Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Понижаване на наднормено тегло със САКСЕНДА/ SAXENDA

• 11 670
  • 60
  •   1
Отговори
Добър ден! Препоръчаха ми ендокринолозите 3- месечно лекуване със Саксенда. Поради доста скъпата му цена при нас, няма много получени отзиви от хора , които са го ползвали. Измежду вас има ли някой, който може да ми даде малко информация относно резултати, било то от личен опит или ако сте чули нещо. Имам ИР в комбинация с поликистозни яйчници и разбира се наднормено тегло. Ще се радвам , ако има някой, който да сподели малко информация. Simple Smile

# 1
  • София
Нямам опит с този препарат, но имам опит с ИР и метформин.
Моят съвет е да опитате ВМНВ хранене поне за 2-3 месеца, да видите дали дава резултат и чак тогава да прибягвате до лекарства. Обикновено, когато се регулира храненето и вследствие на това се притъпят моментите с неконтролируемия глад, започва да има и резултат. Като добавка мога да препоръчам Хром и канела.

# 2
Нямам опит с този препарат, но имам опит с ИР и метформин.
Моят съвет е да опитате ВМНВ хранене поне за 2-3 месеца, да видите дали дава резултат и чак тогава да прибягвате до лекарства. Обикновено, когато се регулира храненето и вследствие на това се притъпят моментите с неконтролируемия глад, започва да има и резултат. Като добавка мога да препоръчам Хром и канела.

Решила съм да опитам пък да видим. А високо мазнинното хранене в нашия случай не е ли противопоказно за ИР.

# 3
  • София
Не е, особено когато се комбинира с периоди на гладуване. Но за да може да се стигне до периодите с фастове, трябва да се свикне към режимното хранене, да се преодолеят моментите с неконтролируемия глад и тогава не е трудно. Из подфорума за диети имаше май тема за този тип хранене, потърси я, ако те интересува. В момента не мога да се сетя как се казваше, за да дам направо линк към нея.

# 4
Лекарството е в процес на проучване.
Предполагам, че съдържа и сибутрамин...
Цената - ами за тези пари ще ям качествено и ще опитам да сваля кг. с режим на хранене.
В подфорума за диети има тема за ИР.
Първия пост е много подробен и обяснява механизмите на хранене за да се нормализират хормоните.
Прочети и тогава решавай - https://old.bg-mamma.com/?topic=1119664;topicrefid=3  

# 5
Цената - ами за тези пари ще ям качествено и ще опитам да сваля кг. с режим на хранене.
Първия пост е много подробен и обяснява механизмите на хранене за да се нормализират хормоните.

Да, разбира се. Преди всичко трябва да се премине към режим, но тъй като при мен не се касае за 20,30 килограма , съм склонна да опитам и други методи, защото другото , което ми казват е бариатрия, но аз съм категорична, че не искам докато не опитам всички възможности.

# 6
и аз съм с ИР, пия сиофор и с разделно хранене успях да сваля 47 кг.

# 7
Не разбрах колко килограма си ?
Няма лекарство ,което да ликвидира ИР за 3 месеца.Това лекарство е твърде скъпо за предполагаемия резултат от 5% редуциране на теглото .Освен това ,действието му е в мозъка ,а не някъде из тялото и трябва да се подхожда с повишено внимание.Действието на амфитамините е подобно.Най малкото ,ще имаш странични ефекти,които ще ти нарушат ежедневието. Лекарството е експериментално и няма натрупан опит за неговото действие-т.е току виж, си изтеглила някоя къса клечка.
Препоръчвам ти тази тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1136431 Тя е образователна и подкрепяща .Там пишат хора ,които с определен режим на хранене ,движение ,комбиниране с други режими са отслабнали с по 50 кг.На всички с ИР им трябва доживотна стратегия за ограничаване на ИР.Лекарство за 350 лв определено не е такова.Недей да мислиш,че ако най-случайно ,отслабнеш за 3 месеца с 50 кг ,този ефект ще успееш да го задържиш за винаги.Нищо подобно -за 6 месеца ще напълнееш със 100 кг.
Тъй като режимът е наречен високо мазнинен Ниско въглехидратен ,не се плаши -мазнините на практика не са много ,основното е рязкото елиминиране на бъглехидратите .Ще ти трябва време за да се настроиш ,но не е трудно и най-важното-работи.Този режим естествено ограничава глада ,което е най-важно .

