Неумението да си баща

  • 150 727
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Е, не бих я окачествила като курва. Другаде са й слабите места на нея.

# 151
  • Мнения: 2 515
Е, не бих я окачествила като курва. Другаде са й слабите места на нея.
В случая, мисля че това не е слабо място. Иначе Мускула щеше да си намери някоя друга, от онези, дето капят като круши. За нея е плюс да е.
Скрит текст:
Тя не такава, личи си. Иначе нямаше да се занимава в случая с детето. Би изритала и двамата, за да си гледа „бизнеса".

# 152
  • Мнения: 1 432
Шапка ви свалям 🤣 Ама как все заради мен се подмята, а не заради схемите на МА и половинката. Е, не може за всички световни беди да съм виновна аз.

Ако някой от родителите беше на място изобщо нямаше да се подмята. Най-жалкото е, че каквато и да е МА, докато беше детето с нея се е държал най-добре. Ако възнамерява да наказва всички ни доживот за това, че не е при нея няма да му се получи никъде.

# 153
  • Мнения: 14 830
Ами погледнато реално, Даски детето наистина го подмятат.
Сега аз не знам дали е само заради авторката. На бащата нищо не му пречи да си го взима  и да си го гледа когато почива, а не когато бабата изписка да се сети че има дете.
Предполагам, че все пак не е зает нон стоп 24/7
И друг съвет ще ти дам-не се навива постоянно с МА. МА това, ако МА онова.
Ако си дойде в България/което много ме съмнява/, добре. Ако не, забрави че ще си вземе детето. Няма да стане.

# 154
  • Мнения: 1 432
Именно. То хубаво го огракахте, че ми "робува", но дефакто като бачка за себе си винаги може да си направи графика така, че да излезе. Ако иска, разбира се.

# 155
  • Мнения: 11 567
Много сте прости и двамата с мъжа ти,  с едно дете да не се оправите.
Стига се жалва. Един дол дренки сте и двамата.

# 156
  • Мнения: 2 749
Даски, ти съвети ли търсиш с тия теми или просто искаш да си разказваш? Кажи кое е, за да знаем в каква насока да коментираме.

# 157
  • Мнения: 1 432
Джолева, малкият ще натисне, а тя ще го вземе заради парите. Не е до навиване, то и без това ще стане ясно скоро, ако изобщо пастрокът ще ходи някъде няма да чака да падне големият снях, я, ще изчака да мине отпускарският сезон и ще се чуе какво що.

# 158
  • Мнения: 6 930
Даски, ти съвети ли търсиш с тия теми или просто искаш да си разказваш? Кажи кое е, за да знаем в каква насока да коментираме.

И аз се интересувам

# 159
  • Мнения: 7 006
Абе я се осъзнайте кви простотии ръсите
..Детето е подмятано защото баща му е нефелен,а не щото Даски присъства в живота им.
Коя  да е мащеха,щеше да вдигне ръце и да поиска решение на въпроса,не знам що се правите на улави ?
Ма не била сметнала,не била предвидила,че тоя мъж върви пакет с детето.
Ако това дете не бе проблемно,едва ли щеше да има и проблем да бъде отглеждано от мащеха и баби.
Но то е такова.
И подмятането му из къщите е понеже бащата не е баща на място.
Тръгнал е да прави ново семейство,а не може да се грижи за това дето вече има,и не може да се справи с възпитанието на собствения си син..

Даски,ако той ти бе казал още в началото ,че детето има проблеми в поведението,щеше ли да инвестираш в бизнеса и семейството ви?
Важен ми е отговора на тоя въпрос!

# 160
  • Мнения: 1 432
Даски, ти съвети ли търсиш с тия теми или просто искаш да си разказваш? Кажи кое е, за да знаем в каква насока да коментираме.

Оля, то съвети трябва към половинката и МА, аз какво ..

Изпускам пара и информирам хората, следящи случая. Малко на риалити заприлича, но нещата са в движение, нормално е да има някаква активност. Като стоеше при бабите, както виждате, си мълчах, но затишието беше временно.

# 161
  • Paris, France
  • Мнения: 14 026
Шапка ви свалям 🤣 Ама как все заради мен се подмята, а не заради схемите на МА и половинката. Е, не може за всички световни беди да съм виновна аз.

