На море в Турция - тема 61

  • 66 972
  • 765
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 79
Здравейте Simple Smile)
Засега Турция съм посещавала само в Истанбул и тази година клоня да отидем най-накрая на така прословутите ол инклузиви 😊
Искам да ви попитам, от къде да започна с търсенето? Някоя изпитана агенция? Разгледах предната тема и виждам, че се задават въпроси по конкретен хотел, а аз не зная как да стигна до там изобщо. В гугъл излязоха доста агенции, с доста хотели. Особеното при мен е, че ще сме с дете на 2,5 г и искаме със самолет от Варна Simple Smile искам да е хубава храната, да е приятно и да си починем хубаво, след сватбата ни ☀☀

# 211
  • Мнения: 681
Здравейте Simple Smile)
Засега Турция съм посещавала само в Истанбул и тази година клоня да отидем най-накрая на така прословутите ол инклузиви 😊
Искам да ви попитам, от къде да започна с търсенето? Някоя изпитана агенция? Разгледах предната тема и виждам, че се задават въпроси по конкретен хотел, а аз не зная как да стигна до там изобщо. В гугъл излязоха доста агенции, с доста хотели. Особеното при мен е, че ще сме с дете на 2,5 г и искаме със самолет от Варна Simple Smile искам да е хубава храната, да е приятно и да си починем хубаво, след сватбата ни ☀☀

Много лесно става всъщност, първо определяш двете основни неща, а именно бюджет и период, които обикновено рязко ограничават избора и те насочват към определен клас хотели, след което евентуално се стига до избор между няколко конкретни хотели на базата на лични предпочитания и достатъчно отзиви от различни сайтове.

Можеш да питаш и агенциите за конкретни предложения, които после да коментираме тук, само не се надявай, че ще намериш "изпитана" агенция, която ще избере идеалния хотел за теб, защото повечето са по-скоро изпитани и то многократно, че точно в това не ги бива особено.

