Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема X

  • 15 433
  • 750
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: X
Теорията за панспермията обяснява защо във фантастичните филми има толкова много човекоподобни извънземни. Само не е ясно защо всички говорят английски.

# 331
  • Мнения: 513
А аз си мислех, че е заради пестене от филмовия бюджет и за да може зрителят по-лесно да възприеме тези форми. И най-вече, защото игралните филми не се правят от биолози и учени в тази насока, а от хора с друго образование и интереси. Има научнопопулярни филми на тази тематика. Веднъж гледах за ролята на гравитацията. Примерно на планета с по-силна гравитация се предполага, че формите на живот ще са по-ниски, с повече крайници и с по-развити мускули и стави. Ако въобще са базирани на въглерода форми на живот като земните.

# 332
  • Мнения: 7 006
Не гледам Криптон, но да ви  задам два въпроса бързи.

Първо за понятието извънземни. Как с ги представяте? непременно хуманоиди?  и сто на сто - добронамерни?а не допускате ли че може да са като насекоми (пчели)  с организиран колективен разум, които избиват всичко живо на тяхната планета, което е различно от тях, просто като самозащита?


втори въпрос - какво е мнението в за мутантите тип "Х-мен" и за владеенето на свръхчовешки способности - левитация, телекинеза,  телепортация, свръхскорост, нечупливи кости...аз съм "за" категорично





Винаги хуманоиди,да.
Това не значи,че тряя мязат на човек.
А дали са колективен разум или индивидуален,това не определя хуманоидността на формата им.
Щото как си представяте някоя раса да борави с технологии без да има съответвния инструмент и апаратура в биологичния си апарат?Като например фината моторика..

Череен Сапфир,добър въпрос с английския език..Simple Smile
Според мълвата,нали Орионците(студенокръвни хищници/ влечуги/рептили) са най-древната раса във Вселената ни и контролират не само Млечния път,но и други галактики..Та,техния език бил първообраза на латинския и английския.И по всичките им колонии,официалния език е близък до нашия(земен) английски.
От друга страна,Сирианците(топлокръвни хищници,хибрид между лъв и вълк),които имат васална функция в империята,колонизирайки нови светове,налагат не само орионската култура и език,но и своите собствени порядки,вкл.и език.За такъв се спряга арамейския и от там,нашия български,като негов наследник

Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 10:47 от Какво?

# 333
  • Мнения: 36 529
И аз съм на мнение, че само в евтините продукции говорят английски.
А за сивите извънземни по принцип се приема, че общуват чрез телепатия.

# 334
  • Мнения: 3 626
Винаги хуманоиди,да.
Това не значи,че тряя мязат на човек.
А дали са колективен разум или индивидуален,това не определя хуманоидността на формата им.
Щото как си представяте някоя раса да борави с технологии без да има съответвния инструмент и апаратура в биологичния си апарат?Като например фината моторика..
Гоа'улдите и ток'ра се справяха прекрасно. Wink

Цитат
Череен Сапфир,добър въпрос с английския език..Simple Smile
Според мълвата,нали Орионците(студенокръвни хищници/ влечуги/рептили) са най-древната раса във Вселената ни и контролират не само Млечния път,но и други галактики..Та,техния език бил първообраза на латинския и английския.И по всичките им колонии,официалния език е близък до нашия(земен) английски.
От друга страна,Сирианците(топлокръвни хищници,хибрид между лъв и вълк),които имат васална функция в империята,колонизирайки нови светове,налагат не само орионската култура и език,но и своите собствени порядки,вкл.и език.За такъв се спряга арамейския и от там,нашия български,като негов наследник
Тези от кой сериал са?

# 335
  • България
  • Мнения: 6 217
Винаги си представям, че говорят някакви други езици, но превеждат за драгия зрител Laughing.
Въобще не съм допускала, че разговарят на английски.
Няма да е лесно целият сериал "Игра на тронове" да бъде на някакъв измислен език, например.

# 336
  • Мнения: 36 529
Неотдавна четох Линия на бляновете на Лукяненко и там също има раса от паразити, които заемат чужди тела. Всъщност си мисля, че това е доста добра стратегия за оцеляване и като нищо наистина може да има такава раса ... А и Венъм е нещо такова, нали?

П.п. За езиците - така е, но обикновено в самия сериал или филм този въпрос се засяга и обясняват нещо. Дори в евтин сериал като Фарскейп имаше някакво обяснение - в началото главният герой не разбираше говора на извънземните, но после нещо стана (не помня какво) и започна да го възприема като английски.
Иначе е ясно, че когато има сериал за древен Рим, примерно, героите не говорят английски (актьорите го говорят, не героите - преведено е за драгия зрител Wink  ).

# 337
  • България
  • Мнения: 6 217
Дори в евтин сериал като Фарскейп имаше някакво обяснение - в началото главният герой не разбираше говора на извънземните, но после нещо стана (не помня какво) и започна да го възприема като английски.
Сложиха му един червей в ухото, който служеше като преводач.
Нещо такова май беше.

