Пътувате ли?

  • 8 066
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 808
Да, така е, масово го чувам от хора, които живеят в жилище от мама и тати и много много не се напъват да постигнат нещо.
С ММ известно време имахме разминавания по въпроса за пътуванията, той не обича да прави планове, по-спонтанен е, пък със самолет и в чужбина няма как да не си го планирал предварително. Освен това, в началото все се притесняваше, че няма да можем да се оправим, ще се изгубим и ще се объркаме. Аз говоря много добре един език и още един горе-долу, но с английския не съм много добре. Той разбира малко английски и руски, но някак си не му се обръща езикът да говори, казва, че не искал да се излага. Но след като се справихме и в страни, където не говорим езика, вече е много по-уверен и спокоен.
Стягането на багажа, търсенето на дестинации, хотели и т.н. е част от удоволствието да пътуваш.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Обичам,но напоследък се случва все по-рядко.Най-омразно ми е приготвяне и събиране на багаж.
Винаги сме пътували семейно с децата,не са ми били в тежест.Сега са вече големи,пътуват с гаджетата или приятели...липсват ми тези години.С мм не ми е забавно Confused Аз обичам да обикалям по забележителности или просто да кръстосвам улиците,той е по магазините и ресторантите...

# 32
  • Мнения: 15 212
Пътуването не ми е проблем, проблемът е нощуването. Никак не се чувствам добре на чуждо място и това ме натоварва. Еднодневните пътувания ги харесвам и ги правя, когато мога.

# 33
  • Мнения: 2 030
Много обичам да пътувам с цел разглеждане на исторически забележителности. Адреналин е подготвянето на багажа и маршрута, хотелите. Винаги гледам да са с хубава гледка, със закуска. Много обичаме да се разхождаме пеш в историческата част на градовете, да видим музеите. Връщам се възродена на работа след всеки отпуск. Думата отпуск за мен означава пътуване.

# 34
  • Мнения: 1 945
Рядко ме обхваща ентусиазъм да пътуваме, по-често буквално се втрисам от идеята, особено в чужбина, имам някакъв необясним страх от смяна на мястото, имам нужда от адаптация, непознатото ме плаши, не се наслаждавам, а само се тревожа, не знам защо, но така е, и става по-зле с възрастта. Не понасям и туристически места с голям наплив от хора, призлява ми и хич не се превземам.
 
Как ще се првземаш ...Питаш ли ме днес как се чувствам след посещението ми в София ? Изцедена , все едно че някой ме е бил на ринга , главата ще ми се пръсне , гади ми се ..И така е всеки път когато посещавам този град и само като наближа Княжево откъдето влизаме имам чувството, че нещо ме задушава . Иначе обичам да пътувам , често ходим до Гърция и Македония , миналата седмица детето се върна от гости в Германия ..Обичам курорти като Мелиси на Пелопонес , тихи спокойни с мънички тесни улички и усмихнати хора...Но най любимо ми е да ходим в планината август .

# 35
  • Мнения: 4 808
За мен всяко пътуване е приключение и винаги много се вълнувам.

# 36
  • Мнения: 6 893
***vasilena***, а питаш ли живеещите в София? Всеки ден така...

# 37
  • Мнения: 10 803
Ох, за София не ми се говори направо... Налага ми се сега през месец-два да ходя... Еми не е пътешествие това, ами изтезание... Освен, че пътя Варна - София е 10 дена с камили по „автомагистрала” Хемус, ами и в София... Лудница, лудница.

# 38
  • Мнения: 1 945
Не Диорела не искам да знам От различни светове сме На мен и милиони да ми дават и премиер да ме направят и Лили Иванова да ме нправят не бих си причнила това . Живота е красота, спокойствие любов и песента на щурците Опитвам се да накарам един пикльо до мен да ми качи снимка от днес да видиш как дищам и поемам въздух с пълни гърди когато се прибрах в моя край ...Издирвам хора от форума които са като мен , които гледат на живота като мен Има ли жена тук във форума която изпитва паническа атака само в София ?Много ми е лошо и така е всеки път когато се налага да отида . Бяхме до Витошка после до Царско село , минахме през квартали много и все си казвах "виж в теб е проблема , тук живеят хора и са щастливи " а аз треперех от шума , бученето мръсния въздух Ако има как не бих стъпила никога там но се налага понякога ...

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 22:50 от ***vasilena***

# 39
  • Мнения: 15 212
... как дищам и поемам въздух с пълни гърди когато се прибрах в моя край ..
Това, трябва да го преживее човек, не може да се преразкаже. След едноседмична командировка в София, прибирайки се при Балкана и розите имах усещане за възкресение.
Има прекрасни места по света, но завръщането у дома ми носи емоция и чувство, където никъде другаде не могат да се изпитат, може да е сантимент, ама на.

# 40
  • Мнения: 24 467
Обожавам да пътувам. Независимо от вида транспорт. Редовно го правим и добре,че и мъжът ми обича, та нямаме проблеми с това и семейно ходим редовно на екскурзии и почивки.