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 2 014
FAME RESIDENCE LARA - 5*
Пътуване-Автобуса който пристигаше от София беше в Пловдив в 11.30 .Двете граници ги минахме много бързо не сме чакали никъде.През Истанбул минахме през третия мост който заобикаля града и също нямахме задръствания.В 4 и30 часа бяхме вече в Лара.
Ние по програма на настаняване бяхме втори.Преди нас бяха гостите на Wind of Lara Hotel & SPA/никога не бих стъпила там и без пари да ме пращат/.След нас имаше още 15 хотела.Повечето бяха за Swandor Hotels & Resorts и учудващо малко тази година за Лонисера.За Сиде никой.На връщане ни взеха в 17.15 в 9 сутринта бяхме в Пловдив.Този път минахме през втория мост. Не чакахме никъде.
Настаняване и хотел-Още с влизанете без да съм подала ваучерите веднага ни сложиха гривните.Оставихме си багажа и ни показаха  къде може да легнем да си починем и след 11часа да проверим за стая.Какво ти лягане?Ние любопитни да разгледаме.Хотела още с влизането  се набиват големите кристални полилеи , тежките завеси с пискюли отстрани и пианото.Интериора е в такъв стил бежова гама и дърво.След Адалия Елит -Лара в първия момент този ми се стори странен .Личеше си ,че тази година са го освежавали .Нямаше никъде изкъртена плочка или нещо по тавана и стените.Хотела се намира между Конкордия и Делфин Палас.Вечер по светлини  и  фонтана се конкурира с тях.
След опознавателния маратон и след дългия път едва дочакахме да ни дадат ключа от стаята.И шок!!!.Стаята на 6 етаж /добре /нормална не много малка но само с прозорец без тераса.А аз бях запазила и на валчера си пишеше стандартна.Веднага бегом на рецепция.За мен това беше по скоро икономична.На рецепция ми казаха ,че хотела бил 100 % пълен и няма на този етап никакъв шанс за смяна.Веднага на вайбара на Турс клуб .Те реагираха много бързо .До 10 мин имахме отговор от партньорите им в Турция .че на следващия ден ще ни преместят какво и стана.На другия ден ни настаниха в апартамент ли беше или семейна не знам ?С две стаи и две тераси и подарък от хотела за грешката вино и плодове.
Храна-Много храна .Череши ,ягоди и обичайните за сезона.Скариди и раци имаше 2 вечери.Риба всеки ден на скара .Баклава 7-8 вида с тавите.Сладолед насипен няма.Само от 14-16  и вечер от тяхния Дондурма.Водата е в бутилки по500мл.Фреша се заплаща 2 евро.Безалкохолните и бирата наливни.В минибара в стаята за бутилирани.Тук пих най-хубавите коктейли от всичките ми почивки в Турция.Постоянно се зарежда всичко.
Плажа и басейните-Хотела е на първа линия.Басейните са няколко като са направени на нива ,някои са свързани има за плуване , за дневна анимация,за релакс  с 2 джакузита.Отделно за децата .Помислено е за всеки.
Плажа много широка ивица.Спокойно може да се сравни с тази на Камелия .Няма пирс.С тенти.Шезлонги много както на плажа така и на басейна.Няма запазване няма напрежение за нищо.
Морето отпред с малка ивица дребни камъчета.Не са нужни аква обувки.Много чисто и топло.Има малък преход .
Анимация-Както бях споменала 80% бяха германци.Е много активни в спортно отношение тия хора!Сутринта когато пристигнахме в 5 часа сума ти народ плуваха в басейните и на морето.Отделно моят мъж обича да играе волейбол.Тук чакаше на опашка да се включи в някой от отборите.Целодневно се играеше на всичко.За детската нямам много наблюдения .Вечерната беше с гостуващи групи.Няма пяна парти.След 22.30 свириха групи на живо на отделна сцена .Там се заформяха немски влакчета:yum:и се лееше бира на поразия:yum:
Обслужване-Персонала само турци.Всички говореха немски.По малко руски и английски.Личи си ,че хотела работи целогодишно и персонала е опитен и постоянен.Стаята се почистваше всеки ден като се сменяха и кърпите.А чаршафите през ден.
За пушачите и непушачите-На плажа няма разделение.Ресторанта има огромна тераса на която може да се пуши.Ние не пушим но с удоволствие сядахме там  да се любуваме на хубавата гледка към морето.

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 08:27 от slavei4e

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 3 751
Slavei4e, благодаря за изчерпателния и увлекателен разказ. 🤗 Много се радвам, че сте останали доволни от почивката и хотела!😀 Надявам се всички, на които почивката им предстои, да останат доволни от избора си и темата  да се напълни с прекрасни разкази, и много положителни емоции! На тези от нас, които по една, или друга причина са останали разочаровани, да се явят на "поправителен" до края на сезона и да изживеят една невероятна почивка. Слагам и себе си в кандидатите за поправителния.😀

# 214
  • Берлин
  • Мнения: 4 474
Сладурчета,а какви коктейли пиете по турските хотели? Любопитно ми е. Пък и чакането става по-леко, мислейки за приятни неща Simple Smile

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 2 014
В този хотел имаше списък с коктейлите.Всеки път избирах различни.И за разлика от други хотели където съм била ми се видяха различни и много добре направени.Както на вкус така и на външен вид.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 3 935
Сладурчета,а какви коктейли пиете по турските хотели? Любопитно ми е. Пък и чакането става по-леко, мислейки за приятни неща Simple Smile

