Фентъзи и фантастика – тема 18

  • 17 963
  • 704
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 604
Здравейте, струва ми се подходящо точно в тази тема да ви представя новия си роман - "Изпитанието на Розара", фентъзи трилър. Надявам се да се хареса на феновете на жанра сред вас. Издава "Парадокс", можете да я намерите по книжарниците, повече информация на специалния сайт: https://izpitanietonarozara.com



Гледайки последните обсъждани из темата заглавия, мисля че ще ви допадне (казвам го с най-добро чувство).

Анотация:
Младата Розара е неопитна, незряла и изпълнена с решимост. Изпратена е в малкия град Дитрум, за да разреши проблем от магическо естество. Ако се провали, ще бъде прокудена от Кръга на лунната светлина и връзката й с магията ще бъде прекъсната.
Изпитанието, за което се е готвила, се превръща в начало на безмилостно преследване, в което някои се борят за власт, а други за оцеляването си. Розара е въвлечена в приключение, в което магическата й дарба не е достатъчна, за да спаси света си. Ще се нуждае от цялата си съобразителност и от помощта на верни приятели. Предателства, кръв, приятелства и една нова любов бележат пътя й.
Вълнуващ фентъзи трилър, в който най-опасните чудовища са не кръвожадните създания, призовани със заклинания, а хората.
Знаеш ли Никола, огледай условията за публикуване на завършени или в процес книги на литнет. Гледам някои от авторите там са си събрали значителна читателска и фенска маса, а най-успешните продават книги в значителни количества. Simple Smile

# 346
  • София
  • Мнения: 3 833
Нещо не мога да си намеря довършено фентъзи, което не е от 200 тома.
Колкото и да е интересен светът в книгата, безкрайните продължения ми омръзват Sad.
Трилогията на Джей Кристоф “ Нивганощ”, ако не си чела ти я препоръчвам. Декември излезе третата книга.

Аз сега си я чета и се кефя като циганче пред баничарница. Определено съм впечатлена засега от поредицата.

# 347
  • Мнения: 5 741

Аз сега си я чета и се кефя като циганче пред баничарница. Определено съм впечатлена засега от поредицата.
Решила съм да си припомня първите две книги преди да започна третата. Историята я помня, но за да съм сигурна, че не пропускам нещо. Много е добър автора, той и Абъркромби, засега за мен са най- добри от новата вълна фентъзи автори. Чудих се между “ Ордена на асасините” и “Гриша”. Предпочетох Лий Бардуго, заради по- малкото на брой книги. Първата не беше лоша, но втората се оказа зле. Засега я оставих да отпочине.

# 348
  • Мнения: 47 981
Лий бардуго е разочарование за мен. Тийн,дори и за тийн е зле.
Ще пробвам Нивганощ.
Изгледах Клетка за птици с домочадието. Не е лош. Те го приеха като екшън със Сандра Бълок, а аз се абстрахирах от книгата. Не бих гледала отново, за един път ставаше. Финала беше бая сладникав...ама нейсе...

# 349
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
След първата книгите на Бардуго ми дойдоха инфантилни, но девойките в класовете ми много ги кльопаха, та се насилих и аз, да не изоставам. Laughing

Нещо ми умря таблетът, на който свалях книги (врътна десетака и нищо не успявам да сваля, а има свободно място на картата), та въртя стари и хартиени. На киндъл върви работата...

# 350
  • Мнения: 5 741
След първата книгите на Бардуго ми дойдоха инфантилни, но девойките в класовете ми много ги кльопаха, та се насилих и аз, да не изоставам. Laughing
Инфантилни, та дрънка. В първата книга по се ядваха нещата, но втората е такова клише.

# 351
  • Мнения: 18 442
На Бардуго следващата поредица е доста по-добра. Не ми беше инфантилна, даже е доста мрачна. Пак е свързана с Гриша, но остава някак в периферията.

# 352
  • България
  • Мнения: 6 209
И аз съм на инфантилно произведение:
"Ридание" от Маги Стийвотър.
Като са написали, че е фентъзи, ок, ще чета, но е много лигаво Laughing.

# 353
  • Мнения: 5 741
Чете ми се нещо брутално, ама какво да е то? От няколко дни заглеждам “ Крал на пепелища” на Фийст, но кой знае кога ще излят другите книги.

# 354
  • Мнения: 704
И аз съм на инфантилно произведение:
"Ридание" от Маги Стийвотър.
Като са написали, че е фентъзи, ок, ще чета, но е много лигаво Laughing.

А втората част "Балада" е дори по- инфантилна. Другата й поредица за вълците е една идея по-добра, става за убиване на време, но не е кой знае какво.

# 355
  • Мнения: 47 981
Ужасна е Маги Joy

# 356
  • София
  • Мнения: 3 833

Аз сега си я чета и се кефя като циганче пред баничарница. Определено съм впечатлена засега от поредицата.
Решила съм да си припомня първите две книги преди да започна третата. Историята я помня, но за да съм сигурна, че не пропускам нещо. Много е добър автора, той и Абъркромби, засега за мен са най- добри от новата вълна фентъзи автори. Чудих се между “ Ордена на асасините” и “Гриша”. Предпочетох Лий Бардуго, заради по- малкото на брой книги. Първата не беше лоша, но втората се оказа зле. Засега я оставих да отпочине.

Аз ги ударих пак набързо преди да излезе последната. Ужасно съм впечатлена. Последните месеци си удрям само някакви дъвки, които не са изобщо фентъзи, че не мога да се реша какво да чета. И като я видях на работа "Мраколуние" борбата ми приключи. Сега си чета бавно и с кеф, без да се опитам да я погълна. Много ми харесва стилът на автора, героите, как върти историята. Засега съм много доволна от поредицата и начинът, по който е развита. С Абъркромби още не сме се срещали Simple Smile

# 357
  • Мнения: 5 741
Аз да си призная още не съм чела “ Колелото на времето”. Все няма подходящо време да започна такава дълга поредица. Малко съжалявам, че не я почнах по Коледа, от тогава до днес съм в отпуск, но имах други книги и пак не и дойде времето.

# 358
  • България
  • Мнения: 6 209
И аз съм на инфантилно произведение:
"Ридание" от Маги Стийвотър.
Като са написали, че е фентъзи, ок, ще чета, но е много лигаво Laughing.

А втората част "Балада" е дори по- инфантилна. Другата й поредица за вълците е една идея по-добра, става за убиване на време, но не е кой знае какво.
ЕЕЕЕ, убихте всичко детско в мен. Надявах се да задобрее във втората книга Joy.

# 359
  • Майничка
  • Мнения: 12 582

Щом 14 годишни я подминават... смятай. Иначе "вълчата" се котира още.

Общи условия

Активация на акаунт