Как да се справя със свекърва и зълва?

  • 17 939
  • 276
  •   1
Отговори
# 210
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
А как да се справя с непрестанното звънене на него? Всяка вечер!
Добре де, а като на теб ти звънят твоите роднини, това на него пречи ли му?

Моите не ми звънят всяка вечер.
Те живеят на 250 км от нас.
И на 250 км. нищо не им пречи да звънят. Ми да ти звънят -ти какво завиждаш на мъжа ти че го търсят неговите роднини?

# 211
  • София
  • Мнения: 12 006
emokey, ако неприятни за теб хора ти звънят всеки ден, че и по няколко пъти + на половинката и то вечер, когато се предполага, че най-сетне, след всички задачи и работа, ти е останало време да се видите тримата с детето, и това се повтаря ежедневно - дали ще те кефи? Че чак питаш момичето дали завижда? То за завиждане ли е това държане за гушата от мама, че и сестрата постоянно?

# 212
  • София
  • Мнения: 580
А как да се справя с непрестанното звънене на него? Всяка вечер!
Имам чувството, че сестра му е дебил.
Млада жена на 35 години, сама.. брат и вместо да се грижи за мен и детето, той и докладва какви са ни плановете при всяко обаждане! А обажданията са нон стоп.
Ще кажете, да и намерим приятел. Уви, при принцесата никой не се задържа повече от няколко седмици.. още повече , че тя с майка си живее.
Какво ли не правих,казах му истината в очите, че това не е нормално..и въпреки това, нищо. Те си продължават, той си трае .. и така.
Докато не си взема детето и не игнорирам завинаги тези ненормалници.
Иначе и аз много искам да си живея нормално, но детето ми е на първо място.
Не искам да го травмирам с последиците при евентуална раздяла с мъжа ми, заради двете психопатки.

Не можеш да се справиш с такива. Това тяхното е изкривено разбиране за семейство, не те признават за жена на мъжа ти и са го хванали за гушата. Все едно, в представите им, той все още е малко дете, което се отчита и смята за редно да се отчита на майка си и сестра си. И не е нормално часове да се обяснява на ден и на двете какво е правил - в крайна сметка ти за какво си, кога ще си говори с теб, кога ще общува и детето Simple Smile В началото виждах и аз това, но ми се струваше, че са задружни и не ми правеше впечатление. После, след сватбата, всичко се промени, започнах да се дразня - съветваше се с тях за неща, за които трябваше да пита МЕН.
Не знам и дали ако напуснеш мъжа ти и си вземеш детето, ще е решение. По-скоро ще е по-зле. Ще почнат да обсебват и детето ти по същия начин, както са направили с мъжа ти и полека лека ще те игно- и изолират. Ще твърдят, че си ги отделила от син, внуче, племенник, ще станеш лошата снаха, а мъжът ти ще се изкара жертва. И дори и твоите роднини ще останат на негова страна. Така че напускайки го с детето си, му даваш причина да се прави на жертва, а и навярно ще добави още една тема на разговор при телефонните обаждания с майка му и сестра му. Идея си нямаш как ще ти се правят на жертви, а скоро и детето ти ще почне да ги защитава, ако го спираш да ходи при тях или говориш срещу баща му или срещу тях....Това са дисфункционални семейства, в които манипулират и всеки външен рано или късно е изолиран. Освен ако не приемеш това, което те искат, не се примириш с разговорите и с други неща, които съм сигурна, че има. В общи линии, загубена кауза да останеш там. Поне ще извоюваш собствено спокойствие, а това не е малко. И няма да слушаш стерео разговори всеки ден....
При мен например, това се случва, сега манипулации на детето и какви жертви са  свекървата, зетят и зълвата (междувпрочем, с над 20+ гаджета, над 45 и все още неомъжена, то кой ще оцелее в тая среда)...

