Истанбул [тема 50]

  • 53 388
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 101
Мармарая ходи до Халкалъ. Това е първата, респективно последна спирка. Вече няма шатъл от Халкалъ до Сиркеджи. Всеки си пътува самостоятелно с мармарай.
Потвърждавам, че вече няма шатъл от/до Халкалъ. На отиване (15.09.) имаше шатъл, на връщане (30.09.) нямаше шатъл. Естествено никаква информация, бяхме нон-стоп в движение и не съм чела форума, строихме се на Сиркеджи и като не пристигна автобус до 20.10 ч. се усъмнихме, че има промяна. Няма кого да питаш на гарата - всички гишета бяха затворени. Набързо се насочихме към Мамарай и за 40 мин стигнахме гара Халкалъ. 
Този път бяхме 3 дни в Истанбул, 2 дни в Измир + Чешме, 7 дни в Кушадасъ, след това посетихме Памуккале и за финал - още 3 дни в Истанбул. Прекрасна почивка-екскурзия си направихме и пак останаха места, които не успяхме да посетим....повод за ново пътуване!

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 18:44 от virgin2012

# 106
  • Мнения: 1 652
Няма кого да питаш на гарата - всички гишета бяха затворени. Набързо се насочихме към Мамарай и за 40 мин стигнахме гара Халкалъ. 


Листът с информация за липсата на шатъл е точно до касите, където винаги е бил листът с информация за часа на тръгване на шатъла, приложих го на снимка вчера.
Но сте права, ако не четях форума и аз щях да чакам шатъла, т.е. не е било толкова сложно при покупката на билети да ни информират...
И малко извън темата... от Памуккале до Истанбул директно ли пътувахте, че другия месец ще ходим със самолет до Измир и връщане от Денизли, та се чудя за читав трансфер от Памуккале до летище Денизли чардак.

# 107
  • Мнения: 101
Скрит текст:
Няма кого да питаш на гарата - всички гишета бяха затворени. Набързо се насочихме към Мамарай и за 40 мин стигнахме гара Халкалъ. 


Листът с информация за липсата на шатъл е точно до касите, където винаги е бил листът с информация за часа на тръгване на шатъла, приложих го на снимка вчера.
И малко извън темата... от Памуккале до Истанбул директно ли пътувахте, че другия месец ще ходим със самолет до Измир и връщане от Денизли, та се чудя за читав трансфер от Памуккале до летище Денизли чардак.
Не видях лист с информация, но може да се дължи и на напрежението ни - почти бях сигурна, че ще изтървем влака....
До Памуккале пътувахме с влак от Селчук до Денизли. Навръщане отново с влак от Денизли до Измир и полет до Истанбул. Вашият вариант за директен полет със сигурност ще е по-добър. Влаковете са много пълни, няма запазени места, трудно е. Имахме късмета да си намерим места и в двете посоки, така че разглеждах с удоволствие градчетата, през които минавахме, но имаше и много правостоящи. За Памуккале най-удобен е входът от града - 60 лири, отваря в 8.00 ч до 21.00 ч. В голям участък се ходи бос, след това с джапанки или други подходящи обувки. На места водата стига над коленете, предвидете подходящо облекло. Много е красиво! Предлагат се полети с балони и делтапланери - сигурно си заслужава да се види отгоре.
В Измир е малко объркващо с тяхната карта за транспорт - от летището се придвижвате до града с ИЗБАН, билет 35 за 11 лири на човек. Предлага се и карта Измирим (пластика 6 лири и зареждате според нуждите ви), но с нея може да пътува само 1 човек в ИЗБАН за около 8 лири, а в града може да се ползва от няколко души за трамвай, като всеки го таксува по 3 лири. Обаче последният ден ни таксува по 1.50 лири на човек за трамвая и един човек използва картата за ИЗБАН-а за 2 лири. Останалите трима бяха с билет 35 по 11 лири. Картата не беше ползвана 2 дни, за да допуснем че е имало някакво намаление. Не разбрах защо се получи така, но в Турция никога не мога да схвана кога и как ни таксуват за транспорт, важното е да има наличност и желание да пътуваш Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 20:02 от virgin2012

