Тераси със стъклени первази

  • 2 139
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 22
Какво ви е мнението за модерното строителство, в което терасите не са с тухлен перваз а със стъкло, особено пък на ниските етажи? Намирате ли го за практично, защото за пореден път строители и брокери ме убеждават, че видиш ли бенефита бил влизането на повече светлина заради "френските" прозорци, а за мен примерно е важно да не ме зяпат като се излиза голи по терасата или какво се случва вътре в къщата. Като се сложат едни пердета или щори да се предотврати зяпането, файда от тва стъкло дето помагало на френските прозорци. Като цяло мисля, че тия глупости се слагат за естетическа стойност (все едно ще живея отвън а не вътре в сградата и ще я зяпам да ми пука как изглежда) вместо функционална и инвеститорът да спести пари от нормални здрави первази, щото реално си плащаме за наличието на тия "тераси" а е един неизползваем израстък... без стени...

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 10:52 от Anivas

# 1
  • Мнения: 8 942
Дори и да не съм на първия етаж, пак не излизам гола на терасата.
На твоя място бих залепила на стъклата матиращо фолио.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 993
На мен ми харесва, обичам светлината.

# 3
  • Мнения: 22
Дори и да не съм на първия етаж, пак не излизам гола на терасата.
На твоя място бих залепила на стъклата матиращо фолио.

Фигуративно казано. Не примай буквално, но можеш да се сетиш какво имам предвид. Залепването на фолио не променя факта, че те цакат от стени и масивна функционална тераса, която да използваш по много начини, но за която си плащаш...

# 4
  • Мнения: 8 942
Не го приемам като "цакане".
Явно ти имаш такава нагласа.

# 5
  • Мнения: 1 195
Моята тераса е със стъклен перваз. Голям минус е нуждата от постоянно чистене на стъклото след дъждове, особено ако в близост има строежи. Иначе повече ми допада от тухлен перваз.

# 6
  • Мнения: 40 996
Предполагам, че става дума за парапети, не за первази, но и аз не харесвам прозрачни - нито стъклени, нито решетъчни. На масивния парапет се слагат лесно саксии с цветя, а също така ако изкараш някой простир навън не се вижда кофти гледка с гащи и сутиени.

# 7
  • Мнения: 2 681
Лепиш фолио - не спира светлината, но от вън не виждат какво има на терасата.
Или си търсиш друг имот с тухлена тераса.
Поне сега строежи бол.

# 8
  • Мнения: 46 526
На мен много ми харесва визуално отвън, когато няма нищо на балконите или всички са обазаведени по един начин, примерно хотелчетата по морето, но не бих си купила за живеене.
Първо, защото е още едно нещо за чистене Laughing
И втро, защото като на всяка тераса има различни неща, изглежда разхвърляно.

# 9
  • Мнения: 10 832
Не ми харесват, предпочитам тухлените. Наистина по хотелчетата изглежда кокетно, но за живеене е доста ангажиращо. Грозно ми е да се виждат ваичките неща на терасата. Понякога си сядам на стола, вдигам си краката на парапета и си блея. Автоматично с тези стъклени первази съседите ще ми зяпат вирнатия задник Grinning

# 10
  • Мнения: 9 800
На мен ми харесват стъклени парапети по принцип. В частност, обаче, по преобладаващата част от новите кооперации, които съм виждала - не особено.
На тухлени/панелни парапети не съм особена фенка. Харесвам обаче ковано желязо или т.нар. френски метални парапети - само с вертикални пръчки, без хоризонтални. С уговорката, че трябва да се спазват разстоянията между пръчките (един юмрук разстояние) с цел безопасност. И трябва да се поддържат периодично - ръждопреобразувател и боя.

# 11
  • Мнения: 13 191
Изобщо не ги харесвам. Ако се спънеш и да полетиш заедно със стъклото. Никак не ми се струва стабилно, а вкъщи човек трябва да се чувства спокоен и защитен. Нищо не можеш да сложиш на терасата, защото ще се вижда и ще е грозно. И френски прозорци не харесвам. За мен не са подходящи за нашия климат. Най-много топлина се губи точно от прозорците, а като ги направят до земята нито мебели пред тях можеш да сложиш, нито нищо. А лятото...Всеки архитектурен похват, пренесен от мястото, за което е създаден и е бил подходящ ми се струва нелеп. Но ако живеем във френски замък - става!

