Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 36 915
  • 747
  •   1
Отговори
# 555
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 995
малко намаления на Миеле - https://www.tehnomix.bg/sale?proizvoditel=miele&utm_campaign … 2Fbroshura-4909-1

# 556
  • Мнения: 482
В никой случай Wihrlpool !!! Моята е на 4,5 г. и също се разбиха лагерите ,а не е била претоварвана,въпреки интензивното използване. За ремонт ми искат 110 лв , пералнята е купувана за 500 лв на промоция . Ще я изцедя до край и купувам някакъв Бош!

# 557
  • Мнения: 3 747
Бг Роза, според мен добре си се насочила към Боша, аз съм много доволна. Според мен сега на черния петък ще има добри цени.

И да кажа, че Пав липсва Sad ако четеш, пиши ни с твоите любими съвети, моля те ❤️

# 558
  • Мнения: 3
Здравейте Искам да ви питам кои марки перални са с нормална продължителност на циклите. Имам 2 перални, LG средно-висок клас i Samsung нисък клас. При LG прането на програма Mix или Cotton отнема около час и половина. При Samsung същото е 3 часа!! Освен това Samsung-а винаги вади дрехите недобре изплакнати винаги лепнат, сигурно в стремежа си да хаби малко вода хаби недостатъчно. Samsung-а съм го нарочила за изгонване и ще вземем нова пералня на нейно място на черния петък. въпроса е към коя марка да се насоча. Лошото е че такива подробности като дължина на програмите ги виждаш след като пералнята е вече инсталирана. Може ли да кажете как стои въпроса с това при различните марки : Electrolux, AEG, Bosch, Indesit. LG са ми фаворити

# 559
  • София
  • Мнения: 10 514
LG има функция за интензивно, което удължава прането на памук от час и 30 мин на 2 часа и 15 мин мисля беше. И не говоря за предпране.

Колко искаш да е времетраенето на прането?

# 560
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Тази има бутон за добавяне на вода към всяка програма https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … 846ln/729411#spec

# 561
  • Мнения: 40 307
Обикновено имат стандартни, разбирай дълги, програми, но те могат да се съкращават. При моето АЕГ има две степени на съкращаване. Аз си добавям и допълнително изплакване. И никога не ползвам "еко" програмата.

# 562
  • Мнения: 5 986
А кога е черният петък за домакинска техника. Ако в момента някой уред е на промоционална цена през черния петък същата цена ли се запазва или се прави още отстъпка от промоционалната цена. Може ли предварително да се провери каква марка и модел уреди ще бъдат намалени през черния петък. На онлайн промоциите прави ли се допълнително намаление през черния петък. И последен тъп, но важен за мен въпрос защото не съм наясно. Промоционалните цени при закупуване на уред в онлайн магазин крият ли риск уреда да е с някакъв дефект или транспортна повреда и ако се установи такъв има ли опция да се поиска друга бройка от уреда. Купуването на онлайн уред лишава ли ни от правото на допълнителен гаранционен срок, който е обявен за марката уреди при регистрация на покупката на сайта на производителя.

# 563
  • Мнения: 3
Аз мисля че над 2 часа е прекалено. според мен около час и половина трябва да е програмата за 5-6 кг пране. При този Samsung е брутално защото там няма кантар и дори 1кг пране пак ще го пере 3 часа
Скрит текст:
А кога е черният петък за домакинска техника. Ако в момента някой уред е на промоционална цена през черния петък същата цена ли се запазва или се прави още отстъпка от промоционалната цена. Може ли предварително да се провери каква марка и модел уреди ще бъдат намалени през черния петък. На онлайн промоциите прави ли се допълнително намаление през черния петък. И последен тъп, но важен за мен въпрос защото не съм наясно. Промоционалните цени при закупуване на уред в онлайн магазин крият ли риск уреда да е с някакъв дефект или транспортна повреда и ако се установи такъв има ли опция да се поиска друга бройка от уреда. Купуването на онлайн уред лишава ли ни от правото на допълнителен гаранционен срок, който е обявен за марката уреди при регистрация на покупката на сайта на производителя.
Здравей,

черния петък тази година е на 29ти ноември. Няма никаква гаранция кои модели ще са включени в промоцията, на деня трябва да се посетят сайтовете на главните магазини и да се види кой модел е изгоден. Обикновено за черния петък цената е много по добра от всяка друга предишна промоция. Грубо казано намалението е поне 30% от нормалната цена и може да стигне до 60%. Според мен 30-35% е реално намаление за черния петък за хубав модел пералня. Лично аз съм голям фен на ЕМАГ но проверявам и Техномаркет и Зора и Техмарт. При Технополис мисля че промоциите им са често фалшиви. Когато купиш нещо на черния петък то може да дойде с транспортен дефект, в този случай ако го върнеш ще загубиш промоцията. Все пак това е голяма рядкост, например от ЕМАГ нещата идват неразпечатани така че шанса да има транспортен дефект е малък. От физическите магазини нещата понякога идват отваряни - тоест на черния петък те си изпразват залежалата стока в склада. В този случай е на късмет може да няма проблем и ако е така просто си приемаш уреда и си го ползваш. Гаранцията е еднаква като на нормално купена стока - 2 години.  По въпроса за искане на замяна - не можеш, можеш само да върнеш стоката ако не ти харесва. Най добре е да си купиш от магазин на който вярваш - за мен това е ЕМАГ защото никога не са ми пращали нещо отваряно представено за ново.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 11:16 от AnMary

# 564
  • Мнения: 1 092
Моята пералня е някакъв Бош, купувана е преди 3 год.
Имам допълнителна функция water plus, която и до ден днешен не съм сигурна какво прави.
Със сигурност ми удължава времето на програмата, но ако някой знае ще съм благодарна да сподели.
Не съм имала нерви да пускам една и съща програма с еднакво количество пране, и не съм броила дали добавя изплакване, или просто пере с повече вода.
Ако е това дали и при изплакване количеството е повече?

# 565
  • София
  • Мнения: 10 514
Нямаш ли книжка, там трябва да е описано какво прави тази функция.

# 566
  • Мнения: 1 092
Загубена е някъде.
Явно е повече вода, но ми беше любопитно под каква форма.

# 567
  • Мнения: 40 307
Загубена е някъде.
Явно е повече вода, но ми беше любопитно под каква форма.

В такива случаи се пита чичко Гугъл:

Water plus*
Increased water level and additional rinse cycle, extended washing time. For areas with very soft water or to further improve the rinsing results.

# 568
  • Мнения: 3 747
Artemida, с Бош 6та серия каква програма ползваш за чаршафи и кърпи? Аз всичко пускам на памук на кратката програма за час и нещо. Само бебешките изпрах на allergy plus, но ми се ще да ползвам и други програми, чудя се просто как 😂

# 569
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Lana..,чаршафи(моите са ранфорс),хавлии на програма cottons,с Bosch WAT28460BY съм,пере добре,но максималните обороти на центруфугата са 1400,а на допълнителното изплакване-1200...само.Предишната ми пералня беше Bosch i-dos(висок клас)имаше 1600 оборота,които използвах всеки път на последното допълнително изплакване и програма за петна,а тази няма такива "екстри",и ми липсват...Но реших да не давам повече от 1000лв за електроуред...сега така.

Общи условия

Активация на акаунт