Сватба, булките на 2019, тема 6

  • 25 323
  • 744
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 8 814
   За друга борова гора ставаше дума-с пейки,изчистена,направена,ама забравих къде.Ще питам.Парка на стадиона стана много хубав-чисто,светло,подредено.За сватбени снимки не знам дали е подходящ.Кой ще ви снима?

# 226
  • Варна
  • Мнения: 1 214
А момичета, изговорили ли сте вече и решили ли сте какви ще са игрите, които ще правите вечерта? Дайте да ги обсъдим Simple Smile Може за всяка  да излезе нещо,  което не сме виждали и играли по сватби.
Аз знам-тази с обувките, тази с денс батъла момичета/момчета, игра с въпроси и шотове, мъжете търсят със завързани очи половинката си... май това се сещам...

# 227
  • Мнения: 2 433
Аз още не съм доизяснявала с фотографа, трябва скоро да си направим една среща. От Видин е, уж добри отзиви имам, ще видим.

ДЖ препоръча да има игри само ако се сдуха настроението или насядат хората. При нас са си доста гости, около 170 и не искам да ги карам да сядат, ако са се разтанцували, че после не знам как ще ги вдигнем Simple Smile
Иначе сме говорили, ако все пак нещо се успят или много се разпият по масите и стане малко скучно - тогава.

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Нашите игри ги предложи водещата и ни харесаха.
1. Шаферките сменят по една обувка и търсят неща които ние искаме 😂😂😂 (само като си ги представя и си умирам от смях)
2. По 5 човека от двете страни се състезават да изпит бутилка ракия (ей тука ще е страшно 😂)
3. Нещо с ключове за кола, но не разбрах добре (младоженеца като го няма ще говоря с водещата и ще разбера явно е нещо за младоженеца)
4. За нас това с въпросите.
5. За по- възрастните мислим още, искам и те да се включат.
6. Това да си търсят половинки те май ще го пропуснем, че да не стигнем до разводи ако някой не си познае жената 😂   не виждам как 6 часа ще ни стигнат 🤷‍♀️
П. С няма да са всичките, но поне 2 ще включим.

# 229
  • София
  • Мнения: 46
Булките от гр. София могат ли да ми съдействат с малко информация откъде поръчахте/ ще поръчате сватбените погачи Simple Smile

Намирам в пекарни цена за килограм - съответно крайната цена е според теглото на погачата, но колко в нормално да бъде една сватбена погача като грамаж (ства въпрос за погачата за захранване и за тази за чупене)?

Честито и от мен на новите госпожи! Нека семейният ви живот преминава в щастие, разбирателство и безброй незабравимо щастливи моменти Simple Smile !

Нашите погачи бяха от НИ-КАЙ и бяха невероятно вкусни. Силно препоръчвам! За големината зависи от вас и от ритуалите. Ако сте повече хора и ще се разчупват и слагат по масите, е по-добре да са по-големи, ако не, можете да вземете и по-малки. Ние мисля, че взехме 2 погачи от по 1.5кг. С едната ни захранваха като влязохме в ресторанта, а другата я чупихме Simple Smile , сватбата ни беше по-мъничка (нямахме и 50 човека).

Говорехте за песните за първия танц...нашата беше един много нежен кавър на Heaven на Bryan Adams
Скрит текст:

Момичета, въпреки че нашата сватба мина преди повече от 2 месеца, продължавам да ви чета и да ви се радвам с голямо удоволствие. Исках да ви споделя как мина следсватбената сесия, която ни подариха. Преди известно време се бях включвала да питам за идеи за подходящи места. В крайна сметка я направихме при язовир Пчелина и по-точно при параклис „Св. Йоан Летни“, защото ни се стори, че ще е най-удобно за стигане и ще е подходящо за целта. Беше много хубаво пак да си облечем сватбената рокля и костюм и, въпреки че не сме мислили изобщо за такава сесия, много се радвам, че я направихме. Отново искам силно да препоръчам нашия страхотен фотограф - Огнян Стойнев, който ни снима и на сватбата. Снимките станаха страхотни!

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 09:40 от Fleur_L

# 230
  • Мнения: 299
Снимката в трамвая е номер 1!!!! Simple Smile

Да кажа за ветрилата - купих пробно едно от хартиените в м-н Слънчоглед (1,60лв). Още с отварянето някои от летвичките се отлепиха от хартията. Не е фатално, разбира се, но се случи.
В Джъмбо най-евтините са по 1,99, текстилни. Като цветове са доста ограничени.

# 231
  • Мнения: 102
Ние няма да имаме игри. Надяваме се да няма нужда ( да няма седящи или скучаещи ). Освен това е многоезичен брак и ако се превежда на 4 езика , каквато и да е игра , няма да стане и ще бъде много дълго.
Поради същатата причина не ангажирахме и изпълнител - съпруга ми се опасява че час и половина от вечерта ще мине в това половината да бъдат седящи и да гледат изпелнителя( въпреки, че аз много исках Деси Добрева или Гъмзата).
Иначе , колкото и да е банална на мен играта с въпросите ми харесва Simple Smile

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Аз също харесвам играта с въпросите, но ако ще има у нас като дойде младоженеца, не мисля да повтаряме и в ресторанта. Макар че съм намерила доста, но ако едно съвпадение имаме пак добре 😂😂😂 всеки си мисли, че е направил първата крачка и, че обича повече 🤷‍♀️ 😂

# 233
  • Мнения: 4 942
За рокля гледах в Бургас. Магазина до операта Аз и Ти, в магазин Брилянтин мисля, че се казваше и един на Александровска. Други идеи?
За букета - за мен няма значение, даже с живи цветя ще е по-хубав, ама август дори не знам какви цветя има, а и сигурно бързо ще увяхне в жегата.
И ние като говорихме с дж-я и водещата казаха, че е по-добре да няма игри, само ако стане скучно и всички седят. Но няма да ни кажат игрите, щели да са изненада. И нещо за нас е измислила, ама и това не иска да казва. Щяло да е изненада и то. Нещо май за някакви обещания...Това говори ли ви нещо?
Пита ме дали ще има булчинско хоро, не бях го чувала, в нашия край не се играе. То така или иначе има хиляда ритуала, та и за мен е по-добре без игри.