Секс на плажа Simple SmileSimple SmileSimple Smile

и Блу лагун

# 217
  • Мнения: 1 710
Ето ме прясно завърнала се от почивка, готова да ви залея с впечатления Simple Smile
Gural Premier Tekirova - Кемер, Анталия
Започвам с общото - много добър хотел, с прекрасна територия, замислен да бъде луксозен, като обслужване има какво да се желае.
Стаите са разположени в няколко типа къщички. Има такива със собствен басейн, които са на два етажа и стаите имат директен излаз към басейна от терасите си и такива на три етажа, които нямат басейн. Естествено има президентски и кралски вили. Стандартни и фамилни стаи има и в къщичките с басейн, и в тези без. Стаите са широки и комфортни. Е, в някои хотели съм виждала и по-големи, разбира се, но и в Гюрал стаите са добри. Баните са с душ кабина и отделно вана, което за мен беше голямо удобство. Това е хотелът, в който видях най-много принадлежности оставени в банята - от традиционните клечки за уши и тампони за грим, през ноктрезачка, пинсета и пила, до превръзки, презервативи, четки и паста за зъби, самобръсначка.
Скрит текст:
- къщичка с басейн
- стандартна стая

Басейните са много. Има много спасители. Винаги могат да се намерят свободни шезлонги. През деня няколко пъти мерят нивото на PH, хлор, температура и чистота. Всички басейни са с дълбочина 140 см, детския в аквапарка е 80 см. Има басейн с хубаво джакузи и мързелива река с доста силно течение.
Скрит текст:
- човекът, който взимаше проби от водата във всеки басейн.
- детски басейн, много голям и интересен за децата
Аквапаркът е готин. Най-голямото му предимство е това, че има спасители, които следят за реда на пързалките непрекъснато. Докато не излезе от басейна, този който се е спуснал, не дават на следващия да тръгва. Това е причината понякога да се събира опашка от 4-5 човека. Пързалките за големи са 9. Има достатъчно пояси, килимчета и семейни лодки, никога не липсват. За децата пързалките са в детския басейн на пиратски остров и пиратски кораб.
Скрит текст:
Плажът е пясъчен до морето Simple Smile От там нататък е камъняк. Има страхотни шезлонги, широки и комфортни. Има платени павилиони. Няма тенти, а чадъри. Морето рязко става дъблоко там, къдено ние влязохме. Правя уточнение, защото ивицата е много дълга, има няколко малки пирса, така че може и да сме попаднали на някаква подводна яма и на други места да не е така. Ние отидохме само веднъж на плажа, примерно към 11 и си намерихме шизлонги без проблем, така че предполагам, че и там винаги има свободни чадъри и шезлонги.
Скрит текст:


Храната не ми хареса обобено. Имаше много морски дарове, повечето от които бяха лошо приготвени и с недобър вкус. Откъм разнообразие също не го докарваха особено. Имаше достатъчно плодове - вкусни и разнообразни. Десертите също бяха добри и имаше доста от тях.
Анимацията - дневната анимация е стандартна. Детските аниматори много се раздаваха, впечатлиха ме, въпреки че наблюденията ми бяха само повърхностни. Имаше ден посветен на децата с всевъзможни забавления из цялата територия от обяд до късно вечерта. Вечерните програми бяха приятни. Имаше доста партита. За 9 дни бяха 5, но едното беше пяна парти през деня, а другите вечерни. От снимките на Winterflame разбрах, че вероятно организаторите на партитата са едни и същи и обикалят хотелите. И ние имахме ретро парти със стари автомобили пръснати около сцената. Всяко парти беше с различна тематика, много лазери, светлини, ефекти, танцьорки, певици, знаете как е. Абе купонът беше добър. Гала вечерта ми хареса много - Тодес и 4 минути фойерверки. Много пищна заря.
Обслужването би трябвало да е на по-високо нивото, тъй като хотелът претендира за по-висок клас. Персоналът е от казахстанци и турци. В ресторантите е много чисто, бързо зареждат масите, светкавично отсервират, но откъм поръчки са мудни и често ни пропускаха, ако изрично не ги повикаме. В баровете предпочитах аз сама да си взимам директно от бармана и да не чакам сервитьори. Обаче ми направи отвратително впечатление следната случка - Седнахме с дъщеря ми в един от баровете през деня, за да чакаме другата половина от семейството да играе някакви игри. Седяхме на различни маси, защото аз четях книга, а тя водеше видео разговор с приятелка. И двете бяхме на празни маси. По едно време се усетих, че седим от 1 час и никой не беше дошъл нито при нея, нито при мен да ни попита дали искаме нещо. Аз така се бях задълбочила в книгата, че не ми направи впечатление, докато не ожаднях и не си дадох сметка, че явно сме невидими за сервитьорите. Та така - не съм очарована от обслужването. За персонално отношение и дума не може да става.
Баровете - доста са, пръснати са из територията на удобни места. Ние сме почти изцяло безалкохолно семейство, така че нямам наблюдение над алкохола. Видях, че наливат марков алкохол безплатно, но не мога да бъда изчерпателна по тази тема. Има хубави шейкове и детски коктейли. Има и еспресо.
Почиващите са главно от бившите съветски републики. Имаше и доста турци. Нямаше изцепки, не сме попадали на пияни руснаци, истерични мамачки, всичко беше съвсем нормално и спокойно. 