# 8

Да, разбира се. Преди всичко трябва да се премине към режим, но тъй като при мен не се касае за 20,30 килограма , съм склонна да опитам и други методи, защото другото , което ми казват е бариатрия, но аз съм категорична, че не искам докато не опитам всички възможности.
Не съдържа сибрутамин , има ендокринолози които го изписват и имат наблюдение в/у препарата  .За разлика от Victoza , Saxenda pen се прилага точно при затлъстяване и дава добри резултати .Проблема е цената .

# 9
Да повдигна темата.
Опитахте ли Саксенда?
След преглед при ендокриноложката ми ми спомена, че ако не почна да свалям след като ми се нормализира тсх С Еутирокса (високо е заради кг, нямало ми нищо на щитовидната и всички останали изследвания са ми добре)
Би било добре ако имам възможност да използвам Саксенда.
Има ли резултати при някой който го използва?

# 10
Темата е стара, търсих нещо друго и случайно попаднах. Аз отслабнах със Саксенда 26 кг. за 1 година. Можеше да са повече, но съм доволна. Ако някой има въпроси, ще отговоря.

# 11
Темата е стара, търсих нещо друго и случайно попаднах. Аз отслабнах със Саксенда 26 кг. за 1 година. Можеше да са повече, но съм доволна. Ако някой има въпроси, ще отговоря.

Здравейте , разкажете за дозите , страничните ефекти ( кога отзвучават ) , само на Saxenda ли бяхте ? Имате ли инс.резистентност ? Притъпява ли се чуството на глад ?

# 12
Започва се по схема. Инжекциите са разграфени. Стига се до 3 мг. Да, имам ИР, разбира се. В началото нямах абсолютно никакъв глад, но и мнг странични действия, стомашни болки, беше от една страна ужасно,от друга страна чувството да се оттървеш от глада си, неповторимо. Това ми помогна да издържа на страничните действия. После организма свиква, нямаш странични действия, но и нямаш глад. Аз не пазех никаква диета, прост се яде по-малко. Но след около една година съвсем се свиква, порцийте, които може да поемаш се увеличават и трябва да се внимава. От лекари се препоръчва да се взима в максималната доза най-много една година. Аз започнах от февруари втората година на половин доза.

Освен това е скъпо. Аз давам по 300 евро на месец, но живея в чужбина (и пак ми е скъпо). Но - пробвала съм какво ли не и нищо друго бе ми е действало толкова ефикасно. Хормона действа в три направления - на мозъка, на стомаха и на дебелото черво. В момента най-доброто лекарство на пазара за отслабване, но с максималната доза са правени изследвания само за една година употреба. Не се знае какво става, ако го взимаш по-дълго. Това си е лично решение.

Последна редакция: ср, 08 юли 2020, 14:44 от bubanka

# 13
Здравейте, употребявам Саксенда от съвсем скоро, моля ако някои също употребява лекарството нека споделим информация или на лично или на e mail petyaiyavor@mail.bg Повечето ендокринолози само са чували за лекарството и не са привърженици, аз лично нямам диабет, но имам много наднормено килограми и хиперинсулинемия. Доколкото знам Виктозата е за диабетици и не се отслабва ударно с нея, а Саксендата е точно за хора като мен. Моля някои които го употребява или е приключил с лечението с него да  ми пише. Благодаря

# 14
  • София
Започва се по схема. Инжекциите са разграфени. Стига се до 3 мг. Да, имам ИР, разбира се. В началото нямах абсолютно никакъв глад, но и мнг странични действия, стомашни болки, беше от една страна ужасно,от друга страна чувството да се оттървеш от глада си, неповторимо. Това ми помогна да издържа на страничните действия. После организма свиква, нямаш странични действия, но и нямаш глад. Аз не пазех никаква диета, прост се яде по-малко. Но след около една година съвсем се свиква, порцийте, които може да поемаш се увеличават и трябва да се внимава. От лекари се препоръчва да се взима в максималната доза най-много една година. Аз започнах от февруари втората година на половин доза.

