Идея за обзавеждане на дълъг около 8 м. хол

  • 1 294
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 423
Момичета, дайте моля идея за обзавеждане на дълъг около 8 м. хол?

Т.е. на етажа на къщата има 3 стаи:
- една спалня - тя е готова, стандартни размери за стая
- един хол - дълъг и тесен - 8 на 4 може би
- една кухня - също дълга и тясна, освен това е и на Г

За съжаление няма възможност холът да стане на дневна и с кухненска част, трябва да си бъде отделна кухнята..

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 08:55 от bubanka

# 1
  • Мнения: 502
Luchia зависи от много неща. Първо, само хол ли мислиш да е? Няма ли нужда от второ легло? Бих дала идеи ако може поне снимки да покажеш на помещението - врати, прозорци, ъгли? Иначе ако обичате да четете, аз бих сложила библиотека Relaxed

# 2
  • Мнения: 166
При нас беше подобна ситуацията - 3 малки стаи на първия етаж. Обединихме две в кухня и хол чрез голяма арка в едната стена.

# 3
  • Мнения: 4 423
И на мен ми се иска да се обедини, но няма да стане. Не може да се мести каналът и мивката трябва да си остане, където е. Снимка слагам една, но не съм хванала хубаво, та не знам колко помага


Където е червената завеса, стаята преди беше разделена на две, в задната част беше спалня. Там е прозорецът. Пред завесата имаше мека мебел. също има прозорец, но с  врата към терасата. Която също е дълга и тясна.
Преди завесата, до цветето, е вратата на стаята. Там има мъничка ниша, на която сега има някаква етажерка.

Не става въпрос за у нас, но събирам идеи и предложения.
Та, който ще го прави, мисли сега меката мебел да е където преди беше спалнята. Срещу меката мебел да има ТВ секция. И се чуди какво да прави предната част на стаята. Библиотека е опция, да. Но на коя стена? Grinning

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 16:18 от Luchia^^^

# 4
  • София
  • Мнения: 38 595
Нещо като кът за четене с библиотека, кресло, може би бюро...
И трапезария. Ох, много си мечтая за голяма маса и хубави столове. Аз само мога да си мечтая.

# 5
  • Мнения: 126
Нашия хол е нещо такова, 7-8 метра дължина и 4 м. широк. Но имаме прозорец на късата страна и тераса на дългата. Тоест има доста светлина. На късата страна под прозореца стои двойка диван, на дългата -тройка, холна маса и отсреща срещу двойката диван на стената има ТВ, в единия край има камина. Под тв има шкаф - нисък, нещо като секционен, и близо до тях има единичен фотьойл. Нямаме секции и други шкафове. Помещението е просторно, всеки от диваните има механизъм за разпъване за излягане назад свободно. Но разликата между вашия и нашия е, че нашия е залепен за кухнята, която си е съвсем отделна стая, но пък мъжа ми премхна стената, и сега хола изглежда още по-голям, както и кухнята. 😀

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 17 803
Бих направила кресла с библиотека до тавана в тъмната част или "бар". Вина, чаши, книги, статуетки

# 8
  • Мнения: 4 423
Нашия хол е нещо такова, 7-8 метра дължина и 4 м. широк. Но имаме прозорец на късата страна и тераса на дългата. Тоест има доста светлина. На късата страна под прозореца стои двойка диван, на дългата -тройка, холна маса и отсреща срещу двойката диван на стената има ТВ, в единия край има камина. Под тв има шкаф - нисък, нещо като секционен, и близо до тях има единичен фотьойл. Нямаме секции и други шкафове. Помещението е просторно, всеки от диваните има механизъм за разпъване за излягане назад свободно. Но разликата между вашия и нашия е, че нашия е залепен за кухнята, която си е съвсем отделна стая, но пък мъжа ми премхна стената, и сега хола изглежда още по-голям, както и кухнята. 😀

А не ви е ли далече от двойката да се гледа ТВ например? И аз така предлагах, но получих отговор, че ще е много далеч и би станало с телевизор колкото в кино салон Grinning

Оо, благодаря за идеите с креслата. Има много книги, би могло да стане, има и нужда от библиотека.
Особено втората снимка от показаните е много моя Simple Smile)

# 9
  • Мнения: 166
В Pinterest може да намерите много подобни идеи Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 38 595
Щом има място, трябва да има кресла.Stuck Out Tongue Winking Eye
Може и фалшива камина даже.

# 11
  • Мнения: 126


А не ви е ли далече от двойката да се гледа ТВ например? И аз така предлагах, но получих отговор, че ще е много далеч и би станало с телевизор колкото в кино салон Grinning



😀 Да - телевизорът е голям.

# 12
  • Мнения: 9 886
Какви са хората, които ще ползват? Ако имат деца- тогава светлата част да стане на детски кът. Ако посрещат много гости, тогава висока трапезария?

# 13
  • Мнения: 4 423
За сега поне - без деца.
Май и без гости Grinning

# 14
  • Мнения: 9 886
На каква възраст са?

# 15
  • Мнения: 4 423
Хмм... Мъж на 40, майка на 65..Евентуална половинка около 30 Grinning

# 16
  • Мнения: 9 886
Еми, тогава сега с 3 дивана, за всеки по един. А после и с детски кът:-)

Общи условия

Активация на акаунт