Цялостното ми впечатление от хотела е много добро. Замислен е като луксозен комплекс. Не слагат гривни, плажните кърпи седят край всеки басейн и можеш да вземеш колкото поискаш без карта и без някой да ги брои, шезлонгите на плажа и на басейните при къщичките са широки и комфортни. Чистотата е на много добро ниво. Храна има на удобни места и през деня, и през нощта. Има дневен ресторант с меню и сервитьори, което е новост за мен, тъй като не съм срещала в друг хотел подобен тип обслужване на плажа. Денонощно има пакетиран сладолед. Територията е огромна. Ние бяхме платили за стандартна стая в стандартна къщичка. Настаниха ни в къщичка с басейн, на толкова хубаво място, че чак не мога да повярвам.
Като минус отчитам обслужването и отчасти храната. Както обичат да казват хората - гладен няма да останеш, но до сега, във всеки хотел, в който съм била, има толкова много на брой хубави неща, че не мога да смогна да ги опитам, а в Гюрал не беше точно така. Или пък съм станала много претенциозна  newsm78... не знам. Неизбежно беше да правя сравнение с хотела, в който последно почивахме. Там всяка вечер имаше 5-6 вида риба и обслужването беше чудесно. Но пък по отношение на стаи, аквапарк, партита и глезотии Гюрал определено впечатлява доста повече. Друг минус или по-скоро неудобство е, че част от вечерната анимация се прави на сцена, пред която редят високи бар столове и маси. Ако не попаднеш на първите два реда, няма никакъв шанс да видиш всичко, което става на сцената. Да не говорим и че столовете не достигат и има правостоящи. Отдалечеността на хотела също ми дойде в повече. Въпреки че съм ходила няколко пъти до Текирова и съм наясно с разстоянията, на отиване ми се видя безкрайно дълго пътуването. Отне ни повече от 2 часа докато стигнем хотела. А на връщане ни взеха 5 часа и половина преди полета.
И като обобщение - доволна съм от почивката и бих препоръчала хотела.

# 218
  • Мнения: 1 286
В този хотел имаше списък с коктейлите.Всеки път избирах различни.И за разлика от други хотели където съм била ми се видяха различни и много добре направени.Както на вкус така и на външен вид.
Славейче, а как би класирала трите хотела - Камелия, Адалия Елит Лара и Fame,? Миналата година помня, че ме впечатли наличието на ресторант за възрастни в Адалия, което беше споделила и затова го включих в списъка ми. Твоето мнение е важно за мен:)
Както и на Марги! Благодаря за чудесните описания!