Освен това е скъпо. Аз давам по 300 евро на месец, но живея в чужбина (и пак ми е скъпо). Но - пробвала съм какво ли не и нищо друго бе ми е действало толкова ефикасно. Хормона действа в три направления - на мозъка, на стомаха и на дебелото черво. В момента най-доброто лекарство на пазара за отслабване, но с максималната доза са правени изследвания само за една година употреба. Не се знае какво става, ако го взимаш по-дълго. Това си е лично решение.
А какво се случва след едната година? Започваш да връщаш кг ли? И при доза 3 мг на ден, една писалка за колко време стига, тоест месечно колко писалки трябват?

# 15
Здравейте, и моята ендокриноложка (др. Трифонова, СофияМед) днес ми предложи терапия с Saxenda. ИТМ ми е 27, имам ИР. Килограмите които имам да свалям са 7кг. Висока съм 180см и 87кг, до 80кг е целта. Чета, но всичко което намирам е за хора с 20-30-40кг които имат да свалят, чак ми е неудобно с моите 7кг. Въпроса ми какво се случва след като се спре терапията? От къде си ги купувате, тъй като цената не е малко?

# 16
Здравейте, и моята ендокриноложка (др. Трифонова, СофияМед) днес ми предложи терапия с Saxenda. ИТМ ми е 27, имам ИР. Килограмите които имам да свалям са 7кг. Висока съм 180см и 87кг, до 80кг е целта. Чета, но всичко което намирам е за хора с 20-30-40кг които имат да свалят, чак ми е неудобно с моите 7кг. Въпроса ми какво се случва след като се спре терапията? От къде си ги купувате, тъй като цената не е малко?

Здравейте,аз я използвам вече 2 месеца,но вие за 7кг не мисля че вие нужна. С нея се сваля от 20 до 40кг. Иначе е доста скъпо няма я по здравна каса,има Виктоза но тя е за диабетици и много трудно става по здравна каса. Започва се с най-малката доза и се качва постепенно до най-голямата. При някой има гадене и повръщане при мен нямаше. Ако имате въпроси и решите пишете ми на лично.

# 17
Здравейте,

На мен ендокринолог ми каза, че ще ми го изпише след като пробваме с режим. Тренирам по принцип, но имам нужда от режим, който не мога да спазвам. Имам да свалям 30 кг.
Започнах да посещавам друг ендокринолог и загубих контакт с 1вия. Дали знаете кой би ми ги изписал и би ме проследил, докато ги използвам?

# 18
Здравейте,

На мен ендокринолог ми каза, че ще ми го изпише след като пробваме с режим. Тренирам по принцип, но имам нужда от режим, който не мога да спазвам. Имам да свалям 30 кг.
Започнах да посещавам друг ендокринолог и загубих контакт с 1вия. Дали знаете кой би ми ги изписал и би ме проследил, докато ги използвам?

Здравей - Трифонова, СофияМед или Михнева в ДКЦ/Поликлиниката на ВМА със сигурност провеждат и проследяват такава терапия (Saxenda или Ozempic)

# 19
  • София
Здравейте,

Някой знае ли каква е актуалната цена на Саксенда и колко писалки са нужни на месец?

# 20
Здравейте,

Някой знае ли каква е актуалната цена на Саксенда и колко писалки са нужни на месец?

Актуалната цена е 330мв за 3 писалки,а за колко време ще ви стигне зависи от дозата на която сте.

