На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 947
  • 763
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 1 714
Здравейте, имам дилема между Ханиоти, Неос Мармарис и Криопиги. Търся хубав плитък плаж, без морски таралежи и навалица, но и място, където вечер може да се разходим с децата. Приемам и други предложения. Ако са конкретно и с пробван хотел... ще бъда много благодарна!!
Самоцитирам се с надеждата за отговор Hug

# 391
  • Мнения: 11 073
Таралежи няма на нито едно от трите места, с навалицата не стоят точно така нещата. От тези трите аз лично бих избрала Неос Мармарас  - както по качество на плажа, така и като атмосфера на градчето. Не харесвам Касандра (с изключение на Афитос, където пък плажът е леш). Проблемът с Неос Мармарас е, че плажът е леко отдалечен от центъра, който пък е на хълм. Ако отседнете в района на стадиона, има шанс да стигате спокойно и до двете пеша, ако децата не са много малки. Ако ли не, до едното трябва да ходите с кола.
Има и много други прекрасни плажове на 5--10 минути с кола наоколо, както по-цивилизовани и населени, така и по-спокойни.

Btw чакам отзивите на съфорумка за хотeл Sirius, където беше отседнала в началото на лятото, дано се разпознае и се обади Simple Smile

# 392
  • Мнения: 143
Здравейте, планувам море в Гърция от 01.09 до 07.09, като обмислям три нощувки на Корфу в градчето Pelekas и три нощувки на остров Паксос. На Паксос нямам идея къде да се позиционираме. Питането ми е: дали плана е осъществим, подходящи ли са за съчетаване двата острова или да отделим повече време на Корфу? Ще пътуваме с автомобил от Бг.

# 393
  • София
  • Мнения: 553
Много благодаря на всички, които се включват по питанията ми. Не го правя всеки път, за да не спамя темата само с благодарности Wink Аз още не съм почнала да търся места за настаняване, защото почнах да се колебая между Корфу и Кефалония (същите критерии за плитко море, подходящо за деца и да има вечер къде да се храним и разхождаме пеша). Относно Корфу клоня към южната час - Агиос Георгиос. Сега остава да ми препоръчате и за Кефалония на къде да "заклоня" и вече да избирам между двете места и да търся студия, че то не остана време (и места) Simple Smile
Отново благодаря, че Ви има и за мненията и опита, който споделяте ! Flowers Hibiscus

# 394
  • Мнения: 11 073
Паксос е едно от най-красивите места, на които съм била. Пускала съм снимки няколко пъти, ако трябва - пак ще ги пусна Simple Smile Ние бяхме именно за три нощувки в градчето Лака. То ми хареса най-много и на място. В столицата Гайос също става. В Букинг не изобилства от места за настаняване, ползвайте местните сайтове, airbnb.
Иначе и само за Корфу 6 нощувки няма да ви стигнат, въпросът е какви точно са плановете и намеренията ви, как искате да си прекарате времето Simple Smile
Това, което е важно да знаете, е че между Корфу и Паксос няма фериботна връзка с автомобил (поне преди нямаше), само пешеходна. С кола и до двата острова се пътува от Игуменица.
От Корфу до Паксос има и дневни екскурзии с лодка, ако се спрете на вариант база само в Корфу.

# 395
  • София
  • Мнения: 482
Благодаря, Параход! Heart Eyes

# 396
  • Мнения: 143
Плановете са за лежерна почивка, плаж, не много пренаселено място, без деца сме, малко разходки до Палеокастрица, двореца на Сиси. Благодаря за напомнянето, че няма фериботи за коли между Корфу и Паксос. Ще помислим как и колко ще струват фериботите до Игуменица. На Паксос плажчетата само с камъни ли са? Трябват ли аква обувки, има ли таралежи? За Корфу: правилно ли съм се ориентирала, че повечето хубави плажове са от югозападната част? Големи ли са разстоянията на Корфу? Възможно ли е в един ден да отидем от южната част до някои от северните плажове над Палеокастрица?

