Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема X

  • 15 254
  • 750
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 27 026
упс, мислех, че общо за жанровете: сериали+филми+книги
Дорс Венабили просто е моята жена (ъъ, макар да не е точно жена в истинския смисъл де, хъх)!!!  Simple Smile

В интерес на истината малко са ми любимите жени героини от филм или сериал, докато при мъжете имам много. Повечето любими жени героини са ми по книгите. Имам доста, които харесвам, но чак любими, не бих казал.

Ами добре тогава, значи:
Аря Старк (Игра на тронове)
Бъфи (Бъфи, убийцата на вампири)
Дейна Скъли (Досиетата Х)
Хърмаяни Грейнджър (Хари Потър)
Росита (Живите мъртви)
Санса Старк (Игра на тронове)
Шели (Туин Пийкс)
Дона (Туин Пийкс)
принцеса Лея (STAR WARS)
Алиса (Гости от бъдещето) - бях влюбен в нея като малък
Избела Суон (Здрач)
Алиша (Стоте и Страх от живите мъртви)
Октавия (Стоте)

Може да има и още и сигурно има, но тези ми изникват веднага, без да стоя и да мисля с часове. Wink
И пак ако трябва да тегля чертата в момента, то може би само Аря е истински любима героиня в буквалния смисъл на тази дума.  Heart Eyes
Сетих се за много знакови филми и сериали, които съм гледал са ми супер любими, но уви не заради женските образи в тях...
всичките вампирски саги, терминаторите, матрицата, индиана джоунс, извънземното, властелинът и още и още и още.

# 121
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Шели (Туин Пийкс)
Дона (Туин Пийкс)
Леле, тези ги бях забравила. На Шелито много й се кефех. И сега мога да я гледам endless.

М/у другото - ДарК много напомня на Туин Пийкс.


Мога да гледам безкрайно номер Шест (Триша Хелфър) в Галактиката. Тостер със сърце е номер Шест. Малко скърши вратлето на едно бебе в началото, но го направи от емпатия.

И много обичаше Гайъс, от цялото й сърце.

# 122
  • Мнения: 36 198
Има жени, на които симпатизирам много, но по-често любимите ми персонажи са мъже. Не се идентифицирам с тях, просто им симпатизирам и ги разбирам достатъчно добре.
Много харесвам Оливия Дънам от Експериментът.
Харесвам и Пеги Картър в нейния кратък сериал.
От БЗГ - Каприка, Бумър (тя пък не беше виновна за нищо - стана от лошите, заради начина, по който се отнесоха с нея), Шарън - Атина.
Като цяло нямам нищо против Скъли, но скептицизмът й все ме дразнеше.
Харесвам Катнис; имаше нещо досадно в любовния триъгълник, а също и в това, че все се опитваше да бъде послушна, вместо сама да поведе революцията.
Харесвам Арвен, но се чудя защо й е било да се жени за Арагорн, ако е предполагала каква трагична съдба я очаква.
Мейв и донякъде Долорес.

Интересно, Изгубени ми е любим сериал, но не мога да се сетя и една жена, която да ми харесва от там. Поне не в главна роля. Възрастната афроамериканка (Роуз ли се казваше?) и Пени бяха симпатични...
В момента не мога да се сетя и за жена супер-героиня, която да ми допада. Все има нещо, което ме отблъсква в тях - Супергърл е досадно момиченце, Джийн Грей я мразя още от анимационния сериал, дето гледах преди 25 години (защото подкрепям Уолвърин, а тя го разиграва), останалите дами от Х мен винаги са ми изглеждали прекалено мелодраматични, съчувствам на Джесика Джоунс, но жената е алкохоличка с увредена психика и като че ли не може да се излекува...

...................................
И една новина - НВО ще правят минисериал по Цирцея на Маделин Милър - нещо, което ще гледам с абсолютна сигурност, въпреки, че мисля, че е неподходящ за екранизация и съм категорична, че кастът от древногръцки богове и герои НЕ трябва да бъде политкоректен: https://deadline.com/2019/07/circe-fantasy-drama-series-hbo-max- … iller-1202657229/

# 123
  • Мнения: 47 902
И аз сутринта мернах за Цирцея и тихичко си подскочих от радост в колата Simple Smile
Харесах книгата и ще гледам сериалчето.
Изгледах и Years and years, и то с детето. Интересни ми бяха и неговите реакции и ме впечатлиха. Определено тези 6 епизода ни задържаха вниманието всяка минута. Струваше си. Хареса ми!
И аз имам проблем с женските образи в книгите и филмите. Рядко успяват да са силни и независими жени без да са досадни грубиянки. Хърмаяни май най-ми харесва, но аз обожавам и Ема Стоун. Друга май не се сещам...

