Сватба, булките на 2019, тема 6

  • 25 276
  • 744
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 3 609
Ние се надяваме на един изпълнител, който ако дойде... Ще подскочим и двамата с младоженеца до тавана. Обожаваме го. Ще е към 45 минути до час, предполагам. Ако не му възникне друг ангажимент за тази дата.

Иначе има доста групи, които ходят пл сватби:
https://nmitev.com/blog/%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0-%D0%BC%D1 … 1%82%D0%B1%D0%B0/

# 586
  • Мнения: 102
Ние се надяваме на един изпълнител, който ако дойде... Ще подскочим и двамата с младоженеца до тавана. Обожаваме го. Ще е към 45 минути до час, предполагам. Ако не му възникне друг ангажимент за тази дата.

Иначе има доста групи, които ходят пл сватби:
https://nmitev.com/blog/%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0-%D0%BC%D1 … 1%82%D0%B1%D0%B0/

Е, кой де Simple Smile)) аз исках Гъмзата, но с пътни и нощувка е над 4000 лв ...

# 587
  • Мнения: 137
Цената мисля че беше 5000 или 6000 лв. Според мен за тези пари трябва да направят мини концерт и да забавляват гостите не само с техни парчета. Бях на сватба в Бразилия, имаше група с фронтмен жена с китара- свириха 3 часа без почивка и то всякакви парчета!! Стана страхотно парти. Това моето разбиране за платен певец е друго. И като ми казаха 2 пъти по 30 Мин и то с почивка между сетовете се отказах.

# 588
  • Мнения: 3 609
Ние се надяваме на един изпълнител, който ако дойде... Ще подскочим и двамата с младоженеца до тавана. Обожаваме го. Ще е към 45 минути до час, предполагам. Ако не му възникне друг ангажимент за тази дата.

Иначе има доста групи, които ходят пл сватби:
https://nmitev.com/blog/%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0-%D0%BC%D1 … 1%82%D0%B1%D0%B0/

Е, кой де Simple Smile)) аз исках Гъмзата, но с пътни и нощувка е над 4000 лв ...

Не искам да казвам, да не ми мине котка път, толкова ми се ще да дойде. Наистина, тук споделям всичко ама точно това.. Си трая, но ако стане, ще ви покажа клипче задължително.

# 589
  • Мнения: 4 941
Момичета щях да си правя бутониерите сама, ама нещо ми мина мерака. Вие откъде купихте или поръчахте?

# 590
  • Мнения: 30
Момичета, имам въпрос, който много се надявам някой да може да отговори 😀 Тъй като решихме сами да изработим подаръчетата - за мъжете ще са бутилчици с ракия, а за жените - бурканчета. Първоначално мислих да са с мед, но тъй като трябва да си го купуваме, реших, че по-добра идея е да са със сладко, тъй като то ще бъде домашно приготвено и някак смятам е по-личен подарък. Таа въпросът ми е - след като напълня малките бурканчета, трябва ли да направя нещо по-специално за да се съхрани сладкото? Има ли някаква опасност да се развали или нещо подобно 😀 Извинявам се за глупавия въпрос, но много се надявам някоя от вас да е изработвала такива подаръчета и да ми помогне ☺

# 591
  • Мнения: 42
Момичета, имам въпрос, който много се надявам някой да може да отговори 😀 Тъй като решихме сами да изработим подаръчетата - за мъжете ще са бутилчици с ракия, а за жените - бурканчета. Първоначално мислих да са с мед, но тъй като трябва да си го купуваме, реших, че по-добра идея е да са със сладко, тъй като то ще бъде домашно приготвено и някак смятам е по-личен подарък. Таа въпросът ми е - след като напълня малките бурканчета, трябва ли да направя нещо по-специално за да се съхрани сладкото? Има ли някаква опасност да се развали или нещо подобно 😀 Извинявам се за глупавия въпрос, но много се надявам някоя от вас да е изработвала такива подаръчета и да ми помогне ☺


Трябва да ги стерилизираш, т.е. ти трябват голяма тенджера, щипки за буркани, домакинска кърпа и – вряща вода. Ето един лесен начин от нет-а:

Стъпка 1: предварително стерилизирайте бурканите и капачките във вряща вода за 10 минути. Напълнете ги до линията на буркана с горещото сладко и почистете с кърпа от евентуални остатъци по ръба. Затворете с капачката, като завъртите достатъчно добре, но не прекалено силно.

Стъпка 2: застелете дъното на достатъчно голяма и висока тенджера с кухненска кърпа и напълнете с до половина с вода (не забравяйте, че нивото й ще се вдигне, когато поставите бурканите). Изчакайте да заври и внимателно поставете бурканите вътре с помощта на щипките, като оставяте около един пръст разстояние между тях.

Стъпка 3: ако водата не покрива бурканите, добавете още вряща вода – искате да стерилизирате целия буркан, включително капачката.

Стъпка 4: оставете ги за 10 минути да се стерилизират, извадете ги внимателно с помощта на щипките и ги оставете върху кърпа да се охладят.

