Пазаруване от Amazon - тема №84

  • 67 786
  • 788
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 343
Даже "Господари на ефира" имаха такъв репортаж по темата. Банката не я споменаха ама аз се разпознах в лицето на потърпевшата и си викам "Не съм само аз". Аз лично съм имала случай точно с виртуалната на ДСК да ми става на минус при положение, че е на нула. После от ДСК ми звъняха да си търсят парите и от тях разбрах за минуса. Аз също като вас се възмущавах ама полза никаква. Като за начало сложих на картата грешна дата и вече не можеха да дърпат пари от нея и я ползвах още известно време за поръчки, за които не съм сигурна искам ли ги или не. После изтече, аз не я поднових и приключих с нея. Картите са им бъгави или умишлено така направени, че после да имат да взимат пари от нищо не подозиращите клиенти и да дават тъпи обяснения.

# 346
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 760
Не разбрах какви са тия випове и как стана -500лв? Виртуалната ти карта Visa ли е или MC? Да не си ползвала номера на дебитната карта и да мислиш, че си с виртуалната?

....

Над 10г пазарувам в интернет, мога да направя разлика коя карта каква е и как се ползва. Амазон имаха преди ВИП сайт за маркови неща, 2016г мисля май месец бяха големите разпродажби. Картата ми в ДСК беше виза дебитна и към нея има опция Виртуална кредитна. Пуснати бяха поръчки на празната Виртуална, точно според афишираното от тях, че когато няма наличност нищо няма да се тегли - да обаче се оказа, че виртуалната кредитна си е реална кредитна на моменти.Резултата - "-500лв" за мен. Абсолютна безотговорност към клиента от тяхна страна !

# 347
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Едно към едно с моя случай Simple Smile И аз бях с доста дублирани поръчки тогава, които си получих заради великата виртуална карта на ДСК, която точно в този момент на разпродажби показа склонност да остава на минус. При мен на всичкото отгоре, за да си покрият минусите по виртуалната карта, бяха си превели едностранно парите от разплащателната ми сметка по сметката на виртуалната карта. Невероятна злоупотреба и доста далеч от всякаква банкова етика и стандарти! Обаждах се потелефона, писах жалби, отговаряха ми пълни глупости различни служители, накрая и от най-високо ниво получих същия отговор - аз съм ги направила тези поръчки, значи си е мой проблем... И аз не съм клиент на тази банка оттогава.

# 348
  • Мнения: 269
-6 лири при закупуване на гифт карта за 50 лири ( важи до 14 юли 2019)
https://www.amazon.co.uk/b/ref=UKGCoffer506?node=11301518031& … 8073-3303b9a9e5c5

# 349
  • Мнения: 2 856
Едно към едно с моя случай Simple Smile И аз бях с доста дублирани поръчки тогава, които си получих заради великата виртуална карта на ДСК, която точно в този момент на разпродажби показа склонност да остава на минус. При мен на всичкото отгоре, за да си покрият минусите по виртуалната карта, бяха си превели едностранно парите от разплащателната ми сметка по сметката на виртуалната карта. Невероятна злоупотреба и доста далеч от всякаква банкова етика и стандарти! Обаждах се потелефона, писах жалби, отговаряха ми пълни глупости различни служители, накрая и от най-високо ниво получих същия отговор - аз съм ги направила тези поръчки, значи си е мой проблем... И аз не съм клиент на тази банка оттогава.
Има ли виртуални карти на други банки въобще? Не съм се интересувала ,но ще е от полза ако споделите от коя банка сте доволни?

# 350
  • Варна
  • Мнения: 6 886
Аз имах към ЦКБ. Не съм имала като описаните проблеми. Но при изтичане на картата парите които имаше заредени в картата си останаха там. Нито аз онлайн, нито на място служителите успяха да ги изтеглят или прехвърлят. Ставаше дума за някакви 15-20 лв но въпроса е принципен и много ме издразниха. Не ползвам такава карта вече. Но съм клиент на банката и като цяло съм доволна от други услуги.

В ДСК сина ми имаше отрицателно салдо 800лв по разплащателна сметка с ДК. След оспорване и разправии 3 месеца, сметката беше занулена и закрита естествено.

# 351
  • София
  • Мнения: 6 030
Не съм имала такъв случай, но в ЦКБ преди време пред мен на опашката обясняваха на дълго и широко на една жена, за кредитната й карта, която станала обект на  неправомерно теглене, че въпреки че лимита на картата й е 1500 лева, са изтеглени неправомерно до към 2000 лева и тя трябва да ги възстанови. жената към 200 пъти попита как може при лимит , да се тегли повече и получи вдигане на рамене. Това станало в чужбина, тя нещо плащала, после пък някой теглил неправомерно от картата й, и заради това че тя не е била внимателна как и къде я ползва тази карта, станала тази работа . И трябвало да връща. Стори ми се безумно. Дано вече не е така
Аз лично се разделих с кредитната си карта, която имах над 10 години. Закрих я. Просто не ми се занимава и ми е излишно изкушение, пък лихвата убийствена. Затова.