# 21

По стандартната схема според указанията в листовката ли го приема те или по друга? Ако може да споделите.
Странични ефекти също имаше ли при вас?

# 22
Здравейте,

Актуалната цена е 330мв за 3 писалки,а за колко време ще ви стигне зависи от дозата на която сте.

А писалката колко дози е или по-скоро колко мл е? И от къде си я купувате?

# 23
Здравейте,15мл е една писалка,но зависи от дозите за колко време ще стигне. Аз я купувам от аптеки Ремедиум.Ако ви интересува нещо,съм на разполлжение.

# 24
Здравейте,15мл е една писалка,но зависи от дозите за колко време ще стигне. Аз я купувам от аптеки Ремедиум.Ако ви интересува нещо,съм на разполлжение.

Здравейте, имам рецепта за прием на 0,6 без покачване на дозата за момента. Иска ми се да я поръчам от Турция, но нямам представа колко кутии да взема. Имате ли информация колко писалки съдържа една кутия?

# 25

Здравейте, имам рецепта за прием на 0,6 без покачване на дозата за момента. Иска ми се да я поръчам от Турция, но нямам представа колко кутии да взема. Имате ли информация колко писалки съдържа една кутия?

Една кутия е с 3бр писалки. Ако сте на 0.6 една писалка стига за един месец.
В Турция в момента е 200лв кутията. Взех ги преди седмица.

# 26
  • София
С рецепта ли ги купихте от Турция?

# 27
С рецепта ли ги купихте от Турция?

Приятел лекар ми ги купи, не съм давала рецепта. Ако ползвате някой човек, който извършва такива услуги, със сигурност ще му трябва мисля.
Купете си и иглите от там, ако така и така ще поръчвате писалките.

# 28
Приложението по схемата е 1 път седмично нали така?
Закупих миналата седмица Saxenda от Истанбул, Турция. Кутията с 3 писалки беше на цена от 90 евро, предоставиха ми я без рецепта.
Saxenda не ми е предписано или препоръчано от лекар, но познати ми препоръчаха Ozempic, който в Турция не се предлага все още и от аптеката ми предложиха Saxenda.

# 29
Закупих миналата седмица Saxenda от Истанбул, Турция. Кутията с 3 писалки беше на цена от 90 евро, предоставиха ми я без рецепта.
Saxenda не ми е предписано или препоръчано от лекар, но познати ми препоръчаха Ozempic, който в Турция не се предлага все още и от аптеката ми предложиха Saxenda.

Не, Саксенда се прилага всеки ден.
Започва се с минимална доза от 0.6мг в продължение на поне 7дни.
След 7мия ден, дозата може да се увеличи, или да се остане на същата, в зависимост от това по какъв начин се чувствате, имате ли странични ефекти какви и колко.
В БГ самите лекари са изключително слабо запознати с медикамента и предписват увеличаване на дозата както е според листовката.
НЕ ви го препоръчвам.
Ако имате въпроси, пишете ми на лични.

# 30
Здравейте и на мен ми изписаха Саксенда. Много съм разколебана обаче

# 31
Здравейте и на мен ми изписаха Саксенда. Много съм разколебана обаче

Ако сте опитали всичко друго и не е помогнало за намаляване на теглото, ако сте с много висок BMI, препоръчвам ви да опитате.
Страничните ефекти са много, но при здрав черен дроб (задължително пуснете едни изследвания чернодробни) вероятността някой от тях да се прояви е минимална.
Аз нямам никакви странични ефекти, на Саксенда съм вече 2месеца.