# 124
  • Мнения: 36 198
Имаш предвид Ема Уотсън?

Аз пък не я харесах като Бел, но и не харесвам от малка самата Бел(единствената принцеса на Дисни, която не харесвах) - още първия път като гледах филма, ми направи впечатление, че Бел пее дълго за това как е по-добра от целия град и не може да го понася. Хубаво е да има мечти, но да обижда така мястото и хората ми се вижда прекалено. Ако имаше някакви приятели или поне добри познати, може би нямаше да я заключат в мазето преди края...

# 125
  • Мнения: 47 902
Аха, да Joy След кафето се сетих как й е името Joy
Да, Бел е малко противоречива Wink Доста често се хилим с децата на песничките й Joy Лика прилика с Гастон, но това е чара на филмчетата, в някои нюанси Simple Smile

# 126
  • Вестерос
  • Мнения: 38 199
Аз се сетих още доста, които си харесвам, наистина са много, но да кажем в поста ми са ми топа Grinning

На мен Бел ми е любимата принцеса Grinning Но иначе като приказка Алиса ми е най на сърцето.

# 127
  • Мнения: 7 006
Доктор Уиър от Атлантис Старгейт.


Любим епизод ми е този с Леонор Варела



Чак да му се прииска на човек да се възнесе..
Но отношението им към понятията добро/зло не е в моя мироглед.
Не го разбирам това,да имаш силата,но да не я употребяваш за другиго освен за себе си.
Как ще подмина ситуация при която някой насилва дете в храстите,а аз ще махна с ръка"Свободна воля,нека си учат уроците..."
Непонятно ми е.И за това ще си кеся в цикъла на въплъщения в плът и кръв,докато проумея Вселенската "мъдрост"..


Бел изиграна от Леа Сейду ме грабна,а Венсан в образа на чудовището направо покори сърцето ми:)

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 09:58 от Какво?

# 128
  • Мнения: 36 198
Като малка харесвах баба Яга, защото е забавна (когато не яде хора). Joy Всъщност и аз имам още много любими героини жени, но ако трябва да преброя мъжете, ще са в пъти повече.

Една стара новина - за номинациите за Еми на ГоТ и някои други фантастики (нали вчера Ели попита, а аз не можах да се сетя нищо конкретно): https://scifi.bg/statii/nominatsiite-za-emi-2019/

# 129
  • Мнения: X
Не мога да изброя любими образи. Гледам ги, на мига ме вълнуват, после биват изместени от други...и така.

Джун не ви ли харесва?

Стигнах до трети епизод на Дарк и ми се вижда все по-неправдоподобен: само РУСИ НЕМЦИ и нито един хомосексуалист, и нито един мюсюлманин. Възможно ли е това в 2019? Сценаристът явно е някакъв сбъркан расист, ислямофоб и хомофоб, и националист-фашист. Чудя се как не е забранен този сериал.

# 130
  • Мнения: 36 198
 Джун от кой сериал?

Има двама хомосексуалисти. Градчето е малко и сигурно няма емигранти Simple Smile

Забелязали ли сте, че в българските нови сериали няма хора от малцинствата? На мен ми прави впечатление, чудя се дали да не започна петиция, на майтап))

# 131
  • Мнения: X
Е как от кой сериал е Джун - Прислужницата!

А до гейовете явно още не съм стигнала. Но само двама? И то не сред главните положителни герои? Това си е чиста дискриминация.

Нито Мейв ми харесват, нито Долорес. Като цяло Уестуърлд ми идва прекалено брутален.

# 132
  • Мнения: 11 306
Сапфирче, пропуснала си момента с приятелчето на Елизабет и майка му. Те бяха мюсюлмани.
Като живееща там, мога дс ти кажа, че струпване на имигранти има в големите градове. Аз живея в малко градче и почти няма мюсюлмани. В темата за сериала бистрихме и това

# 133
  • Мнения: 47 902
Джун ли, ами харесва ми всъщност, или по-скоро- разбирам я. Умела игра, разтърсващ сценарий. Определено добро предложение, но не знам дали я харесвам. Не знам дали харесвам сериала, или изпитвам нужда да го гледам въпреки че го мразя. Героите също.

# 134
  • Мнения: 36 198
А, не го гледам този сериал, затова не се сетих. На мен пък той ми беше прекалено брутален. Ако съм в такъв свят, ще се самоубия и драмата ще свърши много бързо за мен (не само живота на прислужниците не ми харесва, но на всички замесени лица - съмнявам се, че и на мъжете им допада). Не разбирам защо някой би живял при тези условия.

Единият е положителен герой, като цяло, но не е много главен - Петер, другият е съвсем второстепенен - Бени. За него не съм сигурна, че е гей - може да е жена в мъжко тяло и да е обидно да го наричам гей... Значи - джендър.

Общи условия

Активация на акаунт