Ако някой от родителите беше на място изобщо нямаше да се подмята. Най-жалкото е, че каквато и да е МА, докато беше детето с нея се е държал най-добре. Ако възнамерява да наказва всички ни доживот за това, че не е при нея няма да му се получи никъде.

Заради тебе го подмятат, да. Ти си инициирала вземането от бабата. Сега детето е върнато къде? Пак при бабата, от която сте го взели.

Как да няма да му се получи никъде наказанието? При вас се е получило идеално и е голям цирк. След цялото ти пенявене и губене на време при психолози и не знам каквози детето сега си прави това, което винаги е искало и правело - видео игри фейсбук, сложен от добрата, красива, лондонска мама. Мащехата е на тръни, не особено щастлива и засега не е оцвъкала някое бебе, та татко да трябва и за него да се грижи.

Като дете на разведени ти казвам - повечето от нас, след като свикнем с мисълта, че мама и татко няма да се съберат сме си щастливи там, където сме - при мама, татко, баба, дядо. Нямаме нищо против единият от родителите ни да не е непрекъснато до нас, може и двамата да ги няма. Много от нас предпочитаме ваканции в Лондон и Париж с много подаръци и заведения пред мама и тате заедно у дома, в банален провинциален живот като този у съседите. Е, добре е мащехите ни да са красиви, натокани, млади и женствени, а не дърти парцалеси с ръце на трактористи, примерно. Пастроците ги харесваме заможни и с хубави коли. Ако не ни харесате не ви щем. Доволни сме като нямате общи деца с наш родител. Така се чувства и въпросното дете, предполагам.

А перманентното изпускане на пара и ядовете в дългосрочен план съсипват здравето и даже връзката.

Нищо не се е променило, Даскалка и нищо няма да се промени.

Усещам как до следващото лято ще четем нови теми всяка седмица с поредното "развитие"

# 162
  • Мнения: 1 432
Абе я се осъзнайте кви простотии ръсите
..Детето е подмятано защото баща му е нефелен,а не щото Даски присъства в живота им.
Коя  да е мащеха,щеше да вдигне ръце и да поиска решение на въпроса,не знам що се правите на улави ?
Ма не била сметнала,не била предвидила,че тоя мъж върви пакет с детето.
Ако това дете не бе проблемно,едва ли щеше да има и проблем да бъде отглеждано от мащеха и баби.
Но то е такова.
И подмятането му из къщите е понеже бащата не е баща на място.
Тръгнал е да прави ново семейство,а не може да се грижи за това дето вече има,и не може да се справи с възпитанието на собствения си син..

Даски,ако той ти бе казал още в началото ,че детето има проблеми в поведението,щеше ли да инвестираш в бизнеса и семейството ви?
Важен ми е отговора на тоя въпрос!

Откъслечно. Аз го бях виждала преди да се съберем, на един уикенд семинар го взехме, но тогава го отдадох по-скоро на друго. Беше без майка си, при баба, с баща си за първи път прекарваше уикенд.  А всичко, което го има сега, го имаше и тогава. Просто не се оказа резултат от раздялата толкова колкото характер и разбиране за света, с които нямаше как да няма ядове защото аз по принцип не обичам хора от неговия типаж.

Но пак казвам, не се предполагаше, че ще  остава тук за постоянно, което нямаше как да не се отрази на решението ми. Нямаше мъжът ми да е нито е първият, нито последният с раздяла и детето да е при майка си.

Ако изобщо се беше споменало за опция за постоянно гледане от нас, нямаше да правя нищо докато не си уреди правата по съдебен ред. Аз не функционирам добре в такива неясни ситуации и категорично това щеше да ми е първото условие.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Даскалка нали разполагаш с пари, наеми специалисти и превъзпитай цялото село. Ще спечелят Нобелова награда, ако изкоренят манталитета.
Ти не искаш детето в дома си, а баща му как ще го възпитава, онлайн ?

# 164
  • Мнения: 14 830
А на мен ми е важно дали още ходят на психолог. Или защо са спрели.

Общи условия

Активация на акаунт