На море в Турция - тема 61

  • 67 123
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 296
Ние все пак ще посетим и Гърция тази година, HB, защото ако имаше нещо което ми липсваше в Турция то беше спокойното и чисто море, както и по малките хотели, без струпвания на хора, пищящи деца.

Зависи къде отидеш в Гърция. В по-близките градчета, където сме ходили ние е лудница и на плажа и навсякъде. Към Халкидики май е по-спокойно.

# 736
  • Мнения: 415
...
И Амара обмислях, но после попаднах на снимки от дъното пред хотела в Трип Адвайзър и се отказах. Държа плажа да е пясъчен и хубав, малко камъчета не ме бъркат, но да не са остри камънаци и тревисти хлъзгави камъни и растения.

Хмммм,ние пък точно за този хотел се замисляме за 2020г.,защото сега като си тръгвахме от там взехме хора от него и казаха че е много добре всичко дори и плажа,след което почетох доста за него и имаше доста положителни мнения и за плажа в това число,като се има в предвид ,че вече има и пързалки за децата и татковците разбира се Flushed,абе ще следя с интерес темата до последно  Smiley

# 737
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Марги, къде си? Липсват ми подробните ти коментари

# 738
  • София
  • Мнения: 1 422
...
И Амара обмислях, но после попаднах на снимки от дъното пред хотела в Трип Адвайзър и се отказах. Държа плажа да е пясъчен и хубав, малко камъчета не ме бъркат, но да не са остри камънаци и тревисти хлъзгави камъни и растения.

Хмммм,ние пък точно за този хотел се замисляме за 2020г.,защото сега като си тръгвахме от там взехме хора от него и казаха че е много добре всичко дори и плажа,след което почетох доста за него и имаше доста положителни мнения и за плажа в това число,като се има в предвид ,че вече има и пързалки за децата и татковците разбира се Flushed,абе ще следя с интерес темата до последно  Smiley

Не е добър плажа на Амара

# 739
  • Мнения: 186
Шегувате се, нали?
All inclusive в Турция е класи над този в Гърция, при сравними хотели в ценови диапазон.
Мисля, че не е само мое мнение!

# 740
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
И кои са тези сравними цени между Гърция и Турция?  

В Анталия окръг пък особено  дори и средата на октомври   продължават  високите  цени  за извънсезон -  690 лв. за 4 звезди при под 390 лева за 4 звезди и то на Корфу.

А за 31 август до 6 септември на Корфу е 475 лв.  -
  в Анталия  1195 лева същият период.

Цензурирал съм имена на фирми - да няма безплатна реклама.



Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 13:39 от Печикамъков

# 741
  • Мнения: 9 484
Добре де, защо не кажеш кои хотели сравнянваш, за да не си говорим така на напразно.

# 742
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ей го хотела на Корфу....няма да правя на никой безплатна реклама.

# 743
  • Мнения: 24 467
Не може да послужи една снимка за целите на сравнение. Нямаме никакви параметри, които да сравним.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 14:37 от Judy

# 744
  • Мнения: 9 484
Не разбирам тогава защо е цялата дискусия, празни приказки.

И аз мога да ви кажа една добра оферта за Малдивите, ама няма да им правя реклама 😃

П.п.сега виждам горната снимка -
Доколкото се разбира от офертата тя е за екскурзия, не за почивка, в някакъв хотел на база закуска и вечеря.
Гледам, че предлагат и транфер до плаж, т.е. най-вероятно е отдалечен.

Кой е хотелът в Анталия за 1195лв да видим дали условията са същите?

# 745
  • Мнения: 6 298
Печикамъков, не четеш достатъчно задълбочено. Офертата, която предлагаш не е за база ОИ , а НВ, което е съвсим различно нещо. Не, че съм седнала да сравнявам хотели в Турция и Гърция, защото намам личин опит и не съм компетентна, но е добре когато даваме примери те да са адекватни.