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
На мен за булчинското хоро, водещата ми каза, че не трябвало да давам друг да го води, че щели така и в брака да ни се месят. Като се изморя ще и дам знак да свършва (тя е  певицата, няма да ме тормози много) 😂
До колкото разбрах това ще е първото хоро за вечерта, след нашия първи танц, после кумовете, накрая и родителите и след това е това хоро. (но може и грешно са съм разбрала, записвам си да питам пак)

# 235
  • Мнения: 137
На мен за булчинското хоро, водещата ми каза, че не трябвало да давам друг да го води, че щели така и в брака да ни се месят. Като се изморя ще и дам знак да свършва (тя е  певицата, няма да ме тормози много) 😂
До колкото разбрах това ще е първото хоро за вечерта, след нашия първи танц, после кумовете, накрая и родителите и след това е това хоро. (но може и грешно са съм разбрала, записвам си да питам пак)


Аз не бях чувала за това хоро докато не отидох на сватба в Ямбол. Дават се пари за да се хванеш на него като гост. При нас го нямаше.

# 236
  • Мнения: 4 942
Готино е, но всякаш е да събереш още някой лев от хората.Joy Понеже го няма това нещо в нашия край няма да го правим, че ще има приказки. Знаете как са хората от малките градчета.
Чудя се дали от алито да не си поръчам някоя красота за косата, че тук са по 25-30лв мисля.

# 237
  • Мнения: 574
Нашите погачи ще са общо 3, за изнесения ритуал не ни трябва - църква, захранване и разчупване. Решихме да са малки по 1кг, от 100гр сладки, понеже от там ни е тортата и подаръците за гости (макарони) и директно ще доставят всичко да не го мисля.

Рокля аз отдавна имам, но принципно съм с всичко от рано Simple Smile хич не обичам стрес в последния момент и гледах каквото мога да избегна.

LFleur снимките са много изпипани, но и вие сте много непринудени и усмихнати. Заслугата е двойна Simple Smile

Ние за игрите също още се чудим. Искаме да има варианти, в случай, че на хората не им се танцува. Тази с обувките прекалено често сме я гледали, другата със състезанието по ядене на торта също (макар че за нея може и да помислим. Но тя пък не може да се направи по всяко време, в случай на спад в настроенията Simple Smile чудехме се за някакъв друг вид състезание, стана много забавно на една сватба със скачане на 1 крак и някакви от сорта, но ще се допитаме до dj след време. Все пак той трябва да води (нямаме водещ/а).

В една от фейсбук групите попаднах на полезен блог за тези от вас, които обичат да си изработват някои неща за сватбата: https://perunikadream.blogspot.com/2019/06/how-to-plan-wedding-s … -MZ7Jr4gA&m=1

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 18:28 от Knysna

# 238
  • Мнения: X
Здравейте,
Отдавна ви чета, но реших да пиша най-после😊 И също - честито на всички, които вече са официални семейства!
С бъдещият ми съпруг избрахме дата 23.09.2019 за нашата сватба. Ще бъде в Хотел ЕКСПО, затова моля за мнения. Видях, че наскоро дори една от вас се е омъжила там. Та въпросите са ми - как е обслужването? Всичко наред и беше? И също - какво ви е мнението за зала Сити Хоул?
Скоро ще споделя повече относно организацията на сватбата ни 😊

Здравей и добре дошла!
С избора на хотел няма да сгрешиш, толкова съм доволна от хотела и точно тази зала! Комуникацията с тях мина леко, всичко беше наред, гостите са много доволни от храната, аз не успях да пробвам нищо на самия ден, само на дегустацията. Обслужването беше супер, върнаха ни останалия алкохол, дори и забравен парфюм, който е останал в ресторанта.
Залата за мен е много красива, единствено има големи колони, но аз не ги оцених като кой знае какъв проблем, от гостите също нямаше недоволни. Важно е да има осветление, тъй като няма прозорци. Предлагат и украса по принцип, ние ползвахме само калъфи за столове.
Само с едно сгреших - платихме по 13 лв. на човек за безалкохолен бар по мое съображение да не се товари сметката и да съм си спокойна, а всъщност нямаше никаква нужда, никой не е пил напитки за 13 лв., но здраве да е, това да е!
Ако имаш и други въпроси, пиши тук или на лично.

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
За хорото не знаех, че се плаща, но при нас няма да го има това, ще гледам само букета да не давам, ако трябва ще си запиша от вълнение може и да забравя.
Да ви питам вие ще имате ли сватбени бутилки тези за ракия, аз харесах тези или нещо подобно, вие ако сте поръчали бихте ли споделили от къде, че се притеснявам да поръчам, да не се счупят (абе понякога се филмирам много и излишно)

Общи условия

Активация на акаунт