Цветя за терасата - 3

  • 30 537
  • 735
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 764
За петуниите установих, че трябва всеки ден(вечер) да се поливат. Те са много водолюбиви, за разлика от мушкатата.

# 211
  • Мнения: 2 890
О спомням си мушкатата на Марчева, беше показвала снимки - уникални , кичести и отрупани с много цвят !

# 212
  • Мнения: 6 584
Natt, оф, пак започнах да размислям за петуниите. Що ги показа твоите красоти,а?Simple Smile

# 213
  • Мнения: 2 890
Рано е още за петунии, не съм виждала по магазините.

# 214
  • Мнения: 6 584
Аз много искам тази година да си купя торения- жълта и синя. Само трябва да разбера къде продават.

# 215
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
Аз си взех семена от петуния. Видях ги в магазина и дръпнах едно пакетче. Обаче, като започнах да чета как се засяват и т.н., май ще си търся готов расад. Ще ги пробвам, но няма да влагам много надежди.

# 216
  • Мнения: 6 584
Пробвай. Аз една година си събрах семена от петуния( от тази обикновената, ароматната) и цъфна. След това дойдоха вредителите и всичко изхвърлих.

# 217
  • София
  • Мнения: 11 688
Пробвай. Аз една година си събрах семена от петуния( от тази обикновената, ароматната) и цъфна. След това дойдоха вредителите и всичко изхвърлих.
Петунията е много красива, но и нетрайна и най-лошото е, че е податлива на много зарази, гъбички, пеперуди разни и край с нея. Не я спасяват препаратите. Обича сянка, на слънце не вирее, изсъхва и става много грозна в долната част където има най-много листа и накрая я изхвърлих посред лято си засях сакъз. Обичам Вербена, много красиво цветенце, но и то обича сянка, на слънце, както ми е терасата не става и него отхвърлих, остана мушкатото и сакъзи на които никога им няма нищо, стават си за всичко. Май раничко изнесох сандъците с цветята, виждам, че някои от листата стоят като попарени,  което говори , че леко са замръзвали... ми нищо, ще се оправят, това е много държеливо цвете.

# 218
  • Мнения: 14 770
Аз в градината боднах едни петунии от семена. Прекрасни станаха и се самонасяват. Миналата година си изкараха нови и повече. Странното е,че в саксии и на мен ми лепкат и стават грозни,а в градината нямат никакви проблеми. 😃

# 219
  • Мнения: 6 688
Петунии имаме на село самозасети между плочките на пътеката. Оставихме им един ъгъл. Сутрин напича слънце, следобед дувара им пази сянка. От най-обикновените са. Разкошни, никакви вредители не им се лепят, хубави са до първите слани. Вземала съм и от тях разсад, купувала съм разсад, сяла съм семена. Хубави са до около края на юни, средата на юли, после ги нападат вредители, стават грозни, изхвърлям ги. Гледам ги на източна тераса на перваза и по -навътре съм ги слагала, не стават. Същата работа и с теменугите. На село в градината чудесни, вкъщи, в сандъчета до края на юни, средата на юли ги нападат вредители. Аз не се отказвам от отглеждането, много ми харесват, колкото изкарат, толкова.

# 220
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
При нас пред едно кафе има саксии с петунии. Изцяло са на слънце. За вредители не съм се заглеждала. Цяло лято преливат от цветове.

# 221
  • Мнения: 14 770
Моите до снега издържат и са си все хубави. Не ги пече цял ден,до обяд някъде.
Иначе за саксии съм чела,че ги пръскат всяка седмица,аз нямам такива нерви. 😃

# 222
  • София
  • Мнения: 4 052
Момичета, тази година съм решила да си обновя балконските сандъчета. Бихте ли ми препоръчали качествена и чиста почва, моля ви!
Доста съм невежа, затова моля да ме извините, ако се изразявам малко... глупаво, но ще опитам да обясня какво имам предвид. Напоследък все попадам на някакви подобия (според мен) на почва/тор - в пакета почвата е леко влажна, но в последствие става някак суха, рехава, изпръхнала. Въпреки че редовно поливам цветята и подхранвам с течни торове, имам чувството, че почвата не е достатъчно "хранителна" за растенията, ако се изразявам правилно. Освен това, много бързо хваща всякакви плевелчета - детелинки и тем подобни. Купувам "за цъфтящи" от магазини тип "Практикер", Баухаус и др.
Скрит текст:

От миналата година сандъчетата са ми налазени от това растение, което е много упорито и се появява навсякъде, независимо какво е засадено в сандъчето.
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 11:22 от mimeime

# 223
  • Мнения: 1 764
Ми не е хубава почвата от магазините. Много е рехава. Аз като градско чедо с една мижава градинка зад блока, се чудя как да си набавя истинска пръст(нямам и кола, за да изляза вън от града). Не мога да препоръчам, все един дол дренки са.
Днес тук е толкова топло, че изрязах мушкатата и малко ги полях. Да видим, дали ще се активизират.

# 224
  • София
  • Мнения: 5 883

 Май раничко изнесох сандъците с цветята, виждам, че някои от листата стоят като попарени,  което говори , че леко са замръзвали... ми нищо, ще се оправят, това е много държеливо цвете.
Вчера сутринта в София беше -5, макар че според прогнозите щеше да е -1-2, и имаше  доста слана.
Определено бързате с изнасянето. А и едно е наесен, когато са здрави и закалени растенията, друго е сега, когато се изнасят и са изнежени.

Общи условия

Активация на акаунт