Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 358
  • 770
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 15 635
Момичета много ми харесва този модел. Дали има такъв детски модел, че моят носи 36 номер.

Тези започват от 39 номер. В детския сектор не съм влизала и нямам идея какво имат. Препоръчвам ти да отидеш до там, защото е по-добре да видиш моделите на живо. Чети табелките за степента на непромокаемост. И задължително малкия да ги пробва, защото някои модели са им тесни отстрани, а други са им добре

Момичета, ей сега вече тотално откачих с моя пубер. Върнаха пробните тестове по математика в школата. Е кажете ми, нормално ли е да е решил трите трудни задачи от втората част, а от първата част, от 20 задачи да има само 4 верни. Направо не мога да се побера в кожата си. Разгледах задачите - те са супер елементарни. След 20-тото питане сам си призна, че повечето ги бил смятал на ум, защото видял, че били много лесни. Ще ОТ-КА-ЧА

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
И ние купихме декатлонски, но другия показан тук модел...тези ми се видяха мн. високи и "дървени"  Grinning И без това толкова и ще ги носи...

Вашите деца ще имат ли парти с класа? Моят са на 18ти в една "вървежна" дискотека срещу 23лв.Транспорт имат в цената.

# 632
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Малкото (10,5 г.) ще имат парти в детски център срещу 13 лв. По никое вереме на деня, пак че е центъра е до нас.
Големият (16,5) ще имат в едно заведение на майната си но той снощи категорично отказа да ходи. Тъпо било предната година, тази за какво да ходил. "За социален живот" - казахме с баща му но той нямал нужда от такъв  ooooh! Това дете определено става за монах  Tired

# 633
  • Мнения: 4 137
Нашето парти е на 19 -боулинг и картинг
Аз продължавам с обувките обаче
Някой да е взимал от HM подобни, уж водоустойчиви

# 634
  • Мнения: 313
Обувките, които сме взимали от НМ много бързо се разлепиха. Поне два чифта имахме от там. Не съм доволна.

Засега от Декталон се оказаха най-издръжливи и това при активно ползване, ритане, скачане, тичане.

# 635
  • Мнения: X
Синко е с тези:
https://www.decathlon.bg/mzhki-obuvki-sh100-warm-sini-id_8367614.html

За моя изкл. приятна изненада ги купихме миналата зима и сега му стават. Ще изкара 2 зими с едни и същи обувки, или поне до средата на зимата. 3 зими с два чифта си е направо прИмоция при нас, знаете как е, предполагам.

Лейди, 7-ми клас ли сте? Чувала съм, че някои деца решават втори модул без проблем, а правят грешки на първи. Това се оправя през годината, спокойно, имате много време, ще му уври главата, че трябва да внимава. Щом втори ви е добре, има голям потенциал. Направо завиждам.
Но всъщност от геометричните в първи модул има няколко с по-висока трудност. Абе чети си там в седмокласната тема, там всичко знаят, ще си вземеш някой съвет. А и пишат и хора, преминали по пътя.

От НМ не съм взимала, не ми вдъхват доверие.

В училището на малката ще имаме тържество със стихчета и почерпка на 20-ти сутринта. В гимназията няма нищо засега, размяна на подаръци в класната стая. Много ми харесва училището.

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 09:32 от Анонимен

# 636
  • Мнения: 6 466
На Н&М обувките са много некачествени.

Нашият тийн с 45-ти номер и тази година хареса боти на Том Тейлър. Имах късмет да ги нацеля на голямо намаление.

# 637
  • Мнения: 15 635
Синко е с тези:
https://www.decathlon.bg/mzhki-obuvki-sh100-warm-sini-id_8367614.html

За моя изкл. приятна изненада ги купихме миналата зима и сега му стават. Ще изкара 2 зими с едни и същи обувки, или поне до средата на зимата. 3 зими с два чифта си е направо прИмоция при нас, знаете как е, предполагам.

Лейди, 7-ми клас ли сте? Чувала съм, че някои деца решават втори модул без проблем, а правят грешки на първи. Това се оправя през годината, спокойно, имате много време, ще му уври главата, че трябва да внимава. Щом втори ви е добре, има голям потенциал. Направо завиждам.
Но всъщност от геометричните в първи модул има няколко с по-висока трудност. Абе чети си там в седмокласната тема, там всичко знаят, ще си вземеш някой съвет. А и пишат и хора, преминали по пътя.