Последна редакция: нд, 21 юли 2019, 09:31 от lunafreya nox fleuret

# 213
  • Мнения: X
Ключът от палатката е в мъжа. Мама му и сестра му може да са всякакви, но ако той се държи като мъж на място, жена му проблем няма да има.

# 214
  • София
  • Мнения: 24 839
Ключът от палатката е в мъжа. Мама му и сестра му може да са всякакви, но ако той се държи като мъж на място, жена му проблем няма да има.

Как го виждаш "мъжа на място"?
Да спре да говори с майка си и сестра си пред жена си, и да им забрани да ѝ се обаждат?
Е, какво да им каже- тя не ви понася, не иска да говори с вас и да ви вижда? Защо? Защото сте гадни...... Mr. Green
Това, кой бил го казал на родители и близки, без значение от пола? Освен някой завършен путьо, вперил облъчен поглед в междукрачието та единствената и неповторимата...... Mr. Green

Всъщност, не е смешно- колко комплекси трябва да си влачиш, че да подчиниш живота и бъдещето на семейство и дете, на няколко телефонни разговора? newsm78


# 215
  • Мнения: X
Не, никой не иска от него да спре да говори с мама, а просто да очертае ясни и категорични граници пред същата, както и да осъзнае, че семейството му включва него, жена му и детето му и че решенията за това семейство се вземат единствено от него и жена му. След това с поведението си да покаже същото това и на мама и на всеки друг, който мисли, че има право да се меси. Между бяло и черно има твърде много други нюанси, защо се правиш, че не виждаш? Или може би наистина не виждаш - това вече е друг въпрос.

# 216
  • София
  • Мнения: 24 839
Не, никой не иска от него да спре да говори с мама, а просто да очертае ясни и категорични граници пред същата, както и да осъзнае, че семейството му включва него, жена му и детето му и че решенията за това семейство се вземат единствено от него и жена му. След това с поведението си да покаже същото това и на мама и на всеки друг, който мисли, че има право да се меси. Между бяло и черно има твърде много други нюанси, защо се правиш, че не виждаш? Или може би наистина не виждаш - това вече е друг въпрос.

Виждам аз, ама защо ти не виждаш, не знам?
Пречи ѝ, че мъжът ѝ говори с майка си и сестра си по телефона пред нея.
Пречи ѝ, че те двете ѝ се обаждат да я чуят, защото е решила, че го правят за да я дразнят къде ходят и почиват...
Черно и бяло няма- има само черно и зелена злъч при нея, която ще я отрови.

Тая смешка с ясните граници, докога ще я повтаряте в несвяст?
В съседната тема- на Даскалка, се съсипахте да обяснявате, че на дете не може да се поставят "ясни граници", щото не е автомат, че да го настроиш, ама на възрастни можеш- стига да са роднините на мъжа.
Смешка след смешка. Mr. Green

# 217
  • Мнения: X
На дете не само може, но е обезателно да се поставят ясни граници, но те трябва да са поставени позитивно, с любов и безкрайно внимание, тук е заровен ключът от палатката. Чудя се една ли съща тема сме чели, но при всички случаи това няма никаква връзка с тази.

# 218
  • София
  • Мнения: 12 006
На дете не само може, но е обезателно да се поставят ясни граници, но те трябва да са поставени позитивно, с любов и безкрайно внимание, тук е заровен ключът от палатката. Чудя се една ли съща тема сме чели, но при всички случаи това няма никаква връзка с тази.
Тя Абсурдката си така - на всяка тема требе да е наопаки.  От 20 кладенеца вода ще донесе сега, само и само да обясни колко е нормално мама и син/ братче и сестриче на по над 30г., да се чуват всеки ден, по няколко пъти на ден, вечер отнемайки от семейното им време, както и  севека + зълва да звънят на снахата със същия интензитет. Това не е нормално за мен. Да си се чуват синът с майка си и сестра си, но през деня. А те двете няма с какво да занимават снахата с неща, които не я вълнуват и после да се сърдят, че тя не искала да им слуша словесните диарии всеки ден.