# 397
  • София
  • Мнения: 1 686
петъчно, мисля че Параход ти е дала най-добрите препоръки. Четири дни не са никак много за Крит, затова е хубаво да си определите приоритетите - дали искате да се излежавате на плаж или да обикаляте с колата. Общо взето, на острова не се пътува особено бързо - дори т.нар. им магистрала между Ретимно и Ханя и до Кисамос има ограничение от 70 км/ч на повечето места, а по останалите пътища рядко можеш да надвишиш 50. А си е доста уморително, според мен, особено за шофьора. Но пък съм чела отзиви на хора, които пътуват и по 300 км. на ден. Нашето най-дълго дневно пътуване беше 160 км., но с няколко спирки по пътя и реално ни отне половин ден и вечерта бяхме изтощени. Общо навъртяхме 800 км. за седмица, което не е толкова много, но беше на лимита на съпруга ми, който предпочита да има повече време на плажа. Така че преценете колко време сте склонни да прекарате в пътуване на ден и оттам си направете програмата. Аз лично бих отделила 1 ден за Балос (може би най-красивото място за мен), 1 - за Превели, може да го комбинирате с още нещо ако ви се пътува повече, 1 - за полуостров Акротири (там са Ставрос и Шейтан Лиманя) и Ханя, а за четвъртия - може да отидете на изток от Ретимно по крайбрежието, но там е доста туристическо и  не знам дали ще ви допадне, ние не отидохме в тази посока, тъй като не ни стигна времето. Имайте предвид, че ако има северен вятър, вероятно няма да става за плаж. Може и някаква разходка с лодка да си направите - от Ханя се предлагат много варианти, сигурно и от Ретимно има. Имайте предвид, че до Балос ще пътувате повече от 2 часа на посока, така че ако ще ходите с кола, тръгнете рано сутринта. А и преди обяд хората не са толкова много, защото доста пристигат с корабите по обяд.
За плажовете (и не само) на Крит ползвах този сайт https://www.cretanbeaches.com/en/beaches-of-crete/central-crete-beaches-rethymnon, много ми беше полезен.
Ако имаш други въпроси, ще се радвам да отговоря, макар че опитът ми е много малък (поне засега Simple Smile). Особено в сравнение с този на Параход!

# 398
  • Мнения: 11 073
На Паксос плажчетата само с камъни ли са? Трябват ли аква обувки, има ли таралежи?
Има един чисто пясъчен, Монгониси. На Антипаксос също има прекрасен пясъчен плаж. За тези с белите камъчета аква обувки са полезни, таралежи не съм виждала много-много. Водата е толкова прозрачна, че няма шанс да не ги забележите.

На Корфу има хубави пясъчни плажове и на север, но там е доста по-туристическо и "английска губерния". Обаче не познавам района никак добре. На острова се пътува бавно, планирайте разумно за малкото си дни.

# 399
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Корфу е уникално място.  Много по-добро в стотици пъти по-добро  от "българските"  Халкидики и Тасос!  

А Корфу си е направо италиански остров.   Абе вълшебно място.  
Ходил съм и в Южна Италия/край Неапол  и  Мармарис и  на   хасковската клошария Тасос.    
-  Корфу си е номер 1 над всички!
И знаят как да си пазят местното богатство - кумкуат!
 
Никъде извън Корфу  на територията на  Гърция като свеж плод  кумкуат го няма! 

за жител на Атина дори или трябва да пътува до Корфу или да поръча от Южна Италия/Испания  -  друг шанс няма да се вкуси свеж плод кумкуат.

# 400
  • Мнения: 143
Благодаря за отговорите! Ще обмисля още малко плана дали да съчетавам двата острова. Паксос, от снимките в нета, страшно много ми хареса и съм силно изкушена.

# 401
  • Мнения: 357
Здравейте, направих запитване за Ставрос,както ми препоръчахте, но да попитам там плажът с финен пясък ли е и водата дали е плитка?

или да се насоча към Неа Перамос?

Плажната ивица е много дълга, пясъкът е фин, постепенно става дълбоко, чудесно е за деца. Но на влизане в морето има една ивица от около 50 см. с камъни почти по цялата дължина. След това обаче си е фин пясък. Има барове с шезлонги, има и достатъчно място ако предпочитате вие да си носите чадъри.

# 402
  • София
  • Мнения: 1 686
И мен Паксос ме изкушава с тези сини води още от миналото лято, ама май ще трябва да почака. За следващото лято обмислям друг остров с П - Патмос, който не е толкова цветен, но пък има духовна притегателна сила за всеки християнин. Дано само да намеря приемлив транспорт дотам, че нещо с фери от Пирея излиза много солено и а и доста дълго. Надявам се през зимата да взема евтини самолетни билети с гръцките линии до Лерос или до Кос (от Солун или от Атина) и оттам с фери. Никак не я обичам тази неизвестност, но ще трябва да се чакат разписания и промоции.

# 403
  • Мнения: 11 073
Миленка_Д, до летище Лерос са скъпи, но освен до Кос (най-вероятно, тъй като е силноразвита туристическа дестинация) има някаква възможност да излязат евтини и до Самос, можеш да погледнеш и натам.
А и ти вече си утъпкала пътя с ферибот Кавала-Икария, от нея до Патмос е един хвърлей Simple Smile
Разписанията на фериботите - тъй като обичаш да планираш по-отрано - те съветвам да си ги разцъкаш и копираш от това лято, обикновено са почти същите на следващата година.

# 404
  • Мнения: 1 230

saleni,три дни ми се виждат малко за Корфу. Ако сте 6 нощувки, по - добре избери единият остров от двата, за да му се насладите и да починете. На Корфу пътищата са ок, но се пътува бавно, въпреки неголемите разстояния.
Точно щях да пиша на Миленка_д да гледа и полети до Самос и Параход го е написала.

Общи условия

Активация на акаунт