Кралски работи и клюки - август 2019г

  • 82 466
  • 1 519
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Мнения: 5 917
И как точно е българска? Извинявайте, че скачам така, но руския империализъм и алчност към българските земи отдавна ме дразнят. Въпросът ми е конструктивен обаче, насочен към който знае дали има основания да се нарича така.
Пише го в Уикипедия. Титлата "Императрица и самодържица ... българска"  е присвоена след покоряването на Волжка България . /не намерих и не ми се търси кога точно, възможно е Екатерина да я е наследила от предходните императори/
Скрит текст:
Интересна статия за Волжка България - http://gepard96.blog.bg/history/2011/09/23/voljska-bylgariia-i-p … -koprinata.824540
Иначе съвсем в положителен аспект - руски, немски, американски империализъм - няма нищо лично, просто борба за оцеляване на империите. Никой не ни е крив, че генетично сме предразположени към предателство, родоотстъпничество, нихилизъм и свръхегоизъм. Не сме могли да задържим за дълго никоя от великите си държави поради тази причина. Няма защо да си мислим, че другите са ни виновни.

Намерих - Волжка България е била на територията на днешен Татарстан с център гр.Казан / и тогава и сега/.
Ханът не е бил абсюлятен владетел, а е управлявал съвместно с "диван" съвет на висшите духовници и боляри. Русия плаща, образуват се две фракции - русофилска и татарска.В периода 1466 - 1487 се сменят много владетели и партиите се борят помежду си за надмощие. В крайна сметка през 1487 г на власт идва Мохамед Емин, който се признава за васал на Москва и Княз/Цар Иван ІІІ прибавя към титлата си - "Княз Български"
Пълното име на въпросния владетел на Казанското ханство е Мохамед Емин ал Булгари.
Реално погледнато като се зачете историята ми се вижда напълно безсмислено пресмятането на % такава или онакава кръв. Всички сме внуци на дедо Адам и баба Ева. Simple Smile

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 16:09 от dariVale

# 1 456
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Не съм чела....

Рания със синята пола е Страхотна!!!!

Кейт не беше с Маккуин за моя изненада, роклята и шапката са носени и преди, сега не мога да ги намеря, за да ги публикувам..

От онзи ден:

https://www.instagram.com/p/B1sTHyZnFD_/?igshid=1v11hlaekux3n

Вчера е бил първият учебен ден на Шарлът, май няма снимки...



# 1 457
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Твърденията за немския произход на Елизабет II-ра са от Кралица Виктория.

Обаче самата Кралица Жаба (тя си е наричала децата грозни като жаби), е щерка на Джордж III-ти, който е британец. Майка й уж се води някаква немска херцогиня.

Ако се проследи назад родословието на майката, ще се стигне до Прибислав, който е първороден син на Никлот, а Никлот е принц на западните славяни.

Така че ... колко е немско, колко е полско, колко е ... друго ... сложна работа.

Вчера е бил първият учебен ден на Шарлът, май няма снимки...

Много е неясна снимката ..., но ме кефи, че Уилям си мъкне сам дисагите hahaha

# 1 458
  • Мнения: 1 954
И как точно е българска? Извинявайте, че скачам така, но руския империализъм и алчност към българските земи отдавна ме дразнят. Въпросът ми е конструктивен обаче, насочен към който знае дали има основания да се нарича така.
Пише го в Уикипедия. Титлата "Императрица и самодържица ... българска"  е присвоена след покоряването на Волжка България . /не намерих и не ми се търси кога точно, възможно е Екатерина да я е наследила от предходните императори/
Скрит текст:
Интересна статия за Волжка България - http://gepard96.blog.bg/history/2011/09/23/voljska-bylgariia-i-p … -koprinata.824540
Иначе съвсем в положителен аспект - руски, немски, американски империализъм - няма нищо лично, просто борба за оцеляване на империите. Никой не ни е крив, че генетично сме предразположени към предателство, родоотстъпничество, нихилизъм и свръхегоизъм. Не сме могли да задържим за дълго никоя от великите си държави поради тази причина. Няма защо да си мислим, че другите са ни виновни.


Тук е заровено кучето,ама другите са ни виновни,че за нищо не ставаме.Съсипахме си държавата,земите отдавна са изкупени от съседите,но руския империализъм ни е виновен,че сме малоумни.

# 1 459
  • Мнения: X
Вчера е бил първият учебен ден на Шарлът, май няма снимки...

Aз четох, че първият учебен ден ще е на 5 септември.

https://www.edna.bg/temaseptember2019/idva-pyrviiat-ucheben-den- … -ochakvat-4658912

# 1 460
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Още по темата за роял/не-роял.

Ако се върне човек достатъчно назад в историята, може да види, че системата за ставане на роял е била следната:

- Най-често при завоевателни мероприятия, някой се е възползвал от суматохата (или щото е убил най-много врагове) и се е самообявявал я за Лорд, я за Принц, я за Крал на нещо-си.
- Тоя същият самообявил се лорд/принц/крал в много от случаите дори не е бил от земите, които впоследствие обявява за негови.
- Населението на въпросната територия му става крепостно / васали, а той сюзерен/суверен.
- Тоя същият после жени децата си за децата на друг такъв главорез, който се е самообявил за лорд/принц/крал някъде на май***, даже може и на другия край на Европата.
- И така в продължение на столетия.

# 1 461
  • Мнения: 7 062
Eleonora_27, ама какъв британец е Джордж III. Само е роден там, син на уелския принц Фредерик и внук на крал Джордж II. Негова майка е принцесата на Уелс Августа фон Сакс-Гота-Алтенбург.
( Дядо му, Джордж II е последният британски монарх роден извън Британия.)

 *  Августа фон Саксония-Гота-Алтенбург (на немски: Augusta von Sachsen-Gotha-Altenburg; * 30 ноември 1719 в Гота; † 8 февруари 1772 в Лондон) от рода на Ернестински Ветини е принцеса от Саксония-Гота-Алтенбург . Тя е най-малката дъщеря, 15-то дете, на херцог Фридрих II фон Саксония-Гота-Алтенбург (1676–1732) и съпругата му първата му братовчедка Магдалена Августа (1679–1740), дъщеря на княз Карл Вилхелм от Анхалт-Цербст.
През 1735 г. Августа се запознава с принца на Уелс Фридрих Лудвиг фон Хановер и се уговаря тяхната женитба. На 16 години през 1736 г. тя е изпратена в Англия, без да знае английски.
*   Фредерик или Фридрих Лудвиг фон Хановер (на английски: Frederick Louis или Frederick Lewis; на немски: Friedrich Ludwig von Hannover, * 31 януари/ 1 февруари 1707 в Хановер, † 31 март 1751 в двореца Сейнт Джеймс в Лондон) е английски принц на Уелс (1729 – 1751), херцог на Единбург (1726 – 1751), най-голям син на крал Джордж II от Великобритания и съпругата му Каролина фон Бранденбург-Ансбах.
**      Вилхелмина Шарлота Каролина фон Бранденбург-Ансбах (на немски: Wilhelmina Charlotte Caroline von Brandenburg-Ansbach; * 1 март/ 11 март 1683 в Ансбах; † 20 ноември/ 1 декември 1737 в Лондон) от фамилията Хоенцолерн е принцеса от франкското Княжество Бранденбург-Ансбах  Тя е дъщеря на маркграф Йохан Фридрих фон Бранденбург-Ансбах (1654–1686) и втората му съпруга Елеонора (1662–1696), дъщеря на херцог Йохан Георг I фон Саксония-Айзенах и графиня Йоханета фон Сайн-Витгенщайн. През 1692 г. нейната майка се омъжва втори път за саксонския курфюрст Йохан Георг IV, който умира след две години от едра шарка. На 13 години тя е дадена на по-късната курфюрстиня на Бранденбург София Шарлота фон Хановер (1668–1705).
Вилхелмина Каролина се омъжва на (22 август) 2 септември 1705 г. в Херенхаузен за Георг Август фон Хановер (1683–1760), син на курфюрста на Хановер Джордж I който става 1714 г. крал на Великобритания и Ирландия.
---------------
Виктория е дъщеря на принц Едуард, четвърти син на крал Джордж III ( видяхме му произхода), тя расте възпитавана от майка си Виктория фон Сакс-Кобург-Заалфелд, която е с немско потекло. ( от род Ернестини,  германска принцеса от Саксония-Кобург-Заалфелд, )
Виктория се омъжва за свой първи братовчед, принц Алберт Сакс-Кобург Гота.

И така нататък...

То дори и децата й се казват Сакс-Кобург-Гота. Самите династии се наричат Хановерска и Сакс-Кобург и Гота.


Където да погледна, все немци се пръкват. Да, появи се и Александра Датска, но и нейната майка е фон Хесен-Касел.  

Идеята ми  е, че тези малки немски кралства, херцогства, са напълнили кралските фамилии, особено английската.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 17:13 от Diorela

# 1 462
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Където да погледна, все немци се пръкват.
По линия на Виктория.

А преди и след това?

И какви немци са това, при положение че е нямало Германия.

# 1 463
  • София
  • Мнения: 10 054
И как точно е българска? Извинявайте, че скачам така, но руския империализъм и алчност към българските земи отдавна ме дразнят. Въпросът ми е конструктивен обаче, насочен към който знае дали има основания да се нарича така.
Няма общо, според мен.

Принципно си говорим за произхода на монарсите. Екатерина Велика колко е рускиня ..., колко е сибирка ... Ставаше въпрос за това, че роялите нямат националност. Те са си отделен етнос.

Няма как кралските особи да са отделен етнос, етноса не се определя от това дали си с "кралска" кръв или не.
Ясно е че са се омесвали, и затова всеки има такива и онакива гени, но "royal" гени няма.
Иначе Екатерина Велика е предимно немкиня...

# 1 464
  • Мнения: 2 282
За инфото благодаря!

Това какви сме българите пък каква връзка има с империализма? Откъде тръгнахме и къде стигаме. Аз съм много против да се самозаклеймяваме и да се черним, както и да обобщаваме. Преди падането ни под турско робство, а и периода след Освобождението, имаме много поводи за национална гордост. Но никога не сме били част от Руската империя! Както и славянската азбука не е руска, както Путин заяви веднъж Simple Smile Това имах предвид, не знам какво сте разбрали. Щом Екатерина ли беше, е била императрица на Волжска България, чудесно!

# 1 465
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Няма как кралските особи да са отделен етнос, етноса не се определя от това дали си с "кралска" кръв или не.
Ясно е че са се омесвали, и затова всеки има такива и онакива гени, но "royal" гени няма.
Иначе Екатерина Велика е предимно немкиня...
Това е гледната точка на известен учен по генетика. Не моята. Аз нямам мнение, а просто казвам, какво е написал той.

Човекът не може да определи етноса на роялите, защото те имат по малко от цяла Европа.

Роялите са много по-смесени по отношение на етнос от простолюдието. Простолюдието си е вземало невеста от селото, най-много от съседното село, а роялите са се женели за всякакви други рояли от всякаква националност и етнос.

Как да определиш етноса на някого, който има всичко в кръвта си?

# 1 466
  • Мнения: 7 062
А, често се женят помежду си - Виктория - за 1-ви братовчед, Елизабет и Филип също са братовчеди. Много примери има.

Цитат
Човекът не може да определи етноса на роялите, защото те имат по малко от цяла Европа.
То може да се определи, но ще излезе, че Англия е управлявана поколения наред от немци.
Нали от там тръгнах, че затова сега престолонаследниците  се женят за англичанки, да пооправят положението. Не, че има някакво значение в днешно време.

Ха, ха, то даже си го пише в Уики
Скрит текст:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1% … D0%B8%D0%BD%D0%B8
Ернестините (на немски: Ernestiner) са линия на стария немски княжески род Ветини. Те са курфюрсти и херцози на Саксония, ландграфове на [Тюрингия], маркграфове на Майсен.

Името им произлиза от прародителя на линията курфюрст Ернст от Саксония.

Ернст и Албрехт от Саксония, синове на курфюрст Фридрих II (1412–1464) управляват първо дълго време заедно наследството на баща им, като по-голямият Ернст е курфюрст (1482–1486).

След подялбата от Лайпциг 1485 г. династията Ветини се дели на линии Ернестини (ландграфове на Тюрингия, маркграфове на Майсен ot 1485 г.) и Албертини (херцози на Саксония, маркграфове на Майсен).

През 1547 г. Йохан Фридрих I загубва саксонската курфюрст-титла на албертинската линия и оттогава е „херцог на Саксония“.

През 17 век Ернестинската линия Династия Сакс-Кобург и Гота, чрез нейната политика на женитби, получава интернационално водещо значение. Членове на фамилията стават крале в Европа. Днес членове на фамилията управляват още в Белгия и Великобритания, където обаче от 1917 г. имат името Династия Уиндзор (Haus Windsor).
Наместили са се и във френския и полския кралски дворове, в Руската империя, дори в Свещената Римска империя. Например - майката на Луи XVI  е Мария Жозефа Каролина Саксонска (на немски: Maria Josepha Carolina von Sachsen), дъщеря на Август III, крал на Полша от немски произход, и Мария Жозефа Австрийска.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 17:34 от Diorela

# 1 467
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
То може да се определи, но ще излезе, че Англия е управлявана поколения наред от немци.
Нали от там тръгнах, че затова сега престолонаследниците  се женят за англичанки, да пооправят положението. Не, че има някакво значение в днешно време.
Не мисля, че въпросният генетик е имал такава цел. Той е бил по-скоро анти-роял настроен.


Но човек може и сам да си ги провери нещата.


Елизабет II-а е щерка на Елизабет Bowes-Lyon (Кралицата Майка, която си е бритиш отвсякъде):

       
Скрит текст:
77.539 062 5 %          English
        12.5 %                          Anglo-Irish
         5.175 781 25 %         French
         3.125 %                       Irish
         0.878 906 25 %         Scottish
         0.781 25 %                 Dutch
      ======================
       100.0 % ()

и Джордж VI-ти.

Джордж VI-ти е син на Мери Тек и на Джордж V-ти.

Мери Тек е щерка на Франсис, херцог на Тек, който роден в Словения (баща да го пишем немец, майка - чиста унгарка от простолюдието).


Джордж V-ти е син на Едуард VII-ми и Александра Датска.

Едуард VII-ми е син на Жабата.

Идеята ми  е, че тези малки немски кралства, херцогства, са напълнили кралските фамилии, особено английската.
Що грозно има у роялите е оттам. Мъжът на Виктория, и той е "красавец" от класа.
А тя може да се води, че е била голяма работа, ама си е била чисто психо. Биела си е децата, а злите езици говорят, че била много разстроена, когато научила, че една от щерките й е бременна.

Не, че има някакво значение в днешно време.
Все не им е стигало жизненото пространство на тях.

Да, то значение много няма, но е интересно да се види, как една завоевателски настроена, свирепа нация се превръща в социалистическа.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 17:40 от Eleonora_27

# 1 468
  • София
  • Мнения: 10 054
Няма как кралските особи да са отделен етнос, етноса не се определя от това дали си с "кралска" кръв или не.
Ясно е че са се омесвали, и затова всеки има такива и онакива гени, но "royal" гени няма.
Иначе Екатерина Велика е предимно немкиня...
Това е гледната точка на известен учен по генетика. Не моята. Аз нямам мнение, а просто казвам, какво е написал той.

Човекът не може да определи етноса на роялите, защото те имат по малко от цяла Европа.

Роялите са много по-смесени по отношение на етнос от простолюдието. Простолюдието си е вземало невеста от селото, най-много от съседното село, а роялите са се женели за всякакви други рояли от всякаква националност и етнос.

Как да определиш етноса на някого, който има всичко в кръвта си?
Да, да, съгласна съм, просто тия проценти royal са смешни.
Иначе ясно че е пълна боза из кралските дворове Simple Smile

# 1 469
  • Мнения: 7 062
От къде я вадиш тази информация?! Аз гледам в Уикипедия.

Цитат
Елизабет II-а е щерка на Елизабет Bowes-Lyon (Кралицата Майка, която си е бритиш отвсякъде):
Елизабет Боуз-Лайън е родена на 4 август 1900 г. Тя е четвърта поред дъщеря и девето от общо десет деца в семейството на шотландския аристократ Клод Джордж Боуз-Лайън.

Бритиш и скотиш не са развнозначни. Simple Smile

Цитат
Мери Тек е щерка на Франсис, херцог на Тек, който роден в Словения (баща да го пишем немец, майка - чиста унгарка от простолюдието).

Франц фон Тек
Франц Паул Карл Лудвиг Александер фон Тек (на немски: Franz (Francis) Paul Karl Ludwig Alexander von Teck; * 27 август 1837 в Осиек, Хърватия; † 21 януари 1900 в Лондон) от династията Вюртемберги е граф на Хоенщайн в Австрия, от 1 декември 1863 г. 1. принц фон Тек и от 16 септември 1871 г. 1. херцог на Тек в Кралство Вюртемберг.
Той е син на принц Александер Паул Лудвиг Константин фон Вюртемберг (1804 – 1885) и съпругата му (морганатичен брак) графиня Клаудина Редеи фон Киш-Реде фон Кис-Реде (1812 – 1841), която е направена от кайзер Фердинанд I на 16 май 1835 г. на графиня фон Хоенщайн (suo jure).
Франц се жени на 12 юни 1866 г. в Лондон за принцеса Мария Аделаида Кембриджска (* 27 ноември 1833 в Хановер; † 27 октомври 1897 в Лондон), дъщеря на Адолфус Фредерик ( син на Джордж III), 1 херцог на Кембридж (1774 – 1850) и съпругата му принцеса Августа фон Хесен-Касел (1797 – 1889). Тя е внучка по баща на крал Джордж III и братовчедка на управляващата британска кралица Виктория. Те имат четири деца:
Мери Тек (Виктория Мария Августа Луиза Олга Паулина Клодина Агнес фон Тек) (* 26 май 1867; † 24 март 1953), омъжена на 6 юли 1893 г. за Джордж V

Значи Франц фон Тек си е немец, женен за принцеса - немкиня. Не ми изглежда да е от унгарското простолюдие. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт