Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 828
  • 770
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 529
Благодаря KokoJ ,нашата също беше на 26.7 и сега ще е на 8.8 Simple Smile а третата част даже по късно

# 361
  • Мнения: 574
Все се каня да питам педиатърката и все забравям. Поне вас да питам. С първоти бебе на два пъти се даваха капки Витамин К. В болницата и после след не знам си колко дни. Сега обапе никой нищо не лазва за този витамин К. На вашите бебета изписван ли е?
Уж само 3г и половина, а всичко ми е мъгла.

# 362
  • София
  • Мнения: 4 011
Все се каня да питам педиатърката и все забравям. Поне вас да питам. С първоти бебе на два пъти се даваха капки Витамин К. В болницата и после след не знам си колко дни. Сега обапе никой нищо не лазва за този витамин К. На вашите бебета изписван ли е?
Уж само 3г и половина, а всичко ми е мъгла.
Прочети в епикризата.
В епикризата на баткото не мога да видя, защото лекаря я е залепил за картона точно там където трябва да пише, но на малкото изрично пише, че в болницата са правени два приема и на 30 ден трябва още един...ама кой да прочете навреме. Нито на баткото, нито на бебето съм давала.

# 363
  • Мнения: 132
В епикризата на моята мома изрично пишеше като стане на един месец да и се дадат 2 капки вит.К

# 364
  • Мнения: 39
Все се каня да питам педиатърката и все забравям. Поне вас да питам. С първоти бебе на два пъти се даваха капки Витамин К. В болницата и после след не знам си колко дни. Сега обапе никой нищо не лазва за този витамин К. На вашите бебета изписван ли е?
Уж само 3г и половина, а всичко ми е мъгла.

Витамин К дадоха пак не бебчето ми като отидохме в болницата на 1 месе, понеже така ми казаха на изписването , че трябва да отида пак там където родих за да го прегледат и му дадоха. Но понеже родих в частна болница.. иначе не знам дали пак трябва да му давам и кога

# 365
  • Мнения: 529
Витамин К на нас непосредствено след раждането ни дадоха и на третия ден още веднъж преди да си тръгнем от болницата ,то реално колко пъти трябва 🤔

# 366
  • София
  • Мнения: 856
Епикризата не съм чела ☺ Но ЛЛ му даде на първата ни консултация, тоест като беше на 1 месец. Спомен нямам преди 9 години да са й капели нещо в устата

# 367
  • Мнения: 2 461
На нас ни казаха, че за всяко бебе се преценява индивидуално. На бебка не са давали витамин К. Давам само Д и капки за колики.

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 545
И при нас приемът на вит. К беше на 30. ден. В епикризата пишеше, а и педи напомни при първата консултация вкъщи, непосредствено след раждането.

# 369
  • Мнения: 574
Аз междувременно прочетох в голямата енциклопедия Гугъл, че той подпомага кръвосъсирването. Понеже им липсвали в началото някакви бактерии, които кръвосъсирват. И реално той ги замества. Ако се бие инжекция, не е нужно да се дават капки. Но аз като не съм дала до 3ия месец, тези бактерии вече трябва да са си се появили сами. В епикризата пише, че е трябвало да дам на 30 ден. Така че накратко все тая, вече е минало.
Някой питаше за графика на бебето.
Яденето:
От 6 до 21ч на 3 часа. През нощта няма хранене . И да се буди през нощта не е защото е гладен. Обикновено пръцка от коликите. Той сам си махна двете нощни хранения. Сутринта в 6 го кърмя, останалото е изцедена кърма в шише. Тоя график си го изработихме двамата постепенно. Водила съм се по детето, но и то се е водило по мен. До преди 2-3 седмици храненето пак беше на 3 часов интервал, но не беше в еднакви часове. За мен е много по-лесно като има график. Можеш да си планираш времето. А и детето е по-спокойно.

# 370
  • Мнения: 2 461
На Данито майка му, напълно съм съгласна с теб относно графика - добре е и за двете страни. А да те питам относно спането с какъв график сте?
Ние също си изработихме нещо като график и махнахме нощното хранене. Как успяхме вечерта след баня й давам изцедена кърма, за да знам колко е яла и че не е гладна. Събужда се по навик в 3,20 но давам биба и заспива до 5 минути. После става към 6,7 кърмим се и спазваме около 3 часа между храненията през деня. Последно ядене е около 22 часа.

# 371
  • Мнения: 5 563
И ние си изградихме режим/график. Той сам си го изгради и съм доволна. През деня на 3 часа, първо хранене в 6, през деня пропуска хранене, заради следобеден сън. Ако го пропусне, се събужда веднъж в 2 да яде и това е. Последно хранене за деня е в 21.
Иначе вчера навърши 12та седмица и аз мисля сутринта: "Май по това време има фаза на скок в растежа." И от два дни е много неспокоен. А вярвам на тия неща със скока.

# 372
  • Мнения: 179
Графика при нас е през деня на 2-3 часа. Последно хранене 9-9:30. Нощно време аз я храня веднъж в спящо състояние, обикнивено към 4-5, за да не се цедя.
А как забавлявате бебето? Моето в люлката реве, бибата я плюе, в креватчето реве, в количката реве, в столчето реве, на спалнята реве. Общо взето, ако не е на ръце реве. На повивалника е големия купон. Мъча я сега да свиква на спалнята, тъкмо и да започне да се напъва да се обръща, ама макс 15 минути (ама и да се правя на маймуна през цялото време, щото, а съм обърнала глава или полегнала и се започва рев). Дали съм си разглезила детето? Дали ще започне да се забавлява сама? Активната гимнастика и тя е 10 мин макс интересна. А за приспиването също е голям зор - цица или дундуркане.. Следобед не иска да спи в кревата, ами върху мен (сещате се как се потим). Веднъж да приеме бибата може и да преборим заспиването. Пробвах нук, авент, томи типи... Ефекта е еднакъв, ако изобщо я вземе, я смуче, ако я придържаш с пръст и дори тогава я изтиква с език и й се повдига. Уж трябвало да се махне тия рефлекс към 6месец, ама днес видях един бебок на 2 седмици как послушно си цока бибата..
И нервността от ваксините ни държи по 7-10 дни. И предишния месец и този, детето се променя много след ваксина.

# 373
  • София
  • Мнения: 4 011
Проблема с бибата и при нас е същия, лошото е че постоянно палеца е в устата. Но до колкото си спомням и баткото имаше такъв период и към 3 месеца някъде я прие пуста биба. Първата ваксина го държа нервен 5-6 дни, втората не я усетихме (разделих на два приема).
Занимава се сам на активната гимнастика и то само за малко, иначе с някой до него да му говори. Или на ръце разбира се. В количката гледа висулките, които съм закачила...за около 10 минути, абе страшна работа. Баткото много ми спеше в количката, този младеж кипи от енергия. Но пък ми спи по цяла нощ, а баткото доста по-късно започна.

# 374
  • Мнения: 164
Уф, и моята отказва бибата, а е вече на 3 месеца Confused в чудо се видях - всички възможни марки изпробвах... кошмарът ми е, че от 2 седмици палеца е в устата. Много спокойно бебе, само си заспива, само се забавлява и сутрин дори да е будно не вдига шум. Но това с палеца ме смазва - как ще я отучвам после? Каката си тръгна с биба още от родилното (А тогава бях против, но така се получи).

Общи условия

Активация на акаунт