Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 231
  • 770
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5 277
Я да се включа и при вас, че досега надничах само в темата за момичета пубери, но и сина вече минава към тях, макар че са близнаци Simple Smile На 13 г. са, но не знам кой е по-зле, на моменти са Simple Smile
Понякога той си е моето бебе, но понякога се прави на голям и важен Rolling Eyes
Оф, искам си ги мънички, а като бяха малки все си виках - веднъж да пораснат Satisfied
Засега най-големия ни проблем е, по-точно моят най-голям проблем Laughing е пълния непукизъм относно реда в стаята. Направо побеснявам, от врата започвам да вика да станат да си оправят, после той ми обяснява как само съм мрънкала и за нищо не можело да си говорим. Ами как да говоря бе, като мръсните чорапи на килима ми бъркат в мозъка Rage Не ми е ясно как едно нещо повторено един милион пъти не може да ти влезе в главата и да не се налага да го повтарям пак и пак. Не знам вината в мен ли е, че не ги възпитавам правилно  или са си такива неподредени и разхвърляни Rolling Eyes

# 466
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
А моят син не ми дава да викам. Като се развилнея ми отговоря "Би ли спряла да крещиш, не съм нито глух, нито глупав!"
Море, като му извъртя един, ама нали съм майка-пацифист, засрамвам се и опитвам за 18383 път да му кажа спокойно нещото.
За суета-суетен е. За мързел - мързелив е, но съм забелязала, че най-продуктивен е, когато е натоварен и сега има стройна програма с една почивна събота и яки тренировки + курс по математика.
Учителките се оплакват от класа, някои деца наистина се държат просташки, грубо и доста вулгарно, моето Гардж само се сърди и бойкорира това, което е определил за несправедливо.
Лейди Касиопея, какво те докара до тази алкохолна лудост?

# 467
  • Мнения: 13 793
Е само моя ли си пада по цветовете - жълт , червен , зелен суичър, шарени панталони, закачливи чорапи. Но той верно че е и в сферата на изкуствата.

# 468
  • Мнения: 1 981
Не, не е само твоят, _re_ge, нашият е от тези, дето нямат претенции към облеклото си (12 г.) и аз се възползвам максимално от този факт - има всякакви цветове дрехи, без розови и лилави, защото такива предполагам ще откаже. Иначе, обича като всички качулки...Общо взето, нямам оплаквания в тази насока!
И за реда в стаята не мога да се оплача - хвърля мръсните чорапи и бельо в коша за пране, а дрехите за прибиране (откакто сме в новата реалност) сгъва (мноого силно казано, но все пак се старае) и прибира в гардероба, само дето ако не го проследим може да прибере и блузи, носени повече от 3 дена...Хубавото е, че потта му все още не мирише, само главата му мирише неприятно като се изпоти.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 22:08 от marini

# 469
  • София
  • Мнения: 6 178
Лейди, и аз като Глухарче, да ти кажа да държиш фронта, защото по-лесно няма да става. Но пък ще имате глъдка въздух и еуфория лятото. Аз миналата година я делях на месеци, на четвъртини, на третини, на модули от курсове, на ПИ. И само стисках палци да оцелеем. Ама да ти кажа, преди 2 часа, осми клас щеше да ме доведе до инфаркт.

Моят син е чистофайник. Всичко в стаята му е подредено. За разлика от тази на голямата му сестра. Ако някъде по пода види косъм почва да се нерви, че било мръсно. Е, няма да запретне ръкави да пусне прахосмукачка, а ми мрънка на мен. Много е дразнещо. Аз съм си избирала мъж, който да не ми мрънка за ред и чистота, а това малкото не знам на кого се метна? НЕ Е зодия дева.

Много се кефя на "цветните" момчета. На нас и пустата униформа ни пречи де. Летните му дрехи са доста по-шарени. Не е навлязъл съвсем в черния си период.

# 470
  • София
  • Мнения: 39 755
И на моят син летните дрехи са по-цветни, и панталони и тениски.
Залита в червената гама. Все още е далеч от черната.

# 471
  • София
  • Мнения: 9 110
Нашият и розови тениски има Stuck Out Tongue Winking Eye .

# 472
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Не е претенциозен, но напоследък започна да си избира дрехите. Но пък не настоява за марки. Ако много иска нещо, си го поръчва сам с негови пари. Последно си поръча бял панталон и бял суичер. Не разбрах къде точно ще ходи с тез дивни дрехи,защото терените му са училище, площадката с лостове и спортната зала.Каза ми, че ще снима някакъв клип. До скоро беше фен на черното, напоследък на жълто и бяло. Купи си един часовник с "диаманти". За мен беше шокилащо, но се оказа че се радва на всеобщо одобрение всред себеподобните.

