Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 37 204
  • 747
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 10 576
Бела, благодаря ти, ще погледна и ще пиша.

# 301
  • Мнения: 2 132
Моята е посоченият модел.
От купуването и имам възможност да спирам програмата и да добавям “забравено”.
Змия, ти каза, че в края на миналата година си я купила, а Миле тази година чества 120 години - сигурна ли си, че моделът е същият? На самото чекмедже пише Series 120 - имаш ли този надпис?

# 302
  • София
  • Мнения: 11 984

Моята е посоченият модел.
От купуването и имам възможност да спирам програмата и да добавям “забравено”.
Змия, ти каза, че в края на миналата година си я купила, а Миле тази година чества 120 години - сигурна ли си, че моделът е същият? На самото чекмедже пише Series 120 - имаш ли този надпис?

Ще мога да отговоря, когато се прибера вкъщи.

# 303
  • Мнения: X
Повредата е точно тогава - дава грешка, когато започне да пълни вода през отвора за предпране.
Тази грешка от самото начало ли се е появявала?
Да не би да е спирала водата и да се е затлачил единия от клапаните?
Дебита "пада" и дебитомера не може да отчете достатъчно преминала вода за определено време и съответно се появята грешка. F63 ли е?
По спомен, на змия пералнята е MIELE WDB 030 WCS Classic Eco.

# 304
  • София
  • Мнения: 11 984
Ф10 е грешката. Не е спирала водата и входът и изходът на маркуча за чистата вода са чисти.

9 месеца си работи перфектно пералнята. На 9 септември късно вечерта се включи алармата за грешка.

Техникът, който дойде вкъщи, й прави някаква диагностика с компютър, който върза към пералнята. Слушаше и със слушалки.

Намери някаква изгоряла част. Подозира, че е изгоряла заради токов удар, въпреки че спомена, че машината си има някакви защити.

Довечера ще видя кой точно е моделът. Когато я купувах, бе най-простият модел.

# 305
  • Мнения: X
Техникът, който дойде вкъщи, й прави някаква диагностика с компютър, който върза към пералнята. Слушаше и със слушалки.

Намери някаква изгоряла част. Подозира, че е изгоряла заради токов удар, въпреки че спомена, че машината си има някакви защити.
Лошо. Повредите от токови удари не са гаранционни.
Напомняла съм винаги за активните защити на соно.

# 306
  • София
  • Мнения: 10 576
Бела, проверох обстойно, ама нямам такава опция. Ама аз и без това не я ползвам.

# 307
  • София
  • Мнения: 11 984
WDB030 WCS

Това е моделът. Техникът каза, че ремонтът е гаранционен.
Следващата седмица ще пиша отново какво е станало след следващото домашно посещение.

# 308
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Влязох за друга информация, но да споделя- от 2 години съм с LG FH2B8TD.
https://techmart.bg/product/details/10366/lang/1
Пере добре, тиха е но.... ако се върне бих си взела Самсунг, защото тази пералня:
- Няма 30 градуса
- Не намирам вариант/програма само центрофуга
Може пък аз нещо да бъркам, но ако някой има такава и е открил може ли да се пуска само центрофугиране ще бъда много благодарна.
Кой Самсунг? Оглеждам се за нова пералня, защото нашата започна да трака и стърже зловещо на моменти (13 годишно Горение), но държа да има само центрофуга, защото колкото и да е странно някои дрехи предпочитам да ги пера на ръка и после да ги центрофугирам. Също искам да е с разглобяем казан и да е под 1000 лева. Ще изчета и темата, но ако някой има впечатления от марка и модел, отговарящи на критериите ще съм благодарна да сподели.

# 309
  • Мнения: 11 594
Потърси с търсачката в темите за перални. Помня, че ВМ21 сравнително скоро (преди да се оттегли) беше обяснвал кои все още са с разглобяеми казани. Или просто му потърси мненията.

# 310
  • Варна
  • Мнения: 1 557
...

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 11:30 от Мъж с пушка

# 311
  • Мнения: 38
По спомен с разглобяем казан бяха Samsung,LG,beko,имаше и още май.Помня,че Bosch и gorenje не са с разглобяем казан,но са с хубави лагери...ако не се бъркам.Rolling Eyes

Страхотен съвет ти дадох,дано не те объркам Blush
Бош имат модели с разглобяеми казани, но не са всички. Трябва да се гледа за конкретния модел схемата с резервните части, за да се разбере. Такава има на немската версия на сайта им, май на английската също.

# 312
  • Мнения: 11 594
И Горение имат разглобяеми казани.

# 313
  • Варна
  • Мнения: 1 557
В такъв случай си редактирам поста да не подведа някой.

# 314
  • Мнения: 6 301
Пералнята ми Бош при пране нещо  потраква. Не е силно, но все едно казана почуква някъде. Иначе си пере и не ми е давала грешка някаква? Имате ли представа какво може да е?

Общи условия

Активация на акаунт