Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 624
  • 5 227
  •   1
Отговори
# 5 070
  • София
  • Мнения: 17 890
Не могат да я барнат. Да, има чл.32, КРБ (че няма право да бъде заснеман някой без негово разрешение освен в "предвидените от закона случаи", демек от държавен орган или на фестивал, или в магазин с камери и пдобни, ама тя пък е закрила лицата (така четох, не съм виждала снимките), за гласовите записи не знам как стоят нещата.

П.П. Не съм юрист, но като цяло не мисля, че някой нещо може да й направи.

# 5 071
  • Мнения: 20 169
Няма драма, има гавра. Но белите са си бели, а клюкарките  – клюкарки.

# 5 072
  • Мнения: 15 619
Няма драма, има гавра. Но белите са си бели, а клюкарките  – клюкарки.
Точно така. Гаврата с чуждо дете.
Аплодирайте главната актриса. Публиката, в която сте и вие, е за линч.
Не, не сте бели.

# 5 073
  • София
  • Мнения: 225
Даскалка,

В опит да сменя малко насоката, към която тръгна темата....Да попитам нещо.

Детето на кой прилича визуално, имам предвид черти на лицето, очи, коса, движения?
С риск да ме изядат някои потребителки, човек не може да избяга от гените си. Някои неща могат да се коригират с възпитание, от средата, но може би не всичко. Гледам двамата ми племеници - единият на майката, другият на таткото. Еми, няма нужда от ДНК тестове, за да се докаже съответния родител (грубо казано). За поведението/нагласите също. Едното дете прави неща, на които със сигурност не са го учили, пък майка му казва, че като малка и тя е била така. Другото - все едно гледам брат ми като дете, ама не само визуално, ами и откъм поведение. Разбира се, имат черти, които не са нито от единия, нито от другия, но родата им, която познава майката и таткото, веднага намира сходни черти в децата (и хубави, и не чак толкова Simple Smile )

И друго. Не те ли смущава как мъжът ти се примирява, че детото е такова, няма да полага усилие да го променя, поне малко от малко, а е склонен на вариант "пък каквото стане". Защото хубаво, ще го тропосат на бабата, ама твоето дете да има брат с девиантно/криминално поведение. Тези, изпуснатите деца, не завъшват училище (много често) и после висват на нечии врат. Виж майката - намерила е на хляба мекото . Мъж ти й ремонтирал жилището, тегли кредити, работи на две места да ги връща, а тя поработвала тук-там. А сега вее гащи по Лондон, виснала на врата на някакъв криминален тип. Той може много бързо да я разкара и тя ще трябва да се овеси на врата на някой друг. Та, ако детето е наследило тази черта от нея, да сте живи и здрави вие, ама може да дойде ден, когато няма да можете да опазите бъдещото ви дете. Особено пък, ако то вземе характера на мъжа ти.

Разбирам, че планираш и обмисляш всичко. Това е добре, като цяло, но животът е пълен с изненади, често неприятни, та е хубаво и от тази гледна точка да погледнеш ситуацията.

# 5 074
  • Мнения: 20 169
Луна, много си ми симпатична, но в този казус си на грешна пътека. Пропускаш много нишки, но съм сигурна, че ако изчетеш абсолютно всички и по двете теми, ще разбереш.

# 5 075
  • Мнения: 7 006


. Публиката, в която сте и вие, е за линч.
Не, не сте бели.
То и ти си публика..Ма никой не напира да те линчува.Дишай.

# 5 076
  • Мнения: 15 619
Базила, не се нуждая от нишки от момента, в който съм усетила преднамерената мисъл срещу детето. Без значение със СОП ли е то, не е ли. Никой няма право да твори в интернет пространството онова, което тази жена натвори срещу това дете. Подбудите й даже не ме интересуват, въпреки че и тях мога да изброя. Очернянето е факт. На дете.
Какво, аз пиша в темата, естествено че съм в публиката. Отбелязана си, дишай сега. Joy

# 5 077
  • София
  • Мнения: 17 890
Ама много пък сте сигурни кой е грешен или не. Нямате ли поне 1% съмнение, че ситуацията може и да не е така, както вие сте я разбрали?

