От кой матрак сте доволни? - Тема 8

  • 74 896
  • 755
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 14 079

Мнение не мога да дам, но харесах същия, но по-големия размер. Сложила съм го в количката, но чакам милото да премери стария матрак, че започнах да се съмнявам дали наистина беше 160/200 см. Joy

# 196
  • Мнения: 2 133
Здравейте, бързо трябва да избера матрак за детето , на 6 години. Така и не разбрах какъв е по-подходящ за деца - твърд или по-мек. Колебая се между тези 2:

Твърд https://jysk.bg/spalnya/matraci/matraci-s-pyana/gold/matrak-90x2 … strelki-wellpur-0

И Среден (който според мен си е мек)
https://jysk.bg/spalnya/matraci/matraci-s-pyana/gold/matrak-90x2 … old-f85-svetlosiv
Преди две седмици обзаведохме и нашето шестгодишно дете с матрак Комбо на Еконт.
Средно мек.
Много е доволен, спи като бебе.
Качеството, комфортът и продължителността на съня му видимо се промениха към положително.

# 197
  • Мнения: 68 647
Вече се отрича спането на твърд матрак при хора с проблеми в кръста и гърба. Аз лично същото казвам- имам проблеми с кръста, хич не ми е ок на твърдо. Потвърждавам.

Според мен правят твърди матраци не за друго, а заради гаранциите - да им издържат матраците на гаранцията и да не се слягат. То и след 50г няма да се слегне..този твърд тукмак 😆

Пробвах на isleep - cool comfort. Въпреки че се води от среден към твърд, изненадвящо за мен при сядане дупето потъва приятно. Чувства се като пружиниране въпреки че е само пяна.  Много приятен.

# 198
  • Мнения: 2 280
Благодаря за отговорите!
В крайна сметка за нас взех по един Gold F120, а за детето Gold F85 от Jysk. Ще дам отзиви след известно време.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте,
От известно време следя темата, защото и аз съм в търсене на матрак. За момента не сме ходили специално да пробваме, но в един мебелен магазин пробвахме няколко.
За нас решихме, че с прожини, не ни харесват. От всички 4 Stuck Out Tongue Winking Eye които пробвахме най ни хареса cool comfort на isleep.
Ако някой го има, ще съм благодарна за мнение след ползване дали сляга или потъва.

# 200
  • София
  • Мнения: 6 268
Вече се отрича спането на твърд матрак при хора с проблеми в кръста и гърба. Аз лично същото казвам- имам проблеми с кръста, хич не ми е ок на твърдо. Потвърждавам.

Според мен правят твърди матраци не за друго, а заради гаранциите - да им издържат матраците на гаранцията и да не се слягат. То и след 50г няма да се слегне..този твърд тукмак

Пробвах на isleep - cool comfort. Въпреки че се води от среден към твърд, изненадвящо за мен при сядане дупето потъва приятно. Чувства се като пружиниране въпреки че е само пяна.  Много приятен.

И аз съм с проблем в гърба и кръста и твърдият матрак за мен е рай.

Какво ви е мнението за матраците на Don Almohadon?

# 201
  • Мнения: 68 647
Зависи какво влагаш в понятието "твърд"...

# 202
  • София
  • Мнения: 6 268
Ми.. твърд. Сегашният ни е един Магнифлекс, доста стар вече, в интерес на истината, твърд, поставен върху плоскост, така че си е доста твърд, като седнеш и не потъваш хич. Екстра ни е. От това, което съм пробвала по магазините от средно-твърд нагоре ми харесват, ако клонят към мек не са моите.

# 203
  • Мнения: 19 296
Тези на Jysk съм ги пробвала в магазина и все едно лежиш на дървен нар.
Според мен за проблеми с кръста най-добре е твърдо ядро с някакви слоеве мемори или друга подобна пяна.

# 204
  • Мнения: 14 079
Добре, че не поръчах вчера матрак. Толкова години живея в заблуда, че спалнята ни е 160/200, а тя била 144/190! Сто пъти мерих (не повярвах на ММ Joy ), мигах невярващо, пак мерих... Преди час поръчах на Слипи, някой го беше показал по-напред, с покет пружини и мемори слой. Предполагам, че в понеделник ще се свържат с мен, за да уточним деня за доставка. Може и да се шокирах, че ми е по-малка спалнята, но пък съм 50 лв. напред от този факт. Joy

# 205
  • Мнения: 68 647
Ясно...не си купувала ти леглото. Разбрах....инак няма начин да не знаеш колко е матрака...😆😜

Има намаление на isleep ...черен петък до 1.12 доколкото виждам. Чудя се за коледа дали няма да има по-дебело намаление....ама не ми се вярва....

# 206
  • Мнения: 2 117
Тата, Космополитан 160/200 ми струваше 1087лв без черен петък, взех го 2018  средата на ноември някъде. Целогодишно имат по-добри оферти от тези 😉
Пп.тук го намирам на прилична цена
https://sleephouse.bg/product.php?id=2639
Без значение точно този модел, просто нямам друга отправна точка за марката.

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 22:41 от mimoza7710

# 207
  • Мнения: 68 647
По всички сайтове цената е една и съща. Като тази на сайта им.
Съмнавам се да правят по-големи намаления. Преди 2 седмици пак имаха 20% някои техни модели.

# 208
  • Мнения: 14 079
Тете, лично аз съм избирала спалнята, но както се казва - старост нерадост. Joy
Вчера се свърза с мен една много любезна жена. Заради многото поръчки, доставката вместо два работни дни, ще бъде до седем работни. Най-късно до следващия вторник трябва да ни го доставят. Казах на ММ, че ако матракът не ми помогне за болките в кръста, отивам на масажист. Wink

# 209
  • Мнения: 8
Поръчката ми от мьомакс пристигна и е време да споделя мнение.Леглото за 75лв е ужасно,чисто дърво без грам лак,пълно с чепове ,като даже на едното място се падна на видията и направо се отчупи чепа.Но за 75лв преглъщам.Подматрачната е унгарска ,чудесна изработка,материал,екстри/подсилени 5 ребра+повдигащи механизми и за караката и за главата.На може би най-добрата цена в България като цяло,понеже изчетох целият свят преди да купя.Арт. № 11111111803216 / 87615030001 за 103лв на промоция направо е без пари.
 Матрака Арт. № 11111111803124 / 04915010024 е латексов тяханта марка NADANA ,но е произведен от Екон и си го пише на гар.карта.Просто чудесен.Не е мек,не е твърд,комфорта е несравним с всякакви пяни/дунапрени и тем подобни измислици пък ако ще и мафнифлекс да са.Няма миризма !Интересното в случая е ,че цените на мьомакс за еконски матрак тяхно производство са по ниски от официалните цени на екон дори на промоция.Матрака е "Лукс" модел.Изпълнението на поръчката отне доста време,почти 2 месеца ,но това си е запазена марка на мьомакс Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт