Уреди за домашна грижа за кожата - 5

  • 59 687
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 549
Здравейте:)
По принцип имам проблемна кожа. Ходих на козметик през около 20 дни. Сега трябва да мисля начин сама да се справя със "трънчетата" . Кожата ми е акнеична, понякога е засушена и без виталитет. Кой уред бихте ми препоръчали ?

# 331
  • Мнения: 1 372
Лола радвам се че си доволна от мезото . Чакам с нетърпение моето. И аз бих искала да знам какви серуми и гелове използваш. Аз си харесах това

https://m.emag.bg/hialuronova-kiselina-kolagen-i-elastin-cosmeti … -28/pd/DG9HGLBBM/

То е по-скъпо от самия уред 😀, но не съм ориентирана още , а и е 250 мл. Даже незнам какво количество от гела се поставя на лицето преди процедурата. Ще съм благодарна на всякакви съвети

Последна редакция: ср, 01 апр 2020, 18:14 от Salii

# 332
  • Бургас
  • Мнения: 877
Здравейте:)
По принцип имам проблемна кожа. Ходих на козметик през около 20 дни. Сега трябва да мисля начин сама да се справя със "трънчетата" . Кожата ми е акнеична, понякога е засушена и без виталитет. Кой уред бихте ми препоръчали ?
За черните точки, четка за почистване на лице ежедневно плюс дермаабразио 1 път на седмица 10на дни според зависи колко ти се замърсява, за акнетичната кожа като завършек накрая дарсонвал  (не повече от 2 пъти седмично за около 3-4 мин)и след него антисептична пудра, час след пудрата силно увлажняващи леки кремове или серуми.
Намаляване на фондьотени и пудра и полагане на хидрогелове (помагат и за виталитета на кожата) или хиалурон гел преди кремовете плюс 2 пъти в седмицата отлепяща маска с краставица или алое или друго което има антисептично и противовъзпалително действие...

# 333
  • Габрово
  • Мнения: 1 015
koй уред е за черни точки ?

# 334
  • Бургас
  • Мнения: 877
Дермаабразио, но ако разчитате само на него без редовно добро почистване и поддръжка, няма да се случи кой знае какво в дългосрочен план. ...
 Също и на елиминиране или намаляване на грешна козметика и външни фактори, апарата почиства порите, но те трябва и да се затворят, а също и да не се слагат козметики които ги пълнят отново или карат порите да се разширяват....
Факторите са много.

# 335
  • Мнения: 1 129
А според мен по-добре да инвестираш в ултразвукова шпатула: и почиства порите, изкарвайки мръсотията, и намалява образуването на нови черни точки, и е ефективна срещу бели точки, и става за вкарване на гелове и серуми. Според мен е по-доброто решение отколко микродермабразио - имам и двете - защото микрото ще махне черната тапа от точката, но няма да изкара съдържимото и точката ще се подкожуши. Поне при мен така става.

# 336
  • Мнения: 16 871
Аз така и не се научих да ползвам шпатулата за вкарване на серуми.
Случайно можеш ли да дадеш линк с видео?

# 337
  • Бургас
  • Мнения: 877
За акнетична кожа шпатулата според мен не е добра идея, тъй като ако има пъпки, при по-силен натиск може да ги разрани, отделно не съм сигурна, че при нараняване на пъпките няма да разнесе из цялото лице, и отделно поради силния натиск е възможно и прижуляне на самата кожа и да усложни положението...

# 338
  • София
  • Мнения: 9 920
Виждали ли сте някъде едно като паяк от телове които с върховете масажират скалпа?

Обмислям и направа на камера за следене на процеса на фоликулите и новите косми след използване на добавки и подхранващи шампоани. Гледаха ме с такава в един дерма-център, но срещу съответната цена, яд ме е че не поисках снимки. Дали се предлага нещо готово на пазара с макро-функция и купол за да не замърсява обектива, мисля че кожните лекари ги ползват.

# 339
  • Бургас
  • Мнения: 877
Това металното за масаж на скалпа последно го гледах на Джъмбо, и по дрогерии разни и по-бюджетните магазини за козметика (по-големите) го има понякога..

# 340
  • Мнения: 2 872
Моята кожа също запушва пори на скулите и челото. На мен микродермабразиото ми действа страхотно, в комбинация с едни бели кристали (ще проверя от какво бяха). Обаче трябва и много хидратация и подходяща козметика.
Сега пак съм се обринала, заради седенито вкъщи, защото ми се изсушава кожата.
Аз смених изцяло козметиката с тази на Artistry, просто това е невероятен бранд. Още първата седмица видях резултат. Но всичко - и бяла и цветна и не ползвам нищо на друг бранд, единствено алое вера, ако имам ранички.

Сега съм решила да си взема дермапен (имам дермаролер, не съм го ползвала, но не мисля,че ще направи т.нар. "кръвна роса" и ми трябва нещо по-силно). Много отзиви четох, че много свива порите и видимо подобрява вида на кожата. Според мен няма да стане само с козметика и трябва и машинен метод. Исках да попитам дамите,които са запознати - правили ли сте курс с процедури с дермапен и ако да - колко и през какъв период са необходими? Също и след направен курс, на каква честота се прави процедура за поддръжка?

За ултразвуковата шпатула да кажа - на мен ми действаше зле, запушваше ми още толкова. За мен не е подходяща за такава кожа, защото разнася бактериите.

# 341
  • Мнения: 22 865
КРР, аз исках ролер ,но още нямам.Какъв дермапен гледаш?

# 342
  • Мнения: 2 872
Мисля някакъв на Dr. Pen до си взема от Emag. До 200 лв

# 343
  • Мнения: 16 871
И аз гледах на др. Пен, но с поръчка от щатите. Даже им писах за консултация. Най-новите им модели там струват колкото тук най-старите.

# 344
  • Варна
  • Мнения: 244
Момичета, някоя от Вас ползва ли дерма ролер( кварцов, нефритен)? Купих си един наподобяващ нефритен от ДМ, но по опаковката не пише от какъв материал е. Далеч съм от мисълта че е от подобен камък, та затова искам да си купя нов ролер и гуа ша “джаджата” , но от естествени материали кварц/нефрит. Може ли да споделите от къде мога да се сдобия с тях, бих предпочела да е бг сайт или физ.магазин?

Общи условия

Активация на акаунт