На море в Турция - тема 61

  • 66 976
  • 765
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 152
Здравейте, може ли мнение за хотел Club Calimera Serra palace Сиде?

# 466
  • Мнения: 3 213
Марги, познавам много добре хотелите от веригата Royal и Gural. Не сравнявайте несравними неща. Gural са много по-класни хотели във всяко едно отношение, личи си и по цената. Ходих там с 2 годишни близнаци през месец май и бебешкият басейн с пясъчно дъно не беше студен - доста дечица си шляпаха вътре. Няма как плитък басейн в горещо време да е студен.  Не казвам нищо лошо за Роялите - хубави хотели са, но попадат повече в средния клас. Когато оценявате един хотел, трябва да е по всички параметри, а не само по един-два, които сте си селектирали по свой вкус. Храната в Гурал е една от най-разнообразните в Анталия, а напитките са от най-качествените, всички бутилирани. Анимацията е ТОП. Може би само плажът отстъпва на този в Сиде при Роялите. Всичко останало е на по-високо ниво. Роял Уингс е стар, а Роял Сегинус не е на плажа.

# 467
  • Варна
  • Мнения: 495
Скрит текст:
Здравейте!
Дойде и моят ред да опиша почивката си в Swandor Topkapi Palace - Лара.
Подозирам, че ще бъда многословна, затова в първите изречения ще напиша, че впечатленията ни от хотела са фантастични и си прекарахме много, много весело.
Уточнявам, че досега сме почивали в Камелия - Сиде, Ефталия Марин - Алания и Вон - Сиде.  Също така уточнявам, че бяхме двама възрастни с две деца - момиче на 16 г. и момче на почти 13 г. Почивахме от 29.06 до 06.07. Пътувахме с автобус от Димитровград (за 4 година с Турс клуб, излишно е да казвам, че съм много доволна от фирмата, щом пътувам за пореден път пак с тях) - първи ни оставиха и последни ни взеха - идеалния вариант Wink.
Настаняване - пристигнахме в 6.10 ч. в хотела. Казаха ни, че ще ни настанят в 14 ч. В хотела няма гривни. Този вариант нас не ни притеснява - винаги банските са най-отгоре в багажа, преоблякохме се набързо. Разходка из територията до плажа, оттам закуска, басейни, аквапарк, обяд и отидохме на рецепция. Резервацията ни бе за family deluxe garden view. Този тип помещения са разположени на първи етаж и се състоят от коридор и две стаи - едната с две легла, тв, шкаф с мини бар, кресло, масичка и нощни шкафчета; от първата стая през врата се влиза в спалня, пак с шкаф с мини бар, тв, 2 нощни шкафчета, гардероб; от спалнята се излиза на тераса с нормални размери, широчка, с маса и столчета. В коридора също има 4-крилен гардероб със сейф. Банята е без вана, но с два душа - слушалка и голям таванен; има сушоар. Много чисто е и мирише на ново. Почистването беше безупречно, всеки ден, кърпи се сменяха ежедневно, подозирам, че и чаршафите сменяха ако не всеки ден, то през ден (след единия ден, когато със сигурност бяха сменени, на другия, едното дете оцапа единия с шоколад..е, въпреки че бе долен чаршаф и бе само петънце, на следващия го бяха сменили..). Всеки ден се зареждаха и двата мини-бара с 2 коли, 2 фанти, 2 газ.води, 2 като спрайт, 2 пак. солети, 2 пак. хрупки, мин. вода; в банята - шампоани, балсам за коса, душ-гелове, лосион за тяло, клечки за уши, памучни тампони за грим всекидневно; през 2 дни - комплект с две четки за зъби, гъби за баня, комплект за бръснене със самобръсначка и пяна. Не ни правеха фигурки Grinning Бяхме в 4 корпус - срещу единия а-ла-карт, много тихо и спокойно място, сенчесто...Ако трябва да недоволствам от нещо, то ще е, че ми липсваше огледало в спалнята и трябваше да ходя до коридора или банята SmileSmile (шегувам се ествествено)
Територия - избрах хотела, защото исках тази година да съм в "турски" хотел. Много ми хареса обстановката и архитектурата - крепостни стени, сграда като конак, кокетна сладкарница, интересна архитектура ресторант, кула с бар... Досега съм била в хотели с доста големи територии. Тук в сравнение с Вон, Камелия е компактно и всичко е съсредоточено в средата на комплекса, което много ми хареса. Чувствах се много спокойно. Всяко от децата си ходеше само докъдето си иска, докато аз си лежах на шезлонга на активния басейн например..
