Слънцезащита 2019 - IV

  • 54 129
  • 761
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 777
Дерматолога ми каза нищо мазно да не слагам за да не се влоши розацеята. Ако се сетите за някой друг вариант за чувствителна кожа ?

# 151
  • Мнения: 3 027
Дерматолога ми каза нищо мазно да не слагам за да не се влоши розацеята. Ако се сетите за някой друг вариант за чувствителна кожа ?
С мицеларна вода на Биодерма с розовата капачка. На мен ми сваля дори водоустойчив грим без яко търкане.
За розацея много подходящ е на Uriage този Roseliane, който е тониран и с фактор 30  Peace

# 152
  • Мнения: 18 542
RoseBlossom, ти ще го измиеш веднага маслото, няма да стои върху кожата. След като свалиш слънцезащитата, минаваш с гел и не би трябвало да имаш проблеми.

# 153
  • Мнения: 777
Бладаря за съветите.
Точно розовата мицеларна ползвам, и гела ми е от Сенсибио серията. 
Ще опитам и с масленото, като се замисля наистина веднага ще го измия, но дали пак няма да проникне пак в кожата. Преди, когато не знаех за розацеята, ползвах доста масла и дерматолога много ми се кара като разбра.

# 154
  • Мнения: 18 542
Пробвай, пък ако не се чувстваш добре, тълси други варианти. Аз лично обаче не се сещам за друго средство, което да почиства всичкия грим и слънцезащита без особено търкане и премиване на кожата.

# 155
  • Мнения: 4 695
Здравейте, предполагам сте обсъждали, но си взех минврална слънцезащита- флуида на Авен. С розацея съм и се пазя от слънцето много. Добре, ама как се мие това чудо, също така забелязах, че лицето ми се поти повече. Въобразим ли си за последното или и при вас се случва? Измих го на два пъти с гел и после пак с ницвларна вода, но ако всеки ден трябва се отранява по 20 Мин..ужас
За потенето не си въобразяваш - и при мен има този ефект (дадоха ми мостри на няколко марки и всички имаха този ефект).

# 156
  • Мнения: 15 457
Пробвай, пък ако не се чувстваш добре, тълси други варианти. Аз лично обаче не се сещам за друго средство, което да почиства всичкия грим и слънцезащита без особено търкане и премиване на кожата.
Може би т.нар. хидрофилни масла ще са по удачни в случая. Те така или иначе са си с отмиване. Нанасят се на влажно лице с влажни ръце, стават на лека пяна или с консистенция на рядко/течно тоалетно мляко, измиват нежно без излишно търкане и са така да кажем две в едно - хем маслено почистват, хем са измивно средство. И така няма опасност от попиване на маслото в кожата.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 750
Аз ползвам тониран флуид на AVENE . Ето този:
 https://remedium.bg/sun-protection/avene-tinted-mineral-fluid-spf50-50ml.html
Предполагам, че за него става въпрос. Не съм забелязала трудност при почистването на лицето. Първо ползвам измиващото олио на DUGLAS, после с измиващия гел за лице на ФИТОКОД и накрая като проверя за остатъци тампона е чист. По принцип така процедирам в края на деня и не ми е направило впечатление по-трудното почистване на този продукт.Също така и не съм усетила потене след нанасянето му.
На мен този флуид много ми харесва и смятам да инвестирам и в неоцветения му вариант.

Допълвам - Джаста  Праста ме е изпреварила и ти е дала същия съвет. Но аз нанасям на сухо лице, разтърквам, мокря ръцете и пак разтривам за да се получи пяна. После отмивам.

# 158
  • Мнения: 777
Златни сте, много благодаря за съветите:hugs:
Pafal,точно за тонирания говоря. Малко ми идва тъмен, но смятам да си взема и белия, за да сложа една капка за изсветляване. Не мисля, че ще пречи на ефекта. Да знаете, че Авен имат намаление в софармаси - мисля 25% Simple Smile

# 159
  • Мнения: 2 313
За почистване на грим за мен най-доброто е на Philosophy- purity made simple Facial Cleanser.
Вече го забелязах и в български сайт. Може да се използва спокойно и около очи, освен това регулира рН на кожата.
Има две разновидности, аз използвам това:
https://www.philosophy.com/purity-made-simple-cleansing-gel.html?cgid=C100
Разликата между двата продукта за почистване е, че едното прави пяна, а другото - не. Аз съм от старото поколение и за мен ако не се разпени, все едно не съм си мила лоцето. Но и другото има същите функции и качества. С него си почиствам четките.

# 160
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 729
От много мислене накрая заложих на Уриаж. Взех спрей с 30 спф, сухо олио 30 спф, за децата 50спф и за лицето флуид матиращ 50спф. Днес съм се опънала на плажа, намазана обилно. Няма да стоя повече от 2-3часа и довечера ще видя какъв е резултата Simple Smile
Вие лятото ползвате ли ескфолиращи продукти за тяло и ако да, колко често?

# 161
  • Мнения: 1 801
Хора, дадох 35 лева за Биодерма. Сърцето ме заболя. Бях решила да избирам до 30 лева, на етикета пишеше 32.50, а на касата се оказа,ч е е на друга цена. Че и касова бележка не получих, а иначе съм редовен клиент на тази аптека. Sad  Как вървят цените на продуктите им? Мисля,ч е се набутах.
Photoderm Spot Age SPF50+ на BIODERMA - видях, че препоръчан по-напред в темата. Надявам се поне да ми понася.

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 19:54 от Morphea

# 162
  • Мнения: 5 912
   Аз видях този продукт за слънцезащита на BiodermaPhotoderm Spot Age SPF50+  в четвъртък в една аптека над 33.00 лв. Безпокоя се, че цената е много висока, но количеството е твърде малко 40 ml и не знам дали изобщо ще ми стигне за цяло лято.

# 163
  • Мнения: 1 306
Хора, дадох 35 лева за Биодерма. Сърцето ме заболя. Бях решила да избирам до 30 лева, на етикета пишеше 32.50, а на касата се оказа,ч е е на друга цена. Че и касова бележка не получих, а иначе съм редовен клиент на тази аптека. Sad  Как вървят цените на продуктите им? Мисля,ч е се набутах.
Photoderm Spot Age SPF50+ на BIODERMA - видях, че препоръчан по-напред в темата. Надявам се поне да ми понася.
В Ремедиум е на промоция -24.68 лв.

# 164
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Morphea не може ли да направиш рекламация в защита на потребителите.Поне при нас има закон , кийто постановява, че стоката Трябва да бъде продадена на по малката цена, ако има разлика между етикета и това, което излиза  на касата.
Така ги лекувам , когато има разминаване в цените.Дори не се стига до рекламация, бързо се съгласяват у таксуват по ниската цена.

Длъжни са да ти дадат касов бон.
Днес загледах един антикомедонен защитен  спрей в супера, вероятно ще го пробвам  когаато свърши моя.
Иначе взех един гел, който попива и не омазнява и един стик .

Луд умора няма.

Общи условия

Активация на акаунт