Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 559
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 697
И ние не харесваме  картофи , аз съм купила на хип само картоф и не го харесва , че и 6 броя бурканчета взех .

# 316
  • Мнения: 4 400
Момичета, знаете ли дали това може да се ползва за бебета? https://www.zerozanzare.it/prodotti/ultrasuoni-antizanzare-chicco/
Има вариант и за количка, с батерии, но на мен ми трябва за вкъщи. Има го в ДМ на 15.99 и му се чудя дали наистина е безвредно за бебета.

# 317
  • Мнения: 4 964
Малкият пропълзя Flushed Освен това падна от леглото, но нищо му няма. Днес става на 6 месеца Heart

# 318
  • Мнения: 983
Малкият пропълзя Flushed Освен това падна от леглото, но нищо му няма. Днес става на 6 месеца Heart
Сладурче сладко браво на момчето..не за падането за пълзенето.Бубанка се придвижва назад и то доста добре.Напред не и се удава надига се на коленца и ръце,но толкоз.И  тя падна от леглото,но върху мекичко и дори не плака много.Обаче не съм казвала на баща и,че ще ме разкости и най вече,че и двете с кака и бяхме до нея а тя падна.
Онзи ден баща и констатира,че няма бебе до 6 месечно да не е падало я от диван я от легло.И заръча да внимаваме бубанка да не падна да сме внимателни и тн.А аз отбелязах хеттрик 3 от 3 така де бебка няма се дели от колектива ама ха.
 Днес е водих на коремен ехограф всичко е наред минахме и през очен лекар и със зрението е добре.Само едно ме притесни малко след като се роди и се появи петънце на ириса за който лекарката каза,че било като бемката по кожата,но това е на ириса.Също каза,че е дибре да се наблюдава дали се разраства дали не става релефно,но не пречи на зрението.След като спра да кърмя ако и потъмнеят очите няма да се забелязва,но ако си останат светли ще прозира и ще се вижда това петънце.Не че е нещо страшно,но ми стана гадно да има това точно в ириса.

На очен минаха и по големите две калпазанчета те са добре с очите,но мама вече е с -1,25 късогледство.След цял ден по Пловдив децата спят като пънове а аз не мога да заспя мисля и се чудя дали не дадох много пари за очила.....105 лв рамки+стъкла-Антирефлексни стъкла с Blue Blocker филтър.
Все да има нещо да го мисля...

# 319
  • Мнения: 425
Малкият пропълзя Flushed Освен това падна от леглото, но нищо му няма. Днес става на 6 месеца Heart
Сладурче сладко браво на момчето..не за падането за пълзенето.Бубанка се придвижва назад и то доста добре.Напред не и се удава надига се на коленца и ръце,но толкоз.И  тя падна от леглото,но върху мекичко и дори не плака много.Обаче не съм казвала на баща и,че ще ме разкости и най вече,че и двете с кака и бяхме до нея а тя падна.
Онзи ден баща и констатира,че няма бебе до 6 месечно да не е падало я от диван я от легло.И заръча да внимаваме бубанка да не падна да сме внимателни и тн.А аз отбелязах хеттрик 3 от 3 така де бебка няма се дели от колектива ама ха.
 Днес е водих на коремен ехограф всичко е наред минахме и през очен лекар и със зрението е добре.Само едно ме притесни малко след като се роди и се появи петънце на ириса за който лекарката каза,че било като бемката по кожата,но това е на ириса.Също каза,че е дибре да се наблюдава дали се разраства дали не става релефно,но не пречи на зрението.След като спра да кърмя ако и потъмнеят очите няма да се забелязва,но ако си останат светли ще прозира и ще се вижда това петънце.Не че е нещо страшно,но ми стана гадно да има това точно в ириса.

На очен минаха и по големите две калпазанчета те са добре с очите,но мама вече е с -1,25 късогледство.След цял ден по Пловдив децата спят като пънове а аз не мога да заспя мисля и се чудя дали не дадох много пари за очила.....105 лв рамки+стъкла-Антирефлексни стъкла с Blue Blocker филтър.
Все да има нещо да го мисля...

Мисля ,че е нормална цена 👍

# 320
  • Мнения: 133
Момичета изварявате ли още вода за бебчетата? Вчера реших, че няма вече да изварявам и днес сме с разстройство и зелени изпражнения. Възможно ли е да е от водата, как мислите? Flushed Или е реакция от храна по-скоро?