# 12
  • Мнения: 10 832
Изобщо не ги харесвам. Ако се спънеш и да полетиш заедно със стъклото. Никак не ми се струва стабилно, а вкъщи човек трябва да се чувства спокоен и защитен. Нищо не можеш да сложиш на терасата, защото ще се вижда и ще е грозно. И френски прозорци не харесвам. За мен не са подходящи за нашия климат. Най-много топлина се губи точно от прозорците, а като ги направят до земята нито мебели пред тях можеш да сложиш, нито нищо. А лятото...Всеки архитектурен похват, пренесен от мястото, за което е създаден и е бил подходящ ми се струва нелеп. Но ако живеем във френски замък - става!
Френските прозорци са много готино нещо, както и тези стъклени тераси, ако живееш с изглед към парк, море и т.н. приятни гледки. Когато съседната кооперация е на една ръка разстояние става малко неудобно Grinning А и наистина се губи топлина през зимата.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Казвате на парапетите,че били первази,а имате претенции да разбирате колко много топлина излизала през френските прозорци???
Толкова много глупости не бях чел на едно място.
При един двоен стъклопакет,топлопропускливостта не е повече от колкото една стена примерно,с кофти тухли или пък без изолация.
И не си мислете,че тухлена тераса излиза по-скъпо от стъклените "первази",че да ви цакат !

# 14
  • Мнения: 1 467
Харесвам такива тераси и френски прозорци, само на нови и красиви сгради. Не ми допадат на панелки.

# 15
  • Мнения: 9 800
Нови и красиви, по моя вкус, сгради в София почти не съм виждала. Но френски прозорци - бол.
Лично мнение.
А панелката няма как да й направиш френски прозорци или стъклени парапети, защото трябва да изкъртиш панел.

# 16
  • Мнения: 46 526
Харесвам такива тераси и френски прозорци, само на нови и красиви сгради. Не ми допадат на панелки.
Къде има панели с такива балкони?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 162
Нови и красиви, по моя вкус, сгради в София почти не съм виждала. Но френски прозорци - бол.
Лично мнение.
А панелката няма как да й направиш френски прозорци или стъклени парапети, защото трябва да изкъртиш панел.
Има, има. В Младост 4 са го измислили хората. Усвоен балкон с френски прозорци на панелка - точно срещу Бизнес парка.

# 18
  • София
  • Мнения: 14 708
А, няма😆ей, ги на панелки

Скрит текст:


# 19
  • Мнения: 10 832
А, няма😆ей, ги на панелки

Скрит текст:


Ох, просълзих се от умиление като ги видях Grinning

# 20
  • Мнения: 46 526
Аз си помислих, за проектирани с такива парапети и доста се изненадах Laughing

Иначе - грозно е, когато се прави нещо на парче, независимо точно какво е строителството.
Когато е проектирано и изпълнено за цялата сграда, не е зле.
Това (лявото) реновираха близо до нас, допада ми визуално.
Скрит текст:

Но все пак бих избрала плътна стена, топлото едно на ръка, но и по-малко прозорци за миене Trollface

# 21
  • Мнения: 9 800
Да, да, грешката е моя - очевидно може, но редно ли е?
Yovanka, втората ти снимка е - направо кърти!!!
На първата снимка и прозореца на съседната стая са местили настрани. Бая пари са хвърлили, явно. Плеснали са си и климатика не на стандартното място. Но ми харесва как е направено за климатиците по принцип - хем можеш да си сложиш, хем фасадата е красива. Който го е измислил - браво на него!
На втората снимка се е отчупило  фасадно парче от подовата плоча на балкона, това, предполагам е мазилка, но пък супер ще навява дъжд и сняг там точно, как точно би могло да подлизва вода - един господ знае.
Признавам - имам страх от високо и съм параноичка, фасадни френски прозорци и стъклени парапети, ако в семейството има деца под тийнейджърска възраст - твърдо НЕ.