# 5 078
  • При семейството си
  • Мнения: 6 648
Няма никакъв двоен аршин. Ако жената не беше дала примери, щеше да бъде сдъвкана и изплюта още на 10-та страница, че си фантазира. Не че не се случи и сега, след 300 страници.
Снимките, записите онагледиха казуса ѝ. От гласовият запис се чува име на момче (което може да носят 446444 деца и гласа на самата Даскалка). Снимките са със скрито лице, има хиляди подобни снимки на деца. Дори моето (момиче) има подобни снимки и никога няма да познаете, че на снимката е момиче, вместо момче.
Само болни мозъци могат да решат да ползват подобен материал за лични цели, да ровят и търсят истинска самоличност. Аз лично си признавам, че не бих разпознала никого от постнатите снимки, записи, освен ако не реша специално да ровя, душа, търся като куче.

Така че – който, където го хапе.
А в тази тема установихме яко ги хапе кучето много от дамите.

Но последвалите гаври с репостване на рисунки, снимки, че и призиви да си "играели" във Фейсбук са дъното на дъната и малко смиреност (че дори и във форума на бг-мама), не е излишна.

Даскалка, като педагог, какво мислиш за развитието на темата? Очакваше ли го? Или имаше изненади?

А защо не призова Даскалка за малко смиреност, докато онагледяваше казуса си и слагаше “диагнози”, и квалифицираше детето, и не само. Болен мозък е този, който 3 !!! години събира материал за едно малолетно, чийто баща ч...,а в съседната стая, за да възпроизведе гените му.

# 5 079
  • Мнения: 20 169
Аз не виждам очерняне, а зов за помощ.
Помисли, за да пусне жена, учителка (успешен бизнесмен, макар и трън за повечето потребителки) тема във форум, вместо сама с тази увереност и самочувствие, да се справи, раз-праз, значи има сериозна дилема и търси външно мнение.

# 5 080
  • Мнения: 20 169
Абе, то и аз съм супер скептична към всеки и всичко, ама вие ми ударихте скалата по теории на конспирациите и паранои. Simple Smile

# 5 081
  • Мнения: 15 619
Базила, всякакви съвети и обяснения получи авторката. Смея да кажа, че и доста разумни постинги има назад. Тя повтаря едно и също от началото на темата, с леко надграждане и припускане на час по лъжичка някакво ново, допълващо основната й теза, инфо.

# 5 082
  • Мнения: 1 432
Майката е виждала тези снимки. И е чувала записа, за който се смееше, че "ужас, Джурасик парк". И да, и това го имам черно на бяло, защото комунинирам с нея през един от чат аповете. Снимката с играчките, както и много други снимки на потрошени от него вещи, които намерих като замина за лятото при нея миналата година и влязох да подреждам подаръка за довиждане, всичко на купчини по земята, й бяха пратени още тогава. Тя самата ми е пращала снимки от Англия миналата година, където така е издразнил един нейн колега, че му е забил шамар, а други двама са направили нещо (от което имам снимка), което би дошло прекалено на много хора, но са стигнали дотам след не знам колко пъти казване да не дразни и да ги остави на мира. Тя самата пищеше от поведението му там и даже се пробва бързичко да го качи на самолета за наобратно още преди да изтече един месец. Тази година пак не издържа и два месеца да си го гледа, но иначе много го обича и е загрижена за него.

Името на детето не е уникално, нито моето. Всички лица и имена са скрити, защото по-съществен беше казусът, а не участващите в него лица. Ако някоя загрижена мама почне да поства и да рови за идентификация, единственото, което ще постигне е всичките им познати да видят що за стока са като родители. Ще е клюка два, три дни и животът ще продължи. А те ще си останат същите, и тя, и мъжа ми.

Щял да ме зареже мъжът ми като видел. Това ли ви е целта, истинската? 🤣🤣🤣. Че кой го е спрял и сега. Не знам колко пъти се писа, че раздялата ни още е съвсем реална възможност, обвързана даже със срокове.

Вие сериозно ли мислите, че с плясването из фейса нещо ще промени? Който иска да си гледа детето го прави без да се налага да има една даски да го/я мъчи в тази посока. Важи и за нашите герои.

# 5 083
  • Мнения: 15 619
Даскалка, пляскането тука промени ли нещо?

# 5 084
  • Мнения: 1 001
Брейййй, и като търси съвет, до Бг-мамма опря. Ай’ кай’ честно! Ами да поиска от мъжа си, нали са си много близки.

Общи условия

Активация на акаунт