Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 344
  • 5 227
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 18 524
Daskalka е завинаги, няма да има друга.

# 1 471
  • София
  • Мнения: 17 773
Даскалка няма да се смени, тя е константа Joy

Бианка ме е изпреварила.

# 1 472
  • Мнения: X
Никакви неща не смесвам, Базила. Ти не си изпратила дъщеря си в институция или при роднини, а мъжът ти я е "получил" като заварено полежение от теб. Нещо повече, вие нямате общо дете и той е все едно баща на дъщеря ти. Защо за вас да може така, а за мъжа на Даскалка и детето му да не може? Защото сте по-цивилизовани? Сериозно ли това измисли като аргумент?

# 1 473
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Даскалке, четох, четох и само едно ми дойде на ум. Голям автогол си си вкарала като си предложила да приберете детето при вас.

# 1 474
  • Мнения: 4 577
Какви родители?
Вие хептен изпуснахте смисъла повечето.
Детето има родители по биология само, родители по осъзнатост няма.
Как така ще решават те какъв да е животът на новото семейство, което е – Даскалка, мъжът ѝ.
Детето е част от неговото бившо семейство, както и майка му.
Щом мъжът е избрал да създаде ново семейство, то му е приоритет. Всичко останало (дори и детето, колкото и да пищят повечето) става част от вторият план щом е взел решение да живее с друга жена, а не да го гледа и възпитава сам.
Базила, разведена с дете съм. Първи приоритет, поне докато стане самостоятелно, винаги ще е детето ми. Мъж, който не го приема, който усещам, че предпочита да го няма, ако ще и да има всички най-невероятни качества на света,  просто веднага е аут от живота НИ. Всъщност, при подобни индикации изобщо няма да влезе трайно в него. Нагледала съм се отблизо какви травми нанася втори партньор, който не може/не желае да изгради емоционална връзка с детето на жена си. Като се появи и негово собствено, нещата стават още по-гадни. Изключително са ми противни жени, които си затварят очите и продължават по този начин с новото семейство. Същото важи и за бащите, когато са основният отглеждащ родител.

# 1 475
  • Мнения: 14 828
Кетчър, ами да, нещо такова. Я се огледай и кажи покрай теб колко бащатковци в новите си семейства дават приоритет на децата от първия си брак? Вкарва се в тази тема някакъв чудовищен двоен стандарт.

Джолева, писахме го това вече, върни се, чети – отива при роднините или в институция.

Четох го. И е ужасно. При живи родители, при баща който го иска - в институция. И то само защото втората жена не го иска. Ами ужасно низко е.

# 1 476
  • Мнения: 19 821
Много се изкривяват тезите, не се схваща основният смисъл, изпада се в лични нападки и риене.
Ама, разбира се, че няма чисти варианти – какви са тези заклинания "детето е за цял живот". Като секта ми звучи. Животът е непредвидим, никога не се знае човек какви ситуации избори го чакат, поради това подобни заклинания и "принципи" са страховити.

А Даскалка се бори за мястото си под слънцето, аз не виждам нищо лошо в желанието ѝ за поставяне на граници. На бащата като не му изнася, винаги може да си тръгне.

Уиш, продължавам да твърдя, че няма абсолютно нищо общо моят и даскаловият случай, колкото и пъти да го повториш. Моят мъж е заварил едно нормално дете. А не изостанало с 5 години, което му ака по възглавницата. Гарантирам ти, че ако беше така, досега аз да съм си тръгнала и да си направя харакири, че съм стигнала до там детето ми да се държи като идиот, а той да си е бил шута.

# 1 477
  • София
  • Мнения: 17 773
На мен "Даскалка за цял живот" ми звучи по- зловещо от "детето е за цял живот".

# 1 478
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Абе колко го иска тоя баща след като до преди появата на Даскалка безропотно го е зарязал при бабата... Аз мисля, че бащата не толкова го иска колкото го е страх от варианта - дете в Англия и той да плаща издъжка. Затова от немай къде го е "поискал". Щото така не плаща издръжка, не дава шест стотака на бабата, а у дома всичко се плаща от авторката, демек строго погледнато тя поема финансово това дете. Това, че не се занимава с нищо по него, също ми говори в тази посока.

