Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 810
  • 770
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 30
KokoJ единствено дупките са по големи или повече. За баткото ги дупчех когато после слагах бисквитки в млякото.
Ние сме с шишета на Нук, има бирерони и от 0 до 3 мес и от следващия размер и пак се чува все едно ще се удави, а толкова бързо го изцоква нищо че е гъст Фризовома.
Иначе от скоро сме на залъгалка 6-18 месеца и най- накрая не я плюе, явно другите са му идвали малки.
Но пак ди я дъвче,но той дъвче всичко е момента.

# 721
  • Мнения: 813
Мами с момчетата с това забелване е кошмар, вчера ми искара акъла. Вечерта след баня го забелвам както всеки ден, но про забелването кожичката немсе върна. Сигурно се е стегнал в този момент. И ужас стои си така, от там се исплаших и го откарах в спешното, когато отидох там и свалих памперса му за преглед кожичката се беше върнала и всичко си беше наред. Той взе да се смее за лекарките. Не е усетил болка при това положение, смееше се непрекъснато, а аз щом не припаднах от протеснение. На някоя мама случвала ли се е подобно нещо?

# 722
  • София
  • Мнения: 856
G.kehaiova, аз лично не го забелвам. Само с тампонче за грим го почиствам отгоре. На теб лекар ли ти каза да го забелваш? На мен, а и всички мои приятелки с момчета им е казано да не го пипат. Как въобще успяваш ? 😁
Моля майките, които имат и големи момчета да кажат.

# 723
  • Мнения: 5 563
Аз забелвам, така ми казаха лекарите, така правя. Имам по-малък брат и майка ми каза същото за него. Моите приятелки също забелват, а ходим при различни лекари. Тази тема явно има две мнения и всеки доктор различно казват.

# 724
  • Мнения: 813
Да, казано ми е от лекаря. Да го забелвам по малко. Но до сега не ми се беше случвало подобно нещо. Явно всеки доктор има различно мнение за забелването. Дано не се случи пак, много се притесних.

# 725
  • София
  • Мнения: 5 726
Не ми се е случвало. Знам за случай в доста по-късни години на момчето, ще излъжа колко, въпреки че бил забелен да не се е върнала и се е наложило хирургическа намеса.
Аз забелвам,защото мъжа е имал травмиращ спомен на по-късни години от незабелено. Предпочитам сега да станат нещата. С първия син лесно се случиха, но виждам разлики с втория син. В началото даже му се понацепи кожичката, сякаш при него е по стегната тази зона. Продължавам да го правя, но сякаш съм доста по внимателна и бавна.

# 726
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз не забелвам! Травмиращите спомени са именно от забелването, което е крайно безсмислена процедура. Фимозата е единственото състояние, при което трябва да се пипа там, а не за щяло и не щяло. Още повече към 4-5 годишна възраст децата сами започват да си 'играят' и си забелват както и колкото на тях им е безболезнено. Баткото ми е на две и половина и не съм го пипала, само проверявам от време на време да няма срастване. Всичко си се получава от самосебе си. Това насилствено дърпане в голяма част от случаите води до възпаление и намесата на хирург е неизбежна. Доктор ми е казал да не пипам, имам му 100% доверие. Други са ми казеали да го правя, но на тях вяра нямам. Чела съм бая сатии по въпроса и съм си съставила мнение. Разбира се не ангажирам никой с него:)

# 727
  • София
  • Мнения: 856
Da разбира се, че всеки сам преценява за детето си. Аз просто питам, защото даже четох, че въпросната смегма, която може да се събира всъщност помага За естественото забелване на пишлето. Това не се отнася за големите 🤢

# 728
  • София
  • Мнения: 5 726
Точно, всеки преценява за всичко свързано с детето си.
Само не ми харесва, когато някой решава да не прави нещо и се нахвърля върху правещите. По- рядко е обратното, правещите да скачат и обясняват как неправещите грешат.  Не говоря само за забелване. И за храненето,  и за ваксините и пр.
Мине не мине се появи нещо, което да отрече, даже анатемоса нещо използвано от години, след още няколко години се окаже, че не е баш така, а иначе.
Преценявате си, решавате си и няма нужда оборвате инакомислещите.

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 11:03 от trikitil

# 729
  • Мнения: 813
Всеки има мнение по въпроса, и естествено всеки се доверява на лекаря си. По темата за забелването има много различни мнения. Всеки решава сам за детето си. Всеки родител както мисли за добре, за мен е по-добре да забелвам сега, За детето е безболезнено и в момента на забелването той се смее, ако видя че му причинявам дискомфорт и болка ще спра. За други родители пък е редно да не пипат, всеки си знае не съдя никого.

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Maлеее ми моят пие с 1-чка на Авент Natural 😜 пък и фризовомът е бая гъст. Сега гледам, че над 6 месеца са с 4 дупки 😂 Той ше се удави. Имам 1 шише на Нук , с него яко гълта и мъжът ми ми се скара, че сигурно е скъсано и детето се дави. 😂😂  ми той с 1-ца го цмоква за нула време ако му дам с 4-кА няма да разбере, че е ял
Ще сменя само залагалките явно. Нашият хареса тези на Авент. И той ги върти, вади, лапа. Сякаш са му за забавление, а не е зависим от тях.
Колко са различни децата 😃 каката ги плюеше сякаш с отрова са намазани. Имаше 1 силикон и 1 каучук за проба и не съм купувала

Ние сме с Авент и сме н смесено хранене все още - кърма и Фризовом. 1ката ги махнах отдавна, кърма давам с 2ка, а Фризовом с 3ка. Онзи ден съм объркала капачките и давам фризовома с 2ка, е нямаше такова сърдене, мърдане и потене. Толкова се изтормози и измори, че заспа за отрицателно време още на биберона. Ако яде мн бавно и се поти докато хапва според мен е хубаво да му вземеш биберон с повече дупки...особено за фризовома Simple Smile.

# 731
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз изобщо не се нахвърлям, само си споделям опита и гледната точка. Какъо съм и написала, всеки решава, кое е най-добре за бебока:)

# 732
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен Simple Smile интересни теми се подхванали.
Аз ще подхвана друга ,че ми е пълна мъгла всичко 🤯 захранването😣
Та вече заместих обедното със зеленчуци,кога трябва да въвеждам месо е въпроса 🤷♀ Някой ако ми помогне ще се радвам много! А също така трябва ли лека полека да започвам и второ да замествам или ? Толкова неща изчетох и пак не ми е ясно 🤦♀

# 733
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз дето съм го правила вече и то не много отдавна пак не ми е ясно. И аз не знам за месото. Ще е полезно някой да сподели. А следобедното мисля малко по малко да го започвам и него.

# 734
  • Мнения: 813
Мойто бебче започна 6ти месец и сме заместили вече обедното хранене, а след обяд давам малко плодове няколко лъжички между храненията така да опита. А от два дни насам реших на следобедното хранене с млякото да давам и оризова безмлечна каша. Правя я с ам и така не замествам млечното хранене, пък и много му харесва. И така един ден след обяд давам плод с млякото, един ден каша. От другата седмица в кашата мисля да слагам и по една две лъжички плод. За месото не знам и аз кога е подходящо, нали с него се въвежда и жълтъка.

Общи условия

Активация на акаунт