На море в Турция - тема 61

  • 67 036
  • 765
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 775
Здравейте, търся хубав хотел в Бодрум(не извън , а в Бодрум) с собствен плаж?
Благодаря ви.

Бодрум е град с 170 хил. Лятото става 5 пъти населението
града е вилна зона на паралиите..
Хубавите Хотели са извън града на около от 10-12 до 30-40км.

Вижте селцата -

# 91
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Искаш да кажеш че в самия Бодрум няма нито един хотел - само къщи на турсски милиардири и руски олигарси???

# 92
  • Мнения: 1 377
Иска да каже, че лятото е гъсто населено и скъпо да се почива в самия Бодрум.

# 93
  • Мнения: 775
искам да кажа 4е в Бодрум самия град няма голямо разнообразие с хотели и не е мн добър вариант
освен живия и ултра скъпия му нощен живот нема нищо интересно в града..
през деня града спи.. Simple Smile



# 94
  • София
  • Мнения: 3 752
Някой пътувал ли е с Караджъ Турс с автобус да сподели впечатления?

МОля за препоръка, или ме насочете към агенция

Търся хотел с Лунапарк и Аквапарк на олинклузив!

Пътуване със чартър от София.
 bouquet

Аква Фентъзи в Кушадасъ- няма дете, което да севърнало недоволно от там Simple Smile Бключително и моето като беше малко, а то е капризно
Резервирам точно за там.Бюджета ни беше до 1500лв.Този ни излиза 2000.Много се чудехме.Малкия е на 11.Дано да сме доволни...

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 16:24 от AnMary

# 95
  • София
  • Мнения: 588
Здравейте, имам нужда от вашата помощ. Сама си гледам детето на 9 години е. Искам да я заведа след 15ти септември и октомври в Турция. Два дни ровя и не мога да избера нещо на подходяща цена само за двечките. Повече оферти са над 2+1. Искам да пътуваме със самолет и трансфер от летището. Възможно ли е тък като тя е под 9 години и двете са се вместим в бюджет 1000лв с пътя?
Моля, препоръчайте ми агенция, от ровене в нета ме заболя главата.

# 96
  • Мнения: 146
Горещо препоръчвам Royal Taj Mahal за тези, които търсят Аква и Лунапарк. Вчера се завърнахме от там, ще пиша по-подробно за хотела тези дни.

# 97
  • Там където
  • Мнения: 790
Вчера се върнах от Sunis Efes Royal Palace, Йоздере и тъй като бях обещала тук да дам отзиви пиша Wink Ами не съм очарована, но не съм и разочарована. Изключително разнообразна и добре презентирана храна, като качеството беше на супер високо ниво. Собственикът има частни предприятия за производство намесни и млечни продукти, както и на диетични и екологични храни и това си личеше. Много чист хотел, почистваха всеки ден и за 7 дни 3 пъти смениха спалното бельо, а кърпите почти всеки ден, нищо че не бяха на пода. Територията на хотела не е никак голяма и ми липсваше място за вечерна разходка. Плажът според мен (платформа + на пясъка) трудно ще поеме повече почиващи през пиковите месеци. Басейните са добре, но аз не обичам и не ходя на басейни и не съм добър оценител. Не обичам анимацията, но там беше ОК. Не знам обаче как ще е за хора с малки деца.

# 98
  • София
  • Мнения: 11 755
Да си напиша най-накрая и аз отзива за Adalya Elite Lara чрез Емералд с чартър.

Емералд - никакви забележки, и ние бяхме с Air Liubo, имаше изцепка накрая, за багажа, доста хора помрънкаха, но това не беше по вина на Емералд, а на Терминал 1,всичко друго беше супер.

Хотела

Намира се на 10км от летището до Анталия, предимството е че те оставят първи и те взимат последни. 15-20 мин път.
Веднага ни настаниха при пристигането,макар да беше препълнен,  не сме чакали и минута. Хотела е луксозен, нов, построен 2015та, блести от чистота. Стаите са чисти, големи, с телевизор вграден в огледалото. Минус, всичко се чува от съседните стаи  всяка сутрин бяхме събуждани в 6 сутринта от някакъв руски сериал. Не препоръчвам стая sea view, половината са над външната скара, останалата половина са над тераса бара. Ние бяхме в side sea view, като изключим факта че гледахме към едно поле, гледахме и към морето и нямаше никакъв външен шум. Чисти се до 14:00 което е +. Нашата камериерка беше толкова сърцата, с кеф си и оставихме бакшиш. Чак запя и затанцува от щастие

Понеже пристигнахме на Шекер Байрам, още първата вечер имаше турска вечер. Храна в изобилие от детско меню, пюрета до диетично меню, за нищо не се чака и минута, имаше около 5-6 ресторанта както и тераса отвън, има ресторант за 18г+. Всяка вечер освен храната във вътрешната кухня имаше и отвън скара и специалитети. Всяка вечер е тематична храната, имаше турска, ден на влюбените, мексиканска, китайска, рибна вечер. Места винаги се намират във всички ресторанти, ние седяхме предимно отвън. Сервитьорите са супер бързи, помагат с пренасянето на храната и отсервират бързо, само Турци са в персонала, като почти всички говорят руски и немски и английски. Минус е че няма марков алкохол в ресторанта, само в баровете около басейните, но те работят 24/7.
Храната около басейните е в изобилие също, 2 ресторанти работят в определени часове, има отделно къща с горфрети и палачинки. Алакарт не сме запазвали заради детето че е претенциозно.