# 32
До колкото разбирам, препаратът не влияе нито на кръвната захар, нито на инсулина, а е химически създаден хормон, който влияе на мозъка и създава усещане за ситост. Ако е така, не мисля че ми е нужен, за да отслабна. Да, имам затлъстяване от едни 30 кг които качих по време на бременността си и развих инсулинова резистентност. Но просто за мен е немислимо да давам по 350 лв на месец, за да не ям твърде много. Ако беше лекарство от което да имам нужда - да. Но ако правилно съм разбрала и просто подтиска апетита смятам да се справя с това и без него. Сутринта повръщах от вчерашната доза

# 33

Дух (:, влияе индиректно върху кръвна захар и инсулин, точно с правилно хранене. Но...не е панацея и трябва чисто и правилно хранене.
Доколкото разбирам вече си сложила една доза. Ако искаш ми пиши на лично.

# 34
Здравйте,
От утре и аз започвам със Саксенда. Ендокринолог ми го изписа в майчин дом, на 22 години съм и имам 30кг излишни, надявам се да тръгнат нещата на някъде… Та въпроса ми е как се чувствате вие когато ги използвате, какъв е ефекта и има ли някой свалил килограми след употребата му Simple Smile

# 35
Здравйте,
От утре и аз започвам със Саксенда. Ендокринолог ми го изписа в майчин дом, на 22 години съм и имам 30кг излишни, надявам се да тръгнат нещата на някъде… Та въпроса ми е как се чувствате вие когато ги използвате, какъв е ефекта и има ли някой свалил килограми след употребата му Simple Smile

Някакви други метаболитни заболявания имате ли?
Може да имате доста странични ефекти или пък не.
Честно казано на 20г не бих прибягвала до такъв тип препарат.
Схемата предполагам е стандартната която ви е дал?
Откъде ще го купувате?

# 36
Каза ми да го приемам за сега по минималната доза 0,6. Взех го от Турция.
Заболявания нямам, имам леко завишена захар (дядо ми със много силен диабет) и доста завишени (тестостерон и DHEA-S ). Била съм на режими, разделно хранене и т.н нищо не помогна Sad

# 37
Каза ми да го приемам за сега по минималната доза 0,6. Взех го от Турция.
Заболявания нямам, имам леко завишена захар (дядо ми със много силен диабет) и доста завишени (тестостерон и DHEA-S ). Била съм на режими, разделно хранене и т.н нищо не помогна Sad

Ограничи въглехидратите, повечко движение, спорт и ще станат нещата. Когато пуснах тази тема и на мен ми го бяха предписали, както и според една друга лекарка във ВМА единтвеното решение за мен било бариатрията… 
Но друго в важното, сега 2 години по-късно съм 35 кг по- малко, без никакви лекарства до този момент, ако бях спряла ВХ по- рано щяха да са още повече. Помисли си, млада си, и аз бях на тези години тогава.

# 38
Не мен ми понесе много зле, аз го вземах само седмица и спрях. Разбрахме се ако не успея нищо да направя до средата на Септември да й се обадя пак. Опитвам със зоната, при мен нв вмх не сработи. Със зоната се чувствам по добре

# 39
А каква е разликата от Saxenda и viktoza? Навсякъде пише, че е едно и също?

# 40
А каква е разликата от Saxenda и viktoza? Навсякъде пише, че е едно и също?

Виктоза е за диабетици. Не е едно и също.

# 41
Четох, че състава им е един и същ, а в листвоката на Виктоза пише да не се използава от хора с диабет тип 1 . Rolling Eyes

# 42
Едно и също е, различни производители. Виктоза се изписва по здравна каса на хора с тежък диабет тип 2

# 43
Вече 3 дни си слагам инжекцята доза 0,6. И за сега не усещам абсолютно нищо.

# 44
Аз бях много зле. Лекарката каза че доста кофти ми понасят. Два дни след като ги спрях отшумя гаденето и разстройството. Първите дни повръщах и имах диаря. Радвам се че не на всеки действа така

# 45
А, според вас кое е най подходящото време за слагане на имжекцията? Сега си я слагам следобяд, но обмислям да започна да я слагам преди лягане? Усещам, че ми се спи повече от нея.. 🤪😃

# 46
Аз я слагам сутрин преди работа. Не ми се доспива или нещо подобно.

# 47
  • Пловдив
Сутрин е най-подходящото време за слагане, тъй като тогава започва активността на организма, съответно и нуждата от хранене.
На Саксенда съм от 11.08 - до тук - 4.5 кг.и доста сантиметри в корема и ханша. На 0.6 доза съм за момента, докторката ми каза да не повишавам.

