Парфюмни размисли и страсти - 227

  • 48 530
  • 731
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 899
Цитат
macadamia
....... какво ми се случва-винаги като се напръскам с него ме избива на страшни кихавици/кихам поне 5,6 пъти/....много странно.......Някой друг да има такива преживелици с парфюм?
Има, има, аз кихам от Мусю Ли, ама си го нося и не си и помислям даже да го разкарам. Хем си кихам, хем си пръскам. Simple Smile Хубавото е, че дразненето е съвсем в началото и е поносимо. Какви ли жертви човек не прави за едната Любов, та била тя и парфюмна .

Честити ви нови придобивки на всички влюбени, пък и на разочарованите, така се трупа опит и се развиват вкусовете към аромати. Smirk Gift Heart А, пък и е хубаво от време на време човек от собствен опит да разбере, че очакванията и усещанията ни не винаги се припокриват, а вкусовете ни непрекъснато се променят. От опит знам. Smiling Imp

kovatcheva,
Deetron,
Йоан Владимир,
благодаря ви за изчерпателните, увлекателни и полезни ревюта! Flowers Four Leaf Clover

Deetron, като видя твоя аватар  и моментално правя асоциация с Мис Диор Шери и вчера даже се полях с него след като прочетох ревюто ти. Relaxed Пенливо, ароматно и изстудено шампанско със щипещи балончета и златисти искрици и най-зрелите и уханни ягоди за разкош! Cocktail Направо преглътнах, допи ми се.

Парфюм за днешният ден Shalimar Souffle de Parfum.Revolving Hearts
Ако не бях направила сляпа размяна без и да знам как ухае сока, представяте ли си как щех  да пропусна любовта на парфюмният си живот! За сега. Smiling Imp


# 556
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Преди известно време се говореше за Sundazed Byredo, а доколкото разбрах бранда не се внася.
Вчера във фрагрантика четох за новият парфюм на Агата Руиз и отдолу е сравнен с горния. Ако някой го е пробвал, ще се радвам на едно ревю. Пък и би помогнал на хората, търсещ дюп на Байредото. Simple Smile))

Скрит текст:

# 557
  • София
  • Мнения: 220
Дами, много ми е приятно да ви чета Simple Smile И понеже сме още на темата с белите парфюми, искам да споделя, че с огромен кеф нося Givenchy - Eau de Givenchy (2018), който лично аз асоциирам с бялото, заради усещането на чистота, което ми носи. Толкова ме радва, не знам защо, но ожаднявам като го нося Grinning
В тази връзка, искам да попитам тези от вас, които са по-запознати, Givenchy - Eau de GIvenchy (2007) много ли е белоцветен? Мернах го някъде по сайтовете (изкушавам се). От това, което прочетох, разбирам че няма общо с новата версия. Има ли я тази цитрусова свежест? Няма къде да го тествам, за това съм в чуденка. Доближава ли се до някой друг аромат?

# 558
  • Мнения: 521
 Пиша това за поне десети път през годините, в които чета и участвам в тази тема: Не взимайте абсолютно нищо написано тук на сериозно и твърде лично. Laughing
Събрани сме буквално от кол и въже, всеки носи огромен багаж на гърба си, и въпреки че привидно обсъждаме хубави неща се прокрадват и личностните отклонения.
Кой какво как приема, как ви нарича- фин или прост, изтънчен или селтак и пр. въобще няма да има значение и след секунда дори. Дори и да се шегуват, да ползват иронията на място, да са сериозни психари- все тая!
Същото важи и за парфюмите- изтънчените композиции или хеви метъл уханията звучат различно върху всеки един от нас. Всичко е до кожа, настроение, хормони...
Винаги пробвайте преди да купите, и мислете преди да се засягате, пък и искрено не вярвам някой тук да се счита за специален.
Всички сме в един онлайн кюп на забравените думички, та дишайте спокойно Heart Eyes
Нямам нови парфюмни любови освен новата зелена Флора на Гучи, но на тази безумна цена да си я пръскат Crossing Arms

# 559
  • Мнения: 1 355
Днес разносвам Удовата орхидея.Харесва ми ,върху моята кожа уд се усеща отчетливо,но ми е мек и приятен.Нямам дарбата да описвам,като някой дами,затова ще го кажа просточко хубаво парфюмче за мен,в никакъв случай чудовище,абселютно носим.Върху мен малко монотонен.Вече 5часа си го усещам осезаемо,не бих казала,че между нас пламна някаква безумна любов на този етап,но с кеф бих си го носила в дадени моменти,харесва ми и не съжалявам ,че го взех.

