Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 711 493
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 11 550
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 923
Вярно, Пимпинела.

# 11 551
  • Мнения: 221
Благодаря за чудната тема! Много обичам да си спомням безгрижните години, когато слънчевата ми родна къща беше пълна. Много обичам и да разглеждам стари снимки, а тук има колкото искаш, разгледах  ги с голям интерес. Аз също пазя стари снимки и често ги разглеждам. Чрез тях се докосвам до онова време, когато любовта не е била показна и суетна, а скромна и истинска. Това са моите баба и дядо(по майчина линия) в началото на 40-те години.

# 11 552
  • Мнения: 9 262
Ехо, къде сте ?
Нещо ни е позаспала темата Wink
Един от първите Лаптопи Compaq LTE 386 - 1990г. !!

този актьор го разпознавате предполагам
 
ето и реклами на компОти
https://rarehistoricalphotos.com/vintage-computer-ads/?fbclid=Iw … NOJ_BgbeC5ydxPJ-M

# 11 553
  • Мнения: 9 469
Изглежда ми познат актьора,но не мога да се сетя?

Дизайнът на този лаптоп е в стил брутализъм. Не е моят.

# 11 554
  • Мнения: 10 899
Дизайна на лаптопа е индустриален. И в момента има лаптопи с подобен дизайн но със специфично приложение. Нищо и няма на формата на машинката Simple Smile

# 11 555
  • София
  • Мнения: 11 543
Много мил спомен ми изпратиха току що Joy . Не знам в кой клас съм била
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 29 сеп 2022, 08:29 от miamim

# 11 556
  • Мнения: 30 093
Много е сладко. Сега се сетих, че някъде в килера трябва да пазя лексикон от тийнгодините си.....трябва да го изровя някой ден.

# 11 557
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Хахах, "Како, у дома съм" Joy

# 11 558
  • София
  • Мнения: 11 543
Хахах, "Како, у дома съм" Joy
Ами да, какво му е Joy
Все пак не живеехме в една къща. Кака ми Диана не ми е сестра Grinning
И нямам никакъв спомен защо тя се е загрижила за моите тетрадки, все пак имах и родители.

# 11 559
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Защото ако бележката е у вас, тя няма как да види отговора без да дойде у вас. А като дойде, ще те види.

# 11 560
  • София
  • Мнения: 11 543
Бележката беше у тях, живеехме през 1 къща. Там живееше и баба ми и си спомням, че ходех да обядвам там след училище. Там ми я е оставила моята мила кака Диана Grinning, отговорила съм ѝ, и съм се прибрала вкъщи. Много странно ми се вижда към този момент, наистина Grinning От училище, при баба да ям нещо, после вкъщи за уроци да уча сама...

Последна редакция: ср, 28 сеп 2022, 22:01 от miamim

# 11 561
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Ахааа, ясно. Е, подробностите не бяха известни. Но иначе - да, комуникацията от онези години беше точно такава. И стационарният телефон. Много мило припомняне. Благодаря!

# 11 562
  • Мнения: 1 266


Виенското колело в столичния Западен парк.
Вчера се разходих по уж ремонтирания парк и се върнах в детството. Тази част от парка, където беше колелото и другите атракции, дори не е ремонтирана. Стоят основите на едни двуместни люлки лодки и основите на виенското колело. Все се чудя  защо не ги възтановиха. Парка беше уникален за времето си. До атракциите имаше ресторант.

# 11 563
  • Мнения: 18 858
Не напразно майтапиха, че режат лентички  само, на някаква пътечка, та и ремонтите са накъсали на парчета  и само отчитат .
 Сетила съм се за телефоните едно време, случваше се и то не рядко ,да се преплитат разговори, подслушваш някого , пък и теб сигурно подслушват като се преплетат ,сега няма такова нещо. Напредна. То и хубаво,  и смешно си има в миналото от днешна гледна точка.

# 11 564
  • Sofia
  • Мнения: 26 677
Люлките лодки там ми бяха любими 😍
Също и виенското колело,но на него като малка рядко съм се качвала,може би 1-2пъти 🤔 ,причините бяха,че горе много духало и съм щяла да настина 🤣 или да се развали и там да останем дълго...
Като по-голяма и вече ходеща без родители на такива места си наваксах пропуснатото на всякакви подобни атракции...

Общи условия

Активация на акаунт