Бързи здравословни въпроси и отговори – 23

  • 27 894
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5 893
sislaka, това са доста сериозни синини. От удар ли са причинени или са самоиндуцирани?

# 406
  • Мнения: X
За синините, бих се насочила към съдов хирург.

# 407
  • Мнения: 6 943
*ashley*, пак ще ти кажа, първо изследвайте нивата на витамините, за да си наясно какво става. не е добра идея да се започва прием на витамини В, без да имаш изходните нива. После трябва да мине много време, за да се видят реални стойности без допълнителен прием.
Има В комплекс, В комбин, с повече видове. Но ако са дефицити на В9 (фолиева к-на ) и В 12, те се дават отделно в метилирани форми. В6 има голяма връзка с неврологични симптоми, но изследването се праща в Германия - в Кандиларов са най-изгодните цени.  

sislaka, и аз се чудех удряла ли си се? Дори и да е ударено, ако ударът е бил лек, пак трябва да те видят. Това е хематом. Трябва да се видят причините да ги правиш -  може да има проблеми в коагулацията на кръвта. Правила ли си  коагулационни изследвания - време на съсирване, INR, протромбиново и т.н.?  Добре е и ПКК да ти пуснат. Но не губи време, върви на лекар докато кръвоизливът е активен и се вижда добре за какво става дума.
Виж тук:
https://medpedia.framar.bg/%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE% … D0%BE%D0%BC%D0%B8

Предполагам, че е по-добре хематолог да те види. Съдовите хирурзи се занимават повече с тромби.
Има център по коагулопатии, може би най-добре там да се обърнеш, да ти назначат изследвания и да се видят причините, щом не е единичен случай, а казваш, че получаваш постоянно. Това не е просто грозно, особено през лятото.

Цитат
Експертен център по коагулопатии и вродени анемии, Лечебно заведение: СБАЛХЗ, София https://hematology.bg/

Ако ползваш някакви антицелулитни мазила, сапуни, от тях също могат да се получат такива хематоми.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 23:54 от Diorela

# 408
  • Мнения: 181
Постоянно съм с подобни синини. Имала съм периоди, в които краката ми бяха нашарени отгоре до долу.  Нямаше как да е от удар, имах и от вътрешната част на бедрата, отвън, навсякъде. И аз мисля, че  са капиляри. Нещо сериозно ли е ? Може ли да се помогнат някакви витамини?

# 409
  • Мнения: 269
Имах до скоро постояна повява на синини по ръцете,най-вече по краката,не бяха болезнени повечето ,не открих причината,но значително намаляха.Онзи ден ми излязоха 4 точки синини в горната част на крака.

# 410
  • София
  • Мнения: 9 878
Моя близка получаваше синини ей така, от нищо, не усещаше да се е удряла или подобно. При изследване на кръвта и откриха крайно ниски нива на тромбоцитите, започна се веднага болнично лечение и се оправи. Но продължи да прави изследвания през няколко месеца дълго време.

# 411
  • Мнения: 803
Със сигурност синините не са от удар. Краката ми винаги са в синини и доста често се появява такава огромна. Преди година си правих кръвна картина и всичко е нормално ( синините започнаха да се появяват преди това ). Мазила и такива неща не използвам.

# 412
  • Мнения: 7 948
Валенце и другата мама с нервните потрепвания на детето - направете ЕЕГ преди всичко останало. Миоклониите са много видове. Не се плашете, но направете ЕЕГ.

# 413
  • София
  • Мнения: 9 878
В четвъртък сме на лекар, ще видим какво ще каже личната. Цикълът и дойде и някак спряха . Дали има връзка идея нямам, но тия закъснения от по две седмици ми се струват прекалени.Аз даже не знам дали каква дума да използваме при личната. Потрепване даже не е точно. Защото просто кожата и на определени места ...подскача. Невидимо за външното око, но тя си го усеща. Не крайник, не, просто дадена точка ...до лакътя примерно.И е така от години. В някои периоди повече, в други по-малко, в други пък хич.

Аз имам 18г дъщеря с тежки увреждания, та съм наясно с някои неща...а ми се иска нищо да не разбирах. Защото именно тия някои неща ме хвърлят в паника дори само ако малката каже, че я боли крак примерно...

# 414
  • Мнения: 48 023
Много добре те разбирам. Моля сподели после към какъв специалист са ви насочили и какво е излязло. Може да са куп неща, а се среща често, така че би било полезно и за мен да знам горе долу от къде се тръгва.
Напоследък ми е трудно да открия верния път и последователност от специалисти и изследвания

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 998
И аз съм се паникьосала. Чувствам се виновна, че детето е на училище, аз нс работа...вместо да висим по лекари. Дала съм си срок до четвъртък. Да подейства невробекса, все пак. Но се чудя дали няма да стане късно...
Чета в нета разни възможности за енцефалит, епилепсия и други...Но детето няма други симптоми. Чувства се добре...

# 416
  • София
  • Мнения: 9 878
Много добре те разбирам. Моля сподели после към какъв специалист са ви насочили и какво е излязло. Може да са куп неща, а се среща често, така че би било полезно и за мен да знам горе долу от къде се тръгва.
Предполагам, че ще ни насочи към невролог. Ако направо не ми каже, че е на нервна почва. А аз го обсъдих с няколко приятелки, чиито деца са със сериозни неврологични проблеми и всички ми казват, че е от напрежение и натоварване. Искам да им вярвам, защото покрай болестите на децата ни с увреждания сме станали бетер лекари. Но знам, че не сме.
Много ми е трудно да притъпявам хипохондричните си пристъпи, но заради състоянието на каката съм мега бдителна. Което не винаги е ок. Ето сега само за това мисля.

# 417
  • Мнения: 10 276
Да, на някои от нас ни е писано да сме хипохондрици до края на дните си. И аз те разбирам, т.к. ходихме до ада и се върнахме и ние. Направете каквото трябва, приятелките нищо не знаят и не разбират. Дано всичко е в рамките на нормалното и ако има проблем да се отстрани по възможно най-приемливия начин.

# 418
  • Мнения: 8 827
От вчера ми е адски тежко на стомаха и не мога да хапна нищо. Все е едно съм прияла, а почти не се храня. Трудно ми е да пия дори вода. Кой орган ги правеше тези номера, жлъчката ли беше, че забравих?

# 419
  • Мнения: 54 638
Черен дроб май.

Общи условия

Активация на акаунт