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 13:15 от renji

# 560
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Мисля, че бяха Ирисът, Портокалите, Ууд Букет, Парфе Роза и още няколко. Не им отделих внимание честно казано, защото предполагам ще се влюбя в някой, а не искам още една несподелена любов. Достатъчна ми е тази в Бронз Тонка на Каролина Херера Simple Smile
Е, Бронз тонка е чудо, но и цената му е чудо. Ще я споделя задължително тази любов аз.

Къде казваш точно са тези красоти на Ланком утре аз да ги преслушам?

На мен ми се наложи да мина набързо през там днес, та предполагам, ще се зарадваш да разбереш, че имат и 6-7 парфюма на Sospiro (преди го нямаха), няколко на Армани Приве, Тизиана Теренци и бленда на Ланкома са 6-7 вида. Simple Smile

# 561
  • Мнения: 31 357
Много благодаря! Heart Eyes Hug

# 562
  • Мнения: 5 327
Някой с отзиви за Alien Fusion? Не го намирам за тест във физически магазин..
И аз се интересувам от него. Преди време имаше мнение от Аризона. Доколкото помня, тя не беше очарована, сравнявайки го с предишни фланкъри.

# 563
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Моля. Flowers Hibiscus
После, ако решиш, ще споделиш впечатления. Simple Smile))

# 564
  • София
  • Мнения: 17 885

Кетчър, голям си провокатор, ти си само за шипрови флорали с тази дързост. Stuck Out Tongue
Не нося Must от години, той беше подарък-недоразумение.
Нищо подобно, просто ме бива в търсенето на несъответствия и ако не е must, то наскоро беше писала за други силни аромати. По тази логика излиза, че имаш раздвоние на личността Laughing
Просто си пролича,че искаш да го затапиш. Аз лично не се смятам изобщо за човек "вижте мe, тук съм", имам си други предимства, но пък искам да усещам сама парфюма си в облак, няма никаква връзка с другите. Така че пряката връзка с аромата няма.

И шипрови нося, споко Joy
Даже от години издирвам един шипър, който беше напръскан на моя преподавателка и беше изпълнил цялата 272-ра аудитория. Но не я питах, щото имахме изпит и реших да не реши, че се подмазвам. Мислех, че е Miss Dior, но се оказа, че не е. Знам, че е сравнително известен, не е някое зсбутано нишово творение и че няма сладост в него. Не е и Knowing.

# 565
  • Мнения: 20 155
Имам, разбира се, понякога и разтроение на личността. Особено, когато става въпрос за парфюми.
Не си спомням за кои съм писала, за една пантера писах, но тя не минава за шлейфов парфюм. Най-задушаващи са ми май Мюглерите, имам 2 силни ванилии Casmir Chopard и Lalique Le Parfum Lalique  и това е. Виж Must de Cartier Gold Cartier много ми харесва и зимата ще го прибера, сега ще му е топличко.
Имах много голям мерак за Le Baiser Du Dragon Cartier, но хич не ми хареса как ми стои. Направо се почувствах класната в края на кариерата си с него. Бубанка, да си жива и здрава, че ме спаси от тази покупка. А парфюмът е прекрасен иначе.
И ми липсва една класика Dune Christian Dior, която си е пропуск отвсякъде. Да не е бил Midnight Poison Christian Dior шипъра на Диор?

# 566
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Момичета, тъй като си бях наложила малко финансова и парфюмна диета, едвам устисквах за някои парфюми....до днес.
Отстрелях на сляпо една 50-чка на L´ARTISAN PARFUMEUR LA CHASSE AUX PAPILLONS.
Това ще ми е първият опит с парфюмната къща. Моля за ревюта, много ще съм благодарна. Relaxed

# 567
  • София
  • Мнения: 17 885
Не беше. Бях убедена, че е някой Герлен или Диор, ама нещо не ми излезнаха сметките, щото повечето ги познавам.

П.П. И аз има тези 2 ванилии, хаха (Кашмир и на Лалик). Драконовата целувка на мен ми стои като джибри, все едно съм пила ром като стар моряк.

# 568
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Smartie,възможно е да ти се наложи да го пишеш поне още 10 пъти.Ако взимам на сериозно всичко тук нацяло тр. да съм изперкала,та ние сме така различни с различен вкус и възприятия! Аз харесвам Целувката на дракона,на моята кожа се преобразява няколко пъти,в драйдауна прилича при мен много на Долче Вита и той ми допада,но не бих ги носила.Йоан,прекрасно ревю,както винаги,скоро като отида във Франция ще се запозная с тези парфюми.Heart Eyes

# 569
  • Мнения: 48
Току що ми дойде парфюма La Vie Est Belle - https://www.notino.bg/lancome/la-vie-est-belle-parfjumna-voda-za-zheni/p-83697/

Можете ли да ми кажете откъде да видя годината на производство?
Отдолу на опаковката има някакъв код 38S101J , дали е това?

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 15:48 от dimitar_mnt

Общи условия

Активация на акаунт