Тези обувки и аз много ги харесах, но се притеснявах дали няма да пропускат. За другия път ще ги имам и тях предвид Simple Smile

Аз в седмокласната си чета редовно, обаче на моменти имам чувството, че не ми издържат нервите и се отказвам да чета. Влизам само от време на време да питам по нещо. Много ме напряга тази тема. Все гледам да се отърса от това вманиачаване в 7-ми клас, все си казвам, че и това ще мине, все си повтарям, че трябва по-леко да гледам на това НВО, че е просто един изпит, че детето си се справя. Ох, някакъв ужас ми е, ама айде да не ви занимавам с глупости

# 638
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ще се справи, Лейди. И аз бях в ступор миналата година и на моменти изпадах в нервна криза като четях темата на седмокласниците, че и после се наврях в група във фейса. Истината е, че има много амбициозни родители и на моменти се повличаш след тях. Не, че е лошо, но човек трябва да знае възможностите на детето си и да не очаква неочакваното. Така и нервите ще са по-малко.
Когато гледах резултатите при класирането имаше деца с 498,5 точки, останах безмълвна.Еми има си и такива деца, но постоянно с ръчкане не знам дали се получава. И желание на детето сякаш трябва.

# 639
  • Мнения: 15 635
Така е. Мен ме побърква най-вече факта, че възможностите му са право пропорционални с мързела. Има голям потенциал /не го казвам, защото съм му майка - учителите са ми го казвали/, обаче и мързела му е огромен. Все гледа да не се мине - да не напише и едно изречение повече, да не реши и една задача повече. Че даже и на ум смята - какво иска да докаже с това не знам. Постарае се малко, изкара хубава оценка и все едно това е края - стига толкова. После ми я развява тази оценка, като знаме, все едно е изучил всичко на този свят и няма нужда да се старае повече. Ама каквото е - това е. Или трябва да спра да се ядосвам, или ще вляза в лудница

# 640
  • Мнения: 3 880
Леиди, да е само твоят младеж - моят  колко пъти  ги правили тия номера. Пришки ми излизат на езика -  @да разписва накратко и уж най-лесните задачи@

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 13:37 от Mama TAZ

# 641
  • Мнения: 4 137
Ще взимам обувки тогава от декатлона
Поне да са здрави
Аз да се оплача- вчера 7 часа писа два сбити преразказа
Тотално съм отчаяна за матурите, нищо че още е в 6 клас

# 642
  • Мнения: 3 561
И моето моето момче е много мързеливо, но както всички с огромен потенциал.
Учи много лесно, но го мързи до болка.
Изкара 1 година в САЩ, но толкова не ми хареса образованието там, че го прибрах.
Сега оглеждам като квачка вариантите, НПМГ и АК са според мен възможните варианти, но да видим как ще се представи.
Догодина ще го запиша на курс или частни уроци, като Бел е проблемът при него. Математика и останалите предмети са песен.
Тревожа се, искам както всяка майка най-доброто. А той въобще не се вълнува и пропилява всичко, което има като потенциал Sad.

# 643
  • Мнения: 15 635
За преразказите не се тревожи - те се отработват с времето. На курсовете в 7-ми клас много наблягат на тях - особено на трансформиращия и с времето изчистват пропуските. Според мен най-гадно е ОЛВ /отговор на литературен въпрос/. Там трябва да си изсмукват от пръстите дълги, сложни изречения, да внимават думите да не се повтарят и да запълнят поне 2 страници. Хубавото е, че го няма заложено в НВО. Затова и се чудя защо изобщо са им го вкарали в материала точно в 7-ми клас. Можеше да го оставят за гимназията, а в 7-ми клас да наблегнат на това, което ще е на матурите.

# 644
  • Мнения: 4 137
Да и на мен това ми прави впечатление
На матурите има само преразказ и то само подробен
Сбитият заложен ли е?
Изобщо не може да запомни целия текст
Българският не било неговото
Хубаво, ама няма да мине без него
Успокояващото е , че ще кандидатсва само в МГ и там оценката по математика се утроява

Общи условия

Активация на акаунт