Аквапарк и басейни - компактен, но с необходимите пързалки - 1 центрофуга, 1 скоростна покрита ролба, 1 открита ролба, 1 ролба с пояси и 5 пързалки прави, една до друга, има и ленива река, която обикаля аквапарка...С работно време са и охрана. По принцип по другите хотели децата основно са на аквапарка, но тук анимацията беше невероятна и го посещавахме само ранния следобед ако не сме на плажа...Освен басейна на аквапарка, има и един активен, доста голям, разчупен, където е основната анимация с музиката и един Релакс, който въобще не посетихме (било скучно на него Grinning)  - той се пада зад 4 корпус, пред сладкарницата.
Плаж - в по-преден пост писах за него...копирам:  може да се каже, че е разделен на две, пясъчна ивица и тревна площ зад нея. На пясъчната ивица има по 5-6 реда шезлонги, много нагъсто, под тенти; на тревната площ са по-раздалечени, с чадъри...Пясъкът е като наш пясък, който хвърлят по улиците зимата - по-едър и попремесен с мънички камъчета, тук-таме, по-сив е...Самият мокър пясък е само пясък. Дъното е полегато, не става дълбоко веднага - броих мои крачки - на 15-17 ми е до кръста водата, на 27-28 до рамената (висока съм 1,67). Има два пирса, единият е с кабинки...Вторият пирс е дълъг с шезлонги по него, но без бар. Децата скачат от него малко скришом - дълбочината е 4 м в най-отдалечената му част.
На плажа има ресторант, бар и голяма, покрита детска площадка...вода има навсякъде...сладолед също на плажа...
Храна и алкохол - очаровани сме от храната. Много, интересна и вкусна. Като цяло имаше някакво известно разнообразие горе-долу през ден. Морски деликатеси всякакви през ден - раци (каката що раци изяде, чк ме е срам да кажа Grinning), октопод, калмари, миди с черупки с ориз, чистени миди, скариди на салата или само скариди. Риба - по 4-5 вида на вечеря и 1-2 вида на обяд - ципура, лаврак, пъстърва, тон, скумрия..печена на скара, варена на ястие, такава, която почивстват пред теб...Турска кухня - Адана кебап, други видове кебапи, на който не запомних имената, разни кюфтенца, готвени разни гювечи с месо, без месо...патладжан на скара, патладжан на салата..много патладжан (обожавам го), разните там техни разядки от рода на хумус, нахут, различни долми, пълнени с ориз с канела...Аз много обичам турска кухня и бях възхитена от разнообразието, което предлагат. Месо, приготвено по различен начин - пилешко, пуешко, телешко, агнешко, говеждо...Имаше и невероятна пилешка супа, леща също, но бе много лютива...Много вкусни пици...Десерти - по 4-5 вида баклави на всяко хренене (за закуска имаше по 6-7 вида халва), разните им там сиропирани турски сладкиши, кадаиф, сушени кайсии със сусамов тахан, тиква със сусамов тахан, пастички, кремчета, сутляш, една вечер имаше и макарони 3 цвята и ябълки на клечка, полети с бял шоколад (споменавам ги, защото синковецът много обича захаросани такива и беше впечатлен от тези)...плодове - диня, пъпеш, череши, ябълки, сливи, кайсии, праскови, нектарини, малките бананчета..сушени плодове също..Сладолед - в ресторанта насипен, навън от машина, постоянно (от него пък синковецът колко изяде Grinning). няма цели торти.
Освен основен ресторант има и такъв на плаж, който практически работи до вечерта. Няколко пъти се хранихме там заради синковеца - много харесваше хамбургерите. Там има и понички, на вкус като нашите казанлъшки, но малко по-големки, съответно можеш да си ги поръсиш с каквото искаш...
Реално храна има през цялото денонощие, след затварянето на основния ресторант заработва нощният - там естествено разнообразието не е такова, но спокойно може да се нахрани вкусно човек.
Баровете - сещам се за 7, със сейр - бара (разположен е в една кула и е с 360-градусова панорама) и лоби-бара. На някой само безалкохолно, на други и алкохол, включително вносен (аз пия, колкото да не е без хич,  само уиски и за него мога да кажа - Ballantine's, Vat 69, Johnny walker (в менюто им е написано като Red label), Jim beam. Chivas regal-а е платен. Има Бейлис, от джина видях Бийфитър, вермут - Бианко...Коктейли по меню, но ние си харесахме и запознахме с единия барман и ни правеше каквото искахме, даже каката се забавляваше да му чете от нета рецепти. Бира - Ефес...Обслужващия персонал са турци и от републиките. Нямам оплаквания, даже напротив, мили, усмихнати, случи се да ни объркат единия коктейл - не спряха да се извиняват, чак неудобно да ти стане...На основните хранения щъкаха постоянно и следяха дали са ни пълни чашите...
