Съвет за приятелка

  • 9 985
  • 334
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 28 560
Тук пише:
Скрит текст:
Благодаря на всички включили се, ще дам още малко подробности.
Тя освен мен, други приятели няма и реално, ако не е с него или с мен си стои вкъщи,
Скрит текст:
което явно не и е ок. Аз също съм и казвала, че прекалено драматизира понякога, но и държането на момчето не е много добре. Аз връзка отдавна не съм имала, та не мога да съм и много полезна в тази насока. Grinning Не знам, може би и аз като нея бих искала повече внимание, явно са прекалено различни като характери. А колкото до секса, правят всеки път, когато са заедно, тоест 3,4 пъти в седмицата. Не мисля, че е само за секс, по негови думи тя е първата, която преспива у тях и я запознава с негови приятели, може би трябва да поизчака, може и с времето да се оправят нещата, от скоро все пак са уж заедно.

# 91
  • INFJ
  • Мнения: 9 353
И това означава, че няма интереси и занимания? Знаеш ли колко интереси и занимания могат да се извършват от вкъщи? Мога да те затрупам.
Избрала си е човек, който няма нищо общо с нейните разбирания за връзка и живот. Има и мъже като нея, да си търси такъв.

# 92
  • Мнения: 6 166
Така, момичето да си намери занимания, хобита и приятелки. И да поработи малко над себе си иначе и на 33 и на 43 все емоционални инвалиди без предишни връзки ще харесва и това, което й се случва сега ще се случва отново и отново само че с друг муньо.

Ергенчето, дори и да се уклоняват манипулативно нещата против него, е на 27 години без факти за капацитет да обича, да се обвързва или да е гадже. Естествено, че ще иска да си е 2-3-5 дена в седмицата ергенче. Така ще има достатъчно врее да си завърти някоя друга за да може  и на нея да й замазва очите с красиви приказки.

Естествено, че като са заедно той ще се държи прекрасно. Това му е зарибяването - слуша внимателно какво си мечтае малката принцеска и се прави на чаровния принц. След като още на 3тия месец се уморява от ролята на примерно гадже, това трябва да говори много на приятелката. Той се прави на каквото трябва и си получава секса, а тя си мисли, че са във връзка и брои дните до следващия месечен юбилей.

Има една книга Да, ама не. Да вземе да я прочете приятелката ти, веримлион и да отреже всякакъв контакт с тази утрепка, без предупреждение и без обяснения. Това е единствения начин да си спаси психиката приятелката ти. Аако приятелката ти иска връзка, да си потърси някой, който е способен на такава. За мен и на 20 да си нямал любов и гадже е вече червена лампичка, а да си никой за никой на 27 е вече червен флаг.

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 17:28 от Елфичка

# 93
  • Мнения: X
И това означава, че няма интереси и занимания? Знаеш ли колко интереси и занимания могат да се извършват от вкъщи? Мога да те затрупам.
Избрала си е човек, който няма нищо общо с нейните разбирания за връзка и живот. Има и мъже като нея, да си търси такъв.
Аз знам и точно това ме притеснява, че не виждам личност със занимяния, а придатък с дива нужда друг да го себедокаже. Дори авторката пише, че не може вечно да е на разположение на приятелката. Брррр съм от такива.

# 94
  • Мнения: X
Естествено, че ще иска да си е 2-3-5 дена в седмицата ергенче. Така ще има достатъчно врее да си завърти някоя друга за да може  и на нея да й замазва очите с красиви приказки.

По принцип мъжете имат много хобита и интереси, аз дори и като ергенче пак едвам смогвам да свърша всичко, което искам.
Работа цял ден понеделник-петък
три дни вечер спортувам
една вечер излизам на кафе/барове/ивенти
една вечер имам социални занимания по един проект
една вечер съм на курс
остават уикендите, единият от които си отспивам, пазарувам, домакинствам и задачки
другия го ползвам да мръдна извън София или се срещам с приятели
Виртуалните си изяви съм ги оставил за 2 форума, следя 1 сериал за приспиване, чета 1 книга по 1-2 часа на седмица и горе-долу още толкова за гейминг уикенда. Имам още 4 хобита, до които изобщо не мога да се добера от месеци, ако се отдам на интересите си определено ще трябва да напусна работа. Добре че са празниците и отпуските като цяло.
Аз нямам къде да я наместя въпросната мацка за 4-5 дни в седмицата със сигурност, освен ако не живеем заедно или тотално не игнорирам себе си. Всъщност бих могъл само временно, после като се залепи ще й кажа същото както и момчето от темата.

# 95
  • INFJ
  • Мнения: 9 353
Ако няма никакви интереси и хобита и само чрез другите се чувства добре, значи вече говорим за сериозен проблем и при нея.
Но моята идея беше, че дори да има занимания и хобита, те по никакъв начин не заместват нуждата от интимна близост. Ако тя има нужда от една-две близки приятелки и мъж, който е по-емоционален и ориентиран към връзката и дома, в това няма нищо лошо. Просто го иска от грешния човек.
И пак казвам, нека да помисли и защо е привлечена от човек, който никога няма да й даде това, от което има нужда.

