„Zero waste“ и „Plastic-free“ като начин на живот – струва ли си?

  • 33 854
  • 921
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 860
Има някои блогъри си приготвят сами. Мога да дам за дезодорант, за паста ще потърся и ще постна

# 751
  • София
  • Мнения: 38 476
За паста рецептата беше с кокосово масло и въглен. Само като го пиша и ми изглежда тотална гадост.

# 752
  • Мнения: 860
https://back2nature.rocks/домашна-паста-за-зъби/

# 753
  • Попово
  • Мнения: 329
И да дам 14 лева за обикновена паста за зъби заради опаковката, че да съм еко? Никога! Но тези с пастите правят добър бизнес.
Аз ги дадох парите поради две причини - защото е ЕКО и защото исках да пробвам ефекта на въглен в паста за зъби. Както писах по - горе доста трудно боравя с нея, а и за седмица не виждам ефект на избелване. Ще я използвам, защото съм я купила, но няма да повторя само, за да съм ЕКО.

# 754
  • Мнения: 6 877
И да дам 14 лева за обикновена паста за зъби заради опаковката, че да съм еко? Никога! Но тези с пастите правят добър бизнес.
Тубите на пастите за зъби могат да се правят от алуминий, който се рециклира напълно. Едно време бяха така. Имам един крем за бръснене на Нивея, който е в алуминиева туба и струва към 3-4 лева.

# 755
  • Мнения: 8 891
Купувам Colgate с активен въглен и я харесвам много. Няма го типичния вкус на повечето пасти за зъби, който все по-трудно понасях. На този етап няма да сменя удобната тубичка паста за зъби. Ако вдигнат много цените, ще почна да мисля за домашно рецепта. И пак за Colgate бях срещнала информация, че ще въведат рециклируема туби.

# 756
  • София
  • Мнения: 6 182
Пастата за зъби, която ми ТРЯБВА все още е с картонена кутийка и няма да я заменя. Но то и бисквитите на детето са в картонена кутия върху пластмасовата тарелка и фолиото. И то по площ се равнява на 5 кутии от паста за зъби и ги купуваме 5 пъти по-често Sad
Но нали не картона е проблема, а пластмасата?
Между другото тези символи какво означават (точно от тубата с паста са)

# 757
# 758
  • Мнения: 1 445

А как ще се претеглят и къде ще им се сложат етикетите с цените и грамажа?

# 759
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Аз влизам с въпроси-
1. Знаете ли от къде /за София /мога да си купя наливен ароматизатор за дома /за електриески ароматизатор/. Преди имаше в магазините за наливни парфюми, но отдавна не съм виждала.
2. Знаете ли къде има тоалетна хартия с хартиена опаковка. Или поне да е рециклирана хартия и в опаковки с повече бройки.
Купувам Санитекс Еко- рециклирана е, но е с 4 т.х.в опаковка а найлонът е поне 15-20 грама. Все едно нещо чупливо са опаковали. Колко е екологично това?!?
Някога имаше единични ролки т.х., които бяха с хартиен етикет и нищо повече. Не съм виждала такива от поне 5 години...

# 760
  • Мнения: 13 274
https://www.webcafe.bg/lifecafe/zhivotat/id_949076733_Pamuchna_t … eko_Pomislete_pak

Стаатията е за памучните и хартиените торбички.

# 761
  • Мнения: 19 296
Защо трябва да се произвеждат торби от биопамук, а не от рециклирани дрехи?
Не  разбирам защо не правят проучвания върху най-очевидното.
А иначе е ясно, че целта трябва да е една торба да се ползва, докато се съдере, а не на всяко ходене в магазина да се купува нова, пък била тя хартиена или от био памук.
Затова не е ок да се пита всеки клиент иска ли торба, както правят във Фантастико, и торбите да стоят под носа на клиентите в края на касата.
При забравена торбичка от вкъщи на запад много често си вземат празен кашон от магазина, в който да си сложат покупките.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 07:23 от Дъждец

# 762
  • Мнения: 2 114
Много лошо впечатление ми прави практиката във Фантастико да предлагат торбичка дори за нещо малко. Не ги подкрепям и винаги си нося моя за многократна употреба, дори ме виждат, че я приготвям и пак ме питат.
Ползването на торби от Лидл, Кауфланд или Фанстастико и други подобни за мен е докато се скапят и станат негодни за употрепа, а не на всяко пазаруване нова. Пък нека си мислят за мен каквото си искат /дребнавост, бедност или стиснатост/. Както и аз си мисля за тях каквото си искам!

# 763
  • Мнения: 1 782
Много лошо впечатление ми прави практиката във Фантастико да предлагат торбичка дори за нещо малко. Не ги подкрепям и винаги си нося моя за многократна употреба, дори ме виждат, че я приготвям и пак ме питат.
Ползването на торби от Лидл, Кауфланд или Фанстастико и други подобни за мен е докато се скапят и станат негодни за употрепа, а не на всяко пазаруване нова. Пък нека си мислят за мен каквото си искат /дребнавост, бедност или стиснатост/. Както и аз си мисля за тях каквото си искам!
Не си мислят нищо за теб, а предполагам са задължени да предлагат на всеки. Както е и с промоциите около касата в някои магазини.

# 764
  • Мнения: 2 114
Казвам го, защото мой познат всеки път пазарувайки задължително купува и нови торби, като смята, че това е признак на социален статус, престиж и липса на селски маниери. За мен той е просто глупак!

Общи условия

Активация на акаунт