В хотела има предимно руснаци, немци и малко англичани и холандци, други българи не срещнахме.
Аква парка е чудесен, има релакс басейн 18г+, басейн на който се пуши наргиле и е най-голям, басейн с изкуствени вълни и два детски с пързалки и пръскалки. Отделно са 4-12г пързалките и тези над 12г. Места винаги има навсякъде, макар че на няколко пъти махнахме кърпи на "запазени места", против политиката на хотела е да се запазват места.
Плажът е широк, с достатъчно места, с надвес вместо чадъри. Нашата схема беше сутрин на басейните и следобед на плажа, така винаги имаше супер места. Морето е мътно, става бързо дълбоко, първия ден като ходихме имаше някаква кафява гнус и всички хора се изнесоха на плажа.

Има детски клуб, в който може детето да стои целодневно, безплатно, не сме го ползвали. Отделно има луна парк  с блъскащи колички, виенско колело, въртележка и едно друго дето е като катапулт, отделно сладолед, пуканки и захарен памук, всеки ден това от 17:30-20:30

Анимацията страхотна, занимания по всяко време, голям майтап ставаше всеки път. Вечерта имаше страхотна програма, хотела има амфитеатър, който е огромен, всяка вечер детска дискотека, след това имаше : турска вечер, жива музика, Мадригал шоу (уникално! Неземно беше), Майкъл Джаксън вечер, магическо шоу. Едната вечер имаше pier парти, уникално отново, всичко беше организирано с пяна парти, танцьори, пиене.

Ние и нямаме много база за сравнение, ползвали сме ол инклусив само в България и Гърция, който е несравним с турския естествено.
Екстрите които си докарахме обаче са голям минус: детето 3 дни с температура, аз направих зверска алергична реакция (до урбазон стигнах) мм от вчера го втриса и от днес е вече с температура. Отадвам го на многото хора в комплекса, предимно деца, постоянно се чуваха кашлящи, мажеха се сополи във водата... За справка в Гърция в хотела е имало максимално по 10-15 деца, тук стотици! Но въпреки това сме впечатлени , определено бихме повторили Турция и ще събирам мнения за подобен на Adalya хотел, защото летвата ми е много завишена

# 99
  • София
  • Мнения: 3 752
Какво е  "алакарт"?

# 100
  • Варна
  • Мнения: 10 542

Ресторант с тематична кухня ,турска, италианска, азиатска, рибна.

# 101
  • Мнения: 3 019
По принцип "а ла карт" означава ресторант с меню - от него си избираш какво искаш да ядеш. На повечето места алкохолът се заплаща отделно и не е наливен, а бутилка /вино/. В курортите са тематични - средиземноморски или италиански, китайски или азиатски, турски и т.н., но принципът е същия - поръчва се от меню.

# 102
  • Мнения: 1 539
Ние се върнахме днес от Атлантик Холидей Клуб, Кушадасъ. Първа почивка в Турция, като цяло доволни.
Хотелът е среден клас. Положителни страни: прекрасна зелена територия, плитко море, чудесен аквапарк. Храната не е лоша и е в изобилие. Риба, обаче, имаше 2-3 пъти за 10 дни. Има два допълнителни бара за храна: от 12 до 17 предлагат бургер, картофки, хот дог, гюзлеме. Сладкарницата много ни хареса - на сянка, сладоледът се сервира там.
Почистването е добро, постоянно забърсват и метат. Опитахме да оставим бакшиш на камериерката, но тя не го взимаше. Обслужването е добро, всички се усмихват, разговарят с гостите. Анимацията е приятна, ненатрапчива, повечето вечерни програми са забавни.
Какво не ни хареса: няма асансьор, стълбата е тип аварийна. По принцип не ползвам асансьор и знаех, че няма, но тази стълба... Ако имате страх от високо, не е за вас. Трудна е за качване и сваляне на куфарите, a ако сте с детска количка, не знам. Запазването на шезлонги с кърпи, крайно дразнещо. Според мен персоналът трябва да събира кърпите от шезлонги, на които очевидно никой не лежи.
Посетихме 1 алакарт ресторант, отново вкусна храна и добро обслужване. Бутилка вино ни излезе 145 лири.
Стигаме до пътуването. Пътувахме с автобус, сравнително комфортен, с Турс клуб. Обаче установихме, че не е за нас. Преди години сме пътували и не ни е пречело, но явно сме се разглезили.
Изненада ме жегата. Мислех, че ще ни е студено, притеснявах се за температурата на водата.. Много ми беше горещо, не бих издържала юли или август.
Весели, слънчеви дни на всички!

# 103
  • Мнения: 51
Здравейте! Simple Smile Някой може ли да сподели мнение относно Amara Sealight Elite? Скоро ми предстои почивка там и ще се радвам да прочета отзиви тук.

Здравейте.
Ние бяхме в този хотел през 2017. Очарована съм от стаите, плажа, обслужването и локацията на хотела. Интернет навсякъде, големи стаи с изглед море, хубав басейн и плаж с пясък. Тогава само ние бяхме българи в хотела. Но се разбирахме с всички.
Дано и на вас да ви хареса.

# 104
  • Мнения: 16
Аз искам да попитам за интернета в Лонисера? Предстои ни почивка след 2 седмици там и ме интересува как стоят нещата с него. Или да ходя да питам оператора ми за някакъв вариант.
Здравейте миналата година бях там, много красиво, много добра храна. Голямо разнообразие. Има Страхотен аквапарк и самият хотел е голяма площ. На мен не ми омръзна да св разхождамр там. Относно Интернета ами бавен беше доста. Примерно аз и моята приятелка се свързваме и трябва едната да излезе за да го ползва другата. Паролата е номера на стаята. Много бавен беше. Ако имаш други въпроси за хотела с радост ще ти отговоря 😊

Общи условия

Активация на акаунт