Сладкарница - посетихме я само един път. Кокетна сграда, вътре е много уютно и чистичко.. Предлагат пастички и няколко вида насипен сладолед. С работно време - следобед.
Айриш пъб - не сме посещавали...
А ла карт - платени, не сме посещавали..
Анимацията - ах, анимацията...Невероятни момичета и момчета, голям анимационен екип (турци, румънец, украинец, руснаци, от Гана - най-после да попадна и на френскоговорящи Grinning…). Това е хотел с много настроение и забавления...освен основната, има и отделна гимнастическа, която се провежда на открито под тента - аква гимнастика в морето, йога, зумба, джъъмпинг (редува се в дните канго, на батути на сушата, аква джъмпинг), джъмпинг за деца, пилатес, въздушна йога. (направих всичко възможно, въпреки жегата, да посещавам редовно поне всеки ден зумбата и джъмпинга Grinning, когато се провеждаше пилатеса обикновено бях на морето за аква аеробиката там). В основната анимация има водно поло, боча, шафълборд, крейзи игри на басейна (надуват се батути тип градове с различни препядствия и се прави състезание - ах, как победих там една мацка от Бангладеш Grinning; състезание за бой върху сърф, търсене на лъжици из басейна и т.н.., различни всеки ден, дартс, табла, плажен волейбол, футбол.. Отделно имаше игра Сървайвър, пяна парти, Пул парти с флайборд, пяна и сапунени балончета, танцьорки….Вечер - на амфитеатъра, жива музика на откритата сцена или парти в XONE - откритата дискотека. Случихме и участието на La Bouche - върнах се в тийн годините си; преди него пък имаше страхотно светлинно лазерно шоу. (места намерихме без проблем в XONE, единият от аниматорите, бяхме се сприятелили вече, ни подшушна, че ще пускат и през задния вход откъм тоалетните, та се оказахме почти първи на опашката там Grinning ) Отделно има и закрита дискотека -  ходихме две вечери, но там ми беше много студено все, много са силни климатиците и музиката ми идваше много техно Grinning. Едната вечер имаше детски фестивал - на зоната на футболните игрища бяха направили цяло градче - с надувни градове, с въртящи се бикове, с фигури от Флийнстоун, разни стрелби с лък, с пушки - забваления и за малки и големи - победих синковецът на стрелба с лък Grinning
Досега не съм била в хотел с толкова силна анимация. За 7 дни не напуснах хотела въобще - не исках да пропускам нищо от нея, само заради едната разходка..Запознахме се с всички аниматори, имахме си и постоянно място на шезлонгите на басейна, точно до къщичката с тонколоните и аниматорите. Наравно с тийновете участвахме в игрите Grinning Спечелихме 3 бутилки вино за първи места от различни игри. Толкова не съм се забавлявала отдавна. Реално на денонощие ни се събираше по 4-5 часа сън...излизахме сутрин към 8 ч от стаята и се прибирахме вечер към 18.30, колкото да се изкъпем и облечем за вечеря и пак..та до 1-2 ч посред нощ Grinning
За съвсем детската анимация нищо не мога да кажа - освен, че си има отделна сграда със заградена отвън детска площадка под дървета и отделен амфитеатър. На плажа също има голям детски кът с пързалки и люлки под голяма тента...
Синковецът беше най-ощетен..на 13 г. е, а за да участва в повечето игри, трябваше да бъде на 16 г., нищо, че е страхотен плувец, как ли не ги молехме аниматорите, още повече, че наистина ни бяха станали приятели и на нас и на децата, е, не и не...Контролът си е контрол...
Наистина за анимацията нямам думи да изразя емоциите си - страхотна, страхотна...
Фитнес и спа - Фитнесът е голям и с нови уреди, много приятна, нова и чиста обстановка. В спа-то не сме ходили..
Интернет - безупречен навсякъде...
Контингент - малко руснаци, украинци, има румънци, сърби, косовари, чехи, словаци, словенци, албанци, англичани, немци, белгийци, Бангладеш, някоко семейства от Иран и Ирак, имаше и бг семейства няколко вкл. и български турци, живеещи в Турция - въобще, не може да се усети превесът на някоя нация.....Не усетих и натоварващо присъствие на малки деца, но като цяло имаше...