# 219
  • Варна
  • Мнения: 10 520
Марги, разстоянието ние го взехме за 50минути, но бяхме с лека кола и на връщане също искаха да ни приберат за летището по-рано, ама аз се размрънках и тръгнахме на време. Обаче бяхме индивидуален трансфер, вие с автобус ли бяхте, не помня с агенция или без. За храната и обслужването съм изненадана, но аз бях, преди 4 години . Иначе ми е любим хотел. ❤

# 220
  • Мнения: 2 417
Може ли да ми кажете,колко време преди датата на пътуване ,получихте документите си т.е.застраховки,информация за полет и всико ,което е нужно.Питам,защото сме платили (100%) почивка със самолет до Алания и в сряда е полета ни,но уви все още нямам нищо от агенцията.Първо ми казаха седмицата преди полета ще ви дадем всичко необходимо и като информация и като документация.Съответно нямам нищо от тях,потърсих ги остана за петък и отново нищо.Пак се свързах да потърся сведения и ми казаха в понеделник ,почти карайки ми се,какво толкова искам.Гледам,че има полети в учеречения ден и час,но не и с посоченият превозвач.Ще съм благодарна да споделите как е било при вас,че аз сякаш си притесних.За Акватур става въпрос.

# 221
  • София
  • Мнения: 11 746
Петък преди полета в сряда получихме всичко.

# 222
  • София
  • Мнения: 2 666
Здравейте, нова съм в темата, защото никога не съм почивала в Турция.

Дали е подходящо да заведа и дете на година и половина? Как е уреден въпроса с медицинската помощ. Искам да съм подготвена, защото знаете, че при малките деца бързо се стига до усложнения.

# 223
  • Sofia
  • Мнения: 3 751
Здравейте, нова съм в темата, защото никога не съм почивала в Турция.

Дали е подходящо да заведа и дете на година и половина? Как е уреден въпроса с медицинската помощ. Искам да съм подготвена, защото знаете, че при малките деца бързо се стига до усложнения.
Мисля, че няма от какво да се притеснявате. Във всеки хотел има лекар и поне една, две клиники в най-близкото населено място. За съжаление и на мен този година ми се наложи да търся по спешност медицинска помощ, и определено останах доволна от турските медици. В най-близкото градче има поне няколко аптеки, а лекарствата са в пъти по-евтини и качествени от нашите. Задължително си направете застраховка, за да Ви възстановят разходите, ако се наложи да платите за прегледа, както се получи при мен. Ако Ви потрябва медицинска помощ задължително трябва да се свържете със застрахователната компания, те ще Ви насочат къде да отидете. На мен ми се наложи да търся лекар в почивен ден, от застрахователя ме насочиха към лекаря на хотела, платих за  прегледа 110 евро, лекарствата, които ми изписа ги купихме от най-близката аптека. Ако плащате за прегледа, Ви трябва фактура за стойността на прегледа и медицински доклад от лекаря, пазите и рецептата. Като се приберете в БГ представяте документите на застрахователя и до 2 седмици Ви възстановяват парите. Дано всичко да е наред и да не ви се наложи да търсите лекари! Прекрасна и незабравима почивка Ви пожелавам! Simple Smile

# 224
  • Мнения: 186
Здравейте!
Инцидентно ми се отвори възможност, малко непланирано, да посетя хотел Посейдон Мармарис.
С промоционална оферта на Емералд, със самолет.375 евро на човек с включен трансфер и летищни такси, 7 нощувки.
Последният ден..... буквално само нощувка, полетът е в 9.00 часа, сутринта.
С малко закъснение, мога и на работа да отида!😆
Имаше опция и за 345 евро, но в клубната част, бивш хотел  Sol beach 3*, затова избрах малко по-скъпия вариант, в основната сграда.
Ще сме само двете с дъщеря ми, 20 годишна.
Не очаквам нещо "уау", но ще съм благодарна, ако някой даде информация.
Изчетох отзивите, като цяло не са много отчайващи!
За първи път ще ходя в най-горещите време-14 август.
Надявам се да издържа!😜

Общи условия

Активация на акаунт