Големите загадки

  • 466 647
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 015
Ако са били военните, някакъв секретен обект или нещо подобно - просто никой нямаше да чуе за мъртви студенти. Нито щяха да разрешат издирвателни действия на тази територия.

Обикновено истината е прозаична.
Леле за пръв път чух за този случай от вас .Flushed изумена съм като прочетох в нета.... това е ужасно .... според мен е дело на НЛО най вероятно... облъчени с радиация   ....Close

Като цяло страницата е изключително интересна, защото всеки от нас чу нещо, което не е знаел досега.

# 346
  • Мнения: 4 749
За радиацията по дрехите - 2ма от студентите са работили в АЕЦ и дсе предполага, че е от тях.

# 347
  • Мнения: 3 510
Ако са били военните, някакъв секретен обект или нещо подобно - просто никой нямаше да чуе за мъртви студенти. Нито щяха да разрешат издирвателни действия на тази територия.

Обикновено истината е прозаична.
Е, как нямаше да се чуе? Става въпрос за цели 9 души, които имат роднини и не се завръщат от експедиция в планината. При всички положения, случаят щеше да получи голям отзвук.

# 348
  • София
  • Мнения: 16 070
[quote author=Blackbling
Е, как нямаше да се чуе? Става въпрос за цели 9 души, които имат роднини и не се завръщат от експедиция в планината. При всички положения, случаят щеше да получи голям отзвук.
quote]

В СССР по това време, ако властта е искала нищо не се е разчувало. Роднините ще бъдат респектирани и накарани да мълчат. Поне до 1985 г. така е щяло да бъде. После дойде времето на т.н. гласност. Пред публиката се изадиха много случай, по които се е мълчало години.

# 349
  • Мнения: 2 015
[quote author=Blackbling
Е, как нямаше да се чуе? Става въпрос за цели 9 души, които имат роднини и не се завръщат от експедиция в планината. При всички положения, случаят щеше да получи голям отзвук.
quote]

В СССР по това време, ако властта е искала нищо не се е разчувало. Роднините ще бъдат респектирани и накарани да мълчат. Поне до 1985 г. така е щяло да бъде. После дойде времето на т.н. гласност. Пред публиката се изадиха много случай, по които се е мълчало години.


Аз писах тук, че съм чела за случая във вестник, нямаше още интернет. Определено преди 89-90та година. Ще се опитам да потърся в нета вестници със случая от това време, ако изобщо има качени.

# 350
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
О,голям страх си е било по времето на СССР.То и сега не е по-различно при тях.Много странно.Някак версията за психотронно оръжие като че ли пасва най-обяснимо,като на всеки са въздействали индивидуално и по различен начин.Изскачането от палатката-като първа опасност.След това спокойния ход,но в страшните зимни условия...Разделянето на групата-пак странно.Едните като че ли нищо не подозират за останалите и си отиват в следствие на измръзване,незасегнати от тази бруталност.Другите,ги застига толкова тежка участ от необяснимата сила,която ги е убила.

# 351
  • Мнения: X
Една интересна история за която не знам дали е широкоизвестна е металната библиотека в пещерите Куева де лос тайос. В тази история участва Нийл Армстронг.
http://zahariada.blog.bg/history/2016/02/20/metalnata-biblioteka.1431489
https://www.youtube.com/watch?v=J2KOJqkjols
Пристигането на Армстронг в Еквадор.
https://www.youtube.com/watch?v=aN505H5Ip40

# 352
  • Мнения: 21 507
Според мен за случая Дятлов ако криминалистиката беше по-напреднала тогава, нещата щяха да стоят по друг начин, вероятно щяха да могат да определят в каква поредност са загинали и от какво точно.
Всъщност загадка представляват най вече тези със наранявания и то вътрешни, другите просто са измръзнали. При момичето, при което липсват части от лицето, макар да е най страшно, може да се дълги просто на естествени процеси, телата са лежали дълго в потока - разложение, микроорганизми, животни...

# 353
  • София
  • Мнения: 1 598
За Дятлов най-правдоподобното обяснение, което съм чела, е, че са избягали от палатката, защото са помислили, че ги затрупва лавина. Разпъвали са я в тежка виелица и може би от бързане не са сложили средния подпорен прът. После от вятъра и наветия сняг част от палатката е пропаднала. Младежите са решили, че ще бъдат затрупани, и са изхвърчали навън боси и полуголи, както са си били легнали. Вероятно са бягали доста, преди да разберат, че лавина няма. Някои са се опитали да се върнат (доколкото помня, самият Дятлов, една от жените и май още един са намерени в "пълзяща поза" по пътя към палатката). Останалите вероятно са загинали при падане от някакъв скат. Аз също мисля, че със съвременните възможности на криминалистиката е можело да се разбере повече, но и с тях - минало е доста време, докато ги намерят, и оттам се дава поле за десетки спекулации. Случаят е много интересен (и много трагичен и страшен), но аз съм като цяло реалист и вярвам, че има правдоподобно обяснение. Най-малкото, ако бяха избити от някакви секретни военни (не че ми е ясно за какво военните ще избиват група неориентирани младежи), щяха да изчезнат безследно, както множеството истински жертви на съветския и подобните нему режими. Не си представям защо някой би извършил такова планирано убийство, че чак с изтезания, за да опази някаква велика тайна, и после ще остави труповете с издайнически травми тук-там из планината.