# 22
  • Мнения: 656
И аз съм против френските прозорци на панелки, епк и пр. Имахме опция да направим френски поне на 1та стая, но ми простее и заради промяната на фасадата. Бих си направила на къща, много е красиво и с изглед Simple Smile В града е направо безпредметно това, особено в новото строителство гъз до гъз е абсурдно - френски с изглед към автомивка, автоморга или съседи на 10 метра... Нашата панелка е заобиколена от зелени площи от 3те страни, но пак...простее ми.
Да сравним градския изглед с нещо, което си заслужава тоя прозорец:



# 23
  • Мнения: 46 526
Толкова съм страхлива, че в къща никога не бих направила френски прозорци. Представям си като ми цъфне някой пред тях, направо ще се гътна Trollface Затова - такива само над 5-ти етаж  Laughing с уговорката, че е еднакво за цялата сграда и няма близки пред тях.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 556
Стъклените парапети изглеждат красиво и винаги когато видя такива се питам как домакинята успява да подържа такъв изряден вид на балкона си. Лично аз не бих живяла в апартамент с такъв парапет, защото:
  - чистенето изисква повече време;
  - не мога да си седна спокойно на балкона или да върша нещо там без съседите да разберат ;
  - струва ми се нестабилно и не особено безопасно за малки деца;
  - не мога да си сложа временно някакъв багаж на балкона без да се притеснявам, че грозната гледка ще стане достояние на всички в квартала.

Френски прозорци харесвам, но не ми допада идеята за тях в гъсто застроените градски площи. Ако пред прпозореца ми има красива гледка бих си сложила френски такъв с плътна завеса, която да мога да дръпна когато аз реша. Но в никакъв случай не бих го причинила на себе си и на фасадата на жилищния блок, ако резултатът ще е като от втората снимка от един пост по-горе. Направо потресаващо! По същата причина не бих сложила стъклен парапет на балкон в сграда, която не е проектирана със стъклени парапети. Като кръпка някак изглежда.

# 25
  • Мнения: 1 467
Еми не се изисква особено повече време за почистване на такива стъкла - горе долу ми отнема около 20 минути на 2,3 месеца.
Не мисля че някой си ги чисти всеки божи ден.
Плюс това са от толкова дебело стъкло, така че не виждам каква е опасността за децата, по тази логика никакви прозорци и стъкла да няма в дома.
А какво обичайно правите на обикновените тераси, а се притеснявате че при стъклените ще ви видят съседите?
На всяка тераса без значение от вида и, съм в изправено положение така че предполагам всеки ме вижда, но си ходя със дрехи..

# 26
  • Мнения: 40 996
Ето това се вижда от улицата, а е удобно да се ползва.

# 27
  • Мнения: 1 467
По-добре това да се вижда през стъклен парапет, отколкото в панелката да натрупат бидони и кашони до тавана, защото те пак се виждат.

# 28
  • Мнения: 1 195
Сетих се за "плюс" на стъклените парапети. Ако някой натрапник реши да влезе през терасата (ние сме на 1ви етаж) и се хване за парапета, най- вероятно ще падне с него долу. Досега където и да съм ходила, стъклените все са нестабилно монтирани. Да се подпреш да, ще издържи, ама нещо по- сериозно едва ли.

# 29
  • Мнения: 46 526
По-добре това да се вижда през стъклен парапет, отколкото в панелката да натрупат бидони и кашони до тавана, защото те пак се виждат.
Трупането не зависи от вида строителство. В почти всяка сграда има хора, които трупат. Но при тези личи.
Иначе за виждането. Ние сме на 6-ти етаж и лятото вечеряме навън. Не се вижда нищо като сме седнали, искам ще си се разкрача, ще си навиря краката на парапета, седя си, както ми е удобно. При стъклен балкон не би ми било удобно всеки минаващ да ме гледа.

# 30
  • Мнения: 1 467
И ние вечеряме навън, седя на стол. Не ми пречи някой да ме види Simple Smile

# 31
  • Мнения: 40 996
То не пречи нито на храносмилането, нито на седенето, но някои хора не харесват да са изложени на погледите на  минаващите като риби в аквариум.

# 32
  • Мнения: 1 467
То не пречи нито на храносмилането, нито на седенето, но някои хора не харесват да са изложени на погледите на  минаващите като риби в аквариум.
Да, но ако си прав и си простираш прането например пак те виждат минаващите хора. Grinning Предлагам да си направят тераси като на високите етажи епк, високи по 170 - 180  см така няма шанс да ви види някой

# 33
  • Мнения: 46 526
Като простирам не си виря краката Simple Smile вечер се случва и нещо да сложим долу, бутилка илинещо подобно, което после прибираме.
В крайна сметка всичко е въпрос на усещане. Всеки споделя онова, което на него му е + или -, а вече авторката си преценява Hands Plus1

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 252

А какъв съвет за прикриване бихте ми дали за такъв тип тераса? Не искам да разваля фасадата на блока, но не искам и да се вижда.

# 35
  • Мнения: 40 996
Рогозка отвътре.

Общи условия

Активация на акаунт