На море в Турция - тема 61

  • 66 751
  • 765
  •   1
Отговори

Анкета

Кога предпочитате да почивате в Турция?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 07 сеп 2019, 21:23
* Може да изберете максимум 5 опции.

# 540
  • Варна
  • Мнения: 3 925
ТОЧНО

# 541
  • Мнения: 3 213
Марги, Гурал Премиер не е от 90-те години - няма нищо общо с Али Бей, нито като интериор, нито като екстериор. Предлагам това да е конструктивна дискусия с информативна цел за всички, които се изтересуват. Бихме могли и двете да бъдем полезни без да се създава излишно напрежение. Понеже допускам, че би могло да е интересно за всички, ще си позволя защо, според мен, не могат да се сравняват Royal и Gural Premier хотелите.

1. Локация. Royal се намират в районите на Сиде и Анталия (Лара/Кунду) , които много се отличават от район Белек, особено местността около самото селце Белек. Там са наредени един до друг само луксозни хотели, което значително качва изискванията към качеството на услугите в комплексите. Текирова е също такава местност, макар да се води Кемер. То и Боазкент към Серик се води Белек, но реално не е... Района на Лара и Кунду е хубав, което прави Роялите там по-лускзони и съответно - по-скъпи.

2. Тип хотел. Роялите са стандартни хотели, макар и тематични.Gural са клубни хотели с много по-големи територии. Такива хотели предлагат по-голямо уединение, спокойствие и повече зеленина и съответно - изискват повече поддръжка. Имат големи аквапаркове, което допълнително завишава качеството им. Вероятно не знаете, но в Гурал има професионални тенис кортове, където се провеждат международни турнири, а в съседство има голф игрища.

3. Храната в Гурал е една от най-разнообразните и качествени. Да имаш на шведската маса кралски скариди, раци, суши, сьомга, риба тон, телешко месо и 7-8 вида баклави на корем никак не е малко. За останалото да не говорим... Има три ресторанта, в които се обядва и храната в трите е различна. Алкохолът е марков, бирата и безалкохолните напитки се предлагат бутилирани, коктейли - всякакви, има хладилници със сладоледи към All Inclusive-а и отделна сладкарница, фрешове, ежедневно зареждане на мини-бара в стаята с ядки, шоколадчета, безалкохолни и бира. Окото се насища само от гледане - дори наистина да е имало в Royal по-голямо разнообразие, извинете....но как изобщо човек може да го сравни, че и да го забележи ?  Simple Smile))

И накрая само ще кажа, че който и хотел да си избере човек от двете вериги, едва ли ще остане разочарован, а това е най-важното. Но в този сегмент има туристи, които плащат много и детайлите ги вълнуват.

# 542
  • sofia
  • Мнения: 409
Моля за мнение за FLORA GARDEN EPHESUS 5*. С две деца на 8 и 11 години сме т.е. трябва да има забавления. Храната да е разнообразна и вкусна. Не сме ходили досега в Турция

# 543
  • София
  • Мнения: 1 412
Цитат
Моля за мнение за FLORA GARDEN EPHESUS 5*. С две деца на 8 и 11 години сме т.е. трябва да има забавления. Храната да е разнообразна и вкусна. Не сме ходили досега в Турция
Там май почина от ония дни българката, дето падна от влакчето. Или от Флора суит, един от двата.



Марги, аз не съм ходил стотин пъти, нямам мнение за стотин хотели, но тия в които съм бил, естествено, че ще дам мнение, естествено СУБЕКТИВНО. Така както на тебе ти харесват големи зелени територии и за тебе е плюс, за мене е минус. Това пак е СУБЕКТИВНО, нъл тъй? Та в тоя ред на мисли, ти си пускай СУБЕКТИВНИТЕ мнения, пък който иска да си ги селектира кое му е положително и кое не му харесва. Всеки има тиква на раменете си да преценява. Който не му харесва твоето мнение, преместваш си го, чакай ти пък не можеш, тогава аз вместо тебе. Въобще, ама въобще хич да не ти пука. Продължавай както досега, не знам дали има по-полезен човек тука.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 11:56 от valerko

# 544
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте!
Интересува ме, ако някой е бил в хотел Посейдон в Мармарис, какъв е плажът и най-вече морето. Има ли нужда от акваобувки? А ако споделите пресни отзиви от хотела, ще бъда много благодарна.