# 96
  • Мнения: 18 298
Може би момичето има някаква представа, че е редно да бъдат непрекъснато заедно, иначе не е любов. Simple Smile След време ще стигне до други изводи.

# 97
  • Мнения: X
Абсолютно. И все пак не съм съгласна, че момъкът е манипулативен, неглижиращ и безотговорен. Осигурява й липсващата й компания, прекарва време с нея, търпи нейното иди ми-дойди ми поведение. Балансът в тази връзка не се губи от него, а от нея.

# 98
  • Мнения: 174
Когато аз бях ерген, времето ми беше като на братан - 100% заето с активностти - образование, спорт, социални, работа и т.н. Сегашната ми приятелка, с която сме вече 11г, първите 2-3 години само идваше за секс и да си говорим малко. Даже това с говоренето почна да се случва някъде на втората година. От тия обсебващите съм се пазил много - в резултат на това и до ден днешен имам партньор с който си имаме 100% доверие, никой не се мръщи на другия, като излиза с приятели или го няма 1-2 седмици заради пътешествие/командировка. Тя си ходи на море с приятелки, аз си ходя на планини с мой хора. Като се приберем се обичаме и тъй.

# 99
  • INFJ
  • Мнения: 9 353
Абе и да създаваш едни впечатления, а после истината да се оказва друга, никак не е нормално поведение или такова на неманипулативен човек. Не мога да се съглася, че е невинен.

# 100
  • Мнения: X
Абе и да създаваш едни впечатления, а после истината да се оказва друга, никак не е нормално поведение или такова на неманипулативен човек.
Не видях такова нещо. По-скоро ми прилича на много кофти комуникация, гарнирана със скандал.

# 101
  • Мнения: 5 300
Когато аз бях ерген, времето ми беше като на братан - 100% заето с активностти - образование, спорт, социални, работа и т.н. Сегашната ми приятелка, с която сме вече 11г, първите 2-3 години само идваше за секс и да си говорим малко. Даже това с говоренето почна да се случва някъде на втората година. От тия обсебващите съм се пазил много - в резултат на това и до ден днешен имам партньор с който си имаме 100% доверие, никой не се мръщи на другия, като излиза с приятели или го няма 1-2 седмици заради пътешествие/командировка. Тя си ходи на море с приятелки, аз си ходя на планини с мой хора. Като се приберем се обичаме и тъй.
Ами щом все още я наричаш приятелка след 11 години заедно, айде 9,ако махнем 2-те, в които е било секс, аз не виждам разлика, явно още го даваш ерген.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Независимо от натоварения режим, нощем могат да се отделят няколко любовни мига (часа) на гаджето. Не сте попаднали на подходяща, атрактивна жена, която ще ви преобърне тотално режима, но хаоса ще е нирвана.Grinning
Bratan, едно бебе ти е нужно и си в Матрицата . Sunglasses

# 103
  • Мнения: 2 694
Естествено, че ще иска да си е 2-3-5 дена в седмицата ергенче. Така ще има достатъчно врее да си завърти някоя друга за да може  и на нея да й замазва очите с красиви приказки.

По принцип мъжете имат много хобита и интереси, аз дори и като ергенче пак едвам смогвам да свърша всичко, което искам.
Работа цял ден понеделник-петък
три дни вечер спортувам
една вечер излизам на кафе/барове/ивенти
една вечер имам социални занимания по един проект
една вечер съм на курс
остават уикендите, единият от които си отспивам, пазарувам, домакинствам и задачки
другия го ползвам да мръдна извън София или се срещам с приятели
Виртуалните си изяви съм ги оставил за 2 форума, следя 1 сериал за приспиване, чета 1 книга по 1-2 часа на седмица и горе-долу още толкова за гейминг уикенда. Имам още 4 хобита, до които изобщо не мога да се добера от месеци, ако се отдам на интересите си определено ще трябва да напусна работа. Добре че са празниците и отпуските като цяло.
Аз нямам къде да я наместя въпросната мацка за 4-5 дни в седмицата със сигурност, освен ако не живеем заедно или тотално не игнорирам себе си. Всъщност бих могъл само временно, после като се залепи ще й кажа същото както и момчето от темата.

И как така години караш без секс? Кат гледам време не ти остава....
Чикиджия Joy

# 104
  • Мнения: 174
Ами щом все още я наричаш приятелка след 11 години заедно, айде 9,ако махнем 2-те, в които е било секс, аз не виждам разлика, явно още го даваш ерген.
В предишното си мнение, под ерген имах предвид, човек който не е обвързан с  жена.
Технически си права - нямаме брак. Ако ерген е човек, който не е женен, то аз съм ерген.

Общи условия

Активация на акаунт