# 219
  • София
  • Мнения: 24 839

Тя Абсурдката си така - на всяка тема требе да е наопаки.  От 20 кладенеца вода ще донесе сега, само и само да обясни колко е нормално мама и син/ братче и сестриче на по над 30г., да се чуват всеки ден, по няколко пъти на ден, вечер отнемайки от семейното им време, както и  севека + зълва да звънят на снахата със същия интензитет. Това не е нормално за мен. Да си се чуват синът с майка си и сестра си, но през деня. А те двете няма с какво да занимават снахата с неща, които не я вълнуват и после да се сърдят, че тя не искала да им слуша словесните диарии всеки ден.

Права си- така съм. Не обичам да пея в общия хор, а винаги се стремя да вляза в обувките на другия.
Както писах, аз мразя да говоря по телефон. С децата се чувам на 2 седмици веднъж, така че не съм пример за телефонна привързаност.
Само че, явно си забравила темата в която всяка тук си написа колко често говори с мама или пак пускаш двойния аршин в действие. Simple Smile

Що се отнася до снахата, ами въпрос на интелигентност и възпитание е да съкратиш разговора, отчитайки факта, че те зачитат и ти се обаждат.
Което при авторката няма как да се получи, предвид комплексите, които мира не ѝ дават и убеждението, че искат да я дразнят. Mr. Green

# 220
  • София
  • Мнения: 12 006
Абсурдке, бъркаш зачитане, с простащина и фукане, както е в случая. Ако я зачитаха, щяха да питат за нея и детето, а не да се оливат всяка вечер в дълги и напоителни разговори къде са си вирили кълките  или други словесни словоизлияния, докато жената я чакат къща, мъж и дете.

# 221
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И на 250 км. нищо не им пречи да звънят. Ми да ти звънят -ти какво завиждаш на мъжа ти че го търсят неговите роднини?
[/quote]
Не им пречи, да. Въпреки това не го правят. Нарича се съобразяване. Не само мунчовците са дечица на мама и тате, че само на техните родители да им е терсене и мъчно за липсата им. Би трябвало те да завидят на умението за съобразяване и ненавиране по всяко време в семейството да се краде от времето им заедно. Ама отде толкоз акъл.
Освен някой завършен путьо, вперил облъчен поглед в междукрачието та единствената и неповторимата...... Mr. Green

Разбира се, че е завършен путьо, когато се съобразява с жена си и семейството си и постави разумни граници. Ако го е страх да мъцне на мама и се свива като бито куче пред нея, е мъжкар от класа. После що имало проблеми в младите семейства.

# 222
  • София
  • Мнения: 24 839
Айде, пак старата песен на нов глас!
Ми, нека се разведат- новият да е задължително и ерген, и сирак- така ще обича безумно детето на авторката като свое. Mr. Green
Стигнахме дежурния хепиенд. Mr. Green

# 223
  • Мнения: X
Ключът от палатката е в мъжа. Мама му и сестра му може да са всякакви, но ако той се държи като мъж на място, жена му проблем няма да има.

Как го виждаш "мъжа на място"?
Да спре да говори с майка си и сестра си пред жена си, и да им забрани да ѝ се обаждат?

Не, разбира се. Да общува с тях по приемлив и уместен начин. Например, не е проблем да се чуват всеки ден, че и по 5 пъти на ден, но не е уместно да провежда дълги и напоителни разговори с тях, докато вечеря с жена си и децата. Освен това, да не снася на жена си всичко, за което са си говорили с маман и сестра му. Да не снася на маман и сестра си неща, за които с жена му са се разбрали, че са само между тях си. Ей такива неща.

# 224
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, ама на жена му това не ѝ стига- тя си написа черно на бяло какво би я задоволило.
Прекъсване на отношенията- ни повече, ни по- малко.

Общи условия

Активация на акаунт