# 108
  • Мнения: 15
Здравейте, моля да ми препоръчате евтин мол - имам предвид не някой със скъпи бутици, а мол с по-нормални цени. Ще идем и до бул. Багдад в азиатската част - какво интересно и наистина забележително има там ? Струва ли си пътя ? Благодаря

# 109
  • Мнения: 534
МОЛ Форум,където е аквариума.

# 110
  • София
  • Мнения: 502
Веднага след входа вдясно е.

# 111
  • Мнения: 518
Интересувам се някои посещавал ли е МОЛ Емаар в азиатската част и аквариума там,моля дайте отзиви.Аз все още се чудя колко дни да си отделя за азиатската час

# 112
  • Мнения: 2 442
Някой ползвал ли е услугите на Havaist? Трябва да стигна от Istanbul airport до Nuruosmaniye,техния транспорт като че ли е най-удобен.Или някой ако има други идеи Hands Pray

# 113
  • Мнения: 1 652
Някой ползвал ли е услугите на Havaist? Трябва да стигна от Istanbul airport до Nuruosmaniye,техния транспорт като че ли е най-удобен.Или някой ако има други идеи Hands Pray
Хубави автобуси, широки, удобни седалки, багажът е в багажното отделение. Вашата спирка е до площад Султанахмет,на една спирка с трамвая или пеш до Нуросмание. Шатъла го плащахме с истанбулкард, билетът до вашата спирка е 18 лири.

# 114
  • Мнения: 2 442
Розова маслинка благодаря Sparkling Heart До сега не съм била никога в Истанбул,ще сбъдна една от мечтите си Heart Eyes Радвам се,че намерих темата.Ще пътувам сама,а турският не ми е най-силният език и малко ми е странно.Благодаря,че споделяте всичко свързано с този град,много ми помогнахте Blush

# 115
  • Мнения: 15
Здравейте.има ли нещо наистина специално значимо и забележително в азиатската част на Истанбул

# 116
  • Мнения: 7 875
Здравейте.има ли нещо наистина специално значимо и забележително в азиатската част на Истанбул
😂😂😂

Извинявай, разсмя ме.. .

Има много, какво точно те интересува.

# 117
  • Мнения: 15
Ами какво? Интересно място, гледка,пазар,дори мол може да е, но да си струва пътя до там. Другият Истанбул сме го гледали няколко пъти вече , долу горе ни е ясен

# 118
  • Мнения: 1 410
Здравейте, нова съм във вашата тема, скоро (следващата седмица) искам да ходя до Истанбул на разходка. С малко бебе съм на 8м както и съм чела 1вата страничка - страхотна е. Но още не мога да се ориентирам къде да спим. Моля за съвет какво да гледам и какво не, както и в кои райони да гледам да отседнем. За 4 дни ще ходим

# 119
  • Мнения: 2 442
Aya и аз имах същия проблем,и аз не познавам Истанбул.Цопнах се в центъра,точно до Капалъ чарши,всички по-интересни неща за гледане са "на една ръка разстояние".Eurasia Tunnel е наблизо и мога всеки ден да се разхождам до азиатската част.
Нямам представа какъв ти е бюджета и какъв тип настаняване предпочиташ,но аз за такъв тип екскурзии ползвам Booking,има всякакви хотели,къщи за гости,хостели...всеки може да намери нещо според вкуса и възможностите си.От познати знам,че ако знаеш турски е по-добре да си търсиш хотел в турските сайтове и директно да се свързваш с хотела,по-евтино излизало и отношението било по-добро.
Аз не съм много на "ти" с турския,английски не искали да говорят,а немски не знаели...ще е много забавно Joy

Общи условия

Активация на акаунт