Отговори
# 15
  • Мнения: 5 274
Познавам много деца станали свестни хора отглеждани само от майката, но познавам и 2 деца отглеждани от бащите си и напълно оставени по течението ( да не казвам голяма дума, но направо развалени). 

# 16
  • Мнения: X
Още един недоразбран и недооценен, мислещ, че само трябва да хвърля пари на масата и всичко в живота му е в кърпа вързано. Аман!
Майката и бащата не се разбират.
Я кажи какво прегреши и кое налага развода, стига сме гадали, м? Кой те знае кво си и що си точно, че и с претенции. Ей го, Абсурд даже ги е изброила точно, избирай там и да дискутираме конкретно защо майката иска детето да стои далече от теб. Сигурна съм, че има сериозна причина, обичайно не е 'щото така'.

# 17
  • София
  • Мнения: 28 895
Според мен бащата е точно толкова родител, колкото и майката. Следователно трябва да се гледа кой е по-добрият родител във всеки конкретен случай. Въобще не считам автоматично, че майката е по-добрият или по-полезният за детето си родител. За съжаление все още има немалко бащи, които считат, че всекидневните грижи по малко дете (като готвене, обгрижване, грижи за болно дете и подобни) трябва да се полагат основно от майката и съответно не си гледат детето. Така че е нормално при тези обстоятелства съдът да дава повече права на майката, след като и задълженията ѝ спрямо детето са повече.

# 18
  • Мнения: X
Имам чувството, че една голяма маса жени в този форум, е заобиколена от некви плачевни мъже.

В моето обкръжение - и жените и мъжете са нормални.

Много опарено реагирате - нещо да не са ви прецаквали мъже всеки ден в последната година.

Аз подхождам напълно добронамерено и просто ми стана любопитно, защото гледах един епизод на истински истории.

Ако се погледнете малко отстрани - изглеждате твърде тригърнати от мъжете, някви ултра феминистки.

# 19
  • Мнения: 5 274
Господине, неадекватно говорите вие.
Нали за нормални хора говорихме? Нормалните хора няма да стигат до полиция и да се занимават с глупости и в името на благото на детето си биха запазили прилични отношения и след развода. Случеите, които описвате вие не са нормални, нито участващите в тях.

# 20
  • Мнения: 6 180
Още един недоразбран и недооценен, мислещ, че само трябва да хвърля пари на масата и всичко в живота му е в кърпа вързано. Аман!
Нали? Но иначе Злодеида, жените и законодателството са неадекватни.

# 21
  • Мнения: 46 590
Защото опитът е показал, че бащите не гледат децата си, а ги оставят на баби, лели и други роднини.
И защото 99% от мъжете искат така. От всичките ми разведени познати, нито един не поиска детето да е при него. Дори в двойките, в които жената беше виновна за раздялата, пак бащите казаха, че не искат родителските права.

Повечето докато са заедно не участват активно в отглеждането на детето и лишават детето си от грижи, защото смятат, че това е женска работа. Затова е съвсем нормално съдът да присъди детето на този, който има повече опит.

# 22
  • Мнения: X
Още един недоразбран и недооценен, мислещ, че само трябва да хвърля пари на масата и всичко в живота му е в кърпа вързано. Аман!
Майката и бащата не се разбират.
Я кажи какво прегреши и кое налага развода, стига сме гадали, м? Кой те знае кво си и що си точно, че и с претенции. Ей го, Абсурд даже ги е изброила точно, избирай там и да дискутираме конкретно защо майката иска детето да стои далече от теб. Сигурна съм, че има сериозна причина, обичайно не е 'щото така'.

Доста си тригърната. Ами нищо не го налага. А и нямаме и дете. Много сме си добре. Просто гледах един епизод на Истински истории и обичам да разсъждавам. Ако искате може да поразсъждавам на темата, защо жени с малки деца не ги взимат на работа и да защита позицията на жените. Аз госпожо, за разлика от вас, не съм тригърнат и гледам обективно и спокойно. Simple Smile

Злодеида, може ли всички да дишаме бавно 5 минути и малко да излезнем от фрейма - аз съм мъж, вие жена - дайте атака. Може ли да приложим няква техника - да се абстрахираме от това какви сме и да погледнем ситуацията обективно.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 778
Може ли да цитираш конкретното "законодателство", където това го пише?