# 354
  • Мнения: X
За Дятлов най-правдоподобното обяснение, което съм чела, е, че са избягали от палатката, защото са помислили, че ги затрупва лавина. Разпъвали са я в тежка виелица и може би от бързане не са сложили средния подпорен прът. После от вятъра и наветия сняг част от палатката е пропаднала. Младежите са решили, че ще бъдат затрупани, и са изхвърчали навън боси и полуголи, както са си били легнали.
Скрит текст:
Вероятно са бягали доста, преди да разберат, че лавина няма. Някои са се опитали да се върнат (доколкото помня, самият Дятлов, една от жените и май още един са намерени в "пълзяща поза" по пътя към палатката). Останалите вероятно са загинали при падане от някакъв скат. Аз също мисля, че със съвременните възможности на криминалистиката е можело да се разбере повече, но и с тях - минало е доста време, докато ги намерят, и оттам се дава поле за десетки спекулации. Случаят е много интересен (и много трагичен и страшен), но аз съм като цяло реалист и вярвам, че има правдоподобно обяснение. Най-малкото, ако бяха избити от някакви секретни военни (не че ми е ясно за какво военните ще избиват група неориентирани младежи), щяха да изчезнат безследно, както множеството истински жертви на съветския и подобните нему режими. Не си представям защо някой би извършил такова планирано убийство, че чак с изтезания, за да опази някаква велика тайна, и после ще остави труповете с издайнически травми тук-там из планината.
Кой ще си легне в палатка в планината, на -30оС бос и полугол? Ходили ли сте на палатка в студено време? Никой не си ляга бос и полугол. Само на морето се спи така в палатка.

# 355
  • Мнения: 4 749
На мен ми хрумна едно обяснение..ама малко е с точка 18+ Smirk 😳

# 356
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Според мен за случая Дятлов ако криминалистиката беше по-напреднала тогава, нещата щяха да стоят по друг начин, вероятно щяха да могат да определят в каква поредност са загинали и от какво точно.
Всъщност загадка представляват най вече тези със наранявания и то вътрешни, другите просто са измръзнали. При момичето, при което липсват части от лицето, макар да е най страшно, може да се дълги просто на естествени процеси, телата са лежали дълго в потока - разложение, микроорганизми, животни...
Този случай, колкото повече подробности научаваш, толкова по странен и необясним изглежда. Едва ли някога ще се разбере какво е довело до смъртта на 9-тимата туристи.

По-назад цитирах какво е казал, човекът който пръв открива палатката им, че по склона надолу към гората върху снега са видели следи от 8 души(къде се е дянал 9-тият?), което също е много странно.

На който му се четат подробности - ето  тук е дадена съдебно-медицинската експертиза на дятловците.
Според лекарите, по труповете е имало странни травми и наранявания с неизвестна природа . А в дробовете на някои е имало странна петниста течност с неясен произход...

Другото много странно нещо е, че при четирима от тях, независимо от странните наранявания, причината за смъртта е ясна - преохлаждане/замръзване в резултат на ниски температури.
Само че, според практиката на пато-анатомите, замръзващи или умиращи от студ хора инстинкктивно заемат поза "ембрион" - свиват се на кълбо и с ръце обгръщат коленете в опит да се стоплят и да намалят топлозагубите.

А какво виждаме? Нито един от четирите трупа намерени в района на Холат-Сяхъл 1959 г. не е бил в поза "ембрион", както е според академичната наука. И четиримата са се изпънали в пълен ръст, меховият елек на Дятлов широко отворен...  

https://document.wikireading.ru/33850

Как така хем са загинали от измръзване, а дори не са се свили и не си закопчали дрехите?!

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 01:19 от BlueIce

# 357
  • Мнения: 1 895
Гледала съм случай в планината където едно огнено кълбо-мълния беше влязло в палатката на планинари и ги ослепи даже мисля че единия умря Frowning обаче този случай за който казвате и който прочетох от нета струва ми се странно,за съжаление е извършено от някой психясъл или от  НЛО ,най вече клоня към НЛО понеже пише,че труповете са били с наранявания със сила все едно блъснати от кола,смисъл това,че са убити по зверски начин води до извода че е нечовешко,или е психясъл човек който е изтрепал всички,но едни след други малко ми се струва странно...Rolling Eyes обезобразени,изваден език ,за да не вика,органите липсват,,,ясното е че са бягали от нещо.Thinking

# 358
  • Мнения: 10 857
Точно като филма Проклятието Блеар, ама не са има камера.

# 359
  • Мнения: 1 895
Не има ли са фотоапорат.... я вижте тук какво пише нова теория......
https://www.google.com/amp/s/bg.rbth.com/document/5bfe63dd85600a24e41afc7e/amp

И вижте и тук над Урал планина си прелита НЛО
https://www.google.com/amp/s/bg.rbth.com/document/5bfe63dd85600a24e41afc7e/amp

Общи условия

Активация на акаунт