СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 595
  • 742
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 570
При нас са 6 часа. Плюс от школата 3. Е, докарахме ги като за МГ Wink

# 226
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
При Ема математиката е 4 часа седмично. Твърде недостатъчни за толкова много материал. Докато ви кажа, че са взели едночлен, вчера Ема правила входно ниво по математика, докато учителката предавала нов урок и съответно вече има 2 урока по мат, които упражнява снощи вечерта с мен. Днес ще вземат отново нов урок...и така всеки час. Междудругото на входното по МАТ имало една задача, която била формулирана така "представете в нормален вид многочлена.." и Ема се е ошашкала, питала учителката  и тя й се е сопнала, че "това е просто израз". Не знам дали е ок това.

# 227
  • Мнения: 8 230
При нашите са 5.5 часа математика. Редовни 4 и 1.5 ЗИП.
За мен проблем е неразделянето на математиката на алгебра и геометрия и ученето на двете регулярно  през цялата година.
Не знам от коя година е това обединение, аз съм ги учила разделно, което за мен е по-добрия вариант. И въобще не мисля, че материалът е по-сложен от това, което аз съм учила някога. Дори напротив. Една комбинаторика и вероятности имат повече засега, но до седми клас аз бях учила прогресии (тях си ги спомням, че жега в шести клас). Системите с две или три неизвестни май бяха в седми клас. По геометрия сме имали задачи с дълги доказателства. Бяха по два часа алгебра и два часа геометрия седмично и отново голяма част от децата не се справяха, особено с геометрията.

# 228
  • Мнения: 24 467
И аз съм ги учила като два отделни предмета и си беше в пъти по-добре - цяла година се поддържа материала, а миналата година опаткаха геометрията в началото и до края на годината тотално я бяха забравили.
И да, материалът не е сложен, а е обемен спрямо предвидените часове. Математика се учи с упражнения с решаване на задачи. Не всеки ден с нов урок и 4-5 задачи след него от най-прост вид. И на следващия ден - същото.

# 229
  • Мнения: 6 926
Прогресии и системи аз (77 набор) съм учила в гимназията. На Алгебра и Геометрия се деляха отново в гимназията, преди това си беше същото като сега. Единствено вектори съм учила в прогимназия, а сега не съм поглеждала дали се включват в материала за седми клас. Всичко останало си беше същото като сега. Имахме по 4 часа седмично мат в нашето квартално училище (най-гадният ден беше денят без мат Simple Smile). Единици бяха супер зле, повечето си се справяха без особени проблеми. С изявен интерес съм математика бяхме само две момичета.

# 230
  • Мнения: 5 001
И според мен проблемът идва от липсата на часове за упражнение в училище.
Ние сме с 4+1 в училище, 3 в школата и 1 при съседката учителка, направо МГ. Blush

# 231
  • София
  • Мнения: 38 488
Кои дни ще се учи в края на месеца между изборите и Деня на будителите?

# 232
  • Мнения: 6 926
Вторник, сряда и четвъртък.

# 233
  • София
  • Мнения: 2 437
И според мен проблемът идва от липсата на часове за упражнение в училище.
Ние сме с 4+1 в училище, 3 в школата и 1 при съседката учителка, направо МГ. Blush

Като часове ОК, но докарвате ли домашното като на СМГ? Като чете Ния колко задачи има за домашно направо ми призлява!

# 234
  • Мнения: 27
Като прегледах учебника по математика, наистина материала е много и няма как да има достатъчно време за упражнения. При нас учителите по всички предмети са доста взискателни. По литература имат седем стихотворения наизуст. Аз лично не го разбирам това с ученето на толкова стихотворения наизуст.

# 235
  • Мнения: 8 230
Аз съм '73 и бях последен набор, който учеше по тогавашната учебна програма. При тези след нас всичко беше напълно различно - наименования на предмети, кое в кой клас се започва, учебно съдържание. Абсолютно всичко беше променено, не знам дали към по-добро.
Тематичното разпределение на материала по класове по всички предмети мисля, че беше много оптимално. И сега като се връщам назад във времето и си спомням какво и как съм учила виждам стройна система, като погледна учебниците на сина си, виждам единствено хаос. И наистина единственият предмет, в който все пак забелязвам някакъв ред в поднасянето на материала, е математиката.

Аз лично не виждам смисъл от 50-100 задачи за домашно. Мое мнение. Десет да са, стигат, но да са добре подбрани. Аз не съм имала повече от 3-4 задачи за домашно, ама ей на, на дърти години още помня задачите и ги решавам по-бързо от детето, което сега ги учи.

# 236
  • Мнения: 3 491
Аз си признавам, че изобщо не знам какво учат по математика. За първи път от няколко години ме помоли за помощ за една домашна работа от курса.Беше доста сложна, пълна с логически задачи. Преборихме ги с общи усилия някак, но до преди седмица не бях поглеждала. По БЕЛ знам само произведенията, които учат,но представа нямам каква граматика е заложена. По разказвателни също не помагам.Явно съм доста незаинтересован родител. ..
Ако ни бяха връщали тестовете, сигурно щях да съм по-информирана, но това от пети клас насам беше изключителна рядкост . Виждах, че оценките се колебаят между пет и шест, но толкова...

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 09:59 от Amanda.D

# 237
  • Мнения: 4 967
Довечера пропускам родителската среща. Точно днес я сложиха, ние сме на Хъшове. Успях да купя и билет за таткото, почти в последния момент, тази сутрин. Изяви желание и той да дойде.
maria77bg, набори сме Simple Smile

# 238
  • Мнения: 3 877
Тази година по математика имат големички домашни -поне 20 задачи от днес за утре, но не се е прекършил много, защото са обикновено един тест + 5 задачи за разписване. Имат математика всеки ден

# 239
  • София
  • Мнения: 3 561
Наборът има 4+2 часа математика в училище. Отделно ще имат и нещо като кръжок, но само желаещите.
Според мен материала не е труден. Има и време за упражнение, но масово съучениците му не си пишат домашното. В час говорят, учителката не може да вземе думата, което пречи на няколкото, които искат да слушат. С едночлена няма проблем. Реши и пререши всички задачи от В група в сборника на Просвета, но все още си има бели петна от преподаването на една "велика" математичка и нейните методи в 5 клас.

Общи условия

Активация на акаунт