# 545
  • Мнения: 303
А Белмере 4* в Кушадъсъ - как е?

Преди около 2 месеца и аз питах за този хотел. Тогава никой не ми отговори. Аз, обаче рискувах и запазих почивка за моите родители там. Прибраха се с отлични впечатления и от хотела, и от обслужването. Хотелът е с нови собственици, реновиран за сезон 2019.  За възрастни, пенсионери е добра оферта, защото е с нормални цени. Спокойно и тихо местенце.
 

# 546
  • Мнения: 16
Здравейте! Искам да ви попитам за няколко хотела В Кушадасъ. Sealight resort 5*, Ramada resort & golf 5* и Richmond Ephesus Resort 5*. Имате ли мнение за тях. За мен едно от важните неща е плажа да е пясъчен и да е близко до хотела. Не съм привърженик на басейните понеже.

# 547
  • Русе
  • Мнения: 7 045
valerko, не заблуждавай жената. Флора гардън е на територията на бившия хотел Мерсин, който е в близост до Палм уингс в Давутлар. Инцидентът, както ти писах и в групата във Фейсбук е станал във Флора суит, който е до аутлет центъра. Флора суит няма собствен плаж и извозват хората до плажа. Флога гардън е на един от най-добрите плажове в Кушадасъ - Лонг бийч.

kremi.ivanova, Рамада няма собствен плаж.

# 548
  • София
  • Мнения: 1 412
Че аз не съм писал категорично, че е първия...понеже не съм сигурен затова писах "май". Не ги знам кой на какво разстояние от плажа е, но прочетох на влакчето че е от суит.

# 549
  • Мнения: 52
Моля за мнение sealight resort или ephesia holiday beach..

# 550
  • Мнения: 296
Здравейте! След дълго търсене запазихме в Ephesia holiday beach от 21.09 през грабо със Синева Травел. Тръгваме с колата на 20.09. Някой друг по това време и желаещ да пътуваме заедно. Двама сме и все още не знаейки дали ще сме с детето или не. ( зависи от бабата Grinning )

# 551
  • Мнения: 5 035
kremi.ivanova, при така поставените от теб приоритети Richmond е твоето място от изброените - голям, пясъчен плаж, но по-малък басейн. При Sealight е обратното. Той е по-близо да града, ако това е важно за теб. Ramada пък няма собствен плаж, както беше написано, имат бусчета, които по информация от tripadvisor са до твърде рано. Последното пишат, че било в 17 ч. Ако си се ориентирала към Кушадасъ, виж и Palm Wings Ephesus. Той е близо до Richmond, има също страхотен плаж, както и доста басейни за всеки случай Simple Smile Оценката му е по-висока от на Richmond  в tripadvisor, а в booking-a му е почти същата.

# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
Как така запазвате а не знаете дали детето ще е с вас?Нали в резервацията се включват всички?Освен ако не до 2 години и има някаква възможност в стаята да се сложи легълце.

# 553
  • Мнения: 16
Благодаря много за отговора! Бяхте много изчерпателна! Приятна почивка на всички ви!                                                   
kremi.ivanova, при така поставените от теб приоритети Richmond е твоето място от изброените - голям, пясъчен плаж, но по-малък басейн. При Sealight е обратното. Той е по-близо да града, ако това е важно за теб. Ramada пък няма собствен плаж, както беше написано, имат бусчета, които по информация от tripadvisor са до твърде рано. Последното пишат, че било в 17 ч. Ако си се ориентирала към Кушадасъ, виж и Palm Wings Ephesus. Той е близо до Richmond, има също страхотен плаж, както и доста басейни за всеки случай Simple Smile Оценката му е по-висока от на Richmond  в tripadvisor, а в booking-a му е почти същата.

# 554
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Здравейте,

Тази година ще почиваме в Турция. Двоумя се между два хотела: LONICERA RESORT & SPA в Алания и ISIS HOTEL SPA в Бодрум. Може ли да споделите мнения - близо ли са до морето, имат ли голяма плажна ивица или са с плаж на платформа, фамилните стаи дали се състоят от две отделни помещения или са просто една по-голяма стая? Плажните кърпи безплатни ли са или срещу депозит? Изобщо всяка информация ще ми бъде полезна. Ще бъдем с две деца - едното на 14 и другото на 2. Благодаря предварително на всичко, които ще ми отговорят.

Общи условия

Активация на акаунт