И не, не е шега, но когато човик напише, че е изпаднал в шок, то това обичайно се свързва с нещо негативно. По същият нелеп начин звучи и едно словосъчетание, което в последно време много се използва, дови в медийте, а именно "ужасно хубаво" или пък "ужасно вкусно" е други. Е, хем е ужасно, хем пък е хубаво. Четейки вашите отзиви от това лято, продължавам да съм на мнение, че за парите, които плащате не получавате кой знае каква услуга. До сега прочитох само два отзива, от които останах с впичатлението, че хотерите са действително уау, но пък и цинити им са "мноого хубави". И в Гърция и в България, ако се посети хотел за 4000 - 5000 лв. ще има уау.
Може да ви се струва старнно, но и аз като Русалка от 2 - 3 години обмислям почивка в Турция, но все нещо ме спира. Някакси отзивите ви ни ме грабват и да си кажа, че наистина си заслужава да бия този дълъг път или пък да похарча още едни доста пари, за самолет. За мен например при почивката на море
водещ ми е плажът и морето, точно това явно в Турция е проблем. Ако е хубав пясъчен плаж, то в морето ще има камъни, или ще е мътни водата, или бързо ще става дълбоко, или пък ще са тенти, а не чадъри, което не ме кефи и т.н. Аквапаркове и анимации не ме интересуват, не понасям горещини и шумни хотели, в последно време явно и качеството на храната и/или разнообразито също се е понижило. Мои близки в края на юни баха в Айвалък. Посещават Турция за първи път и са разочаровани напълно, а са хора които обикалят много държави и то само в хотели висок клас. Склонна съм да им вярвам, че не им е харесало. Казаха, че няма да повторят. Да не обидя накого, но споделиха за къпане в басейните и морето да жени със шалвари и шамий.Това и на мен не би ми допаданало. Поне за сега не виждам смисъл да посетя Турция и то при тези цени.

# 746
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Това си чист спам и наглеене последните два поста!

Дадох достатъчно доказателства че има  много по-евтини и достатъчно  красиво места в Гърция  и то в разгара на сезона!

Само някой много заблуден  - не стъпвал никога в далечната част Гърция - Йонийската...като от предната страница...да ръси нагли и безкруполни лъжи че било трабант Гърция!  

 


# 747
  • Мнения: 9 484
Ето ти за сравнения първата оферта, която ми попадна - хотел в Сиде - 585лв на човек за ол инклузив през същия период.

http://www.emeraldbg.com/hotel/71160/2/410/63779/886382/SIDE-TOW … -Z-HOTELS-3*.html
Къде ги видя тези 200% по-скъпо не знам....

Чакай малко сега - никой не сравнява красиви места.
Не може да сравняваш хотел с полу пансион и такъв с ол инклузив и да казваш първото е по-евтино.
Ами ако намериш и някоя стая само за нощувка тя ще бъде още по-евтина.
Отделно, че сравняваш оферти за екскурзии с такива за почивка.
Ами разликата между настаняването при двете може да бъде огромна.
В единия случай ползваш ползвах само легло и евентиално храна и цял ден обикаляш, при другия влизаш в хотела и ползваш всичко без да излизаш от него, освен някоя екскурзия по избор. Няма как двете неща да се съпоставят.
Многократно се написа, че за да съпоставяш цените трябва да сравняваш идентични хотели - местоположение, изхранване, удобства, анимации, басейни и т.н.

Горепосоченото сравнение чежду мерцедеса и трабанта беше относно ол инклузив хотелите и смятам, че всеки човек, които е бил и на двете места ще го потвърди.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 14:25 от Вαнилия*

# 748
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
И ние за първа година ще сме в Турция, аз съм се нагласила психически, че няма да съм очарована от хотела, но така или иначе компромиси се налагат. Ще сме в Сиде, хотела е 4 звезди. Вероятно децата ще ходят с баща си на екскурзии Simple Smile
Сиска, добре дошла! Ако те интересува нещо - насреща съм! В кой хотел ще сте?

Ани, аз съжалих, че не се допитах до теб, обаче до последно бях решила тази година да не ходя с тях на море, защото много ме бяха ядосали, но баща им ми се примоли и така.
Това е хотела, който ще посетим.
https://www.tez-tour.com/bg/sofia/hotel.html?id=390832Ще се радвам, ако някой има отзиви Hug Hug
Не държим на аквапаркове и подобни забавления Simple Smile

# 749
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Фаталина - защо ме цитираш мен?    Аз съм на твоето мнение.

Навсякъде има и лоши и хубави места!

И не може така генерално да се отсича - като на предната страница че било трабант Гърция - мерцедес Турция!

Това последното може да го изтърси само кон с капаци!





Общи условия

Активация на акаунт