Детето се връща в неделя

  • 82 903
  • 3 156
  •   1
Отговори
# 2 850
  • Мнения: 2 681
А какво е ЛГ?
Благодаря за отговора.

# 2 851
  • Мнения: 18 873
Замислих се за драмата на отмъстителните и злобни хора, които все някога се сблъскват с проблема, че на отсрещната страна не й пука. И настава истерия - защо не ме поглежда, защо не ми говори, защо не забелязва, че съм сърдита Grinning

# 2 852
  • Мнения: 15 619
Изключително интересно, ако се погледне отстрани. Потребителите във форума се карат и спорят. Но от цялата работа ние не можем да им разрешим проблемите. Те за това и ги има, защото и те не полагат усилия да си ги разрешат.

Много хора са изказали мнение, но ЛГ не желае да предприеме каквото и да е действие, все пак момчето си има родители, тя е никоя, не я интересува и т.н. Т.е. тя си има твърдо изградена позиция, тя не търси съвети. Та моят извод е, че са отворени темите, за да сподели болките си, да получи съпричастност и подкрепа. Че даже, ако може някои да й каже, че тя е напълно права и браво на нея, да продължава все така.

Така че, моля всички, които мислят, че тя постъпва правилно, да й кажат едно голямо "БРАВО!" и да се заключи темата. Да останат само подкрепящите я, нека й пишат на лични и всеки ден, тя да им обяснява кой-какво направил или казал, тя да им споделя как е реагирала и те да й повтарят: "Браво! Браво! Добре си направила!"
+ 1
Голям сеир правите на някого.  След време някои от вас ще съжаляват, че са изплискали с обидите и квалификациите, щото написаното остава и краси човека.
  

# 2 853
  • София
  • Мнения: 10 631
ЛГ - лирическа героиня.

Лексче, не знаех, че някой е принуден да коментира темата.

# 2 854
  • Мнения: 4 581
Tays, никакво семейство не може да има, в което да са и Даскалка, и детето. Много добре се вижда кой е излишният според нея. Не мислех, че се налага да задавам за n-ти път такива въпроси на майки, но ако няма как да се разберат и да живеят под един покрив нов партньор и дете, къде е мястото на родителя - при детето или при новата любоФ?

# 2 855
  • Мнения: 239
ЛГ - лирическа героиня.

Лексче, не знаех, че някой е принуден да коментира темата.

А, извинявай! Не исках да ви прекъсвам забавата. Сега ще си изтрия поста. Продължавайте спокойно.

# 2 856
  • Мнения: 7 482
Защо пък решихте, че бабата обича малкия? Едва ли някой го обича и със сигурност никой не иска го гледа. Обаче селският манталитет не им позволява да си признат това и става едно надлъгване, кой ще се прекара да се занимава с него.

# 2 857
  • София
  • Мнения: 24 839
Замислих се за драмата на отмъстителните и злобни хора, които все някога се сблъскват с проблема, че на отсрещната страна не й пука. И настава истерия - защо не ме поглежда, защо не ми говори, защо не забелязва, че съм сърдита Grinning

Ако някой, когото съм прибрала в къщата си и за когото съм се грижила, държала ръката да пише буквите, чела съм му приказки, на почти 10 годишна възраст влиза и излиза в къщата ми без да поздрави, правейки се че не съществувам, ще му посоча вратата без злоба и без отмъстителност.

И няма да позволя да си пробута истериите.
Първите му 7 години са минали и има неща, които не се прощават и отминават като на 2 годишно.
 Да не говорим за пикаенето, ритането и наричането курва.......

Но пък, това е моето разбиране за нормалност на отношенията, което явно е различно.

# 2 858
  • Мнения: 1 875
Няма как да знаем дали бабата обича детето. Знаем със сигурност обаче, че Даскалка НЕ го обича. Затова и общото им съжителство не е вариант.

# 2 859
  • Варна
  • Мнения: 36 862
Иска си семейството с Даскалка, разбира се, защото така е най-лесно за него. С лекота й замазва очите, тя плаща сметките, тропа от време на време за разни глупости (според него са такива сто на сто) обаче като й пусне една снимка и й каже, че я обича, хоп, всичко е ок. Ако се изнесе, ще трябва с всичко сам да се бори, а сега има една борбена до него (поне това трябва да й се признае), която опъва каиша и му разчиства пътя.

# 2 860
  • Мнения: 1 875
Замислих се за драмата на отмъстителните и злобни хора, които все някога се сблъскват с проблема, че на отсрещната страна не й пука. И настава истерия - защо не ме поглежда, защо не ми говори, защо не забелязва, че съм сърдита Grinning

Ако някой, когото съм прибрала в къщата си и за когото съм се грижила, държала ръката да пише буквите, чела съм му приказки, на почти 10 годишна възраст влиза и излиза в къщата ми без да поздрави, правейки се че не съществувам, ще му посоча вратата без злоба и без отмъстителност.

И няма да позволя да си пробута истериите.
Първите му 7 години са минали и има неща, които не се прощават и отминават като на 2 годишно.
 Да не говорим за пикаенето, ритането и наричането курва.......

Но пък, това е моето разбиране за нормалност на отношенията, което явно е различно.

Е, даскалка нали искаше игнор и минимум комуникация с детето. Ако тя самата не му говори, то как пък да смее да ѝ говори. Докато се стигне до липсата на тоя поздрав толкова много вода е изтекла и самата тя има достатъчно много вина, та да не издребняваме...