# 321
  • Мнения: 305
Здравейте прекрасни! Относно водата, мисля от утре да си взимам Бебелан, роса или девин. Писна ми да преварявам.
И аз съм мн чувствителна на темата някоя да ми дава непоискани съвети или пък да ме хока, че съм направила нещо не по нейния вкус. Често си замълчавах преди,  но сега нещата са други някак си придобих смелост да отвърна подобаващо. За съжаление 4 месеца имах яка тревожност за всичко. Преди години развих депресия след като родих сина ми. После отшумя и от време на време имах депресивни състояния и много тревожност. Но само билкови неща съм пила при нужда. Сега докато бях бременна страшно мн се тревожен за всичко. После до 4 месец на бебка имах голям страх от много неща. Сега нещата вече са по-добре, разходките, добавкитв които пия и стеща с приятели ме стабилизираха. Определно недоспиването и нередовно хапване ми се отразяват на нервите. Ставам раздразнена. Обаче от 2рия месец като родих имам цикъл и някак с всеки следващ нещата се наместват.
Захранването при нас си е много добре, даже месо почти всичко въведох. Яйце също и наскоро почнах глутен.

# 322
  • Мнения: 478
И аз се опитвам  много много да не ми пука какво си мислят околните, но не мога да отрека, че все още се притеснявам дори и за някакви съвсем естествени неща. Например, вчера на разходката в парка бебко от нищото се разплака със сериозни дицебели. Извадих го от раничката, но продължи да се дере и да се мята. Тръгнах с бърза крачка към вкъщи, но с доста хора се разминах, които зяпаха шоуто. Знам, че е нещо нормално това като имаш дете, обаче подсъзнателно си мисля, че ще получа упрек затова, че не мога да си успокоя бебето. Иска ми се да бях малко по-дебелокожа.

Да ви попитам за мнение, рано ли за палатки на планина? Аз се притеснявам да не настине бебко, но мъжа ми настоява да отидем за една вечер някъде при хубаво време, та се чудя.

# 323
  • Мнения: 3 269
Аз не изварявам вода от раждането досега. Купих една на Хип, сега на бебелан и и давам така. В началото пийваше по малко, сега не. Трябва да съм по-настоятелна със захранването, че кърмата не и стига. Яде през час понякога, вечер се буди по 3 пъти да суче. Ще пробвам и някое сухо мляко, различно от Хип. На мен изобщо не ми пука за мнението на хората, гледам си децата, както го чувствам аз.

# 324
  • Мнения: 2 109
  Филип пак не яде. Нито пюрета, нито мляко. Започна и да реве. Не иска нищо, блъска... май са зъби, защото пръстите са постоянно в устата.

# 325
  • Мнения: 983
Днес ни беше консултацията качила е 600гр и вече е 8100 на височина е добавила само 1 см.Утре ще излезнат и резултатите от ПКК и урината.Дано всичко е наред.Питах за жълтък и глутен посъветва ме да изчакам до 7-я месец,но пък мога да и давам безсолно нискомасленно сирене.Чуденка голяма хем не е проблем и сега да и давам жълтък и глутен хем по добре чакай та ще чакам щом е казал.

Днес особенно много си пуска гласа вика колкото може по силно голяма е сладурка.Заспа към 22:30,но не бяхме готови за сън и се мотахме все още с децата.Бях е сложила в кошарата 15 мин по късно се събуди и с рев ме търси къде съм кака и я гушна,но не иска мен и това е.Взех я аз и е сложих на леглото до мен и дадох да цока няма и 2-3 мин и заспа пусна гърдата и се обърна на другата страна.Не съм свикнала все още как си се върти преди както я оставям така спи докато не я обърна.А сега дори гръб ми даде....😋

# 326
  • Мнения: 478
Към колко часа давате пюре и каша? При нас храненето е винаги в различни часове и аз се опитвам да го напасна с останалите неща през деня, но ми се иска горе долу да почнем някакъв режим да правим поне с храната, която въвеждам.

# 327
  • Мнения: 4 400
На обед пюре, след следобедения сън - каша.

Скрит текст:
Нашият режим в момента ( във вторник прави 6 м.) е горе-долу такъв, разбира се не цепим минутата.
6:30 мляко
10:00 мляко
13:30 зеленчуково пюре и ако иска мляко  (обикновено си го търси)
17:00 безглутенова каша
10:30 мляко

# 328
  • Мнения: 2 109
Филип спи до 7:30 - 8:00, тогава му е първото хранене, на следващото, към 11:30, давам пюре. Към 15:00 давам каша, после мляко към 18:00 и 21:30.
  През деня започна да спи по-малко, но още спи след почти всяко хранене. Просто спи по 1 час, понякога и 30 мин.

# 329
  • София
  • Мнения: 1 635
...Не съм свикнала все още как си се върти преди както я оставям така спи докато не я обърна.А сега дори гръб ми даде....😋

Ааа, това си го спомням от някоя от каките. Много са смешни как ти обръщат гръб след като са се нацокали. Еди вид "не ми трябваш вече".. JoyJoyJoy

Общи условия

Активация на акаунт