# 473
  • Мнения: 15 512
Оооо стягай се. Миналата година беше в 7-ми клас и само си виках веднъж да свърши да си почина. Ми в 8-ми е същата работа. В 7-ми клас като не му се учи, в 8-ми не се случва чудо Joy

Много ме успокои Joy

Лейди Касиопея, какво те докара до тази алкохолна лудост?

Най-вече това, че е, като героинята от филма "50 първи срещи". Всеки ден говория, обяснявам, той обещава и като заспи на другия ден все едно някой му е изтрил хардиска /или както там се води/ и все едно нищо не сме говорили - пак същата песен. Пълен непукизъм и дебилно спокойствие. Всичко е "Няма проблем" и до там. От зодията ли е /скорпион/, от пубертета ли е, от пола ли е не знам, обаче това е някакъв кошмар.

Лейди, и аз като Глухарче, да ти кажа да държиш фронта, защото по-лесно няма да става. Но пък ще имате глъдка въздух и еуфория лятото. Аз миналата година я делях на месеци, на четвъртини, на третини, на модули от курсове, на ПИ. И само стисках палци да оцелеем. Ама да ти кажа, преди 2 часа, осми клас щеше да ме доведе до инфаркт.

Аз явно съм още по-зле - всеки ден, в който не съм се карала и разправяла с него е един малък празник за мен. И в края на всяка седмица си поемам въздух, и си казвам "Ох, мина още една седмица". Вярваш или не, обаче си имам график с курсовете на хладилника и си драскам отминалите седмиците - като мъжете в казармата навремето Joy

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 07:11 от Lady Cassiopeia Duval

# 474
  • Пловдив
  • Мнения: 198
А моят син не ми дава да викам. Като се развилнея ми отговоря "Би ли спряла да крещиш, не съм нито глух, нито глупав!"

…. моето Гардж само се сърди и бойкорира това, което е определил за несправедливо.
Все едно за моя говориш. "Стига си викала, толкова ли не можеш да се овладееш?!" Ами, извинявай, като съм го казала сто пъти и от негова страна реакция няма, ще викам, ами, как няма да викам Close

И е същият борец за справедливост, като си науми, че нещо не е справедливо - скача, защитава, пали се... ужас!

По отношение на облеклото - нищо различно от вашите - има си мнение, без да се вманиачава по марки, аз споменавах и преди - черно, сиво, тъмносиньо, зелено понякога, по възможност изчистено, без щампи, без емблеми. Има и бели тениски, суичър в бяло и светлосиньо, който сам си избра и носи с кеф, но като цяло - с тъмно няма да сгреша, ако пазарувам сама, другото - да си го избира сам Grinning

# 475
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ще го бия, довечера ще го бия ви казвам. На ти ходене с къс ръкав посред зима. Събота вечерта вдигна температура, днес сутринта вече с бронхит. Ако не мина саега след работа да си купя точилка, та на  Smirk

# 476
  • София
  • Мнения: 39 755
На ти ходене с къс ръкав посред зима.
Днес трябваше да принтирам едни снимки на моят син и му ги занесох през голямото междучасие.
Момчетата от класа бяха отишли до един от магазините са си купят нещо за ядене. Пресрещнах ги в двора.
Едното беше само по тънка тениска. Моят син се мотаеше по суичър, а якето разнасяше в ръце. Само едно от момчетата беше облечено и опаковано, но има малка сестричка (бебе) и най-вероятно се пази.

# 477
  • Пловдив
  • Мнения: 40 736
А моят одеве в дъжда без чадър  ooooh! Вика ми - и за го бях взел, нямаше да го отворя  Crazy Та...

Да питам...аналгин можеше да им даваме, нали?

# 478
  • Мнения: 15 512
Ооо, редовно ги гледам дечурлигата в двора на училището по тениска. Интересното е, че основно момчетата ходят така - момичетата все са си облечени с якета. Направо се чудя на какво се дължи това

# 479
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Ооо, редовно ги гледам дечурлигата в двора на училището по тениска. Интересното е, че основно момчетата ходят така - момичетата все са си облечени с якета.
По мое наблюдение, защото нямат време да мислят. Особено когато са навън. Моето навън ходи голо, ама в къщи парното или климатикът са на макс. Ако не го видя и с все дрехи ще си легне.

Общи условия

Активация на акаунт