Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц - Тема №3

  • 32 653
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Малоумно изпълнение са тези ел. четими учебници...нещо е недомислено категорично. Нито се свалят,нито могат да се четат нормално...не е съобразен формата изобщо.

# 226
  • Мнения: 7 161
Пишете на Дидева. Тя има свалено почти всичко, което някога е било възможно да бъде свалено.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 11:29 от Фран

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
Благодаря!
Хубава работа, ама пак недосвършена... Каква е идеята, да се четат само онлайн?!? Ако трябва да се учи от монитора, по-добре да мъкна всекидневно едни 10-13 килограма...

# 228
  • Мнения: 29 751
Както пише st. Dobri , може да се свалят за офлайн четец - сивия бутон. Но ти трябва програма за четене на файловете. Не са точно pdf.

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
Пробвах първо от там, но или аз съм прекалено руса, или е направено толкова малоумно, че не успявам, да ги сваля

# 230
  • Мнения: 29 751
Пробвах първо от там, но или аз съм прекалено руса, или е направено толкова малоумно, че не успявам, да ги сваля

Трябва да свалиш програмата за офлайн четене. Виж някъде в менюто.

# 231
  • Мнения: 48 023
На сайта на нашето училище са качили естествено малоумието от лятото, и то оня ден
https://www.138sou.com/index.php/layout/left-center-right/811-458218
Напомням писмото от РЗИ https://srzi.bg/uploads//pages/Nachalna_stranica/1.Novini/Imun_status.pdf
Много м ехвана яд

# 232
  • Мнения: 2 120
И аз влизам с този проблем, вече не могат да се свалят учебниците на Просвета! До скоро можеше, но не знаех точно на кой колектив ще  трябва да имаме /поредното безумие освен няколко колектива, Просвета, Просвета + и Просвета Азбуки/.
Бутонът за офлайн четене не реагира!
Моля за помощ!

Пишете на Дидева. Тя има свалено всичко, което някога е било възможно да бъде свалено.
Дали ще е удобно за нея всички да се изредим да ги искаме?

# 233
  • Мнения: X
Цитираното твърдение не отговаря на истината. Simple Smile Нямам " свалено всичко, което някога е било възможно да бъде свалено".

# 234
  • Мнения: 7 161
Цитираното твърдение не отговаря на истината. Simple Smile Нямам " свалено всичко, което някога е било възможно да бъде свалено".
Извинявай. Редактирах се. Smiley

# 235
  • Мнения: X
Мога да посъветвам търсещите електронни варианти на учебниците в pdf формат да питат в темата на предходния набор. Ако нещо е можело да се сваля, с голяма вероятност някой там ще го има.

# 236
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 145
Пробвах първо от там, но или аз съм прекалено руса, или е направено толкова малоумно, че не успявам, да ги сваля

опитах от любопитство Simple Smile
на "електронно четими учебници" излизат тези учебници, които нашето училище ползва. (вижте предишната картинка)
натиснах "добави за офлайн четец", нищо, че изглежда неактивен бутон и ме уведомиха, че не всички компютри поддържат.... натиснах добави и изглеждаше, че нищо не става
след това натиснах "електронни учебници" (реда над електронно четими...) и се оказа, че учебника е там и ме чака.
чете се добре


повторих упражнението за да се самоубедя, че става Simple Smile

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
Не ми е проблем интернета Simple Smile Проблемът ми е, че искам да ги кача на Киндъла на дреб.
Писах до издателството, ще видим те какво ще отговорят

# 238
  • София
  • Мнения: 5 988
Не ми е проблем интернета Simple Smile Проблемът ми е, че искам да ги кача на Киндъла на дреб.
Писах до издателството, ще видим те какво ще отговорят


Киндълът чете само формат моби, а лицензът за него се държи от Амазон и никой няма право да разпространява текст в моби освен Амазон.
Евентуално може да стане преформатиране с Калибре, но не знам в какъв формат са учебниците. Не всеки файл подлежи на смяна на формата.

# 239
  • Мнения: 2 120
Не ми е проблем интернета Simple Smile Проблемът ми е, че искам да ги кача на Киндъла на дреб.
Писах до издателството, ще видим те какво ще отговорят

И аз това искам, да кача всичко на четеца, който поддържа всички формати.

Общи условия

Активация на акаунт