# 352
  • Варна
  • Мнения: 6 886
Няма общо с Амазон ама... миналото лято в Прага теглих кеш от банкомати. В един момент разбрах, че има едно теглене кеш което аз не съм правила т.е не съм вземала пари от банкомат. Най-вероятно съм проверявала курса на кроната и нещо съм объркала... . Пуснах официално оспорване, че аз тези Х пари не съм взела и ползвала, по конкретната транзакция и пак след около 2-3 месеца, че беше лято и отпуски ми върнаха парите. ЦКБ. Да не говорим, че и от ЦКБ и от Пиреос звънят понякога за потвърждение при транзакции които им се сторят съмнителни. Или дублирани...
Купувах лакове за нокти. Пуснах за мен. После едната колежка се сети, че иска и тя. След нея още една. И ми звъннаха да ме питат какви ги върша. Laughing

# 353
  • София
  • Мнения: 9 850
ЦКБ сега пускат код за потвърждение със СМС, поне на МП при картата е така. Плащала съм в друг сайт де, не в Амазон.

# 354
  • Мнения: 3 163
На K-Swiss дамските маратонки точен номер ли да се вземат или с 1 номер по-големи? /на Пума и Адидас нося с номер по-големи/

# 355
  • Мнения: 597
Раница Dakine ..... вижда ми се доста евтина .... 12 £  ....може някой да се възползва .....
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01ITYEQGM/ref=ox_sc_act_image_ … L5A1OLE&psc=1

# 356
  • софия
  • Мнения: 25 743
Раница Dakine ..... вижда ми се доста евтина .... 12 £  ....може някой да се възползва .....
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01ITYEQGM/ref=ox_sc_act_image_ … L5A1OLE&psc=1
Страхотна цена и модел. Детето вече 2 години е с него. Раницата не седи огромна, компактна е, събира много, долният преден джоб е за храна и не се притеснявам ако нещо се разлее. Носи си плод. Препоръчвам с 4 ръце.

# 357
  • Мнения: 1 308
Не разбрах какви са тия випове и как стана -500лв? Виртуалната ти карта Visa ли е или MC? Да не си ползвала номера на дебитната карта и да мислиш, че си с виртуалната?

....

Над 10г пазарувам в интернет, мога да направя разлика коя карта каква е и как се ползва. Амазон имаха преди ВИП сайт за маркови неща, 2016г мисля май месец бяха големите разпродажби. Картата ми в ДСК беше виза дебитна и към нея има опция Виртуална кредитна. Пуснати бяха поръчки на празната Виртуална, точно според афишираното от тях, че когато няма наличност нищо няма да се тегли - да обаче се оказа, че виртуалната кредитна си е реална кредитна на моменти.Резултата - "-500лв" за мен. Абсолютна безотговорност към клиента от тяхна страна !
Виртуалните им карти са "виртуална Виза", а не "виртуална Кредитна карта". Виртуална е картата, но никой никъде не е казал, че е кредитна (освен някой с доизмислени определения). Най-просто може с нулева наличност да пробваш да платиш нещо и да видиш кредитна ли е или не. В крайна сметка дадоха ли обяснение?

# 358
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 760
Не разбрах какви са тия випове и как стана -500лв? Виртуалната ти карта Visa ли е или MC? Да не си ползвала номера на дебитната карта и да мислиш, че си с виртуалната?

....

Над 10г пазарувам в интернет, мога да направя разлика коя карта каква е и как се ползва. Амазон имаха преди ВИП сайт за маркови неща, 2016г мисля май месец бяха големите разпродажби. Картата ми в ДСК беше виза дебитна и към нея има опция Виртуална кредитна. Пуснати бяха поръчки на празната Виртуална, точно според афишираното от тях, че когато няма наличност нищо няма да се тегли - да обаче се оказа, че виртуалната кредитна си е реална кредитна на моменти.Резултата - "-500лв" за мен. Абсолютна безотговорност към клиента от тяхна страна !

Виртуалните им карти са "виртуална Виза", а не "виртуална Кредитна карта". Виртуална е картата, но никой никъде не е казал, че е кредитна (освен някой с доизмислени определения). Най-просто може с нулева наличност да пробваш да платиш нещо и да видиш кредитна ли е или не. В крайна сметка дадоха ли обяснение?

Когато ми я издаваха обяснението беше,че сайтовете я разпознават като кредитна,но не може да тегли,ако няма по нея наличност,т.е. защита за клиента ( защото някои чуждестранни сайтове не разрешават плащане с дебитни Виза Електрон,а само с кредитни )  . Както вече писах - на 2 официално подадени жалби с входящ номер така и не получих официален отговор с обяснение защо така защитената им карта ми дава "-500лв" ! А иначе да - точно при нулева наличност направих поръка и са разрешили плащане към Амазон на въпросната сума. И става въпрос за не една транзакция и то в няколко поредни дни.

На K-Swiss дамските маратонки точен номер ли да се вземат или с 1 номер по-големи? /на Пума и Адидас нося с номер по-големи/

Аз на Адидас нося УК4,5 (37 1/3) , K-Swiss 37 ми станаха .

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 23:39 от morgana07

# 359
  • Мнения: X
Има ли виртуални карти на други банки въобще? Не съм се интересувала ,но ще е от полза ако споделите от коя банка сте доволни?
Revolut. Пластиката пристига за 10 на дни, ако  ви е необходимо да разплащате контактно.

Общи условия

Активация на акаунт