# 48
Сутрин е най-подходящото време за слагане, тъй като тогава започва активността на организма, съответно и нуждата от хранене.
На Саксенда съм от 11.08 - до тук - 4.5 кг.и доста сантиметри в корема и ханша. На 0.6 доза съм за момента, докторката ми каза да не повишавам.

Продължавате ли да сваляте? Много ли имате да сваляте? Обмислям да започна и аз.

# 49
Здравейте, някой ще сподели ли ефекта от този препарат какъв е? Освен потискането на апетита има ли други ефекти, като това да не можеш да излезеш от тоалетната или нещо подобно. Днес ми го изписа ендокринолога ми, но много се чудя.. Имам да свалям 30кг след бременност,пробвах всякакви диети, но ефекта е минус 2-3кг. Общо взето съм много отчаяна вече Sad

# 50
Ами прочети в интернет за действията на активните му съставки. При мен имаше повръщане и разстройство плюс силни болки в стомаха

# 51
При всеки е различно.
При мен вече три месеца и половина странични ефекти няма. Ама никакви.
Някои имат оплаквания първата седмица, други по дълго.
Просто трябва да опиташ.

# 52
За това време имаше ли ефект? Аз се притеснявам, защото си имам проблеми със стомаха по принцип.. Ежедневни киселини, рефлукс и не знам дали няма да ми засили симптомите..
При всеки е различно.
Просто трябва да опиташ.

# 53
За това време имаше ли ефект? Аз се притеснявам, защото си имам проблеми със стомаха по принцип.. Ежедневни киселини, рефлукс и не знам дали няма да ми засили симптомите..
При всеки е различно.
Просто трябва да опиташ.

Свалила съм 11кг за това време. Бавно е при мен но с постоянна тенденция на теглото надолу. Преди това 5месеца се мъчих и едва бях свалила 5кг.

# 54
Браво, страхотен резултат. Аз снощи четох в една група в която пишат хора, които използват saxenda и повечето са доволни, но не ми хареса това, което пише на официалният им сайт. Този препарат може да причини тумори и рак на щитовидната. После намерих една статия в английска медия в която пише, че фирмата производител е била глобена няколко милиона долара от СЗО заради това, че първоначално не са го написали при страничните ефекти.

При всеки е различно.
Просто трябва да опиташ.

Свалила съм 11кг за това време. Бавно е при мен но с постоянна тенденция на теглото надолу. Преди това 5месеца се мъчих и едва бях свалила 5кг.

# 55
Здравейте, вчера ми сложиха първата доза. Предстои ми дълго лечение със саксенда, защото съм с ИТМ 48. Ако до три месеца не покажа резултати в направление отслабване, искат да ме оперират.
От болницата ми дадоха първата химикалка. Обясниха ми употребата и за иглите. Вчера ходих в Софарма. Нямаха такива тънки игли, поръчва се саксенда срещу 350 лв. Но ми казаха, че се изписва и по здравна каса, но било сложно, с някакви протоколи. От болницата ме информираха, че лечението ще ми струва около 400-500 лв на месец, вероятно смятайки дозите, които ми предписват. Днес ме изписват и още нямам пълна информация.
Някой може ли да ми съдейства със закупуването на препарата от Турция, защото сумата е меко казано непосилна?
Няма странични ефекти, чудодейно изчезна постоянното чувство за глад и мисли за храна!
С ИР съм, метаболитен синдром, железен дефицит, плюс всякакви повсеместни щети по организма и тялото.
Ще съм благодарна, ако някой може да ми съдейства. Може и на лични filkovam@yahoo.com
Предварително ви благодаря!
Успешен ден на всички!