Стъпка 5: след като са напълно изстинали, направете теста с капачката – като я натиснете в центъра, тя не трябва да се движи нагоре-надолу.

# 592
  • Мнения: 12
Здравейте момичета, аз имам малко по-странен въпрос, не знам дали е точно за тази тема, но все пак ще попитам. Simple Smile
Става дума за това, че си имам приятел от година и брат му ще вдига сватба(подписване и евентуално ресторант, няма да са много хора) *след по-малко от месец и аз не съм поканена. Познавам се с него, с годеницата му, с родителите им, в добри отношения сме и ми се стори доста странно.(аз не ям много, няма да им бъда в тежест, дори предложих на приятелят ми да не плащат куверт за мен. Моят приятел си мислише, че съм поканена, дори говори с брат му и той дебело подчерта, че НЕ МОЖЕ да присъствам дори на цереманията..) Вие какво мислите, трябва ли половинките на вашите брат/сестра да бъдат канени поне от учтивост  на сватбата Ви?

# 593
  • Мнения: 4 941
Да, трябва според мен. Това е много грубо, нали сте двойка. Един ден може да станете семейство, много тъпа постъпка от страна на брата. Явно хич не те харесва, и все пак...

# 594
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Petinkata__ ,миналата година за кръщенето на племенницта ми с майка и правихме точно такива мини бурканчета с домашно сладко от ягоди. Понеже сладкото вече беше стерилизирано и запечатано в буркани, ние просто го пресипахме в по-малите и ги украсихме. Зависи дали сладкото ще го правиш сега и ще го запечатваш направо в бурканчетата, в които ще го подаряваш на сватбата или вече е направено и просто ще го пресипваш. Аз съм на мнение,че такъв тип подаръци са символични и едва ли някой ще си го отвори да го ползва и опита (аз лично не бих), но хора всякакви Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 22:52 от rallytsa

# 595
  • Мнения: 42
Yonniie11, мисля, че е доста грубо. Редно е, според мен, близките на приятеля ти да уважат избора му. Успех и късмет ти пожелавам!!!

# 596
  • Мнения: 30
Yonniie11, rallytsa - момичета, страхотни сте! Благодаря много за съветите. Смятам сега да приготвя сладкото и директно вътре да го запечатвам и ще стерилизирам бурканчетата. И аз съм на мнение, че са символични подаръчета, но знае ли човек, хора всякакви - все пак да съм сигурна, че няма да се е развалило и да се изложим пред хората  😀 Благодаря отново 🤗

# 597
  • Мнения: 2 433
Yonniie11, хора всякакви, аз пък не бих го взела навътре, ако не ме поканят. На колко години сте, да не би да смятат, че не сте сериозни? Ако е супер малко празненство от 20на човека е съвсем разбираемо според мен, ако не са близки с теб- да не те поканят. За мен поне де..

# 598
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Ааа момичета, сега ще ви разкажа на мен какво ми се случи тази вечер и колко много се притеснявам.
Нали ходим на танци с ММ,защото си правим хореография за първия сватбен танц. Та на тези тренировки аз тренирам със сандалите с които ще танцувам на сватбата ,които са златни на средно висок ток (купувани са от дайхман). С тези сандали мислех и да съм в събота на моминското ми парти. НО! тази вечер на тренировката ги скъсах!!!! Сега супер спешно си търся златни сандали за танца! Тази вечер ходих в Дайхмън, Пауло БОтичели, Тенденз, всички магазини в мола. От 1 час търся онлайн златни, лимонено жълти или бели сандали на средно висок ток! МОЛЯ СУПЕР СПЕШНО КАЗВАЙТЕ САЙТОВЕ ЗА ОБУВКИ! НЕКА ЛИМОНЕНАТА МАФИЯ СЕ АКТИВИРА,СЕГА! Joy
Бога ми, (без да преувеличавам ) имам 22 чифта високи обувки от които 8 са сандали. Само златни и бели нямам!!!!!

# 599
  • Мнения: 378
Здравейте момичета, аз имам малко по-странен въпрос, не знам дали е точно за тази тема, но все пак ще попитам. Simple Smile
Става дума за това, че си имам приятел от година и брат му ще вдига сватба(подписване и евентуално ресторант, няма да са много хора) *след по-малко от месец и аз не съм поканена. Познавам се с него, с годеницата му, с родителите им, в добри отношения сме и ми се стори доста странно.(аз не ям много, няма да им бъда в тежест, дори предложих на приятелят ми да не плащат куверт за мен. Моят приятел си мислише, че съм поканена, дори говори с брат му и той дебело подчерта, че НЕ МОЖЕ да присъствам дори на цереманията..) Вие какво мислите, трябва ли половинките на вашите брат/сестра да бъдат канени поне от учтивост  на сватбата Ви?
 

 Ти бъзикаш ли се с нас? Това не е реален коментар според мен.

Общи условия

Активация на акаунт