат отговор на този въпрос, но не сподели нищо конкретно ....

# 316
  • София
  • Мнения: 971
На мен пък ми е много интересно за Деринкую. Какво ли се е случило, че да се направи такъв огромен, подземен град?!

https://impressio.dir.bg/lyubopitno/potresavashti-razkritiya-v-8 … ya-grad-derinkuyu

# 317
  • Мнения: 10 802
На мен пък ми е много интересно за Деринкую. Какво ли се е случило, че да се направи такъв огромен, подземен град?!

https://impressio.dir.bg/lyubopitno/potresavashti-razkritiya-v-8 … ya-grad-derinkuyu
Била съм там. Уникално място. Хвана ме клаустрофобията, а не слизахме кой знае колко надолу. Как са го направили, защо, как са живяли. Направо е невероятно.

# 318
  • Мнения: 2 015
На мен пък ми е много интересно за Деринкую. Какво ли се е случило, че да се направи такъв огромен, подземен град?!

https://impressio.dir.bg/lyubopitno/potresavashti-razkritiya-v-8 … ya-grad-derinkuyu
Била съм там. Уникално място. Хвана ме клаустрофобията, а не слизахме кой знае колко надолу. Как са го направили, защо, как са живяли. Направо е невероятно.

Завид, завид! Благородно естествено.
А на Гьобекли тепе били ли сте?

# 319
  • Мнения: 10 802
Не, даже за първи път чувам за това място. Ще го проуча с интерес.

# 320
  • Мнения: 1 387
На мен пък ми е много интересно за Деринкую. Какво ли се е случило, че да се направи такъв огромен, подземен град?!

https://impressio.dir.bg/lyubopitno/potresavashti-razkritiya-v-8 … ya-grad-derinkuyu
Била съм там. Уникално място. Хвана ме клаустрофобията, а не слизахме кой знае колко надолу. Как са го направили, защо, как са живяли. Направо е невероятно.

И аз съм ходила.Наистина е уникално!Екскурзовода каза ,че там са се крили едни от първите християни.
На мен ми стана много интересно за случая Дятлов и сега чета във един форум за него!
Благодаря за интересната тема! Flowers Hibiscus

# 321
  • Мнения: X
Чела съм за самадхи в „Не пипай тази книга”, хем съм склонна да вярвам, хем не. Просто в книгата има доста интересни неща, обаче в същото време оставаш с чувството, че всичко е изнислица и за това съм предубедена.
Книгата ми стои на нощното шкафче от години и постоянно си препрочитам по нещо.

# 322
  • Мнения: 36 484
И мен ме интересува Гьобекли тепе - изглежда изключително мистично и интересно, но е до Сирия, така че едва ли ще го посетя скоро.
Но до Кападокия планирам да отида. Наистина изглежда страхотно! Simple Smile

# 323
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
...
Смъртта на Борис Трети е много съмнителна- Симеон каза, че имат отговор на този въпрос, но не сподели нищо конкретно ....

Това, което четох е, че 13 дни преди смъртта си е бил при Хитлер. Не помня какво беше настоявал, та на Хитлер хич не му се е харесало и предполагат, че Борис III е бил  отровен там. Сетих се, че го четох в една книга базирана на документи. Ще я потърся информацията за да стане по-ясно.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 13:51 от Angela61

# 324
  • Мнения: 4 746
Какво ви е мнението за гробницата на Бастет? Някой ходил ли е?

# 325
  • Мнения: 36 484
Съвсем наскоро четох тази статия: https://trud.bg/%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA … 1%80%D0%B8%D0%B8/

Иначе, за тази конспирация знам от малка - майка ми има книжката на Кръстю Мутафчиев (даже се чудя дали не бяха две книжки - една със зелена и една със светлосиня корица??) - много е примамваща с тези странни карти вътре и богинята с котешка маска на корицата))
Не знам дали вярвам, по-скоро ми изглежда, че е същата работа, като Царичина.
Преди няколко години бяхме на море на Ахтопол и мислехме да идем до там, за да видим мястото, но нещо стана и се отказахме.

П.п. Да, две са книгите, имаме и двете (сега проверих в Гугъл и си ги спомних, но честно казано, не знам къде са), но съм чела само по-тънката.

# 326
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Много хубаво сте го написали - "нещо стана" и се отказахме Wink
На много хора така се случва ,че не успяват да стигнат до там, както и до други места; Защото не трябва да са там. И това с нещоставането не е случайно. Това, което знам е ,че мястото се пази на енергийно ниво. Не му е дошло времето на него.
И бяха ми разказвали от регресия за Бастет, но интересно не помня информацията ( пак заради тези защити), само че не е това, което се предполага и, че не изглежда така както се представя.

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Племенницата на Ванга-Красимира Стоянова разказва за мистериите в Странджа.Тя отрича там,да е заровена Богинята Бастет.Наблюдавали са съвсем друг феномен и всичко тръгва от една(уж) иманярска карта предадена на леля и Ванга.Пак е карта,но за нещо съвсем друго.

Много е интересно.Този случай,Красимира Стоянова го описва подробно и в книгата си,но тук го разказва в предаването-Ничия земя. https://www.youtube.com/watch?v=kI4UgHPOe8w



Последна редакция: пт, 24 май 2019, 16:18 от Nina_Z

# 328
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
След като почти преведох текста ми се изтри всичко. Та ще ви разкажа накратко:
Цар Борис бива поканен от Хитлер по настояване на германофила Богдан Филов. Борис не е никак спокоен от тази среща и дълго време отказва. Най-накрая се съгласява и така на 15 август заминава за Германия. Очаквайки да го постещне зетя му Филип, мъж на принцеса Мафалде. Обаче това не става и Борис се обезпокоява. Среща се с Хитлер и говорят двамата на немски, без преводач. Разговора прераства в голям спор, от който Борис излиза нервен. Не е ясно за какво са говорили, тъй като не е имало свидетели. През цялото време на обяда и след това Борис и Филип не успяват да говорят насаме,  поради което Борис не може да сподели загрижеността си от разговора с Фюрера.
Вече в двореца в София, Борис споделя, че разговора с Хитлер е бил уморителен. И на 23 август, 8 дни след посещението си в Германия се чувства отпаднал и повръща в продължение на половин час. Лекарите са алармирани и правят всякакви изследвания, но не могат да стигнат до еднозначна диагноза и се обявяват за невъзможност да дадат диагноза.
По това време се появява идеята за отравяне. Имало е змийски отрови, които са действали бавно и са били използвани от КГБ за ликвидиране на болшевиките в Русия, та се съмняват, че и Гестапо са могли да ги използват.
Така на 30 август се публикува смъртния акт на цар Борис с няколко диагнози.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 16:29 от Angela61

# 329
  • Мнения: 4 746
Петя, преди няколко години и на мен ми се размина ходенето до Бастет. Жената, която щеше да ни води се разболя, а след това така и не намерихме нова подходяща дата.
Щеше да е края на април. Нещо специално ставало тогава. На лунна светлина се виждали фигури.

Общи условия

Активация на акаунт