Перилни препарати и омекотители – 58

  • 49 060
  • 724
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 12 006
При мен фактор пералня е един, т.к. е с двата 'вида' препарат пера в една и съща пералня, едни и същи дрехи. Резулататът обаче е различен при равни други условия - твърдост на водата, пералня, програма, тъкани. А дали им е еднакъв състава - предполагам, че не е, но не съм се зачитала в етикета.

# 541
  • Мнения: 5 207
Юниливър са собственици на марката ОМО. Като такива, решават в коя държава от кой клас да е продукта.
По същия начин стоят нещата в Гърция и други държави – ОМО е нисък клас, Skip е висок клас. Между другото, гръцките продукти също са произведени в Румъния. Simple Smile


Гесс не че нещо, но не така общо за Гръцките:
8710.....8712...8711...
с тези цифри започват баркодовете на ОМО 45 пранета; SKIP-ultimate течни подсове - Cajoline- омекотител Всички само с надпис на гръцки.
Всичко закупено от супер в ГР. баркодовете гледам са Холандски newsm78
И какво общо имат баркодовете с държавата на производство? Щом съм написала, че са произведени в Румъния, значи съм сигурна в това. Гледа се продуктовия код, отпечатан на опаковката, а не баркода.

Така, редактирам, защото вече съм на компютър и ми е по-удобно да пиша пространно.
ПРАХОВЕТЕ са произведени в Румъния. Течните, омекотителите и капсулите се произвеждат в Италия или Великобритания. За Юниливър става въпрос. Важи и за нашите, не само за гръцките.
Юниливър, Хенкел и P&G са мултинационални компании. Баркодовете на продуктите им започват с цифрите на държавата, където е седалището им. Така например, седалището на Юниливър е в Холандия, на P&G – в Белгия, а на Хенкел ЦИЕ – в Австрия. Къде е заводът на производство е без значение и връзка с баркода. Нашият Персил е произведен в Полша, но баркодът е австрийски. Ариел – в Чехия, но е с белгийски баркод, ОМО – в Румъния, но е с холандски баркод.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 13:10 от Guess Who

# 542
  • Мнения: 25
Както сме на тема Омо
Този от промоцията в Кауфланд ,става ли за цветно
Универсалният
Благодаря за вниманието

# 543
  • Мнения: 68 646
Ако пише колор става. Ако не пише е с избелители. Не знам какъв ще пускат в К. Принципно има за цветно има и за бяло.

# 544
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
И аз видях преди малко промоцията. два са - единия си пише че е за бяло. а другият  универсален- значи става за цветно.

# 545
  • Мнения: 68 646
И двата на картинката са за бяло.

# 546
  • Мнения: 5 207
При толкова варианти за цветно пране, някои мрат да си перат цветните с прахове за бяло. Недоумявам защо.
Ами не, не става за цветно освен ако износените и избелели цветове не ви притесняват.

# 547
  • Мнения: 68 646
И къде видяхте че пише за бяло ? ☺

# 548
  • Мнения: 5 914
Изрично да пише бяло съм виждала само на Бинго и Тема, която вече я няма. Щом не пише color, значи е за бяло.

# 549
  • Мнения: 10 210
Коколино в Лидл. Някой да каже добре или лоша дума? Simple Smile Намаляват ли го често из веригите на 40%?  Не съм за нова туба омекотител, но тази цена ме изкушава.

# 550
  • Мнения: 68 646
За омекотител добра дума няма да ми се откъсне 😆

Но ако ползваш, какво те притеснява...миришиш и преценяш, съобразяваш и цената...

# 551
  • Мнения: 2 495
Коколино в Лидл. Някой да каже добре или лоша дума? Simple Smile Намаляват ли го често из веригите на 40%?  Не съм за нова туба омекотител, но тази цена ме изкушава.
Аз съм доволна,а и цената му е супер,почти наполовина.Последния път ползвах този с бергамот и много ми хареса.Благодаря че ми напомни,утре съм в Лидл.😁
Вчера,да ви кажа,отивам в нашата Била и гледам един регал с преоценени стоки май беше.Гледам моя любим Персил 40 пранета с лавандула за 10 и нещо и Персил Колор пак за 40 пранета на 15 и нещо.Ха да взема,гледам срока за годност 2018 г.Е,ми тръгнах си...

# 552
  • Мнения: 10 210
Притеснява ме да не прави поразии по дрехите, но явно не прави. Ползвам омекотител, да. То и във Фантастико е намален, ако ще го намаляват 40% редовно, бих изчакала месец-два. Не съм се заглеждала. Ако някой знае, дано се включи с коментар.

# 553
  • Мнения: 5 207
Коколино в Лидл. Някой да каже добре или лоша дума? Simple Smile Намаляват ли го често из веригите на 40%?  Не съм за нова туба омекотител, но тази цена ме изкушава.
Аз съм доволна,а и цената му е супер,почти наполовина.Последния път ползвах този с бергамот и много ми хареса.Благодаря че ми напомни,утре съм в Лидл.😁
Вчера,да ви кажа,отивам в нашата Била и гледам един регал с преоценени стоки май беше.Гледам моя любим Персил 40 пранета с лавандула за 10 и нещо и Персил Колор пак за 40 пранета на 15 и нещо.Ха да взема,гледам срока за годност 2018 г.Е,ми тръгнах си...
Еми минала си се. Произведен е 2018 година. Годен е до 2021.

# 554
  • Мнения: 68 646
Персил в ДМ е намален на 7 лв...нещо такова, точна цена не мога да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт