На море в Гърция 2019 - V

  • 47 336
  • 778
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 244
Момичета, много се извинявам, че нахлувам, без да съм се постарала сама с информирането, обаче досега като ходим в Гърция 85 % от случаите някой друг е организатор, а в останалите 15 аз съм набелязвала  къмпинги и там е лесно Wink) питанките е следната, м.г. много харесахме един плаж до Ормос Панагиас и искаме да направим една 3-5 дневка там септември. Хем е Ситония, хем е близо, а е друго морето в сравнение с др. по-близки части на Халкидики. Сигурна съм, че имате препоръки Simple Smile) предпочитаме да е мах изолирано, тоест не хотел. И "бюджетно" че това ще ми е краткото бягство от един всепоглъщащ ремонт. Близки села като Агиос Николаус също вършат работа. Просто търсенето ми през букинг и Airbnb нещо дава отчайващи резултати Simple Smile)

# 196
  • Мнения: 11 271
Ползвай сайтовете за настаняване на Халкидики на 1-ва стр., в гугъл мапс също има пиннати много повече къщо-хотели, отколкото ще намериш в букинг и подобни. Има телефони и имейли на къщите и връзката става чрез личен контакт на тях.
Виж по-специално към Салоникиу и Кортири, там е наистина изолирано. И има разхвърляни покрай плажовете и пътя вили. В краен случай Пиргадикия също, разстоянието не е голямо.

# 197
  • София
  • Мнения: 553
Игривата слива, много благодаря за информацията за Корфу Simple Smile За мен беше много полезна и интересна, защото последната ми чуденка е именно между Корфу или Тасос. Вие през цялото време на едно и също място спяхте и обикаляхте по различните плажове - правилно ли съм разбрала ? Това е и нашата идея. А защо не ходихте на плажа най-близко до мястото, където спахте ? Всички плажове, които описваш имат ли си шезлонги и чадъри? Частта с комарите и боклуците ме притесни. Наистина ли са толкова много комарите?!  Вие през кой сайт резервирахте мястото за спане и ферибота? Пиши ако се сетиш за нещо друго полезно Simple Smile
Моля, кажи нещо повече за Агиос Георгиус - как е самото място. Има ли къде да се разхождаш, таверни, магазинчета и т.н.

# 198
  • София
  • Мнения: 973
Ninche, не съм Игривата слива, но също бяхме на Корфу. Не знам защо толкова те е притеснила частта с комарите и боклука. Да , явно наистина си имат проблем с боклука, особено като ходихме до Корфу и беше ужасно да гледаш преливащи кофи и отстрани и миризмата, която се носи. Но при нас до квартирата не съм усетила този проблем, всяка сутрин като си хвърляхме боклука в кофата беше празна, минават, извозват си боклука. Щом Игривата слива го е писала, може в района , който тя е била да е имало проблем с извозването, не знам. Ние бяхме близо до Палеокастрица, поне в онзи район не видях такива преливащи кофи.
А комари...има, не е като да няма, но не е нещо с което да не може да се пребориш. Аз например някоя вечер докато седяхме на двора изпусках да се напръскам с Аутан. Виж в стаите си имахме уреди срещу комари.

# 199
  • Мнения: 1 295
Здравейте, въпреки, че забелязвам, че обсъждате вътрешността на Гърция, но все пак се надявам някой да ми даде мнение за Аспровалта и по - скоро кои плажове в близост са хубави и какво можем да разгледаме в околията, благодаря ви!

# 200
  • Мнения: 303
Phill
В Ормос Панагияс сме ходили в Maria studios https://www.halkidiki.com/maria/house-maria-photos.htm
На средата на плажа Трани амудия е къщата, има голям двор с барбекю, десетина студиа/апартаменти. Обзавеждането е абсолютно базово, нищо луксозно, но е чисто, на тихо място и най-важното на две крачки от плажа. За цени трябва да пишеш на и-мейла. Нямат сайт, контактувах с Мария по и-мейла.
Друго място, където сме били е https://www.feelgreece.com/en/olympia-studios-apartments-livrohio
Тук бяха най-малките апартаменти, в които сме били в Гърция, но беше чисто и приятно, с хубав зелен двор и катерушки и батути за децата. В стаите имаше плодове, ципуро и студена вода за добре дошли. Студията са в началото на плажа Трани амудия, до плажа е 3-4 мин. пеша. Намират се на самата уличка, която води до плажа и през деня е малко шумно. Вечер е тихо, няма движение. За цени-отново на и-мейл, за контакт Стела /говори английски/.

В района любимо място за хапване ни е Агиос Николаос, особено таверната, която е на уличката зад площадчето, не й знам името, на една много голяма тераса е, отгоре с навес, вижда се от улицата.

# 201
  • Мнения: 194
Phill
В Ормос Панагияс сме ходили в Maria studios https://www.halkidiki.com/maria/house-maria-photos.htm
На средата на плажа Трани амудия е къщата, има голям двор с барбекю, десетина студиа/апартаменти. Обзавеждането е абсолютно базово, нищо луксозно, но е чисто, на тихо място и най-важното на две крачки от плажа. За цени трябва да пишеш на и-мейла. Нямат сайт, контактувах с Мария по и-мейла.
Друго място, където сме били е https://www.feelgreece.com/en/olympia-studios-apartments-livrohio
Тук бяха най-малките апартаменти, в които сме били в Гърция, но беше чисто и приятно, с хубав зелен двор и катерушки и батути за децата. В стаите имаше плодове, ципуро и студена вода за добре дошли. Студията са в началото на плажа Трани амудия, до плажа е 3-4 мин. пеша. Намират се на самата уличка, която води до плажа и през деня е малко шумно. Вечер е тихо, няма движение. За цени-отново на и-мейл, за контакт Стела /говори английски/.

В района любимо място за хапване ни е Агиос Николаос, особено таверната, която е на уличката зад площадчето, не й знам името, на една много голяма тераса е, отгоре с навес, вижда се от улицата.
И на нас ни е любима...мисля,че става въпрос за таверната на Маки. Вкусна храна,сърдечни собственици,сряда и събота гръцка вечер с музика и страхотна атмосфера! Можете да си направите резервация по телефона,защото се пълни.
+30 2375031433

Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 14:57 от Stelyana Treneva 617298

# 202
  • София
  • Мнения: 553
Лиана11 Много ти благодаря, че се включи. Просто така се изразих - не е нещо, което чак толкова да ме притеснява. Колкото осите в Тасос, да кажем. Simple Smile Вие през кой сайт направихте резервацията за настаняването си.

# 203
  • София
  • Мнения: 5 426
https://lefkimmilines.gr/?lang=en
Нинче, от тук си вземи билети за ферито.
Да, на всички плажове имаше чадъри и шезлонги, както и свободна зона.
В Агиос Георгиос има два хранителни магазина, две таверни и една пекарна.

# 204
  • Мнения: 818
Здравейте, въпреки, че забелязвам, че обсъждате вътрешността на Гърция, но все пак се надявам някой да ми даде мнение за Аспровалта и по - скоро кои плажове в близост са хубави и какво можем да разгледаме в околията, благодаря ви!

В района, плажа на Ставрос е доста по-добър и приятен. Освен това, ако ви се пътува още малко , точно след Олимпиада, има две скътани заливчета с приятен плаж и бийч бар ( вторият според мен е по-добър).

# 205
  • София
  • Мнения: 553
Игривата слива, благодаря! Явно мястото е малко. Представях си го по-голямо Simple Smile

# 206
  • Мнения: 1 065
Monesia,
в Кавала има доста за разглеждане - и забележителности, и забавления. За заведения - препоръчвам Sousouro в града и таверната вдясно на плажа в Неа Карвали. Пак там произвеждат и прочутите курабиедес, не че ги няма на всеки ъгъл и в Кавала, но друго си е на място Simple Smile
Под "близките острови" сигурно имате предвид Тасос. Имате опция и от Кавала, както сигурно знаеш, но най-добре е от Керамоти да хванете ферибота - по-евтин, по-кратък и по-начесто. В Тасос можете да разгледате столицата Лименас, ако сте пеша, или да си направите по-сериозен тур из острова за цял ден, ако качите колата.
Ако е много горещо, планински хлад най-близо ще намерите в Никисиани в планината Пангео, много симпатично селце, но таверните са средна работа.

# 207
  • Мнения: 1 079
От Керамоти до Апровалта, в края на Август, къде можем да намерим спокоен плаж, за 2-3 дни ?
Не е проблем да джиткаме с кола, искаме пясък и колкото се може по-малко БГ реч.

# 208
  • Мнения: 96
От Керамоти до Апровалта...  спокоен плаж...искаме колкото се може по-малко БГ реч...

Две изречения, три оксиморона. Един съвет, не се хАби да минаваш границата, стой си на Приморско и околности и не хаби чужда валута за топла бира и вчерашни гироси.
 

# 209
  • София
  • Мнения: 973
Ninche , за Корфу резервирах през Airbnb, а билетите за ферито си ги закупих предварително от сайта , който е дала Игривата слива.

Общи условия

Активация на акаунт