Празен фоликул и овулация

  • 3 569
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 298
Здравей, на мен днес ми е 30ти ден закъснение, аз също правих тестове, но само отрицателни, предната седмица( 25 ден) бях на гинеколог тя не видя бременност, изписа ми дуфастон за предизвикване на цикъла,изчаках няколко дни преди да започна да го пия защото усещам придръпване в яйчниците, надявах се да ми дойде и без него, но ето че утре го почвам. Когато попитах гинеколога защо ми закъснява отговора беше ами ти нямаш овулация и това е причината, това че нямам овулация не ми е доказано по абсолютно никакъв начин само това ми се повтаря при всяко закъснение. Ти при кого ходи за второто мнение?

# 16
  • Мнения: 14
Второто мнение беше от генеколожка в Токуда (д-р Велева).
Иначе ако те следят редовно само тогава могат да кажат, че не си имала овулация. Аз мисля да ходя в окръжна при доктор Дачева. Чувала съм от приятелки, че е много добър специалист.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Второто мнение беше от генеколожка в Токуда (д-р Велева).
Иначе ако те следят редовно само тогава могат да кажат, че не си имала овулация. Аз мисля да ходя в окръжна при доктор Дачева. Чувала съм от приятелки, че е много добър специалист.
Аз от Велева не останах доволна .... миналата година ме прати директно за ДЯ , а година по-късно все още си имам овулация и цикъл. Въпрос на избор!

# 18
  • Мнения: 14
Еми явно, че ще трябва да се ходи на трети генеколог. Но утре ще направя пак един тест за бременност... надеждата умира последна Wink

# 19
  • Мнения: 134
Здравейте момичета,

Да попитам нещо, което не е съвсем в контекста по-горе.
Според вас тестовете за овулация, които са за многократна употреба /със слюнка/, надеждни ли са?
Някоя ползвала ли е? Или препоръчвате класическите тестове?

# 20
  • София
  • Мнения: 7 645
не са надеждни

# 21
  • Мнения: 134
Благодаря за отговора.
Аз съм с висок LH поради поликостоза. Притеснява ме дали това може да повлияе на резултата.... защото, това което съм чела за тестовете, които са класическите летички, е че те измерват точно нивото на LH.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 645
колко е висок ЛХ?
Пробвали ли сте с лентичките?
Аз също съм с поликистоза, имала съм почти положителни много пъти, когато ЛХ ми е бил висок, без да имам овулация. Но когато наистина съм имала фоликул голям, тестовете са били супер положителни, тоест тестовата линия е била в пъти по-наситена от контролната. Тогава съм сигурна, че имам фоликул.
Отделен е въпроса дали се пука, при мен май се доказа че не ми се пукат и овулация така или иначе нямам. Но работата на тестовете е да отчетат пика на ЛХ, който го има при мен и не доказват че овулация 100% има.
Теста със слюнката прави същото, но е много ненадежден защото слюнката може да е различна и поради други причини, а отчитането му е трудно ако не сте класически случай.

Най-добре е поне 2-3 цикъла да се следят с ленти и прегледи, за да се докаже че лентите са точни при вас.
Аз лично проследих над 3 овулации (имам много рядко голям фоликул), понякога уж доказвахме че се е спукал фоликула с преглед както и с изследване на прогестерон 7 дни след деня на овулацията.

# 23
  • Мнения: 134
Ясно, купувам лентите и действам. Сега не целим забременяване, просто аз искам да разбера имам ли такова чудо като овулация или не. Имам усещането, че не!
2 пъти съм си изследвала лх. Првият път беше 18, многооо по-високо от ФСХ на 3-ти ден лт цикъла. След това мерих на 11-ти ден от същия цикъл, беше паднал на 11. Не взимам никакви хапчета.
Следващия път, който беше поне 6 мсеца след първото изследване беше по-нисък, почти равен с ФСХ отново на 3-ти ден от цикъла, но трябва да ровя в изледванията, за да дам точни данни. Сега на следващ цикъл пак ще се изследвам и проверявам с ово тестове, за да видя какво се случва...но като цяло съм скептична. Цикълът ми е дълъг, 40 дни, понякога 30....но като цяло средно годишно имам 9 цикъла.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 642
Както и Брайда каза, това че ще имаш положителен тест за овулация изобщо не означава, че тя се случва.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 645
Хормоните на 3 ден трябва да са обосновани с преглед.
Високото лх - 18 сигурно се е дължало на киста.
Проследи в един цикъл с ленти щом си си го навила, ама да знаеш че 1 кутийка няма да ти стигне.
Късмет

# 26
  • Мнения: 134
Хормоните на 3 ден трябва да са обосновани с преглед.
Високото лх - 18 сигурно се е дължало на киста.
Проследи в един цикъл с ленти щом си си го навила, ама да знаеш че 1 кутийка няма да ти стигне.
Късмет

Да, ще го проследя и с преглед и ленти и изследвания на 3-ти ден. Решила съм да разнищя този въпрос докрай Grin

Гинекологът ми обясни, че дори да не целим бебе сега е хубаво да се опитаме да проследим има ли - няма ли овулация и ако няма да я стимулираме, защото не ставало лесно.

Сдобих се с 25 ленти и само чакам моментът да ги използвам. Nerd

# 27
  • София
  • Мнения: 7 645
Стимулирайте ако няма само ако искате бебе и само сед направени следните неща:
- спермограма на мъжа ти
- цветна снимка на тръбите
- изследвания и на двамата за хламидии, уреаплазма и микоплазма
- щитовидна жлеза
- пролактин

Това е минимума преди стимулация. Ако нещо от тях не е ок, стимулацията ще е напразна, а тя само изтощава резерва.
Стимулация не се прави ако не искате бебе

# 28
  • Мнения: 298
Стимулирайте ако няма само ако искате бебе и само сед направени следните неща:
- спермограма на мъжа ти
- цветна снимка на тръбите
- изследвания и на двамата за хламидии, уреаплазма и микоплазма
- щитовидна жлеза
- пролактин

Това е минимума преди стимулация. Ако нещо от тях не е ок, стимулацията ще е напразна, а тя само изтощава резерва.
Стимулация не се прави ако не искате бебе
Мен също искат да ми правят стимулация защото правим опити и не става(на 26г сме и двамата),но тези изследвания
-уреаплазма и микоплазма
- щитовидна жлеза
- пролактин
въобще не са ми ги правили, не ми и предлагат да ги направим, също така само един ден(14ти)в един месец сме следили овулацията и това беше достатъчно за Аг да заключи че трябва да ме стимулира и да правим инсеминация, за мен това е много несериозно,за това сега сме решили да отидем и да си ги направим и тези изследвания и да се насочим към друг специалист.

# 29
  • Мнения: 134
Brayda, да може би си права. Иначе от изборените:
 - спермограма на мъжа ти - нямаме, но мисля, че ще е OK...но ще направим като решим, че ще действаме за бебе
- цветна снимка на тръбите - не съм правила и много ме е страх от това, изглежда брутално гадно
- изследвания и на двамата за хламидии, уреаплазма и микоплазма - за всичките сме правили ДНК тест, отрицателен.
- щитовидна жлеза - Ок е
- пролактин - на границата, винаги е 400 - 450. Изследван е поне 5-6 пъти

ПС. Имам висок антимюлеров хормон. Преди 2 години го изследвах, беше 9,3 при референтна 6,3

Отделно имам инсулинова резистентност, лека форма, както се изразява ендокринолога. Лекарства не приемам, само диета.
Отделно в миналото имам среща с хламидия
Тези факти много ме притесняват честно казано

Общи условия

Активация на акаунт