Не Диорела не искам да знам От различни светове сме На мен и милиони да ми дават и премиер да ме направят и Лили Иванова да ме нправят не бих си причнила това . Живота е красота, спокойствие любов и песента на щурците Опитвам се да накарам един пикльо до мен да ми качи снимка от днес да видиш как дищам и поемам въздух с пълни гърди когато се прибрах в моя край ...Издирвам хора от форума които са като мен , които гледат на живота като мен Има ли жена тук във форума която изпитва паническа атака само в София ?Много ми е лошо и така е всеки път когато се налага да отида . Бяхме до Витошка после до Царско село , минахме през квартали много и все си казвах "виж в теб е проблема , тук живеят хора и са щастливи " а аз треперех от шума , бученето мръсния въздух Ако има как не бих стъпила никога там но се налага понякога ...

Така добре те разбирам...
Скрит текст:
Панически атаки нямам, но това е единственото място, в което ходя с нежелание, ама огромно нежелание, само по "голяма нужда", както се казва в една наша пиеса. Още с влизането в града се скофтям. Ходила съм къде ли не, в много по-големи градове, никъде не съм се чувствала и не се чувствам толкова зле. Нямам фобии. Нито от големи пространства, нито от места, на които се събират много хора. Ходила съм в други столици с многомилионно население - нямам никакъв подобен проблем другаде.
Въобще не ме интересува има ли друго хора като мен, няма ли, какви и колко са. Нито се каня да се обяснявам с някого защо така се чувствам там и трябва ли да е така. Важно е, че се чувствам точно така и това е. Ако мога да избегна ходене до там - винаги го правя с голям кеф или превъзлагам на друг да ходи по задачи, стига да е възможно.
Имам познати, вкл. и кореняци, напуснали града и отнесли се нейде из прованса. Също споделят, че не биха се върнали. Добре се чувстват там, където са си в момента.
...
На другия въпрос от темата - майка ми, например не обича да пътува. Имам и други такива познати и те не са малко.
Понеже се пита за причините, ще ги споделя така, както от тях съм ги чувала лично - някои хора обичат да са там, където е домът им, там всичко им е под ръка, свикнали са с въздуха, с миризмите, с шумовете и не искат да рискуват на друго място, особено такова, което не познават. Няма ги любимите им вещи и наредбата, с която са свикнали, не обичат да спят на друго място, на чуждо легло, на чужда възглавница. Някои буквално не могат да заспят първата нощ изобщо. Други имат проблеми със стомаха и перисталтиката, съвсем буквално ги хваща запек или разстройство при пътуване и отиване на чуждо място с дни.
Има хора, които не се интересуват от нови места, от музеи, от природни забележителности, от архитектура. Не се впечатляват от такива неща и, съответно, за тях не си струва да се бие път и да се зяпа нещо, което не им е интересно.
Не обичат и самото пътуване, измарят се, отегчават се от стоене на едно място. Някои имат страх от пътуване с обществен транспорт, особено с българските гадни автобуси, в които няма тоалетна и не се спира на пътник в нужда. Това е наистина ужасно. Други имат фобии от катастрофи, преживели са такива, изгубили са близък в тях и т.н.
Различни сме хората и всеки има право да си определя сам живота и приоритетите в него. Щом така се чувстват по-добре, според мен да се изнасилват да правят обратното е вредно за тях. Няма никакъв смисъл. Когато е по задължение - ще пътуват, да, но когато не им се налага не го правят и толкоз.

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 10:21 от Judy

# 41
  • Мнения: 10 803
И аз не мога да заспя на чуждо място, мятам се, бълнувам, винаги възглавниците са кофти (като сме с кола и има място, си нося моята възглавница Grinning ). За перисталтиката не ни се говори... хваща ме запек с дни, даже последния път беше'12 дневна екскурзия и си взех разхлабителни, за да не се пръсна... Полудявам на дълги преходи с автобус, целия гръб ме боли. Освен, че ми се пикае през 30 минути и все едно непрестанно чакане за почивка и тоалетна Grinning
Разбирам ги хората, много е кофти.
Обече мен това не може да ме спре да пътувам, даже виждам някакво мазохистично очарование в тия несгоди.Joy

# 42
  • Мнения: 1 945
Само да кажа по темата :брагодаря ви Джуди и мама Нана , така да зобичвам хора макар и една на един милион които са като мен . Днес бях себе си , говорех много и без да си правя контри защото бях сред хора които знам че ще ме разберат В София губя себе си, разпадам се на атоми ... . Днес макар и скапана и пак пътувала до съседен град кипя от енергия Toлкова малко ми трябва ... Обичам ви ...

# 43
  • Мнения: 2 515
Обичам да пътувам, ако ще до съседния град. Зарежда ме. И дългите пътувания харесвам, но ме изтощават. Последното по-дълго пътуване ми беше 17часово, през албанските баири - никога повече. Но пък крайната цел си заслужаваше.
Ако имах финансовата възможност и време, щях да пътувам всеки месец, но уви...

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Обожавам всякакви пътувания. Има ли възможност, не пропускаме да се разходим до където и да е. С автобус не бих си го причинила, както и с друг обществен транспорт. Защо по дяволите няма тоалетни на такива места и също се пести от климатик. За условията във влак пък да не говорим. Аз имам сериозен проблем с гръбнака и затова предпочитам да си пътуваме с колата. Спират ме понякога финансови причини, иначе хич и не ме свърта на едно място. Мразя да стягам багаж и да разопаковам също. В отличие от мен, брат ми пътува само и единствено по работа. Не можеш да го изкараш от къщи, освен ако не е съвсем задължително. Домошарство на ента степен е неговото. Работи много и добре платена работа, но  през останалото време е хвърлил котва.

Общи условия

Активация на акаунт