# 24
  • Мнения: X
Ето:
Да започнем с това, че в 90% от случаите на развод при деца под 5 години, инициатор е мъжът. Дали защото хуква по чуждо, дали защото почва да се прави на мачо, да тормози и тъпче.....
И в двата случая, детето нормално остава при майката, тъй като е привързано повече към нея, поради възрастта си и тъй като тя наистина може да се грижи по- адекватно за него, имайки по- точен поглед върху чисто физическите  му нужди.
И не само към физическите, ще добавя, ами и към емоционалните, душевните му нужди.
Я кажи сега точно какви грижи предлагаш да полагаш за детето и веднага ще ти кажа защо няма да искам да ти го дам!
Колко пъти на ден храниш? На колко е детето и кога спи? Дай първо основното да отметнем - дневния режим, когато ти го гледаш. Пол? Ползваш ли мама или сам действаш? Много още въпроси имам.

Опс, нямал дете. Дооооообре. Ама вече е жертва на системата. Замислил отсега как ще го вземе, да не се претакова да го направи, пък да не може да го вземе.
Точно такива като тебе много сме ги нищили тука по форума, някои сме и патили, разбира се.

Опиши ако обичаш тогава как виждаш гледането на дете. Дотук - 1500 лв. за ... колко души, не се разбра, и освен пари, нещо друго предлагаш ли? Гледането на дете не е сметка, пич. Б@си. Днес съм крива и не ми се четат глупости!

# 25
  • София
  • Мнения: 28 895
Защото опитът е показал, че бащите не гледат децата си, а ги оставят на баби, лели и други роднини.
И защото 99% от мъжете искат така. От всичките ми разведени познати, нито един не поиска детето да е при него. Дори в двойките, в които жената беше виновна за раздялата, пак бащите казаха, че не искат родителските права.

Повечето докато са заедно не участват активно в отглеждането на детето и лишават детето си от грижи, защото смятат, че това е женска работа. Затова е съвсем нормално съдът да присъди детето на този, който има повече опит.
Има и такъв момент, да.

П.П. Дума "тригърнат" в българския език не съществува.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 778
Вие приказката "бащи много, майка една" не сте ли я чували?
Яко. Така ами - бащата може да се сменя, баща е този, който е с майката в момента.  Sunglasses

# 27
  • Мнения: X
Кажи бре, кажи как ще гледаш, че искаш и да взимаш, че и сметка правиш преди да забремениш? Горката женица, ти вече си начертал петилетката, че и две, а тя сигурно понятие си няма. Ще я осведомиш ли или ... ще стане години след като я забремениш? Изобщо - много въпроси без отговор.

# 28
  • Мнения: X
Аз дете нямам. Но когато имам бих го гледал постоянно. Ако законът позволи аз да съм бащинство 2 години. Но тук идва още един проблем - жена ми сега завършва висше, а аз имам 2, мислим догодина да имаме дете и аз вадя по 2000, а тя трудно би почнала и на 1200 чисто. Но аз супер много уважавам жена си, изглежда малко все едно я нападам, а и оценявам, че майката, който тъкмо е родила - заслужава и е редно да е с детето си.

Вие бащи нямате ли. Не ги ли обичате. Явно мъжете ви сте във война с тях. Ама помислете за баща си.

Само се погледнете - има 3-4 от вас яко тригърнати - явно нещо много ми засегнах.

А аз искам да разгледаме съвсем спокойно ситуацията.

Ами как ще се грижа - дай боже да имам дете - с най-голямата любов и всеотадайност. Ще правя всичко нужно.

ТРИГЪРНАТ - имам впредвид човек, който не разглежда философски нещата, а ги разглежда на базата на първична емоция и единствено личния светоглед.

# 29
  • Мнения: 64
Първо - в България има законодателство, колкото вода на Марс.
И второ (по думата от темата "бащата") - евреите отдавна са го
открили, в Испания в някаква си незначителна част (името)
бяха приложили - майката се знае, бащата - не.
И със съвременните ДНК тестове всичко вече е толкова меркантилно,
колкото и Вие се изразявате :"...бащата изкарва добри пари..."
Да, без пари не се живее, ама и у нас няма какво качествено да купиш.
Или както казват, което не се купива с пари, се купува с много пари.
Та си започнал една тема, където тъкмо чета отговора в една книга
за клетачната памет. За да е щастлив, обичан и успешен един човек,
трябва да е отгледан с много любов
.
А на българите си ни е в кръвта страха да не настинем и да не се минем.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
И аз нещо в последните ми тридесет години от живота не съм се сблъсквала
с такова чудо баща да се натиска да вземе попечителство върху детето си.
Но..., какво ли Thinkingни очаква в бъдеще?Thinking

Общи условия

Активация на акаунт