# 338
  • Мнения: 7 006
Винаги хуманоиди,да.
Това не значи,че тряя мязат на човек.
А дали са колективен разум или индивидуален,това не определя хуманоидността на формата им.
Щото как си представяте някоя раса да борави с технологии без да има съответвния инструмент и апаратура в биологичния си апарат?Като например фината моторика..
Гоа'улдите и ток'ра се справяха прекрасно. Wink

Цитат
Череен Сапфир,добър въпрос с английския език..Simple Smile
Според мълвата,нали Орионците(студенокръвни хищници/ влечуги/рептили) са най-древната раса във Вселената ни и контролират не само Млечния път,но и други галактики..Та,техния език бил първообраза на латинския и английския.И по всичките им колонии,официалния език е близък до нашия(земен) английски.
От друга страна,Сирианците(топлокръвни хищници,хибрид между лъв и вълк),които имат васална функция в империята,колонизирайки нови светове,налагат не само орионската култура и език,но и своите собствени порядки,вкл.и език.За такъв се спряга арамейския и от там,нашия български,като негов наследник
Тези от кой сериал са?

От никой.
По-скоро онова което гледаме по сериалите е извлечено от тях..


П.п.Гоа'улдите - змии(презентират орионската фракция)и забележи,че "елита" им бе от същества с хуманоина форма.Змия без крайници,да навигира спейс шип..Стига де:) За това използват чуждо хуманоидно тяло,като гостоприемник и чрез него манифестират волята си..
С ток'ра не помня къв беше случая,но и там предполагам има наличие на хуманоидна форма


Мнението ми е,че ние нямаме развит/еволюирал език.
Речта ни е дадена на готово
Нали помните за времената когато боговете и хората живеели редом,рамо до рамо и всички говорили един език..
После Яхве се нерви повече от необходимото и решава да ни "разбърка езиците",справка епизода с Вавилонската кула.

# 339
  • Мнения: 3 626
Неотдавна четох Линия на бляновете на Лукяненко и там също има раса от паразити, които заемат чужди тела. Всъщност си мисля, че това е доста добра стратегия за оцеляване и като нищо наистина може да има такава раса ... А и Венъм е нещо такова, нали?
Една от най-добрите за оцеляване, разпространение и господство.

Цитат
П.п. За езиците - така е, но обикновено в самия сериал или филм този въпрос се засяга и обясняват нещо. Дори в евтин сериал като Фарскейп имаше някакво обяснение - в началото главният герой не разбираше говора на извънземните, но после нещо стана (не помня какво) и започна да го възприема като английски.
Иначе е ясно, че когато има сериал за древен Рим, примерно, героите не говорят английски (актьорите го говорят, не героите - преведено е за драгия зрител Wink  ).
Фарскейп може и да беше евтин в сравнение с много други сериали, но имаше абсолютно уникална идея ( Моя е жив "кораб", нуждаещ се от пилот и симбионти за да съществува) и страхотен хумор (Ерин - "мръвки да те полазят". За езика - инжектираха Крайтън с микроби транслатори, като се чудеха в коя забутана и изоставена гравитационна яма е живял досега, че не знае какво са и се дърпа.

---

От никой.
По-скоро онова което гледаме по сериалите е извлечено от тях..
А, измишльотините из нетя. Жалко, викам си нещо съм изтървала/забравила за орионския синдикат или се е появило спин-офче за него.

Цитат
П.п.Гоа'улдите - змии(презентират орионската фракция)и забележи,че "елита" им бе от същества с хуманоина форма.Змия без крайници,да навигира спейс шип..Стига де:) За това използват чуждо хуманоидно тяло,като гостоприемник и чрез него манифестират волята си..
С ток'ра не помня къв беше случая,но и там предполагам има наличие на хуманоидна форма
Гоа'улд са измислени високоинтелигентни и с много развити техноспособности организми, живеещи във водна среда. За живот и експанзия на сухоземна среда им трябва защитен костюм (като скафандрите на космонавтите) и животоподдържаща система. Решили си проблема с гостоприемник - 2 в 1. Страхотно заложена извънземна раса.
Ток'ра също са гоа'улди, но предлагат доброволно сътрудничество между приемника и извънземното със запазване свободната воля и съзнание. Един вид друга политическа партия/отцепници.
Лирично отклонение:
Скрит текст:
Настоящият ми никнейм (Аниш) е комбинация от имената на двама Ток'ра - Анис и Гаршоу.

Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 11:31 от Аниш

# 340
  • Мнения: 7 006

---

От никой.
По-скоро онова което гледаме по сериалите е извлечено от тях..
А, измишльотините из нетя. Жалко, викам си нещо съм изтървала/забравила за орионския синдикат или се е появило спин-офче за него.