Това е Swandor Topkapi през моите очи...
С две думи - възхитени и очаровани от всичко, без забележки. Осезаемо доста по-високо ниво от останалите три, в които съм била. Хотелът, по мое мнение, е за хора с деца, къде по-малки, къде по-големи, който са готови да споделят всяко тяхно забавление и веселие. Въпреки това имаше и много младежи и двойки без деца, които също се забавляваха максимално. Запомнихме се редовните участници Grinning Изкарахме много, много весела и  зареждаща почивка с много музика, танци и забавления (нищо, че сега ще почивам от почивката JoyJoy) . Пожелавам си всяка следваща да ми е поне такава..
Постът стана много дълъг, за което се извинявам, но и се надявам да помогна на някой с тази информация (защото аз го резервирах буквално, играейки "ва банк", с ниска оценка от предни години, заради остарялата база, без да мога да намеря актуално инфо в никакви сайтове, заради предстоящата му за този сезон реновация ).
Твърдо бих повторила с удоволствие ако искам весела и "жива" почивка!
Отворена съм за въпроси!
Сутрин трябва ли да се запазват шезлонги ?

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 19:09 от AnMary

# 468
  • Мнения: 6 294
Здравейте!
Дойде и моят ред да опиша почивката си в Swandor Topkapi Palace - Лара.
Може ли да споделите каква цена платихте за тази почивка и кога направихте резервацията?

# 469
  • Мнения: 318
Можете ли да ми кажете, Белек и Лара квартали на Анталия ли са или съвсем отделни курорти

# 470
  • Sofia
  • Мнения: 3 751
Можете ли да ми кажете, Белек и Лара квартали на Анталия ли са или съвсем отделни курорти
Отделни курорти, ако се гледа близостта им до летището са разположени така:
Лара, Белек, Сиде, Алания от едната страна и Кемер от другата.

# 471
  • Мнения: 197
Марги, познавам много добре хотелите от веригата Royal и Gural. Не сравнявайте несравними неща. Gural са много по-класни хотели във всяко едно отношение, личи си и по цената. Ходих там с 2 годишни близнаци през месец май и бебешкият басейн с пясъчно дъно не беше студен - доста дечица си шляпаха вътре. Няма как плитък басейн в горещо време да е студен.  Не казвам нищо лошо за Роялите - хубави хотели са, но попадат повече в средния клас. Когато оценявате един хотел, трябва да е по всички параметри, а не само по един-два, които сте си селектирали по свой вкус. Храната в Гурал е една от най-разнообразните в Анталия, а напитките са от най-качествените, всички бутилирани. Анимацията е ТОП. Може би само плажът отстъпва на този в Сиде при Роялите. Всичко останало е на по-високо ниво. Роял Уингс е стар, а Роял Сегинус не е на плажа.

Ние бяхме от 19.06-28.06 в Gural Premier Tekirova и гарантирам, че абсолютно необяснимо и за мен бебешкия басейн с пясъчно дъно беше най-студеният от всички. Водата не беше просто хладка, а направо студена в сравнение с всички останали. За 9 дена не видях нито веднъж деца да се къпят там, а минавахме поне по 6 пъти на ден.

# 472
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
ninoto, не, не сме запазвали шезлонги. Някъде около 8.30-9 ч. минавахме покрай басейна на път за закуска и оставяхме кърпите (по-скоро с цел да не ги носим). Още от първия ден си харесахме 4-те шезлонга до къщичката на аниматорите...И всеки следващ ден бяхме там...Направи ми впечатление, че около нас бяха все едни и същи хора, все едно си имаше негласно правило да сме си все там...изпозапознахме се и си имахме и постоянна компания през целия престой...Grinning Като започнеше и анимацията в 10 ч. и дойдеха и аниматорите ставаше съвсем забавно - те обикновено си оставяха кърпите на нашия първи шезлонг ( децата постоянно бяха във водата така или иначе..) и имаше едно постоянно общуване...и всеки следващ ден така..даже единия ден позакъсняхме и семейството до нас ни беше запазило местата, без да сме се уговаряли...
На плаж аз ходех веднага след като се наобядвах..някъде към 14 ч....винаги намирах по 3-4 шезлонга на първа линия..
Въобще проблем с шезлонги не сме имали, нито пък ме е натоварвало присъствието на хора....напротив - използвах максимално, да създавам контакти...
fatalina, резервирах януари, пакетна цена малко под 3000 лв (2986 лв.) - 7 нощувки, автобус, 3+1, family deluxe garden view