Съжалявам, аз май така ги виждам нещата по "искането" на детето от баща си.

# 1 479
  • Мнения: 1 432
Какви родители?
Вие хептен изпуснахте смисъла повечето.
Детето има родители по биология само, родители по осъзнатост няма.
Как така ще решават те какъв да е животът на новото семейство, което е – Даскалка, мъжът ѝ.
Детето е част от неговото бившо семейство, както и майка му.
Щом мъжът е избрал да създаде ново семейство, то му е приоритет. Всичко останало (дори и детето, колкото и да пищят повечето) става част от вторият план щом е взел решение да живее с друга жена, а не да го гледа и възпитава сам.

И то втори дотолкова, че детето винаги ще е приоритет до непълнолетие просто защото някои неща не може/трябва да прави само. Абсолютна доминация на дете над обективната ситуация и моментна нужда в едно семейство е тотално сбъркана парадигма, заради която тази тема продължава вече 100 страници, а свекървенската е минала над 100 теми...

С какво това, което четете за дисфункционалните отношения там е по-различно от нашето положение, изключая доведеността на детето и това, че аз съм икономически по-силният партньор? Точно така се създават непригодните за семейства мъже, за които споделят дамите там, слугинаж до безбог и после естественото очакване за дълг, изразяващ се в безпрекословно подчинение ... Вижте от кои мъже са доволни пишещите, точно от излезлите рано изпод полата на мама и поели живота в свои ръце, като истински мъже, за което пледирам и аз.

Изобщо, тази тема много добре илюстрира защо се случва това, което четем в свекървенската.

# 1 480
  • Мнения: 14 828
Щом мъжът е избрал да създаде ново семейство, то му е приоритет. Всичко останало (дори и детето, колкото и да пищят повечето) става част от вторият план щом е взел решение да живее с друга жена, а не да го гледа и възпитава сам.
Хм, доколкото помня, сегашният ти мъж е пастрок на дъщеря ти. Значи тя е част от "втория план", а мъжът ти- приоритет.
И ако не дай си боже, пастрока заяви че не го иска детето отива в институция. Ужас. Да ме прощавайте ама това е малоумно Никой мъж или жена, втори, трети няма да е по важен от детето ми.
И всеки който го твърди.... нямам думи.

# 1 481
  • Мнения: 4 577
Базила, ако имаш дете аутист или с други  тежки поведенчески проблеми, които са генетично заложени и вторият ти мъж не го иска, щото е много трудно да се гледа, е възможен сценарий да го пратиш в институция ли?

# 1 482
  • Мнения: 15 619
Тук, дори не една, а десет и повече жени да са съгласни с желанията и мислите на авторката, това няма да допринесе реално нещо хубаво към живота й с този мъж, с това дете, с тая фамилия. Ще й дозамаже очите - "ето на, мисля правилно, защото има такива, дето мислят като мен..." и още овече ще се нахъса в посока, която досега не я е довела до подобряване на положението, напротив. Ти, Даскалке, нямаш връзка с тези жени, не можеш да решиш проблемите си на база тяхното съгласие и поощрение. 

# 1 483
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Ако пастрока не го ще, Базила ще му бие шута, предполагам. Изглежда достатъчно трезвомислеща за да си знае приоритетите. Тук обаче на онзи не му стиска, по ред причини. Или просто детето му е приоритет само на думи.

# 1 484
  • София
  • Мнения: 17 773
Изобщо, тая тема много добре илюстрира учебниците по девиации. Направо да се впише под черта в тях.

Детето ще е приоритет не защото не може само, а защото е по- важно от теб. Ако ти умреш, ще го преживее и ще си намери нова жена. Ако то умре, доооста по- трудно

Общи условия

Активация на акаунт