# 56
Здравейте, вчера ми сложиха първата доза. Предстои ми дълго лечение със саксенда, защото съм с ИТМ 48. Ако до три месеца не покажа резултати в направление отслабване, искат да ме оперират.

Здравей,

Във фейсбук има групи за пазаруване на лекарства от Турция, най-добре се обърни там и поразпитай.
В Турция цената е около 200лв.
Бъди сигурна, че ефект ще имаш ако си с толкова висок ИТМ.
Задължително е обаче спазването на режим и калориен дефицит от минимум -500ккл.
Не се хварляй на някакъв усилен спорт и др. подобни, за начало започни с бавни и дълги разходки по възможност. Или ходене поне 2часа на ден.
Игли се предлагат онлайн, аз взимам 6мм или 5мм. Цената на кутия е м.-у 22-32лв, зависи от марката. И скъпите и евтините вършат работа, няма значение това.

Относно дозите, лекарите ще искат да карат по листовка и да ти увеличават дозата всяка седмица. Това е излишно до етапа, в който започнеш да чувстваш сама по себе си, че препарата не действа. (тоест ако се завърне зверския глад и мисълта за храна за повече от 4-5дни поредни).
Аз вече 4месеца съм на препарата и съм на минималната доза 0.6мг, като единствено увеличих до 0.6мг и 6клика. (между всяка доза има 10бр прещраквания до следващата).

# 57
Днес си сложиш третата доза. Уж чаках 10 секунди след изщракването, извадих бавно иглата, но заедно с нея излезе от кожата и разтвор. Май не съм направила нещо както трябва или понякога става така?
А трябва ли да си добавя малко още в този случай или колкото влязло - толкова?
И друг въпрос имам - сменяте ли всеки път иглата? Имам приятелки на инсулин и те не я сменят всеки път.

# 58
Днес си сложиш третата доза. Уж чаках 10 секунди след изщракването, извадих бавно иглата, но заедно с нея излезе от кожата и разтвор. Май не съм направила нещо както трябва или понякога става така?
И друг въпрос имам - сменяте ли всеки път иглата? Имам приятелки на инсулин и те не я сменят всеки път.

Винаги остава разтвор на иглата, не е излязъл от кожата.
Не, не трябва да добавяш нищо повече от дозата, която си поставяш.
Сменям задължително иглата всеки път.
Една кутия игли е към 25лв средно и това са 100бр. игли. На мен не ми се рискува със запушвания и инфекции за някакви дребни стотинки.

# 59
Здравейте, аз съм с едно боцкане, направено от лекаря вчера, но да споделя. Забоде, натисна бутона и брои бавно до 5, което си е десет секунди. Не я е вадил бавно, нито рязко. Използва 3мм игла, вероятно най-тънките и нищо не усетих. След изваждането на иглата имаше образувана малка капчица. Каза, че е нормално, да не се притеснявам, че не съм сложила достатъчно, или трябва да дослагам още.
А относно смяната на иглите, каза че мога да ползвам до три пъти една и съща, но ако мога да ги сменям всеки път, било най-добре.
Дано съм полезна!

# 60
Здравейте, някой ще сподели ли ефекта от този препарат какъв е? Освен потискането на апетита има ли други ефекти, като това да не можеш да излезеш от тоалетната или нещо подобно. Днес ми го изписа ендокринолога ми, но много се чудя.. Имам да свалям 30кг след бременност,пробвах всякакви диети, но ефекта е минус 2-3кг. Общо взето съм много отчаяна вече Sad

Аз си имам от всичко по малко. Стомахът ме боли, но докторът посъветва да вземам Нексиум преди ядене веднъж на 3 дни и нещата там се оправиха.
Разстройството ме мъчи вече пети ден, но днес не ме болят толкова много червата.
Ще устискам още седмица, казват, че ще отмине.

Общи условия

Активация на акаунт