СЕДМИ КЛАС. Точките ще проверим, паралелките ще подредим 20.06 - 30.06.2019

  • 117 234
  • 2 478
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 815
Защо не се доверите на избора на децата си?
 Всеки един техен избор е проекция на тяхното желание. Щом има желание, ще имат и сили за това, което те са избрали.(размишления върху публикация на mariaspp)

# 1 366
  • София
  • Мнения: 7 075
Защо не се доверите на избора на децата си?
 Всеки един техен избор е проекция на тяхното желание. Щом има желание, ще имат и сили за това, което те са избрали.
Това е и моята истина, вече потвърдена! Hands V

# 1 367
  • Мнения: 20
Лаура11, само за протокола -  миналата година универитетът в Инсбрук приемаше с В2, но той и този в Грац май бяха единствените. Вероятно тази година и те са вече с С1.  Из Германия тук-таме в някое хохшуле приемат с В2.
Пенсионирана русалка, може и да си права, но аз също упорито търсих университет за една приятелка и специално в университета на Виена в канцеларията ми дадоха тази информация, че е ново от тази (т.е. миналата) и вече университетите няма да приемат с по-ниско от С1. Но все пак са автономни, така че може да има някой останал.

# 1 368
  • Мнения: 316
Защо не се доверите на избора на децата си?
 Всеки един техен избор е проекция на тяхното желание. Щом има желание, ще имат и сили за това, което те са избрали.

Аз му се доверих в 1 клас. Беше зор точно за това училище. Тръшка се, казва друго не искам, аз склоних. 7 години си скубя косите и вместо да играе с децата в кварталното училище, всеки ден пътува до центъра. Сега седнах и си написах така да се каже домашното и се надявам искрено решението да не е емоционално, а така да се каже информирано. Мислих дълго, проучих, доколкото можах, разпитвах всеки познат с деца в продължение на 2 години. Решението ще вземе той и единствено той, но ще се базира на моя опит и знания и усещането, което имам за това човече, което го гледам от къс месо и му знам кътните зъби. Може другите да не одобряват, но за мен това е правилното. И не забравяйте, че не случайно сте попечители на тия деца 18 години.

Иначе съм съгласна за желанието. Има ли мотивация, ще се преодолеят всички трудности.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 00:23 от Petruna

# 1 369
  • Мнения: 815
Защо не се доверите на избора на децата си?
 Всеки един техен избор е проекция на тяхното желание. Щом има желание, ще имат и сили за това, което те са избрали.

Аз му се доверих в 1 клас. Беше зор точно за това училище. Тръшка се, казва друго не искам, аз склоних. 7 години си скубя косите и вместо да играе с децата в кварталното училище, всеки ден пътува до центъра. Сега седнах и си написах така да се каже домашното. Мислих дълго, проучих, доколкото можах, разпитвах всеки познат с деца в продължение на 2 години. Решението ще вземе той, но ще се базира на моя опит и знания и усещането, което имам за това човече, което го гледам от къс месо и му знам кътните зъби. Може другите да не одобряват, но за мен това е правилното. И не забравяйте, че не случайно сте попечители на тия деца 18 години.


Не съм се доверявала на дете, на което му предстои първи клас. ( Минаха вече два броя Joy ). Изборът беше мой! Сега е малко по-различно.

# 1 370
  • София
  • Мнения: 12 151

 И не забравяйте, че не случайно сте попечители на тия деца 18 години.



Така е, но и не случайно има деление на възрастовите групи в рамките на тези 18 години и степени на дееспособността им. Wink

# 1 371
  • София
  • Мнения: 18 123
Тези градски легенди колко зверски се учи в НЕГ дори няма да ги коментирам. В една друга тема написах, че средният успех на випуск от 186 деца тази година е 5,70 и нещо.  Всички трябва да са изперкали  читанки някакви по тази логика, без социален живот, без странични занимания, осъмващи с учебниците..А не са, гарантирано. В училището във всеки випуск има две паралелки лайстунг и ДСД 5 класа, като сред тях има здраво мързеливи и свръхамбициозни, старателни и джаста-праста, съвестни и хитреещи, сухари и купонджии, послушни деца и беладжии, избрали училището сами и попаднали там под давлението на мама - всякакви  тоест.
Та ако детето иска да учи някъде, не залитайите по такива слухове  за НЕГ като казарма и учене до дупка, за 1 АЕГ - свърталището на наркоманите, СМГ - на пиячите, ФЕГ- училището  с творчески дух и атмосфера, в което обаче нищо не се учи, 164 ГПИЕ - училището, което е несъмнено добро, но изучаваният в него език не обещава големи шансове за реализация, НПМГ - училището, което няма нищо общо с някога и се хлъзга стремглаво надолу..
Скрит текст:
Който иска и има точките за НЕГ ( или за другаде сред училищата с висок бал), нека си отиде, нищо страшно толкова не го чака.  В 8 клас в НЕГ всичките класове са еднакъв тип, няма разделения на лайстунг и ДСД. За това време и на база контакти с по-големи децата ще си изградят своя представа за лайстунг и за това дали са готови да се погърчат малко повече, какви бонуси би им донесло това, какви негативи... Ако не искат или пък не ги приемат, светът няма да свърши, ще завършат някой от другите 5 класа и ще имат свободата да си избират профила.. Ако пък ги приемат, изборът ще е техен, а избраното бреме знаем, че  по-лесно се носи.  Ако пък толкова дотежее тоиз товар, пътят към ДСД е отворен. Така че им гласувайте просто доверие, а не ги плашете с това и онова.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 01:09 от пенсионирана русалка

