Какво повече НЯМА да купя - 16

  • 88 278
  • 735
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 050
Нишестето в пудрата захар се използва за анти слепващ агент и го има в почти всяка пудра захар. Ако не е с нишесте, е със силициев диоксид, но във всяка има подобен агент. Иначе ще е една голяма, неразбиваема бучка.

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 26 389
Точно това щях и аз да напиша.
Понякога аз си правя пудра захар и бързо става твърда.
А нишестето е по-скъпо от захарта,която е 1лв/кг.Сега видях едно пакетче нишесте от 60гр,което го купих за 40ст.

# 212
  • София
  • Мнения: 5 139
Точно това щях и аз да напиша.
Понякога аз си правя пудра захар и бързо става твърда.
А нишестето е по-скъпо от захарта,която е 1лв/кг.Сега видях едно пакетче нишесте от 60гр,което го купих за 40ст.

Моя грешка значи, за което се извинявам! Не знаех и за слепването, просто и на мен ми се стори много странно на пръв поглед това с нишестето. Мерси за инфото!

# 213
  • Мнения: 9 776
Точно това щях и аз да напиша.
Понякога аз си правя пудра захар и бързо става твърда.
А нишестето е по-скъпо от захарта,която е 1лв/кг.Сега видях едно пакетче нишесте от 60гр,което го купих за 40ст.

Моя грешка значи, за което се извинявам! Не знаех и за слепването, просто и на мен ми се стори много странно на пръв поглед това с нишестето. Мерси за инфото!

А за доматеното пюре какво е обяснението? Някой знае ли?

# 214
  • Мнения: 17 987
Този шампоан,ужасно ми я сплеска и спласти косата,не може да се среши,а и няма отмиване Angry


Това от най- новата серия ли е?  Не ми е познат, а ги харесвам по принцип

# 215
  • Sofia
  • Мнения: 26 389
Не знам.Предишният беше за лесно разресване и много бях доволна.Този като го купих не обърнах внимание за какво е,мислих че е като първият.Оказа се,че бил за "хвърчаща"коса,но така я омазни и спласти,че гребен не можеше да влезне...

# 216
  • София
  • Мнения: 5 139
Точно това щях и аз да напиша.
Понякога аз си правя пудра захар и бързо става твърда.
А нишестето е по-скъпо от захарта,която е 1лв/кг.Сега видях едно пакетче нишесте от 60гр,което го купих за 40ст.

Моя грешка значи, за което се извинявам! Не знаех и за слепването, просто и на мен ми се стори много странно на пръв поглед това с нишестето. Мерси за инфото!

А за доматеното пюре какво е обяснението? Някой знае ли?

Най-вероятно за сгъстяване. Аз като оплескам някой сос и слагам нишесте да не седи на супа...

# 217
  • Мнения: 408
Червеният пипер на същата фирма е ужасен,изобщо няма цвят,все едно не съм слагала в ястията.
Не съм съгласна, аз само такъв ползвам с години.
Относно шарените соли и аз предпочитам трапезна чубрица, по-мека е.

Подправки и ядки вече не купувам от пазарите, откакто щях да пукна от едни уж домашни фъстъци. Естествено леличките и бабичките са много убедителни, но много често по пазарите се избутва и стока, която не е минала съответните здравни контроли. Не че такава не може да има и в магазините, но мисля, че рискът е по-разумен.

Не си купувам повече цветя от БауМакс, Лидл, Кауфланд. Не знам не съм имала късмет ли или какво, но купените оттам просто не се развиват. Купувала съм и шефлера, антуриуми, замиокулкас и други, стоят си като запъртъчета. Затова вече само от цветарски магазини си купувам, такива проблеми не съм имала.

Бульони на кубчета от споменатите по-напред в темата също не купувам. Спрях да купувам бульони, просто няма хубави или аз не намирам..

# 218
  • София
  • Мнения: 1 434
Нишестето, се купува на едро за около 0.90 ст./кг. Цена за тон в БГ от прекупвач. Ако си по-голям производител и купуваш директно, ще излезне по-евтино, но не много.

# 219
  • София
  • Мнения: 30 142
.....

Бульони на кубчета от споменатите по-напред в темата също не купувам. Спрях да купувам бульони, просто няма хубави или аз не намирам..
И аз отдавна не купувам бульони, Пикантина и подобните им.


Честно казано не знам какво да купувам вече. Освен да се местим на село и да запретваме ръкави. Laughing

# 220
  • София
  • Мнения: 5 139
.....

Бульони на кубчета от споменатите по-напред в темата също не купувам. Спрях да купувам бульони, просто няма хубави или аз не намирам..
И аз отдавна не купувам бульони, Пикантина и подобните им.


Честно казано не знам какво да купувам вече. Освен да се местим на село и да запретваме ръкави. Laughing

Тук слагам и Маги чашите супа. Ясно е, че са пълни със същия един тон сол и химия, но откакто смениха опаковката и тя стига едвам за половин чашка, за да не стане на вода със сол, тотално не ги пипам. А ми бяха удобни за работа понякога...

# 221
  • Мнения: 10 382
Аз купувам някакви бульончета, защото има ястия, които стават много по-добри с тях. Например, когато готвя ориз, винаги слагам по 1/3 от кубчето. Или в каймата за мусака - също по 1/3. Общо-взето една кутийка ми стига за половин година. Не смятам, че злоупотребявам.

# 222
  • Мнения: X
Купувам и съм доволна от тази подправка от Лидл. Бульончетата Маги и Кнор сякаш не са същите като преди. Преди бяха с по-наситен и по-истинки вкус.
Скрит текст:

По темата: Няма да купя повече душгел Жая (Ziaja) с аромат на какао. Като се измия не мириша на какао и усещането на кожата ми е като да съм се изкъпала със сапун - изсушава я. За сравнение след къпане с душгела с какао на Палмолив, кожата ми е мекичка и ухая на вкусно, на шоколад.

# 223
  • Мнения: 10 064
Бульончетата Маги и Кнор сякаш не са същите като преди. Преди бяха с по-наситен и по-истинки вкус.
Мисля, че не бъркаш - същото установих и от две години ги зарязах.
Преди само една трета от кубчето придаваше приятен вкус, а сега и цялото едва се усеща.

# 224
  • софия
  • Мнения: 2 463
аз си правя миксове от сушени зеленчуци и подправки, заместват всякакви 'бульончета'

Общи условия

Активация на акаунт