Цитат
П.п.Гоа'улдите - змии(презентират орионската фракция)и забележи,че "елита" им бе от същества с хуманоина форма.Змия без крайници,да навигира спейс шип..Стига де:) За това използват чуждо хуманоидно тяло,като гостоприемник и чрез него манифестират волята си..
С ток'ра не помня къв беше случая,но и там предполагам има наличие на хуманоидна форма
Гоа'улд са измислени високоинтелигентни и с много развити техноспособности организми, живеещи във водна среда. За живот и експанзия на сухоземна среда им трябва защитен костюм (като скафандрите на космонавтите) и животоподдържаща система. Решили си проблема с гостоприемник - 2 в 1. Страхотно заложена извънземна раса.
Ток'ра също са гоа'улди, но предлагат доброволно сътрудничество между приемника и извънземното със запазване свободната воля и съзнание. Един вид друга политическа партия/отцепници.
Лирично отклонение:
Скрит текст:
Настоящият ми никнейм (Аниш) е комбинация от имената на двама Ток'ра - Анис и Гаршоу.


Споко,не жалей твърде много,щото и гоа'улдите са "измишльотина",както и цялата научна фантастика,но корените на градските легенди относно  извънземните цивилизации,както и създаването на човека,могат да бъдат проследени в повтарящите се сюжети на различните митологии и религии,т.е.още от времето 'гат не е имало нет,или както се пее в песента"Нямаше диско, нямаше реге, нямаше още Диана експрес.."

п.п.На никой ли не му хрумва паралела между гоа'улд и "Cкитница"?Същия принцип на съществуване,което пренесено на езотерично ниво,показва реинкарнациите  на духа(централния протоатом на всеки един от нас)






# 341
  • Мнения: 3 626
Споко,не жалей твърде много,щото и гоа'улдите са "измишльотина",както и цялата научна фантастика,но корените на градските легенди относно  извънземните цивилизации,както и създаването на човека,могат да бъдат проследени в повтарящите се сюжети на различните митологии и религии,т.е.още от времето 'гат не е имало нет,или както се пее в песента"Нямаше диско, нямаше реге, нямаше още Диана експрес.."
Ми и аз това казвам:
Цитат
Гоа'улд са измислени високоинтелигентни и ...
Цитат
п.п.На никой ли не му хрумва паралела между гоа'улд и "Cкитница"?
Повече го докарват на ларвите на пясъчните твари от Сети Алфа 5. Мозъчен контрол над приемника, а с изваждането на паразита и човекът умира.

# 342
  • Мнения: 36 529
Съществуват подобни паразити, но не действат на хора: https://www.vesti.bg/lyubopitno/parazit-kontrolira-mravki-prevry … v-zombita-6098329

# 343
  • Мнения: 11 319
Ако ние сме създадени по образи подобие божие, то значи, че нашите "създатели" са също хуманоидни в някаква степен.
Дали имат гласови връзки или не, според мен зависи от степента на съзнателно развитие, защото според мен опцията телепатия не бива да бъде изключвана.
За мен обаче много добър пример на различни видове интелигентно съществуване във Вселената дава поредицата Стар Трек във всичките ѝ варианти, защото там имаме всякакво присъствие на извънземно съзнание - хуманоиди, астрални, насекоми и какви ли още нямаше. Фантазията на авторите работи с пълна сила.

# 344
  • Мнения: 7 006
Споко,не жалей твърде много,щото и гоа'улдите са "измишльотина",както и цялата научна фантастика,но корените на градските легенди относно  извънземните цивилизации,както и създаването на човека,могат да бъдат проследени в повтарящите се сюжети на различните митологии и религии,т.е.още от времето 'гат не е имало нет,или както се пее в песента"Нямаше диско, нямаше реге, нямаше още Диана експрес.."
Ми и аз това казвам:
Цитат
Гоа'улд са измислени високоинтелигентни и ...
Цитат
п.п.На никой ли не му хрумва паралела между гоа'улд и "Cкитница"?
Повече го докарват на ларвите на пясъчните твари от Сети Алфа 5. Мозъчен контрол над приемника, а с изваждането на паразита и човекът умира.


Че ква е разликата с /протоатома/духа?Или дори душата,че е по-разбираема като термин,пък и принципа е същия..
Тотален контрол над приемника и когато го извадиш,тялото умира..
В крайна сметка,всичко физическо,пресъздава идейното ниво


Ако ние сме създадени по образи подобие божие, то значи, че нашите "създатели" са също хуманоидни в някаква степен.
Дали имат гласови връзки или не, според мен зависи от степента на съзнателно развитие, защото според мен опцията телепатия не бива да бъде изключвана.
За мен обаче много добър пример на различни видове интелигентно съществуване във Вселената дава поредицата Стар Трек във всичките ѝ варианти, защото там имаме всякакво присъствие на извънземно съзнание - хуманоиди, астрални, насекоми и какви ли още нямаше. Фантазията на авторите работи с пълна сила.

И да,и не,ама егати спама..
И най-развитата раса,се е развила по "образа"/идеята на Първоизточника който еманира Вселената ни.
И най-развитата раса,може само да преоткрива всевъзможните модели,принципи и механизми на устройство на Вселената ни,и да ги уподобява,/пресъздава/модифицира/,но не може да създаде нищо което не е заложено като потенциал(разбирай,вече съществува като опция в "ума" на Първоизточника)..
Ако можеха да творят истински,щяха да са минали етапите на духовно развитие и сега да еманират своя Вселена,а не още да си играят със слънчеви системи и биологични организми тук)...

Общи условия

Активация на акаунт