# 1 372
  • София
  • Мнения: 12 151
Русалка, мислех да напиша, че за "зверски зор" не съм чувала от нито едно дете от НЕГ или неговите родители, но реших да изчакам първо ти да се включиш /че знам ли, може просто да нямам такива познати/.

# 1 373
  • Мнения: 256
Тъй като не съм много ориентирана, може ли някой да обясни как се извършва класирането и има ли стратегия за подреждане на желанията, така че шансовете за прием в най-желаните паралелки да е по-голям. Ако този въпрос е вече обсъждан в друга тема, насочете ме към нея. Благодаря!

# 1 374
  • София
  • Мнения: 2 768
Поздравления за всички деца за резултатите, постигнати с труд и упоритост, който е възнаграден , като гледам хубавите резултати.
Нека всяко дете намери своето място и да се чувства щастливо и доволно от избора!

Хора, няма изчитане темата, за късмет точно днес следобед ми падна батерията ( след перманентно четене и рифрешване 😂) и 100+ поста съм изпуснала. Добре, че поне резултата на щерката видях, щото щях да почина от напрежение 😂То сега вече не е актуално и резултати да споделям, статистиката вероятно вече е излязла докато се включа 😂

Санака, позна кога ще излязат резултатите, кога ще черпиш😜

Ради, специални поздрави на щерката за нейния талант🌹

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 01:26 от звездица

# 1 375
  • София
  • Мнения: 12 151
Тъй като не съм много ориентирана, може ли някой да обясни как се извършва класирането и има ли стратегия за подреждане на желанията, така че шансовете за прием в най-желаните паралелки да е по-голям. Ако този въпрос е вече обсъждан в друга тема, насочете ме към нея. Благодаря!

В тази тема е обсъждан не веднъж, а в първия пост има подробно обяснение. Няма стратегия. Подреждат се от най-желаната паралелка в низходящ ред.

# 1 376
  • София
  • Мнения: 1 110
Да се включа, макар вече да сте на друга вълна. За протокола:
1. 100 МАТ/93,5 БЕЛ
2. 85 МАТ/73,5 БЕЛ
Близнаци София.

# 1 377
  • Мнения: 7

Как се записва детето в училището, в което е прието и какви документи трябват? Лично детето с родител ли се записва или може само родител да го запише, или някой друг роднина?

# 1 378
  • Sofia
  • Мнения: 4 446
Снощи към 19ч. във Фантастико на ул.Любляна пазаруваха синьокоса слабичка тийнейджърка и майка ѝ - викам си "от наШТе са" Grin

Моето момче реагира неочаквано бурно на резултатите, за които го бях подготвила Sad , а аз си мислех, че не му пука. Захвърли всичко и излезе навън, метнал се на трамвая, но само с някакви стотинки в джоба. Понеже нямал пари за второ билетче, направил една пълна обиколка... да му се разведри главата. После се чуди защо майка му три дни рева за математиката, той май се надяваше на чудо Sad Хубавото е, че бързо му минава и винаги намира положителното за себе си във всяка ситуация. Често това ме дразни, но този път дори и аз му помогнах да се успокои - без да съм суеверна, някак си в живота съм се убедила, че нищо не се случва случайно (сори за тавтологията!).

# 1 379
  • Мнения: 82
Стана ми мъчно за децата, които се тормозят, че няма да влязат в заветните топ гимназии. При този бал и нашата врата се затваря за черешката на тортата.
Но при нас драма няма. Разказвам на дъщеря си моята лична история. Преживях като голям провал факта, че не ме приеха в английската в Пловдив. А немската беше втора ръка. Учителката по математика едва се нави да ме вземе на частни уроци за Университет, понеже тя си подбирала само ученици от Английската Wink
Толкова си го бях навила английския, че паралелно си го изучавах, положих си стандартизираните тестове и заминах да уча за Щатите.
И когато се върнах се оказа, че онзи второразряден немски вече е на мода.
Когато една врата се затваря, може да ви се отвори съседната порта!

Общи условия

Активация на акаунт