Нашите орхидеи – тема 27

  • 29 172
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6 388
Според мен е нападение от трипси.

# 481
  • Мнения: X
Никъде другаде по растението не се наблюдават такива следи. Само по долните листа на цветовете. Не си личи много от снимката, но е точно като изгнило.

# 482
  • Варна
  • Мнения: 1 951
_re_ge, Impala, ясно и полезно, както винаги. Благодаря ви! Hug
Оставям го моя розовелко засега на южната тераса, че източната се налага да я отварям заради прането Flushed и се страхувам за пъпките му. Дано му хареса - през нощта си е достатъчно студено, а денем слънцето го грее от обяд нататък....

peneva_a много неприятна ситуация....   Като знам колко грижи полагаш и как хубаво вървяха досега всичките....Да не би някой да ходи да полива, мислейки, че ти прави услуга?....

fallon_fallon да не би при транспорта да е наранена? Щом е нова...

# 483
  • Мнения: 13 806
Никъде другаде по растението не се наблюдават такива следи. Само по долните листа на цветовете. Не си личи много от снимката, но е точно като изгнило.
. Може ли по фокусирана снимка на петната.

# 484
  • Мнения: 642
Моля опитните да помагат. Какво е това според вас?

От почти две години е при мен и още няма цвят. Лятото е на терасата на открито, зимата вътре. Това лято се сдоби с охльовчета и се наложи смяна накорите и обработка с препарати. Време  е за цвят , или поне така се надявам.

# 485
  • Мнения: 8 076
Уж нямам вече извънредно поливащи... ама де да ги знам... Миналата сряда сутрин си заварих прозореца широко отворен (-60 беше в 8:15, добре че идвам рано...), де да знам кой какво творчество проявява когато ме няма Head Band Уж всички са предупредени да не пипат!

Вкъщи пък сега заради парното листата подсъхват/сгърчват се, та почнах да ги пръскам през 3-4 дни, не смея да поливам по-често от на 10-15 дни... то и време нямам де. Гледам, че на новите поизмръзнали, които си взех, карат нови коренчета, сами си паднаха измръзлите листа. Да видим с тях докъде ще се докараме Simple Smile

# 486
  • Мнения: X
Когато я пратиха нистина беше много студено и се чудя дали не е била полята и от ниските температури да е тръгнало нещо.
Ето още снимки, дано се вижда по-добре.




Някой може ли да предположи какъв вид е точно?  Някакъв хибрид на лаелия трябва да е, но не мога да я намеря. 🤔



Mimito_75, това е нов растеж според мен. Пъпките излизат от листото и не изглеждат точно по този начин.

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 15:20 от Анонимен

# 487
  • Мнения: 642
Ох, така ми с еиска да видя домашен цвят... Но какво да се прави, трябва да съм търпелива.
Благодаря fallon_fallon!

# 488
  • София
  • Мнения: 771
Mimito_75, сори, но това категорично не е цвят

# 489
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Mimito_75  ново растение е, не е цвят.




Предполагаемото име е под снимката.

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 16:42 от Angela61

# 490
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Heart Eyes Ох, много харесвам тези саксии. Някой виждал ли е някъде да се предлагат? Само онлайн съм виждала, но не смея да викам - нали са керамични, да не получа купчинка парчета .... за дренаж

# 491
  • Мнения: 8 076
В Бриколаж имаше, но съм ги виждала лятото и есента... сега всичко е подредено с коледни звезди и украси Simple Smile не знам в кое кьоше са ги заврели...

# 492
  • Мнения: 13 806
Fallon
Това не е ботритис . Подкрепям мнението че е вредител.

Вещица
В ФБ групата имаме един юноша който прави подобна керамика с дупки, но без крачета.  Керамиката Му беше бяла май май. Не му помня името обаче.

# 493
  • Мнения: X
Ще я третирам значи.
Какво предлагате? Моспилан и Нуреле?

# 494
  • Мнения: 13 806
Ще я третирам значи.
Какво предлагате? Моспилан и Нуреле?

. В библиотеката имаме файл,  на вредители, трипси .Вътре има обяснено.

Общи условия

Активация на акаунт