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 11:15 от AIR

# 473
  • Варна
  • Мнения: 10 520
Може ли да не цитирате тези "чаршафи" , благодаря .

# 474
  • София
  • Мнения: 126
lolitaa, няколко страници по-назад имаше питане за този хотел. Ще копирам отговора си в спойлер.

Скрит текст:
Посейдон е приличен хотел, на който основното предимство е близостта до центъра и това, че е на първа линия. Стаите са малки, някои гледат в съседните балкони, като храна не е лош. Вече има и анекс сграда, която май е по-лоша, защото е един бивш 3-звезден хотел. Но аз не съм го посещавала, така че това са мои си предположения. Според мен е на едно ниво с Емре 4*, който май е по-евтин. Дали ще ви хареса много зависи от това каква база за сравнение имате и какви са ви очакванията.


Благодаря! Simple Smile)

# 475
  • Мнения: 6 294
AIR, благодаря!

# 476
  • Мнения: 3 213
Галина, ние бяхме в Белек. Възможно е, ако басейнът се е падал на сянка, иначе не виждам причина това да е така. Ако никой не го ползва, може също да допринася за по-студената вода. Дори да е така, пак са несравними Гюралите с Роял.

# 477
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Студени циклони с необичано застудяване минават във всички държави напоследък.  
Няма нищо за чудене в днешния климатичен свят.

Е - тъкмо изгледах едно руско туристическо предаване за Алания - 15-20 май 2019....ходят всички по обяд с дебели фланели и даже с якета.

Алания - мястото където уж дори под +15 градуса януари нощем не падат...Но факт - тази година дори средата на май е било голям студ за якета.

# 478
  • София
  • Мнения: 1 415
Няма лош хотел, има калпави туристи, негативно настроени, търсещи кусури, с лоша компания, настроени за гюрюлтия, от слона правещи муха, или обратното беше. На единия водата в детската локва му била студена, а на другия му била добре, абе смехории ви казвам. Не разбрахте ли, че на всеки температурните усещания са различни. Петър Стойчев на 18 градуса ще умре от жега, аз глезените няма да си натопя.

# 479
  • Мнения: 1 710
KittyCatty, аз не претендирам да познавам много добре хотелите Роял и Гюрал, като Вас, но претендирам да имам добър поглед върху тях, защото съм посещавала всеки (без Сегинус) поне по 2 пъти, а някои и повече, а освен това съм почивала и в двете вериги.
Опитах се да бъда максимално коректна като написах, че впечатленията ми от хотелите са от различни години, поради което сравнението може да не е точно. Освен това сравних двете вериги, не по един два критерия, както сте писали, а точно по 11.
Не разбрах Вашата оценка по колко критерия е и на база какви наблюдения?
Въобще този спор взе да ми писва. Не защото някой спори. Напротив, предпочитам да има повече мнения.
Писва ми, защото пиша, сравнявам, обяснявам, губя сума време, след което се появява някой и пише " Не сравнявайте несравними неща. Gural са много по-класни хотели във всяко едно отношение, личи си и по цената."  Ами напишете кое е това "всяко едно отношение". Аз съм написала подробно какво ми харесва и какво не, а получавам коментар, който звучи като "Не е така!". Или още по-интересния коментар от другия потребител, за написаното от мен - "Иначе спрях да го чета още на първия абзац..." след което 20 реда твърдения, че не съм права.
Е, хайде малко по-аргументирано, ако обичате!

По отношение на цената - тази година Гюрал имат по-ниски цени, сравнени с минали години и по-ниски от Роял. Когато аз резервирах през декември беше така. В този ред на мисли, аргументът Ви за цената отпада, поне за мен.
А за храната в Гюрал, категорично е една от най-лошо приготвената и без разнообразие храна, на която съм попадала през последните 5-6 години в Анталия.  Знам, че преди веригата се славеше със страхотна кухня. Дори съм го писала като плюс, когато съм предлагала хотела на някоя съфорумка, която иска съвет къде да резервира. Тази година обаче не е така.

Общи условия

Активация на акаунт