# 2 861
  • Мнения: 4 581
влиза и излиза в къщата ми без да поздрави, правейки се че не съществувам, ще му посоча вратата без злоба и без отмъстителност.

И няма да позволя да си пробута истериите.
Първите му 7 години са минали и има неща, които не се прощават и отминават като на 2 годишно.
 Да не говорим за пикаенето, ритането и наричането курва.......

Но пък, това е моето разбиране за нормалност на отношенията, което явно е различно.
Чудесно, АбсурТ, и детето иска да му бъде посочена вратата, и Даскалка. Що да си играят на игнор??? И би ли ми отговорила къде е мястото на Патев, ако наистина се смята за родител - с детето или с Даскалка?

# 2 862
  • София
  • Мнения: 24 839

Чудесно, АбсурТ, и детето иска да му бъде посочена вратата, и Даскалка. Що да си играят на игнор??? И би ли ми отговорила къде е мястото на Патев, ако наистина се смята за родител - с детето или с Даскалка?
Жена, какво ти става, честно, не разбирам? newsm78
Защо непрекъснато задаваш един и същ въпрос, без да се опиташ поне да запомниш отговорите?
Да, отговорите, защото всички по няколко пъти отговорихме, като се опитвахме да перефразираме, дано останеш доволна.

Ще опитам отново- мястото на Муньо е там, където той реши, а не където реши форума, че трябва да е.
Ако Муньо се натресе в детската при мама, тя трябва да го издържа барабар с детето.
Някого дали го интересува като как ще стане тая работа и как ще се отрази на същото това дете, дето уж ви е в центъра на вниманието?
И тъй като, уж също, много ви интересува какво иска детето- то иска да живее с майка си, иска Даскалка да умре, че да се съберат родителите му. Това е изяснено още в първата тема.
Да, ама тя не го иска и поради тази причина, за вас какво иска детето, вече отпада като факт и се насочвате към "какво НЕ иска".
Ми, то не иска куп неща, не само Даскалка.

ПП. Един човек не се приема че "се смята за родител" само по голите изявления, а по това дали може да осигури на детето си нормален жизнен стандарт.
Мъжът не може, защото се е закопал с кредити заради боклука и вече 3 години Даски издържа и него, и детето.
Ти кажи, къде му е мястото и как може да си поеме родителските задължения.

# 2 863
  • София
  • Мнения: 10 488
Много хора са с кредити и пак си гледат семействата, Абсурт. Не това му е проблемът, а мързелът, вроденият мачизъм и не на последно място - селяндурщината. За мен той е най-злият герой в тази сага. Тънко-тънко (е, не и погледнато отстрани) играе по фините струни на Даскалка. Тя се оплита, вярвайки си, че е непоклатима и печена, той си бута да му е удобно. ГнЯс! А всъщност аз виждам една изнервена жена, с редица обсесии. Злото дете, простите роднини и МА. Лишена от емоции друг път. А детето не е важно за никого.
При собствено, биологично ваше, дете как бихте постъпили, ако се държи като гъз с вас? Питам за дете на десет години.

# 2 864
  • Мнения: 6 982
NumLock, детето мрази Даскалка и не иска да живее с нея. Единственият начин, който то знае да се бунтува, е деструктивният.
Скрит текст:
Преди тази омраза да бъде трансформирана поне в неутрални чувства, преди това дете да престане да се чувства като нежелан натрапник в нейната къща, не е реалистично да се очаква друго поведение. Тези неща няма как да се случат без положителна промяна в нейното отношение, което също е химера. Затова питам, защо продължава фарсът и не се постави директно на масата, че тя не иска да живее с детето.
А вариант да се работи с детето именно за това - да разбере, че деструктивното поведение е неприемливо, дори когато не харесваш някого? Ако утре намрази учителката си, защото го принуждава да учи и му прави забележки - тогава какво правим с деструктивното му поведение?
Опитвам се да кажа, че проблемът не е само в това, че то мрази Даскалка, а в това, че затвърждава за себе си крайно неприемливи модели за поведение, а няма кой да го коригира. Това за мен е много сериозно. Всички тук обаче са заети да обясняват колко е важно Даскалка да си ходи, за да бъде детенце щастливо.

Спирам дотук.
Абсолютно съм съгласна. Радвам се, че някой го написа.

Проблемите на детето са решими единствено чрез много работа с него, но тя трябва да идва от баща му, от специалисти и в никакъв случай от Даскалка именно, защото то е много настроено срещу нея.

Най-дорият вариант за него освен химерата да заживее с майка си, е да се работи над това то да осъзнае, че вече не е на 5-6 г, че да разиграва тантруми все едно е на 3 г в магазина и не му купуват яйце с играчка и че можеш да живееш ОК дори с човек, когото не харесваш стига да се спазват някакви граници помежду ви. Тя не очаква от него да домакинства и да прави нещо с нея, само да се държи културно и да не руши/агресира наоколо - това не са "изисквания", а санитарен минимум за съжителстване с друг човек.
Вие изхождате от позицията, че това дете не може по никакъв начин да си промени маниера на поведение и да бъде възпитано, а това не е вярно - точно сега, докато още е сравнително малко може да му се влияе.

Общи условия

Активация на акаунт